The Boys (TV seriál)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019–2020, 15 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle, Karen Fukuhara, Alanna LeVierge, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty, Caitlyn Sponheimer, Brendan Beiser, Shaun Benson, Ann Cusack, Mike Donis, Jimmy Fallon, Anton Gillis-Adelman, Alex Hassell, M.E. Lewis, Paulino Nunes, Simon Pegg, Antony Starr, Jessie T. Usher, Giancarlo Esposito, David Andrews, Ana Sani, Jordana Lajoie, Jay Yoo, Mishka Thébaud, Bill Turnbull, Malcolm Barrett, Christian Keyes, David Reale, Christian Bako, Biden Hall, Chad Allen, Shantel VanSanten, Wallace Langham, Jordan Andonov, Adam Waxman, Brittany Johnson, Grace Armas, Billy Zane, Brit Morgan, Nicola Correia-Damude, Jim Annan, John Williams, Nicole Maroon, Haley Joel Osment, Jackie Tohn, Anna Khaja, Da'Vinchi, Tara Reid, John Doman, Reid Janisse, Seth Rogen, Alvina August, Laila Robins, Farid Yazdani, Jim Beaver, David Webster, Tomer Kapon

Jen pro silnější nátury! Stále frčí superhrdinské komiksárny od DC a Marvelu (minimálně fanoušci vědí), načež tu máme odpověď od Amazonu. A ten se s tím fakt nemaže. Drsný, znepokojující (zejména 4. epizoda) seriál s výborným castingem a pestrými postavami. Tvůrci to asi nemají v hlavě v pořádku, což je ale ve výsledku dobře. :-D (S1 - 8 dílů - 90 %)(31.7.2019)

Po prvních 4 epizodách rozhodně nesdílím oslavné chorály s většinou komentujících uživatelů. Je to hodně divný seriál. Ano, Karl Urban je skvělej, Erin Moriarty je k sežrání, Dominique McElligott je sexy a Jordana Lajoie je živočišná. Ale celkově je to prostě hodně divný. Ohodnotím až to dokoukám celý. Dodatek: No dobrý no. Jako druhá půlka zajímavá, ale pořád se nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbí nebo jestli to je jen ztráta času. Chápu tu explicitní brutalitu, ale někdy je jí až příliš. Každopádně se teda na druhou sérii podívám, už jen proto, že jsem nedostal konec té první.(10.8.2019)

Konečně seriál pojímající superhrdiny jako normální součást společnosti a odhalující je v jejich “zlé” stránce. Kvalitní herecké obsazení, nádherný vizuál a gore u přestřelek šokující. Ke konci solidní vyústění děje, ve většině scénách si seriál držel napětí a tempo a taky to celé hrál s určitou nadsázkou , která odlehčovala atmosféru, házela tam trefné hlášky, a tímpádem série nesklouzla k vážnějšímu dramatu. Rychlá 8dílná “minisérie”, která jen překvapí a fandové superhero žánru budou nadšení.(8.8.2019)

Takový mix mezi Powers a Watchmen. Nic co bychom neviděli už jinde. Po 4. díle to zatím na víc než na solidní průměr nemá. Ideální seriál k obědové pauze - podívat se, přiměřeně se pobavit a za týden si na to už ani nevzpomenout. Edit po posledním dílu: Tenhle seriál prostě na víc než na průměr nemá.(28.7.2019)

Snaha vypustit do světa kontroverzního superhrdinu už tu byla nesčetněkrát, ale pokud mě paměť neklame, tak to nikdy nebyl sebestředný hajzl, pro nějž bylo pomáhání lidem jen nutným zlem vylepšujících jeho PR. A tady je v zájmovém kroužku podobných parchantů hned několik a nechávají se řídit kariéristickou a mocichtivou potvorou. Proti nim stojí sebranka žoldáků a jeden ňouma, kteří mají k ideálu také daleko, ale když už nic, přišli alespoň s nejoriginálnějším nápadem, jak oddělat zdánlivě nezničitelného supráka. Asi nejoriginálnější žánrovka vůbec, která se s ničím nesere a nejde daleko jak pro nadávku toho nejhrubšího kalibru, tak pro vypálené bulvy či utrhané končetiny. Ennisův rukopis je znát i tady, takže není nouze o smysluplné dialogy a parádně napsané postavy, které vzdor výše zmíněnému nejsou zase tak černobílé, jak se může zdát. Jedním slovem pecka se spoustou nezapomenutelných scének, která, doufám, neskončí jen u dvou řad. 100%(15.8.2019)

• - The Boys jsou již druhá komiksová adaptace seriálu od scenáristy Garta Ennise, první byl Preacher (od r. 2016). (DC_DeteCtive)

• - Záběry ze seriálu The Boys použila skupina Slipknot pro svůj oficiální klip s názvem Solway Firth z alba „All Out Life“. (mr.cenda)

• - Je to již čtvrtá role herce Karla Urbana v komiksové adaptaci. (DC_DeteCtive)