The Boys (TV seriál)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019–2020, 15 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle, Karen Fukuhara, Alanna LeVierge, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty, Caitlyn Sponheimer, Brendan Beiser, Shaun Benson, Ann Cusack, Mike Donis, Jimmy Fallon, Anton Gillis-Adelman, Alex Hassell, M.E. Lewis, Paulino Nunes, Simon Pegg, Antony Starr, Jessie T. Usher, Giancarlo Esposito, David Andrews, Ana Sani, Jordana Lajoie, Jay Yoo, Mishka Thébaud, Bill Turnbull, Malcolm Barrett, Christian Keyes, David Reale, Christian Bako, Biden Hall, Chad Allen, Shantel VanSanten, Wallace Langham, Jordan Andonov, Adam Waxman, Brittany Johnson, Grace Armas, Billy Zane, Brit Morgan, Nicola Correia-Damude, Jim Annan, Nicole Maroon, Haley Joel Osment, Jackie Tohn, Anna Khaja, Da'Vinchi, Tara Reid, John Doman, Reid Janisse, Seth Rogen, Alvina August, Laila Robins, Farid Yazdani, Jim Beaver, David Webster, Tomer Kapon, Alex Chung, Shanice Johnson, Hallea Jones, Keller Viaene, Akiel Julien, Momona Tamada, Craig Burnatowski

Komentáře uživatelů k TV seriálu (211)

Svět už nutně potřeboval, aby si někdo konečně pořádně vytřel prdel všemi těmi prvoplánovými oelasťákovanými superhomokládami, ze všech stran správňácky, povrchně, šosácky a kýčovitě mentorujícími dyslektické mentály napříč věkovým spektrem a v jednom kuse zachraňujícími lidstvo před „strašlivým“ intergaylaktickým zlem. A Kluci to naprosto elegantně dokázali! Tudíž tu máme konečně dimenzi, ve které je Supergej prohnilá a úchylná karieristická jebka s božským komplexem, Vondrpizda prospěchářská lesbická štětka, Černý homopanter zfetovaný vraždící negr, Neviditelný superslizák voyeurský deviant, honící si na pánských i dámských hajzlech, a kde Vodomuž šuká delfíny a znásilňuje stážistky. Všichni sdruženi do nenažraného parazitického korporátu jménem S.H.I.T. (Strategic Homoland Intervention Team), v jehož čele tentokrát nestojí dobrácký strýček Džexn, nýbrž paní Bota, bezskrupulózní to narušená megasvině s laktační psychózou. Takovému světospásnému dobru se může postavit pouze postupně tvrdnoucí přiteplený jeliman Kvajdík, podporovaný neseroucím se gengem ultrakrutopřísně hustého Waldemara Matušky. Kája Urban vládne, i když jsem s jeho novým vzhledem každou chvíli čekal, že si začne pobrukovat Eldorádo! Prostě nádherně žlutozelený, žluklý, dokonale viskózní, z paty vytažený, nekompromisně brutální a neseroucí se chrchel přímo do korektně zářivých tymolínových úsměvů Assvenžrů a Ligy vyteplenců. Paráda!(8.8.2019)

,,NEZÁLEŽÍ NA TOM, ODKUD HRDINOVÉ POCHÁZÍ.…“ /// Tak těmhle superhrdinům asi palce držet nebudete…A těším se na další sérii, protože tahle má celkem překvapivý rozuzlení a zároveň zauzlení! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou komiksovou sérii od Zartha Ennise a ilustrátora Daricka Robertsona z let 2006 – 2012, neznám. 2.) Ze starý mi zůstali v ruce jen ruce. 3.) Thx za titule „olasek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2019)

Než mi hošani začali v dialozích explicitně sdělovat témata i charakterizaci, protože bůhvíproč usoudili, že jsem úplně blbá, byli vynikající kombinací deadpoolovského humoru postaršeného z inteligentního puberťáka v šestnácti na inteligentního puberťáka v devatenácti a invenčního "coby kdyby to bylo ve skutečnosti" s pořádnou dávkou fujky korporátu a bleh marketingu, jen bez té ubíjející millarovské pózy (kde by si například takoví Hughie a Starlight u Millara ani neškrtli a jejich utrpení by bylo samo o sobě pointou, jaká je snaha o to být dobrý člověk trapná, trestu zaslouženíhodná ptákovina, tam je to u chlapců jen začátek na cestě ke zjištění, že ne, oni ti cyničtí nihilističtí čuráci, co mi ničej život, přece jen nemají pravdu). Ke konci se ty dojáčky a upřímně myšlená poselství sice poněkud nakupí, ale na druhou stranu, pošťouchnutí do toho, jak je ten fikční kult pomsty a kulervoucnosti ve skutečnosti trapný, nucený a zničující, nelze po dekádě, kdy nám Hra o trůny vymývala mozky, neocenit. PS: spajsky jsem naposled upřímně poslouchala v osmi, takže těžký nedík.(11.11.2019)

