Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Série(4) / Epizody(32)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (24)

Karty jsou rozdaný (2019) (S01E01)

Príbeh: Hugieho život sa otočí o 180° keď mu cez jeho priateľku prebehne komerčný superhrdina a rozseká jej telo na kusy. Ako na zavolanie sa v jeho živote zjaví Butch,, ktorý mu dáva možnosť pomstiť sa celej super hrdinskej spoločnosti. Na pozadí sa objavuje nový superhrdina, ktorý si musí zvykať na nekalé praktiky svojich kolegov. Prevedenie: Na môj vkus dosť naturálne ale na druhú stanu je to o to zaujímavejšie a inovatívnejšie. Sadol by k tomu Slovenský dabing s tým Českým ma to dosť uspávalo. Karl Urban (nar. 1972, Nový Zéland) ukázal, že vie hrať podobné drsné charaktery a nezaostáva mi nič iné iba sa tešiť na ďalšiu časť. 85% ()

Hustý (2019) (S01E02)

Príbeh: Do cesty za Hugieho pomstou sa dostáva superhrdina Translucent. Na túto prácičku bude nutné rozšíriť team o odborníka na zbrane a tým je Franchie. Ako ale zabiť super hrdinu, ktorý je neviditeľný a jeho telo je nepreniknuteľné?  Prevedenie: O dosť lepšie ako prvá časť a dosť sa nám predstavujú charaktery na oboch stranách. Mňa ale stále zaujíma o čo ide Butchovi a prečo je tak zasadený na superhrdinov, ale to sa asi za chvíľu dozvieme.  Frachie je veľmi dobrá postava a mám silný pocit že si ju o chvíľu obľúbim ešte viac. 91% ()

Vzorek (2019) (S01E03)

Príbeh: Niekto musí odpratať kusy tela neviditeľného muža. Partička priberá nového člena a už sa aj focusuje na novú obeť. Homelander berie nájdené pozostatky svojho kamaráta ako akt vyhlásenia vojny. Prevedenie: Ak by na konci tá čubka nerozmliazla hlavu toho rusa asi by sme sa v tejto epizóde nemali na čom zhnusiť. Vzťah Annie a Hookieho pokračuje dobre. A-Train na drogách vyhráva závod a Homelander už si je na istom, že po sedmičke niekto ide. Nový člen Mother MIlk je jednoducho mega. 85% ()

Ženská svého druhu (2019) (S01E04)

Príbeh: Hougie má emočný rozkol vo svojom vzťahu s Annie, lebo stále myslí na svoju bývalku a svoju nenávisť k superhrdinom. Zatiaľ sa banda vydáva po stope V-čka a nechcene oslobodí masovú vrahyňu Kimiko. Homelander sa ukáže v pravom svetle a dosť podrýva svoje postavenie voči iným členom sedmičky. Prevedenie: Pôvodne som chcel dať štyri hviezdy ale scénka s Deepom a Delfínom ma katapultovala so sedačky. 92% ()

Dobře na duši (2019) (S01E05)

Príbeh: Parta je stále na stope V-čka, ktoré nakoniec objaví v pôrodnici. Medzi Kimiko a Fantíkom vzplanú city. Haugie má neľahkú úlohu na kresťanskom festivale a opäť sa trocha viac zbližuje s Annie. Prevedenie: Masaker v pôrodnici spôsobil aj masaker mojej bránice. nevedel som sa prestať kosiť. Akčná sekvencia s Kimiko bola trocha krátka čo je celkom škoda. Teším sa na ďalší diel. Ten Homelander si snáď neujížďa na materskom mlieku a samozrejme aby sa náhodou nezmenila rotácia našej planéty máme tu predstavený prvý lezbiký pár. Svet je opäť  v rovnováhe. 92% ()

Nevinní (2019) (S01E06)

Príbeh: Banda konečne odhalila pravdu o tom kto je Kimiko. Homelander už má tváre všetkých členov bandy. Annie a Haugie si konečne dali svoj prvý bozk. Butch nevie rozdýchať náklonnosť členov bandy k panákom. Prevedenie: Časť v ktorej sa nič moc akčné nedeje ale zas sú dané do popredia dialógy ústredných postáv ktoré posúvajú dopredu dej. Nie v každej časti je nutné aby dochádzalo k masakre ale popravde mi to tam celkom chýba. 87% ()

Společnost sebezáchovy (2019) (S01E07)

Príbeh: Butcher sa rozhodne dať V-čko federálom aby trocha prišliapli Vogue. Homelander sa dozvedá pravdu o Butcherovej žene a čo sa s ňou stalo. Deep je vo vyhnanstve. Atrain má dolámané hnáty. Hougie a Annie sú ako Rómeo a Júlia a ich vzťah čelí obrovskej skúške. Prevedenie: Strašne veľa vecí sa dalo do pohybu. Dynamika časti je nenormálna a členovia party dostávajú svoje rodiny do bezpečia a môžu sa venovať likvidácií superhrdinov. 90% ()

