The Boys - Season 1 (série)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon, Anton Gillis-Adelman, Alex Hassell, Alanna LeVierge, M.E. Lewis, Dominique McElligott, Colby Minifie, Nathan Mitchell, Erin Moriarty, Paulino Nunes, Simon Pegg, Antony Starr, Jessie T. Usher, Giancarlo Esposito, David Andrews, Ana Sani, Jordana Lajoie, Jay Yoo, Mishka Thébaud, Bill Turnbull, Laz Alonso, Malcolm Barrett, Christian Keyes, David Reale, Christian Bako, Brittany Allen, Biden Hall, Chad Allen, Shantel VanSanten, Wallace Langham, Jordan Andonov, Adam Waxman, Brittany Johnson, Grace Armas, Billy Zane, Karen Fukuhara, Brit Morgan, Nicola Correia-Damude, Jim Annan, Nicole Maroon, Haley Joel Osment, Jackie Tohn, Anna Khaja, Da'Vinchi, Tara Reid, John Doman, Reid Janisse, Seth Rogen, Alvina August, Laila Robins, Farid Yazdani, Caitlyn Sponheimer, Brendan Beiser, Jim Beaver, David Webster, Tomer Kapon, Alex Chung, Shanice Johnson, Hallea Jones, Keller Viaene

Tak tohle byl zážitek! Sedl jsem si k první sezóně seriálu, o kterém jsem vůbec nic nevěděl, a po jejím skončení jsem převelice spokojený. Takovou nálož nekorektního humoru už jsem dlouho neviděl, a o to víc jsem si ji užil. V té záplavě cynismu a korporátního humusu jsem se přímo rochnil, i když jsem chvíli přemýšlel nad tím, jestli se mnou není něco hodně špatně, když se pochechtávám i u těch nejbrutálnějších scén. Pak jsem se ale rozhodl, že je mi to úplně jedno a celou tuhle zběsilost jsem si vychutnal až do konce.(26.11.2019)

Ono je to ve výsledku jednoduché. Když máte mainstream, tak přeci jen je super investovat do něčeho, co ho dokáže skolit. Zesměšnit. A nebo dokonce i cíleně zparodovat. Možností je mnoho. A v dnešní době to zafunguje perfektně. Teď už jde jenom o to, aby to bylo i dobře zpracované. A hej, Amazon ukázal, že to není jenom Aukro s produkty, ale že vlastně dokázal strčit do kapsy mnoho jiných produkcí ať už tradičních studií a nebo nových virtuálních záležitostí. V rámci zpracování, to není žádná nuda. Vyhrání si se střihem a kamerou působí skvěle a vypracovaně. Spolu s tím, je scénář prostě prdel. Proč přeci jen si neudělat srandu z něčeho, co táhne miliardy dolarů z kin. A funguje to. A naštěstí i v oblasti toho, že seriál nesledujete, protože je to prdel, ale dost vás zajímá, jak to bude dál a vy si k postavám vytvoříte super vztah. K tomu napomohl velký comeback Antonyho Starra, který ztělesňuje dokonalé sympatické zlo a spolu s ním skvělý Karl Urban, který se v hlavní roli vyjímá naprosto sympaticky.(26.8.2019)

Comics je trochu jinde co se zábavnějších epizodických příběhů týče, a bavila mě z něj každá jedna stránka, zatímco tady jsem se prvních pár dílů dost nudil. Oproti předloze jsem si navíc ani zdaleka tolik neoblíbil všechny postavy (Ženská předvedla veliký kulový na to, kolik minut už byla před kamerou, drsňáctví Mateřskýho mlíka je v čudu, z Francouze nejde strach apod.), na papíře jsem se o celkově plastovější a smrtelnější Bandu mnohem víc bál. Seriálová adaptace pak sice má své top černohumorné momenty, správně přepálené hlášky a pár šílených ennisovských nápadů, prostě mě ale nedokázala toliko vtáhnout do děje. Kdyby první řada ukázala víc napětí oproti roztříštěné krimi zápletce s drogou V, a předvedla víc bláznivé akce (nejsou prachy, je to furt TV produkce) namísto monologů, rozpitvávajících polemiku Supíků vs. obyčejných lidi, asi bych byl spokojenější. Nebo jsem prostě jen neměl dostat tu šanci mít s čím poměřovat... Jsem nicméně rád, že naprostá většina diváků je spokojená, a doufám v mnohem údernější sezónu číslo dva. Třeba dorazí i Rozm*dávač.(1.8.2019)

