Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Série(4) / Epizody(32)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Eaton_Hunt

Tohle musí vidět každý, komu navadí superhrdinové, jelikož lepší příběh už asi nikdy nedostaneme, viz. Marvel tento rok haha. Se scénářem si vážně pohráli, ani začátek děje není přesně podle komiksů, všechno co je v seriálu dokonalé není podle nějaké knihy nebo komiksu, může za to brilantní filmařina, jediné z čeho si komiks bere kredit je námět neboli myšlenka "zlých" superhrdinů. A hlavně kdo napsal tak neuvěřitelné postavy, které neustále pochybují o svých činech nebo které se během děje přirozeně vyvíjejí. Nemůžu si vzpomenout jaká postava by sebemíň kazila děj, ale žádná není. Vše je tam jak má být. A skvělá "nahodilost děje" ani jednou jsem nepředpověděl, co se bude dít další epizodu. Napínavost tahají hlavně dvě postavy W.Butcher (Karl Urban) a Homelander (Antony Star), kteří posunuli herectví na další úroveň. 10000/10 ()

gpx

Čovek si pustí seriál "The Boys".... a pak by měl půlku prvniho dílu koukat jak tam na pohlavně neutrálním záchodě řeší přepudrovaná pipina svoje ženský problémy. wtf ()

PlaCzech

Skvělá, trochu punková, trochu temná, ale každopádně jedinečná podívaná! Zase jsem rád Urbana v něčem viděl, tady se konečně mohl se svojím přízvukem rozjet naplno. Škoda jen že zas teďka budem muset čekat další rok. Nejdřív Good Omens, teď The Boys, Amazon u mě tímhle dost stoupl, z efektů a všeho tady na hony smrdí ty těžké prachy co do toho narvali, tak jen doufám že se jim to vyplatí. ()

UncleMorty

Celý to působí jako svěží vítr v ty neskutečný plejádě komiksáren, který se na nás sypou dlouhý léta. The Boys si z toho všeho "superhrdinství" a "údělu" dělá tak neskutečnou srandu, až je problém to přestat sledovat po kouskách a neslupnout to v kuse. Jediná škoda je prostě počet epizod. V klidu bych ještě dvě snesl. ()

Sidenius

Žeru scénář který mi baví. Žeru konečně podáni superhrdinů alá Marvel jako lidí - ba horších ctností. Žeru efekty a komediálnost příběhu. Žeru Amazon za uvolnění celé série najednou, střídání režijní taktovky a velikosti rozpočtu. Jdi se bodnout Ironmane, supermane a spol. Je to duševní hostina pro každého kdo se chce bavit a přemýšlí jak zabít neviditelného s kůží kterou nic nepronikne :) S odstupem času ale zavírám oči v některých scénách nad brutalitou efektů. Ty značky přes seriálem mají fakt svá opodstatnění v tomhle případně rozhodně. ()

SONYAGENT

Přesně tohle jsem potřeboval.. překvapení roku.. Karl Urban klasa, nejde slapnout vedle a hodne jsem se tesil na navrat Lucase Hooda, dominantniho herce schopneho zahrat cokoliv a rozbrecet i Babise ()

jimik13

Tak tohle je paráda. Seriál přišel v pravý čas, Marvel sloučil všechny hrdiny pod 4. díl Avengers, DC se rozjíždí a do toho přijde tento se seriál, kde "supes" jsou vlastně záporáci. Jak by to vypadalo, kdyby superschopnosti neměli pouze ti s nejryzejším srdcem? Asi přesně takhle, na oko miláčci lidu a hrdinové, ve skutečnosti byznys kašparáda pro lidi. Seriál nabere dobré tempo hned v začátku a už nezpomaluje. Je nabitý akcí a každá scéna má smysl. Superskupina hrdinů "The Seven" lehce paroduje tu toho a tam onoho. Místo Supermana tak máme ziskuchtivého, přes mrtvoly kráčejícího Homelandera, namísto Wonder Woman je tu alibistická Queen Maeve a Flashe nahrazuje na drogách závislý A-Train. Herecké obsazení je také skvělé. A Easter egg v podobě Simona Pegga jako otce Hughieho, který byl do komixu nakreslen podle něj je hezký bonus. Kolem a kolem je to super seriál, který přišel v pravý čas a Amazon si může mnout ruce. ()