Letošní seriálová kanonáda pokračuje a máme zde další HIT, který si vytírá zadek se všemi komiksy a superhrdiny. The Boys jsou parádní dystopií, která představuje originální svět superhrdinů, kterým na lidech až tak nezáleží a pro mrtvoly nechodí daleko. Karl Urban jako žoldák, který superhrdiny pohrdá je naprosto perfektní ( hlášky a herecký výkon na oscara) to stejné platí o Homelanderovi ( Antony Starr z Banshee, který arogantního "Supermana" hraje s grácií). Zaujme i zbytek hrdinů ( Starlight, A-train, Queen Maeve) Deep a Black Noir jsou poměrně nevýrazní. Má to skvělé tempo, dobře dávkované zvraty, trefný černý humor, solidní akci, šokující násilí se šťavnatým Gore, působivý vizuál a také poutavý příběh s vynikajícím finále, které na druhou sezónu vnadí neskutečně. 8 Hodinová jízda jak se patří a povinnost pro všechny fanoušky Superhrdinů i pro ty, kteří je v lásce nemají. 90%(27.8.2019)

Hypercynická podívaná pro velký kluky, co potřebujou, abyste věděli, jak velký kluci to jsou. Ale že by se to dalo dohromady tak, aby těch 8 hodin subjektivně nepůsobilo jako 80, to ne.(11.8.2019)

Zatím jsem to nevidel, ale musím poznamenat: Karl Urban tady vypadá jako nový Hugh Jackman :D(2.8.2019)

První řada: Nápady narvaná adaptace výborného Ennisova komiksu, kde jsou superhrdinové za psychopaty, zvrhlíky nebo idioty, zároveň však světem uctívanými primadonami, které je třeba často plesknout přes prsty. A jediný kdo na to plesknutí má koule je Billy Řezník a jeho Banda. Je to logicky vyměklejší než předloha, ale jinak by to lidi nezkousli. Navíc se dá lecos dohnat v dalších řadách. Skvělé dramaturgicky zvládnuté díly se schovaným překvapením pro fandy šlapou jako hodinky. Herecké osazenstvo je přesně vybrané. Urban a Quaid jsou tahouny lidské strany, Starr a Moriarty tě suprácké. Především Homelander je šťavnatá postava a závěr nechává velký prostor pro fantazii. Už aby tu byla druhá řada.(20.8.2019)

Rozmýšľal som, či nedám len 4 hviezdy, ale nakoniec sa mi nedalo inak. Najskôr to zlé. Každá epizóda mala skoro presne 60 min a práve preto boli v každej časti nudné pasáže, kvôli ktorým nemám vyloženú chuť pozrieť si seriál okamžite znova. Ďalej, po druhej epizóde som mal pocit, že sa budú "chlapci" snažiť o zničenie všetkých superhrdinov, avšak namiesto toho sme sa dočkali už len častých scén, v ktorých sa naši štyria hlavní predstavitelia len dohadovali v tajných skrýšach, že čo ďalej. Taktiež ma nebavila dejová linka o zbližovaní Hughia a Starlight. Po tom, ako rýchlo Hughie zabudol na Robin, sa pomaly so mňa stala feministka, ktorá nenávidí chlapov. No a ešte napíšem, že ma veľmi mrzí malý priestor pre Black Noira, snáď dostane oveľa viac priestoru v 2.sérií. Ale ku kladom. Je v skutku skvelý nápad, že superhrdinovia sú tí zlí ..a obyčajní ľudia sa ich snažia zničiť. Čo je pointa celého seriálu, i keď po 2.epizóde sa to uberalo iným smerom. Vidím veľký potenciál pre The Deepa a uvítal by som, keby sa v 2.sérií pridal na stranu dobra. Celkovo sa jedná o veľmi kvalitný seriál (okrem nudných miest, ako som spomínal) a aj Avengeri môžu ísť rovno do čerta, pretože všetky tie miliónové snímky zatienil tento (zatiaľ) 8 dielny seriál. A to sa považujem za fanúšika Avengers.(10.10.2019)

