Reklama

Reklama

Banda

(seriál)
  • USA The Boys
Trailer 3
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2022), 24 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Hrají:

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

(více)

Recenze uživatele FrankSusta k tomuto seriálu (10)

Banda (2019) 

(komentář vznikl v době pouhých dvou sérií) Banda (pro mne však stále The Boys) je jeden z nejneuvěřitelných komiksových počinů vůbec. Otevřeně mluví o této době; o marketingu, přetvářce, a celkově všem, co dnešní doba přináší. Superhrdiny by klidně dokázal nahradit úplně každý - co má jenom o kapku větší moc než ostatní. Nejlepší charakter ze všech je pochopitelně Homelander, který má celou dobu seriálu nasazen takový ten americký úsměv, který seriálu jen dodává na vážnosti a jakési děsivosti. Samozřejmě není jediným charakterem, jenž zasluhuje pozornost. Také protagonisté Butcher či Hughie, nebo postupně se rozvíjející se superhrdina Deep (co se sice prvních pár dílů tváří jako strašlivej dodecjchacítrubicedelfínojeb). Příběh je špičkový a vyšperkovaný, jen je občas škoda, že v minulém díle (teď dávám pouze příklad - bezspoilerový) odpálí Manhattan, a v druhém díle se již na to nevzpomene. Zkrátka se většinou vždy něco na oko důležitého stane, ale v dalším díle se to již neřeší.    Líbí se mi parodie na MARVEL a DC filmy, které jsou tak přesné, až se mic chce brečet (varování pro milovníky MARVEL či DC: po zhlédnutí Bandy již nebudete milovníky MARVELu ani DC). Kamera je dobrá - taková namodralá - ale ve druhé sérii již trochu moc přesvícený - jakože je moc do žluta. herecké výkony jsou fantastické! Obzvláště pak již zmíněný Homelander, jehož herec zkrátka MUSÍ získat ocenění za jeho neuvěřitelný výkon. Stašně se mi líbí (ale zároveň děsí) idea superhrdinů, kteří skutečně moc super nejsou! Jenž jsou závislí na svých právnících, scénáristech, drogách, manažerech, atd...    vizální efekty jsou dobré - zkrátka takové, jaké bývají v seriálech (ani ne moc drahé, ani ne moc levné). Ale asi lepší, než-li komiksová předloha, jenž je doslova plná úchylů ve všech směrech.       no... prostě pět hvězdiček! fantastické dílo! strašná sranda, ale zároveń těžké drama (jemuž superhrdinové slouží jen kvůli reklamě a kvůli tomu, aby u toho lidé vydrželi). a ta krev... občas jí je moc, ale skutečně jen někdy. jinak to je vyrovnaný, a nějak extra mi tam nevadila.                  pět hvězd (10/10)      více zde ()

Série 3 (2022) (S03) 

Můj oblibený seriál se po dvou letech navrátil! Konečně! Tento seriál miluji z mnoha důvodů, ale především proto, že skvěle dekonstruuje superhrdinský svět tak jak ho díky MARVEL a DC známe. A to způsoby brutálními, vulgárními, perverzními. V obou předšlých sériích to tedy tak bylo... a tady je to dvoj, né-li trojnásob! Tahle série je extrémní úchylárna! Ale zároveň opět chytře napsaná, sex, násilí a vulgarity zase používá ku svému prospěchu a zkrátka to tvůrcům opět se vším všudy prochází. Postavy (nejen nové) jsou opět skvěle napsané a u starších se opět otevírají příběhy z jejich minulosti ohledně jejich motivací (zejména M.M.). Technicky opět dokonalý áčkový výkon. Však i tak se zde nevyhnou pár problémům!; za největší považuji ústřední myšlený příběh, a to ten, že nám sociopatickej psychopat Homelander (v podání skvostného Antonyho Starra) měl ukázat své pravé já... a to se jaksi úplně nestalo. Tedy, ne tak moc. Další problémy se nachází v různých dějových linkách, jako třeba ten, že některá dějová linka (i když je v ní kupříkladu více rozebraná některá postava) je úplně zbytečná ke konečnému dílu a slouží pouze jako natahovač. Za příklad dejme linku Frenchieho, Kimiko a S/Mrusky (o kterém bez spoilerů mluvit nejde), která slouží celá v podstatě jako další důvod k udělení většího ratingu. Nebo mstící linka Soldier Boye (která sice bavila, ale také byla vcelku nevyužitá a jelikož již kvůli ní nezbyde vůbec žádný prostor, tak je postava Soldier Boye ke konci úplně nevyužitá). Ale jinak jsem si tento seriál velice užil a jsem zase velice vděčný, že jsem mohl zase vidět novější strasti a slasti skvělé partičky. Více jsem psal v pravidelných recenzích na každou epizodu (nebo taky zde a spoilerově zde). Jo, a taky konečně došlo na nějakou pořádnou akci v podání pěstních soubojů, které jsou lepší než sebelepší souboj ve zbytku světové kinematografie. 9,5/10 (-0,5 za ten příběh a jeho nedostatky) ()

