Hughie Campbell (Jack Quaid) přijde o svou přítelkyni – proběhne skrz ni superhrdina A-Train (Jessie Usher). Společnost Vought, jenž vlastní většinu superhrdinů, se tuto informaci začne pokoušet udržet v tichosti – smlouvami o mlčenlivosti, úplatky apod. Náhle za Hughiem přijde podivný muž Billy Butcher (Karl Urban), jenž tvrdí, že je státním zaměstnancem s úkolem udržovat superhrdiny na uzdě, a nabídne Hughiemu práci. Hughie ji přijme a Billy mu začne ukazovat temné stránky superhrdinů. (FrankSusta)

Sany33

Príbeh: Hugieho život sa otočí o 180° keď mu cez jeho priateľku prebehne komerčný superhrdina a rozseká jej telo na kusy. Ako na zavolanie sa v jeho živote zjaví Butch,, ktorý mu dáva možnosť pomstiť sa celej super hrdinskej spoločnosti. Na pozadí sa objavuje nový superhrdina, ktorý si musí zvykať na nekalé praktiky svojich kolegov. Prevedenie: Na môj vkus dosť naturálne ale na druhú stanu je to o to zaujímavejšie a inovatívnejšie. Sadol by k tomu Slovenský dabing s tým Českým ma to dosť uspávalo. Karl Urban (nar. 1972, Nový Zéland) ukázal, že vie hrať podobné drsné charaktery a nezaostáva mi nič iné iba sa tešiť na ďalšiu časť. 85% ()

LachtanShows

S vlastněním Prime Videa zase alespoň na měsíc jsem si už prostě nemohl odpustit zkusit (znovu po 4 letech) jeho seriálovou vlajkovou loď a tentokrát mi to sedlo naprosto dokonale, baví mi hned od začátku všechny postavy i samotný ústřední příběh, kolem kterého se toho bude dít nejspíše opravdu dost. ()

MoiJe

Neviem. Ked v uvodnych titulkoch pisali 18+, cakala som explicitne nasilie a sex. V skutocnosti je vsetko len v naznakoch a k drsnacine to ma daleko. I ked chapem, ze sexualne vydieranie hned prvy den prace nie je ziaduce pred mladezou ani len naznacovat. Blbe je, ze zatial nie je k akej postave citit sympatie. Superhrdinovia su zaporaci, hrdinovia su neasertivny chlapec, ideologicka dievcinka co vyzera ze nevie svoje schopnosti smerovat na jednotlivcov a urcite ma ohromny collateral damage, a Karl Urban snaziaci sa zneuzit spominaneho neasertivneho chlapca. Ale dobre, piloty pre komiksovky su osemetne, musia rychlo predstavit cely universe, idem omrknut dalej. ()

warrenur

Som prekvapeny, ako mi mohol tento kusok ujst. A to som absolutne cielovka. Ked pred rokmi zacali kina plnit komixovky superhrdinov a zmenili pomer premietanych zanrov na tento "bordel", dost ma to vytacalo. Pobavilo i poukazanie na to, ze podobne, ako u mnohych youtuberov v oblasti "tvorby filmov" je to z velkej casti o biznise za merch a orientacia na nastrocnych, ktori sa v hrdinoch vidia, su nimi zblbnuty a tak peniazky rodicia len tak sypu. Nehovoriac o plytvani v spotrebe a prejavovani sa ludskej hluposti a konzunosti. Potesila satira i brutality a obcas usmevne sceny. Ak to takto pojde dalej, zahraje ma pri srdiecku. A ano je mi jasne, ze je to komixovka. ;) Tesi ma i herecke obsadenie a variacie charakterov... od naivky, rojka, uchyla, sadistu atd atd. ()

MadyDollar

Perfektní start. Prvních asi 15-20 jsem si trošku přetrpěl s myšlenkou "ach, tak zase bezduchý zklamání", ale jak se to přehouplo do tý dvacátý minuty s nástupem Karla Urbana, nemohl jsem se od toho odtrhnout a už smutnil, že mě čeká jen 10 dílů. Doufám, že se to ve stejným duchu ponese i dál. Hodně mě tam otravuje zase ta hlavní frnda se všema nej (nejhezčí, nejrozumnější, nejskromnější, nejnevinnější, nejuťáplejší, s nejlepšími úmysly... jasný), ale třeba se z ní taky vyklube nějaká zajímavější postava. ()

• Písnička, která hraje z radiobudíku, je „Barracuda“ od Heart. V 54. minutě zazní „London Calling“ od The Clash a na konci epizody „The Passenger“ od Iggyho Popa. (Duoscop)