Tak jsi mě našel (2019) (S01E08)

Príbeh: Banda je zajatá Vogueom aby ich mohol oslobodiť ten najnepravdepodobnejší spojenec. Homelander a Butecher sa konečne stretnú tvárou v tvár aby pravda mohla konečne vyjsť na povrch. Prevedenie: Otvorený koniec, kde sme sa dočkali precitnutia Stalight, infarktu Atraina, oholených genitálií Deepa, kamarátsku Maud. Ten koniec bol scenársitický majsterstuck a nenormálne sa teším na ďalšiu sériu. 95% ()

Velká jízda (2020) (S02E01)

Príbeh: Haugie a Annie sa snažia držať na diaľku svoj divný vzťah. Parta sa zas snaží prežiť bez Butechera a moc sa im to nedarí. Kimiko sa stáva plnohodnotným členom party. Homelander preberá iniciatívu za sedmičku ale je hneď posadený do kresla vedením. Deep je mimo hru a Atrain je v kóme. Terba teda prijať nového člena sedmičky. Prevedenie: Po brutálnom konci prvej série bolo celkom jasné, že sa dynamika spomalí. Celej epizóde veľmi chýbal Butcher s jeho nezameniteľným šarmom. Nemyslel som si že sa toho dožijem ale Deepa mi je celkom ľúto. 80% ()

Řádná příprava a plánování (2020) (S02E02)

Príbeh: Homelander sa snaží byť vzorný tatko. Deep bojuje so svojimi žiabrami a tým ako ho berie okolie. Annie sa musí postaviť zoči voči Atrainovi, ktorý sa prebúdza z kómy. Parta sa rozhodne chytiť jedného z teroristov výmenou za informácie. Prevedenie: Časť kde sa drvivú väčšinu deja nič nedeje, teda aspoň nič čo by stále za vyššie hodnotenie. Ku koncu trocha fádnej akcie s dojemným rodinným stretnutím ale inak nič zaujímavé. Druhá séria zatiaľ veľmi pozvolna napreduje ale nená taký ťah ako prvá. Dúfam že na konci budem milo prekvapený. Zatiaľ je to také nemastné neslané a na to pri tomto seriály teda nie som vôbec zvyknutý. 62% ()

Ze zálohy s tisícovkou rytířů (2020) (S02E03)

Príbeh: Butcher chce vymeniť super teroristu za informácie o jeho žene. Sedmička je opäť kompletná. Stormfront si pomaly získava väčšiu popularitu ako Homelander. Prevedenie: Už som začínal byť skeptický, ale tento diel ukázal, že The Boys sú opäť späť. Paradoxne ma najviac baví to brutálne masakrovanie rýb v tomto seriály. Asi sa pôjdem dať vyšetriť. Stromfornt bude mega mrcha, už sa neviem dočkať. 98% ()

Nic z našeho světa (2020) (S02E04)

Príbeh: Stúpajúca popularity Stromfront robí Homelanderovi vrásky na tvári a preto sa aj Butcher poľahky dostáva k svojej Becce. Banda má zatiaľ za úlohu získať informácie o super zloduchovi zo 70. rokov - Liberty. Prevedenie: Opäť som sa solídne bavil a pravdy ktoré vychádzajú postupne na povrch ma bavia. baví ma pozerať sa, ako sa Homelander topí v sračkách. Kimiko je zdatne nasraná a to sľubuje predzvesť dosť veľkej rúbanice. 90% ()

Už musíme jít (2020) (S02E05)

Príbeh: Sedmička natáča film aby sa dôstojne rozlúčila s Atrainom. Navyše Homelander tlačí na Mai aby odhalila svoju orientáciu. Deep sa rozhodol vrátiť do sedmičky cez cirkev. Naša banda sa musí postaviť zoči voči Noirovi a skoro je to ich posledné postavenie. Stormfront vie všetko o Annie ale nakoniec sa nastokne na špek Homelanderovi.  Prevedenie: Brutálne posunutie príbehu na všetkých jeho dejových linkách. Najviac si momentálne idem Liberty aj keď sa vozí Homelandrovi na chvoste - doslova. 97% ()

A dveře jsou pryč (2020) (S02E06)

Príbeh: Parta sa vydá preskúmať laboratórium na panákov, ktoré vďaka ich šikovnosti ľahne popolom. Podarí sa im spojiť s dozorcom, ktorý ovláda oheň a má z Regiem nevybavené účty z minulosti. Zatiaľ sa nám Homelander zaláskoval do Stormfront ktorá mu odhalila tajomstvo jej minulosti a kláti je naozaj vždy a všade... Prevedenie: zatiaľ najlepšia časť série. Príbehy sa posúvajú na všetkých frontách a nikto nevie čo z toho vylezie. Masaker v labákoch dodal akčnosť a to precitnutie ohnivého mužíčka tiež dodalo na hodnotení. 98% ()