Payback (2022) (S03E01) 

...aneb to, co jsem tak moc potřeboval. Mé obavy vůči třetí sérii po skončení série druhé (třeba jako že další série je zbytečná) jsou úspěšně vyvráceny a já jsem rád, že jsem rád, jelikož tohle byl naprostý odpal!!! Hromady nadávek, parodie na DC, topení v kokainu, šukání panenky Barbie, exploze penisu, a mnoho dalšího nám tento díl nadělil, a je to prostě bomba!!! The boys válej, a jsem fakt zvědavej na další díly této megasérie!!! ()

Jediný muž na nebi (2022) (S03E02) 

,,Jsem silnější! Jsem chytřejší! Jsem lepší! Jsem lepší než vy!'' Antony Starr si plně zasluhuje místo v žebříčku mých nejoblíbenějších herců. Jediným pohybem očí totálně změní svou osobu a dokáže naprosto zamrazující výkony. Jednoduše kurva ďábelský!!! - jinak, série se díky svému (silnějšímu) nádechu komedie (silnějšímu než-li v předchozích sériích) nevyhne pár bodům označujícím jako klišé (až trapné (silně řečeno)). Ale já tenhle seriál miluju... pět hvězd!!! ()

Berberské pobřeží (2022) (S03E03) 

Tak se nám konečně na scéně aspoň trochu objevuje Soldier Boy. A musím konstatovat, že takovýho samojeba jsem ještě neviděl (krom Captaina Americy (sorry, ale vždycky mi takovej přišel). Pobavil mě však nejen on, ale i zbytek Payback, obzvlášť Black Noir mluvící a bez masky... jeden z důvodů proč se na epizodu dozajista podívat. Jinak to bohužel ztrácí na síle... ale i tak se bavím a těším se na příští pátek na další díl, jelikož už teď to je pro mě série roku! ()

Úžasná pětiletka (2022) (S03E04) 

Tak se nám po týdnu vrací třetí série The boys, a je snad i lepší než-li předešlé dva díly (nepočítám první díl, jelikož to byl nářez). Díl nám nabídl opět mnoho solidní akce a černého humoru, že se v radosti jen topím a kochám se kupříkladu křečkem na Véčku či - jak popis napovídá - soubojem vibrátorů, během kterého krev teče proudem. A Hughie se nám čím dál víc začíná přibližovat komiksové předloze - nemůže se oholit a někomu (silou zkřivené vůle) rukou prorazil břicho skrz na skrz. Wow!!! ()

Poslední pohled na ten náš svět lží (2022) (S03E05) 

,,Zkoušel jsem všechno; Koks, Véčko, péčko, herák...'' Kapitán Soldier Boy se nám začal ukazovat v celé své kráse, i když mi tak trochu jeho postava nedává smysl. Superschopnost explodovat mi totiž jaksi ke jménu Soldier Boy nesedí. Ale i přes tuto malou nejasnost nám díl opět nadělil, co mejí všichni na The boys nejradši, jako třeba exploze, znechucené mrtvoly, taneční kreace či video-sex-chat pořádané Crimson Courtness (jeden z největších šoků v historii seroše!)  Jinak všechny nové postavy (Soldier Boye nepočítám) mi přišli skvělé, ale trochu moc ujeté. Ale bavili mě, především pak Blue Hawk (nová oblíbená postava) a Legenda.  A Butcher nám začíná mít vyfetlej mozek a nepříjemnou osobnost - okolo pátého dílu se to většinou stává. ()