Hm, prapodivná série. Načasování je ale výborný, protože dnešní doba je komiksovými filmy a superhrdiny totálně přecpaná (což teď nemyslím negativně, prostě je to zase jedna velká filmová éra), takže tohle téma je víc než vítaný. Ale casting je víceméně dost divnej, jsou tam světlý momenty jako Elisabeth Shue (ach) nebo dokonalej Karl Urban, kterej má akcent k sežrání, ale Simon Pegg jakožto línej otec v cardiganu a většina superhrdinskejch představitelů jsou hodně wtf. Celkově to prostě působí strašně hloupě, nedomyšleně a povrchně, což je škoda:((4.8.2019)

// "How do you know so much about Spice Girls?" Jo, občas se sám sebe ptám na to samý. Každopádně přišel čas ukázat světu nový druh superhrdinů. Pořád nosí pláštěnky, jenom jsou to zároveň arogatní egomaniakální šmejdi, kteří neváhají vraždit ve vlastním zájmu, což je super z hlediska konceptu (a v komiksu to musí být boží), ale v seriálu? Tam to asi mohlo být dotažený trochu víc. Jasně, na povrchu je to dost brutální a sprostý, a hlavně teda zábavný skoro po celou dobu, přece jen jsem si ale po čas sledování říkal, že ty postavy drží neviditelná ruka scenáristy a brání jim v tom, co by skutečně chtěly dělat, kdyby mohly. A tenhle pocit jsem pak neměl jenom u zlejch pláštěňkářů, ale i protagonistů v čele s Karlem "přál bych si mít jeho charisma" Urbanem. Jediný, co tak bylo skutečně diabolical, byl ten finální zvrat. Tfuj. Ale jo, těším se na další nášup. Ale ještě o něco víc se těším na letošní Watchmeny. Sue me. P. S. jdu si vylepit plakát Starlight na zeď. 1. série - 8/10(10.8.2019)

Nářez jako prase!:-))) skvělej Hmelander. A Karl Urban, klobouček dolů.(27.9.2019)

Odvrácená strana superhrdinství (ala Watchmen) aneb Justice League pro starší a pokročilé. A taky splněný sen Marka Prchala a všech bezcharakterních Pí(č)áRistů, jejichž prací je dělat před veřejností z psychopatů, zvrhlíků, podvodníků a neschopných zoufalců idoly hodné zbožňování. Fantastický námět plný nápadů a přesahů do reality, nekompromisní zvraty, skvělí herci (Antony Starr z Banshee je jako "zlý Superman" úplně skvostný) a brilantní našlápnutí k druhé sérii. Rozhodně jedna z nejlepších letošních seriálových novinek. S01: 90 %(17.8.2019)

Zpočátku jsem docela váhal, ale nakonec to stojí za to. Námět je dost originální. Je to vlastně parodie na superhrdinské seriály, protože tihle hrdinové moc "super" nejsou. Vlastní je velká organizace a člověk si je může dočasně pronajmout. Hrdinové vydělávají spoustu peněz a nejsou bez chyb. Jejich průšvihy jsou ale pečlivě zametány pod koberec. Některé lidi to začne štvát a snaží se s tím něco dělat. To se stane i našim hlavním protagonistům. Seriál je celkově dost temně laděný. Oceňuju originální a akci a pár známých jmen jako Karl Urban nebo Simon Pegg. Taky se mi dost líbí zvolená hudba. Opravdu mě to pohltilo. Je to snad jediný superhrdinský seriál s uvěřitelnými emocemi. Postupně se dozvíme dost zajímavých věcí.Taky je to dost sprosté a objevuje se tu nahota. Je to podle DC předlohy. Končí to trochu otevřeně, tak se budu těšit na další sérii. :) "Dali mi do postele delfína." :D(29.7.2019)

• SeBig

Nudná, trapná mrdka protahovaná už v prvním díle? Myslel jsem že chcípnu nudou. Nikdy víc.(7.8.2019)

Žijeme v komiksové době. Jistě nejsem sám, komu tohle již roste nad hlavu. Proto je dobře, že existuje takovýto seriál, kde parta kolem Karla Urbana si to chce se superhrdiny hezky vyříkat...pěkně ostře! :o)(20.8.2019)

