The Boys - Season 1 (série)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon, Anton Gillis-Adelman, Alex Hassell, Alanna LeVierge, M.E. Lewis, Dominique McElligott, Colby Minifie, Nathan Mitchell, Erin Moriarty, Paulino Nunes, Simon Pegg, Antony Starr, Jessie T. Usher, Giancarlo Esposito, David Andrews, Ana Sani, Jordana Lajoie, Jay Yoo, Mishka Thébaud, Bill Turnbull, Laz Alonso, Malcolm Barrett, Christian Keyes, David Reale, Christian Bako, Brittany Allen, Biden Hall, Chad Allen, Shantel VanSanten, Wallace Langham, Jordan Andonov, Adam Waxman, Brittany Johnson, Grace Armas, Billy Zane, Karen Fukuhara, Brit Morgan, Nicola Correia-Damude, Jim Annan, John Williams, Nicole Maroon, Haley Joel Osment, Jackie Tohn, Anna Khaja, Da'Vinchi, Tara Reid, John Doman, Reid Janisse, Seth Rogen, Alvina August, Laila Robins, Farid Yazdani, Caitlyn Sponheimer, Brendan Beiser, Jim Beaver, David Webster, Tomer Kapon, Alex Chung, Shanice Johnson, Hallea Jones

V prvom rade treba podotknúť, že je to úplne iné ako Ennisov komiks - ktorý inak zbožňujem. Seriál si ide svojou cestou. Ignorujúc komiksový príbeh( aspoň do značnej miery) ale pritom si z neho berie len to najlepšie. Na to aký je komiks Fucked Up, tu máme superhrdinský seriál, ktorý si kolonku Fucked Up rovnako zaslúži. A tá kolonka mu sedí a vyzerá v nej dobre. The Boys sú skvelým zárezom do super žánru. Fungujúce vtipy, fungujúce zvraty a všetko pritom dobre zmotivované. Je to prekvapivé pre znalcov predlohy a podľa mňa to tých, čo ju nepoznajú bude nútiť ju vyhľadať. S napätím očakávam druhú seriu. 1.séria - 90%(27.10.2019)

Nápady narvaná adaptace výborného Ennisova komiksu, kde jsou superhrdinové za psychopaty, zvrhlíky nebo idioty, zároveň však světem uctívanými primadonami, které je třeba často plesknout přes prsty. A jediný kdo na to plesknutí má koule je Billy Řezník a jeho Banda. Je to logicky vyměklejší než předloha, ale jinak by to lidi nezkousli. Navíc se dá lecos dohnat v dalších řadách. Skvělé dramaturgicky zvládnuté díly se schovaným překvapením pro fandy šlapou jako hodinky. Herecké osazenstvo je přesně vybrané. Urban a Quaid jsou tahouny lidské strany, Starr a Moriarty tě suprácké. Především Homelander je šťavnatá postava a závěr nechává velký prostor pro fantazii. Už aby tu byla druhá řada.(16.8.2019)

O streamovací službu Amazonu (a tedy částečně i seriálového LotR-a) se pomalu přestávám bát. The Boys jsou naprostou trefou do černého a kudlou do oka většině DC postav. Ne, že by si Marvel něco podobného taky nezasloužil, ale je to právě DC, které ve svých komiksech a filmech představuje naprosto dokonalé a nadlidsky silné postavy. Výjimkou je snad jen Batman, který tady dopadl celkem dobře a Flash, jehož úděl zpečetily "drogy" - takže vlastně taková Snyder Vize DCEU. A když této bandě šílenců přidáte reálné motivace, komplexy Bohů/celebrit a lidské (nebo byrokratické) problémy běžného světa, takřka všichni do jednoho se nakonec projeví jako ignoranti a hovada. Úderná, krvavá a povedená série kterou neuvěřitelně táhne celý cast. Nicméně. Antony Starr jako Homelander... To je něco neuvěřitelného! Těším se na další sérii.(4.9.2019)

Antony Starr, Karl Urban, gore, nekompromisní kalamita vtipných hlášek, luxusní soundtrack a sebereflexe. The Boys je o superhrdinech z opačné optiky a marvelovky by si měli brát příklad z té propracovanosti charakterů. To co, Homelander ukuchtil v poslední epizodě - takhle odrovnaný jsem nebyl u nějaké show ani nepamatuju. Ústřední charakter mladého cápka Hugh se povedl a i partička cápků kolem něj. Takovej cliffhanger na závěr, páni. Jsem opravdu velice zvědav, co tvůrci vyprodukují v následující řadě, protože karty jsou rozdány opravdu zajímavě a tohle se snad nedá posrat. Nenudil jsem se ani chvilku.(4.9.2019)

Tak tohle byl zážitek! Sedl jsem si k první sezóně seriálu, o kterém jsem vůbec nic nevěděl, a po jejím skončení jsem převelice spokojený. Takovou nálož nekorektního humoru už jsem dlouho neviděl, a o to víc jsem si ji užil. V té záplavě cynismu a korporátního humusu jsem se přímo rochnil, i když jsem chvíli přemýšlel nad tím, jestli se mnou není něco hodně špatně, když se pochechtávám i u těch nejbrutálnějších scén. Pak jsem se ale rozhodl, že je mi to úplně jedno a celou tuhle zběsilost jsem si vychutnal až do konce.(26.11.2019)

• - Písnička, která hraje ve 2. minutě, je „Dans Ma Ruche“ od Guizmo. V 8. minutě hraje „Neat Neat Neat“ od The Damned. Ve 21. minutě hraje „La Foule“ od Youssoupha. Na konci epizody hraje „Cherry Bomb“ od The Runaways. (Bioscop)

• - Písnička, která hraje na začátku epizody, je „A Lo Caliche“ od Sr Ortegon Feat. Pana Black. Na konci epizody hraje „Ain't No Sunshine“ od Billa Witherse. (Bioscop)

• - Ve videu, které si pouští Starlight (Erin Moriarty), hraje „Roar“ od Katy Perry. (Bioscop)