Herogasmus (2022) (S03E06) 

Pro (chlípné) znalce komiksů rozhodně jedna z nejočekávanějších epizod. Herogasm je v komiksech totiž označována událost, na které se sejdou všichni superhrdinové a pořádají neuvěřitelně zvrhlé orgie. No... a tvůrci se rozhodli tuto událost zfilmovat (zeseriálovat/zepizodovat, nevím jak se říká zfilmování do seriálu). No... pane bože!!! Nejchlípnější, nejdrsnější, nejdrastičtější, nejakčnější, nejvícenervydrásající epizoda! Ať už jde o rozemletí obličeje o chodník, kuřbu chobotnicí (Deep se dočkal), Párek lásky (jak se jmenuje česky postava v komiksech),  či konečně pěstní souboj, který má ale neuvěřitelný koule a můj zájem si získal na těch sto procent! Protože vidět tři supráky (včetně Butchera) mlátící toho zmrda Homelandera, to je prostě skvost a vrchol čehokoliv, ať už tý nejpromakanější akce z nejpromakanějších akcí, či ta nejvíce na city hrající bitka v historii na city hrajících bitek. Totální náhul! To, čeho jsme se dočkali v celém seriálu se nám sem dostalo dvakrát tolik... teda, kromě prostoru pro Frenchieho a Kimiko, kteří mi tam tak trochu chyběli.  (a i přes to, řže mi to nepřijde jako úplně nejlepší díl, tak to je) KULERVOUCÍ MEGANÁHUL PLN VŠEHO CO MÁME NEBO NEMÁME RÁDI ALE I TAK SI TO NÁSLEDNĚ OBLÍBÍME DVAKRÁT TOLIK ()

A nyní svíčka, která ti posvítí na cestu do postele (2022) (S03E07) 

Wow! Předposlední epizoda a ani tak není vůbec nic jistý. Zatím se to nijak neuzavírá a nesměruje k nějakému konci, ale užijeme Black Noirovi animované sny, Homelanderovo pití mléka (legendární), rozmlácení obličeje skrz na skrz, trojka s chobotnicí, sjetý Soldier Boy, Butcherovi noční můry a ostatní. Prostě wow! Zase se začali utvářet nová citová pouta k postavám, a jsem fakt zvědavej, jak moc fuckin' diabolical bude konec. Fakt čumim... ()

Bezuzdná zuřivost (2022) (S03E08) 

No tak tu máme (zatím) poslední díl mého nejoblíbenějšího seroše... no... fakt čumim. Na tuto epizodu jsem se teda neuvěřitelně těšil, a vskutku mi byla nadělena neuvěřitelná pastva pro oči, během které se mi srdce téměř zastavovalo, jelikož nám byl opět nadělen neuvěřitelný superhrdinský souboj, ve kterém bylo superhrdinů ještě víc, citama to tam jen vířilo... snad lepší než ten první, a to že byl kulervoucí! A taky řádně brutální, ať už šlo o vybodnuté oko či vyvržené vnitřnosti. Vskutku wow! Skvělý závěr! A na novou sérii se teda fakt těším, protože nápad s Homelanderem a jeho cokolivcokurvachceděláním tam dle mého úsudku a konce epizody bude vytěžen snad už konečně na maximum!!! ()

Související novinky

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude…

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

15.01.2021

Nedávno jsme tu měli žebříček nejstahovanějších seriálů a dnes se podíváme, jak na tom jsou legální streamy. Kdybyste měli tipovat, který seriál byl na streamovacích službách tím nejsledovanějším…

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala…

Sherlock Holmes se dočká vlastního univerza

Sherlock Holmes se dočká vlastního univerza

06.10.2020

Máme tu Marvel Cinematic Universe, DC Cinematic Universe, Star Wars, u Sony se rozjíždí Spider-Verse, Universal chtěl strašně moc svůj vlastní Dark Universe a když to přeženeme, tak na seriálovém…

Reklama

Reklama