Musím přiznat, že tenhle seriál má opravdu skvělé postavy, obzvláště Karl Urban zase ukázal, že je skvělý herec a Jack Quaid je prostě výborný, stejně jako evil Captain America. Příběhově je to někdy nuda, ale celková myšlenka? Jasně, proč ne. Jen jsem nepochopil, proč je tam Black Panther, který má jednu jedinou smysluplnou scénu. Možná bude mít víc prostoru ve druhé sérii?(16.9.2019)

The Boys sází na současný divácký vkus bažící po superhrdinech s R-kovým ratingem a musím přiznat, že se seriálovým tvůrcům podařilo mě připoutat na osm hodin k obrazovce, abych tuto vcelku nevídanou podívanou zhlédnul téměř na jeden zátah. Problematika negativního dopadu superhrdinských činů na civilisty byla nakousnuta již v Občanské válce od MCU a zde tvoří jeden z dějových pilířů. Zobrazovaný svět, ve kterém jsou superhrdinové vnímáni jako celebrity a zároveň stavěni na úroveň bohů, přičemž není vše, tak jak se zdá být, měl rozhodně své kouzlo a musím ocenit, že prakticky až do úplného závěru první série člověk nevěděl, kdo je vlastnou tou největší sketou mezi všemi. Tento seriál nabízí celou plejádu více či méně známých herců, z nichž mě nejvíce zaujali Elisabeth Shue jako nekompromisní Madelyn Stillwell a Antony Starr v roli svatouškovsky démonického Homelandera. Avšak ani The Boys nezklamali a postarali se o nejednu nezapomenutelnou scénu - kojence použitého jako laserovou zbraň člověk jen tak někde neuvidí, což platí i o jiných, nejmenovaných scénách. Jsem celkem dost zvědavý na druhou sérii, protože několik příběhových linií skončilo nedořečených a byla by škoda, když by to tak zůstalo.(12.8.2019)

Na prvý dojem The Boys pôsobia ako trefovanie sa do fungovania Marvelu a hlavne do superhrdinov ako takých. Prvoplánové mená, trapné kostými, účasť z hľadiska zaujímavosti deja zbytočných, z hľadiska merchandisingu nezbytných postáv a atď. Následne človek zbystrí, keď príde na prvú smrť. Vizuálne vymazlená. Plná krvy a kúskov mäsa. Postupne si začnete hovoriť, že ide príbeh o superhrdinoch do ktorých niekto napumpoval vytunený Kick-Ass? Super. A hlavne o príbeh so zaujímavou, lákavou, kvalitne premyslenou zápletkou. Karl Urban a Antony Starr pôsobia ako by sa pre svoje postavy narodili. Zabíjanie je v tunajšom podaní vždy divácky radostná chvíľa a dialógy rozhodne postrádajú servítky. Záver prvej série výborný, a teda veľké očakávania ďalšej nálože osviežujúceho pohľadu do sveta plášteniek. Musím len a len chváliť, a to vrátane výberu hudby.(3.11.2019)

V prvom rade treba podotknúť, že je to úplne iné ako Ennisov komiks - ktorý inak zbožňujem. Seriál si ide svojou cestou. Ignorujúc komiksový príbeh( aspoň do značnej miery) ale pritom si z neho berie len to najlepšie. Na to aký je komiks Fucked Up, tu máme superhrdinský seriál, ktorý si kolonku Fucked Up rovnako zaslúži. A tá kolonka mu sedí a vyzerá v nej dobre. The Boys sú skvelým zárezom do super žánru. Fungujúce vtipy, fungujúce zvraty a všetko pritom dobre zmotivované. Je to prekvapivé pre znalcov predlohy a podľa mňa to tých, čo ju nepoznajú bude nútiť ju vyhľadať. S napätím očakávam druhú seriu. 1.séria - 90%(27.10.2019)

S1: Homelander v podani Antonyho Starr je velmi creepy, velmi dobre zahrany. I Madelyn Stillwell. K Boys parte som si chvilu musela hladat cestu, ale ku koncu uz mal kazdy svoje caro. Ostatni superhrdinovia mi nedavaju zatial velmi zmysel a su skor okrajovi, predpokladam sa rozvinu v dalsich sezonach. Dokopy zaujimavy pocin.(9.8.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11