Antony Starr, Karl Urban, gore, nekompromisní kalamita vtipných hlášek, luxusní soundtrack a sebereflexe. The Boys je o superhrdinech z opačné optiky a marvelovky by si měli brát příklad z té propracovanosti charakterů. To co, Homelander ukuchtil v poslední epizodě - takhle odrovnaný jsem nebyl u nějaké show ani nepamatuju. Ústřední charakter mladého cápka Hugh se povedl a i partička cápků kolem něj. Takovej cliffhanger na závěr, páni. Jsem opravdu velice zvědav, co tvůrci vyprodukují v následující řadě, protože karty jsou rozdány opravdu zajímavě a tohle se snad nedá posrat. Nenudil jsem se ani chvilku.(4.9.2019)

The Boys se dají myšlenkově chápat ze dvou alternativních směrů: buď jakožto nekorektní parodie superhrdinského žánru, v prvé řadě pak týmové odnože Justice League, anebo odpověď na to, že superhrdiský žánr se nijak závažnou rychlostí nevyvíjí a nějakou dobu stojí na jednom bodě.... Konečně (!) někdo přišel s nevšedním seriálem, v němž nejsou supráci vyobrazeni jako prachprosté černobílé figurky, nýbrž jakožto morálně zdevastovaní úchylní čuráci, kteří pod svou veřejně známou bezkonfliktní skořápkou schovávají až na dřeň hříchem prolezlou identitu. Šoust ve stavu beztíže není ani za mák špičkou ledovce toho, jakým nehorázným způsobem je tento počin absolutně nekorektní a neberoucí si pražádné servítky. Tudíž místo toho, aby jste supráky obdivovali s nesmírným respektem, oplýváte nehorázným nutkáním s největší radostí je kopnout do koulí! Poněvadž kupříkladu Homelander je ten největší velezmrd, jakého jsem za poslední dobu v seriálové tvorbě potkal. Pokud navíc hledáte v současnosti seriálový počin, v němž vyznívají tragické scény až přímo absurdně komicky, The Boys jsou neskutečně žhavým kandidátem... Každý, kdo již viděl osmici tohoto unikátního počinu musí uznat, že tohle se Amazonu fakticky povedlo na nejvyšší možnou dobrou. Tento nevšední nekorektní pohled na supráky bez růžových brýlí dozajista nadchne dvě odlišné kategorie: ty, kteří tomuto žánru holdují a mohou jej považovat za báječnou podívanou, anebo ti, které tento žánr již unavuje, jej mohou brát jako nové světlo a neskutečně originální žánrové zpestření... Verdikt: 92% ... PS: Karl Urban si celý seriál ukradl pro sebe - zaslouženě!(16.8.2019)

• - Postavu Shockwava (Mishka Thebaud) vymyslel přímo pro seriál showrunner Eric Kripke. (NiWi)

• - Písnička, která hraje na začátku epizody, je „A Lo Caliche“ od Sr Ortegon Feat. Pana Black. Na konci epizody hraje „Ain't No Sunshine“ od Billa Witherse. (Bioscop)

• - Písnička, která hraje z radiobudíku, je „Barracuda“ od Heart. V 54. minutě hraje „London Calling“ od The Clash. Na konci epizody hraje „The Passenger“ od Iggy Pop. (Bioscop)