Motyuek

Docela dost lidí už volalo po tom, že superhrdinové už všem lezou krkem a někdo by jim konečně měl pořádně natrhnout prdel. Tvůrci tohoto seriálu to vzali doslova. A neserou se s tím ani v ničem jiném. Takže pokud nejsi zapšklý důchodce, rozmazlená slečinka, nebo uvřeštěný mileniál, pak otevři dobré pivko, dej si k tomu nějaké solidní chilli a mrkni na tuhle pecku. ()

BIG.NINE.CF

Předlohu jsem nečetl a vlastně o ní ani nevěděl, takže je to pro mě velké překvápko. A byla to fakt jízda! Penězy se očividně nešetřilo, takže to je to na hodně slušné úrovni, minimálně co se vizuálu týče. A Karl je pro svou roli jako stvořenej. Co mě však hrozně vadí, co má Starr kurva s obličejem? Jsem ho málem nepoznal... Jo a nemůžu opomenout pro mě nováčka Tomer Capon, neskutečnej sympaťák 👌 ()

Skyw4lker7

The Boys je presne tým osviežením, ktoré sme potrebovali pri dnešných filmoch od Marvel a DC a seriáloch od CW (Arrow,Flash). Seriál ,ktorý sa viac podobá Daredevilovi alebo Punisherovi. Žiadne omáčky o vzťahoch,rýchle tempo,humor,krvi na hektolitre a seriál si nijakým spôsobom neberie servítok pred ústa. Hrdinova "7even" ,ako sa im hovorí viac menej kopírujú Justice League ,ale ich správanie je diametrálne odlišné. Hrdinovia sú tu skôr ako atrakcie. Zápletka je v celku jednoduchá ktorá tu už určite raz bola no som rád ,že tvorcovia nehrali len na istotu a ,že si pre nás prichystali aj prekvapenia. Na druhú sériu sa už neskutočne teším a to hlavne aj kvôli postavám. Homelander a Butcher jednoznačne najlepší. ✈🛡💣🌊🔝🇺🇸 ()

rime

Jsem skeptik. Obsazeni neni moc dobry. Urban je beckovej herec a ostatni jsou horsi, takze se hodne setrilo. Neni to vtipny, neni to zabavny, neni to brutalni. Podle me to skonci jako punischer. ()

Pavlo

Temnejší svet superhrdinov/antihrdinov, ktorí sú v podstate obyčajní ľudia s nejakou tou silou navyše. Výborný námet. Správanie sa ako malých detí, ktorým dáte do ruky zbraň, pôsobí dosť vierohodne. Spracovanie seriálu patrí medzi prvé línie, hercov obsadili veľmi trefne. Občasné WTF momenty ešte viac zamotajú príbeh a upútajú diváka. Teším na ďalšiu sériu. ()

Domitri

Tak tohle... Svět superhrdinů, jak v dnešní době už ohrané a vyždímané téma. Taky jsem si to říkal, dokud jsem neviděl tohle. Tenhle seriál tohle téma vzal úplně z jiného hlediska, než jakýkoliv jeho předchůdce a udělal to tak dokonale, že pro vás jsou superhrdinové ty největší zmrdi co si dokážete představit. Dřív to bylo, že superhrdinové jsou ty ktěří zachraňujou životy a jsou pro lidstvo důležitý, ale nikdy to nikdo nepřebral tak že to pro lidi vůbec není. Hrozně silná věc, se skvělým hereckým obsazením, nečekaným příběhem a se Starlight za kterou bych tomu dal ještě hvězdu navíc kdyby to šlo. A pokud jste unavený ze všech těch klišé Flashů, Daredevilů a všeho možného, tak tohle je přesně pro vás. Big up ()

gonzo

Začne to skvěle, ale většina série se táhne a jde odnikud nikam. Doufal jsem aspoň ve finále, které to spasí. Bohužel marně. I ten Karl Urban mě po čase nebavil. Tři hvězdy za Homelandera. Ikonický záporák. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)