Ten dělá to a Butcher zas tohle (2020) (S02E07)

Príbeh: Volt dal prehlásenie že našiel vo svojich radoch špióna. Annie je teda odhalená a stáva sa plnohodnotným členom party. Samozrejme až potom čo ju Haugie zachráni. Súdny proces proti Voltu je jedno veľké krvavé fiasko. Prevedenie: Už som si myslel, že seriálu dochádza šťava a potom prídu takto za sebou hneď dve brutálne časti plné zvratov. Scenáristi sa s tým moc neserú a nechajú zdanlivo dobré dejové postavy uhorieť alebo ležať v kaluži krvi s vybuchnutou hlavou. Finále je tu. 97% ()

Co já vím (2020) (S02E08)

Príbeh: Homelander a Stormfront sa hrajú na šťastnú rodinku s Beccinym synom. Tá prosí o pomoc Butchera, ktorému sekunduje celá parta. Veľký epický súboj superhrdinov je tu a prichádza k nečakaným spojenectvám aj zradám. Prevedenie: Finále vo veľkom štýle, presne tak ako by to malo pri superhrdinských ságach vyzerať. Stromfront, ktorej som pripisoval väčšiu dôležitosť v seriály, ako skutočne mala sa s Homelanderom postavia proti parte outsiderov. Na ich stranu sa však prikloní až nečakane moc panákov. Butcher bude zúriť. Teším sa ako malé decko na ďalšiu sériu. 98% ()

Payback (2022) (S03E01)

Príbeh: V ktorom sa posúvame o dekádu dopredu. Homelander seká dobrotu ale začína mu z toho kvapkať na karbit. Starlight dostane ponuku, ktorá sa neodmieta. Bucher a jeho tým lovia "Panákov" už iba v medziach zákona. Do hry sa nám dostáva nová partička superpanákov. Prevedenie: Normálne som si užíval toho Homelendera zahnaného do kúta. A je iba otázka času kedy vybuchne a začnú po lese lietať triesky. Starlight už nie je zakríknutá školáčka ale vystrkuje aj rožky a to bude dosť zaujímavé. 91% ()

Jediný muž na nebi (2022) (S03E02)

Príbeh: Banda je na stope Soldierboya. Homelander už stráca trpezlivosť a poslednou kvapkou je smrť jeho milovanej nacistky. Postaví sa na čelo superhrdinov a pasuje sa za najlepšieho z nich. Prevedenie: Opäť dosť krvavá časť v ktorej sa nám seriál pomaly ale isto uberá smerom ktorým sme radi že ide. Myslím, že najväčšie zlo už nie je Homelander ale prezident Vogueu. Ale nechajme sa prekvapiť. Každopádne sa mi na to veľmi dobre pozerá a teším sa na každú ďalšiu časť. 92% ()

Berberské pobřeží (2022) (S03E03)

Príbeh: Banda nabrala naspäť starých členov a idú overiť informácie od agentky FBI o zbrani, ktorá by mala nadobro odpratať zo scény Homelandera. Ten sa zas pre istotu úplne odtrhol z reťaze a ničí všetko čo mu prišlo do cesty. Starlight musí zahrať divadielko aby boli fanúšikovia ukojený. Prevedenie: Najviac bavia spomienky na Kambodžu a na Payback, čo je asi ešte väčšia parta debilov ako Sedmička. Ale čo sa mi páčilo úplne najviac je, že seriál búra zabehnuté konvencie. V roku 2022 kedy tento diel uzrel svetlo sveta a všetci nosíme dúhové vlajky  chceme aby každá socha bola z čierneho mramoru. Súťaž do radov Sedmičky, vyhrali dvaja biely chlapci pred Černoškou a Arabkou. To je v dnešnom svete neodpustiteľné a páči sa mi že tvorcovia to majú zdatne na háku. 92% ()

Úžasná pětiletka (2022) (S03E04)

Príbeh: Parta ide do Ruska aby našla tajnú zbraň na zničenie Panákov. Ale nájdu nanajvýš zmutovaného škrečka a jedného zabudnutého hrdinu. Zatiaľ sa Homelander dostáva k moci a eliminuje svojich nepriateľov vďaka zrade A-traina. Prevedenie: Seriálu vôbec nedochádza dych a dokáže dokonale prekvapiť svojou brutalitou a nemilosrdným kántrením rádoby hlavných postáv. Akčná jazda ktorá jednoducho neomrzí. 95% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)