The Boys - Season 1 (série)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon, Anton Gillis-Adelman, Alex Hassell, Alanna LeVierge, M.E. Lewis, Dominique McElligott, Colby Minifie, Nathan Mitchell, Erin Moriarty, Paulino Nunes, Simon Pegg, Antony Starr, Jessie T. Usher, Giancarlo Esposito, David Andrews, Ana Sani, Jordana Lajoie, Jay Yoo, Mishka Thébaud, Bill Turnbull, Laz Alonso, Malcolm Barrett, Christian Keyes, David Reale, Christian Bako, Brittany Allen, Biden Hall, Chad Allen, Shantel VanSanten, Wallace Langham, Jordan Andonov, Adam Waxman, Brittany Johnson, Grace Armas, Billy Zane, Karen Fukuhara, Brit Morgan, Nicola Correia-Damude, Jim Annan, John Williams, Nicole Maroon, Haley Joel Osment, Jackie Tohn, Anna Khaja, Da'Vinchi, Tara Reid, John Doman, Reid Janisse, Seth Rogen, Alvina August, Laila Robins, Farid Yazdani, Caitlyn Sponheimer, Brendan Beiser, Jim Beaver, David Webster, Tomer Kapon

O streamovací službu Amazonu (a tedy částečně i seriálového LotR-a) se pomalu přestávám bát. The Boys jsou naprostou trefou do černého a kudlou do oka většině DC postav. Ne, že by si Marvel něco podobného taky nezasloužil, ale je to právě DC, které ve svých komiksech a filmech představuje naprosto dokonalé a nadlidsky silné postavy. Výjimkou je snad jen Batman, který tady dopadl celkem dobře a Flash, jehož úděl zpečetily "drogy" - takže vlastně taková Snyder Vize DCEU. A když této bandě šílenců přidáte reálné motivace, komplexy Bohů/celebrit a lidské (nebo byrokratické) problémy běžného světa, takřka všichni do jednoho se nakonec projeví jako ignoranti a hovada. Úderná, krvavá a povedená série kterou neuvěřitelně táhne celý cast. Nicméně. Antony Starr jako Homelander... To je něco neuvěřitelného! Těším se na další sérii.(4.9.2019)

Petelice jak krava..na serial sem prisel diky klipu slipknotu a to obsazeni me sejmulo - hlavne karl tady je takovej badass ze sem chcal pokazdy kdyz byl na scene! ostatni skvela parada a homelander proste bozi a hlavne jak je to kurevsky jiny! takhle by melo vypadat vic komiksaren kurva a ne ty sladaky, kdyz homelander vysype ty krereny vtom skladu je lepsi nez cela tvorba dc sracko filmu!! a ten konec kurva ten konec! no sem hodne zvedavej na druhou serku! sem napnutej jako svine!(8.9.2019)

Skvělý seriál podle mé oblíbené komiksové série. Spousta věcí je jinak, spousta tu chybí, ale pořád je tokvalidtní krvavá záležitost. Hlavní role jsou skvělé v čele s K. Urbanem. Klidne to mohlo být i o něco odvážnější. I přes to, že to není o akci seriál nenudí a furt se zde něco děje. Tato sésie končí hodně nečekaně. 100% :)(17.8.2019)

Amazon Prime se konečně zvedá ze stínů jiných VoD služeb a servíruje nám zase jednou pořádnou pecku. Ačkoliv musím přiznat, že mne první díl příliš nechytl a dokonce jsem uvažoval i o tom, že tomu nakonec šanci nedám, jsem moc rád, že jsem názor přehodnotil a nyní se mohu pokusit nastínit, proč jsou the Boys taková pecka. Předně, kdo viděl trailer, je mu zřejmě jasné, co je hlavní silou komiksové předlohy, která si utahuje z nejrůznějších komiksových klišé. Konečně tu tak nejsou vzorňáci, co udělají pro dobro cokoliv. A cílovka to dokázala náležitě ocenit, vlastně to byla dost sázka na jistotu, stačila pořádná řádka krve, hlášek a nějaké té neokoukanosti...v prvním díle se mi to zdálo samoúčelné, potom mě chytl příběh a vychutnával jsem si jednotlivě všechny díly. A o to také jde, nestačí jen bezduchá řežba, musí to hlavně bavit. Máme tu tedy evil Supermana (ten jediný, co není nudný) v podání skvělého Antony Starra (Banshee rulezz), vyšeptalou Wonder Woman, zdrogovaného Flashe, totálně nemluvného Batmana nebo Aquamana ve své ryzí podobě, tedy naprosto zbytečného člena Justice League, kterého zajímají jenom oceány. Samozřejmě jsou změněna jména (na tom komiks stojí), paralely však musí pochopit úplně každý. A vůbec největší plus téhle pecky? Karl Urban nikdy neměl takhle krutopřísnou roli (kecám, měl jich dost, ale nikdy se neokouká) a jeho hutný plnovous se postará o každou prodanou scénu v jeho podání, a také odporný cliffhanger, ale o tom až příští rok. Sypte to sem! Času na dohnání je stále dostatek..(15.8.2019)

Comics je trochu jinde co se zábavnějších epizodických příběhů týče, a bavila mě z něj každá jedna stránka, zatímco tady jsem se prvních pár dílů dost nudil. Oproti předloze jsem si navíc ani zdaleka tolik neoblíbil všechny postavy (Ženská předvedla veliký kulový na to, kolik minut už byla před kamerou, drsňáctví Mateřskýho mlíka je v čudu, z Francouze nejde strach apod.), na papíře jsem se o celkově plastovější a smrtelnější Bandu mnohem víc bál. Seriálová adaptace pak sice má své top černohumorné momenty, správně přepálené hlášky a pár šílených ennisovských nápadů, prostě mě ale nedokázala toliko vtáhnout do děje. Kdyby první řada ukázala víc napětí oproti roztříštěné krimi zápletce s drogou V, a předvedla víc bláznivé akce (nejsou prachy, je to furt TV produkce) namísto monologů, rozpitvávajících polemiku Supíků vs. obyčejných lidi, asi bych byl spokojenější. Nebo jsem prostě jen neměl dostat tu šanci mít s čím poměřovat... Jsem nicméně rád, že naprostá většina diváků je spokojená, a doufám v mnohem údernější sezónu číslo dva. Třeba dorazí i Rozm*dávač.(1.8.2019)