The Boys (TV seriál)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019–2020, 15 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle, Karen Fukuhara, Alanna LeVierge, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty, Caitlyn Sponheimer, Brendan Beiser, Shaun Benson, Ann Cusack, Mike Donis, Jimmy Fallon, Anton Gillis-Adelman, Alex Hassell, M.E. Lewis, Paulino Nunes, Simon Pegg, Antony Starr, Jessie T. Usher, Giancarlo Esposito, David Andrews, Ana Sani, Jordana Lajoie, Jay Yoo, Mishka Thébaud, Bill Turnbull, Malcolm Barrett, Christian Keyes, David Reale, Christian Bako, Biden Hall, Chad Allen, Shantel VanSanten, Wallace Langham, Jordan Andonov, Adam Waxman, Brittany Johnson, Grace Armas, Billy Zane, Brit Morgan, Nicola Correia-Damude, Jim Annan, John Williams, Nicole Maroon, Haley Joel Osment, Jackie Tohn, Anna Khaja, Da'Vinchi, Tara Reid, John Doman, Reid Janisse, Seth Rogen, Alvina August, Laila Robins, Farid Yazdani, Jim Beaver, David Webster, Tomer Kapon

Po prvních 4 epizodách rozhodně nesdílím oslavné chorály s většinou komentujících uživatelů. Je to hodně divný seriál. Ano, Karl Urban je skvělej, Erin Moriarty je k sežrání, Dominique McElligott je sexy a Jordana Lajoie je živočišná. Ale celkově je to prostě hodně divný. Ohodnotím až to dokoukám celý. Dodatek: No dobrý no. Jako druhá půlka zajímavá, ale pořád se nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbí nebo jestli to je jen ztráta času. Chápu tu explicitní brutalitu, ale někdy je jí až příliš. Každopádně se teda na druhou sérii podívám, už jen proto, že jsem nedostal konec té první.(10.8.2019)

The Boys sází na současný divácký vkus bažící po superhrdinech s R-kovým ratingem a musím přiznat, že se seriálovým tvůrcům podařilo mě připoutat na osm hodin k obrazovce, abych tuto vcelku nevídanou podívanou zhlédnul téměř na jeden zátah. Problematika negativního dopadu superhrdinských činů na civilisty byla nakousnuta již v Občanské válce od MCU a zde tvoří jeden z dějových pilířů. Zobrazovaný svět, ve kterém jsou superhrdinové vnímáni jako celebrity a zároveň stavěni na úroveň bohů, přičemž není vše, tak jak se zdá být, měl rozhodně své kouzlo a musím ocenit, že prakticky až do úplného závěru první série člověk nevěděl, kdo je vlastnou tou největší sketou mezi všemi. Tento seriál nabízí celou plejádu více či méně známých herců, z nichž mě nejvíce zaujali Elisabeth Shue jako nekompromisní Madelyn Stillwell a Antony Starr v roli svatouškovsky démonického Homelandera. Avšak ani The Boys nezklamali a postarali se o nejednu nezapomenutelnou scénu - kojence použitého jako laserovou zbraň člověk jen tak někde neuvidí, což platí i o jiných, nejmenovaných scénách. Jsem celkem dost zvědavý na druhou sérii, protože několik příběhových linií skončilo nedořečených a byla by škoda, když by to tak zůstalo.(12.8.2019)

1. série - The Boys se dají myšlenkově chápat ze dvou alternativních směrů: buď jakožto nekorektní parodie superhrdinského žánru, v prvé řadě pak týmové odnože Justice League, anebo odpověď na to, že superhrdiský žánr se nijak závažnou rychlostí nevyvíjí a nějakou dobu stojí na jednom bodě.... Konečně (!) někdo přišel s nevšedním seriálem, v němž nejsou supráci vyobrazeni jako prachprosté černobílé figurky, nýbrž jakožto morálně zdevastovaní úchylní čuráci, kteří pod svou veřejně známou bezkonfliktní skořápkou schovávají až na dřeň hříchem prolezlou identitu. Šoust ve stavu beztíže není ani za mák špičkou ledovce toho, jakým nehorázným způsobem je tento počin absolutně nekorektní a neberoucí si pražádné servítky. Tudíž místo toho, aby jste supráky obdivovali s nesmírným respektem, oplýváte nehorázným nutkáním s největší radostí je kopnout do koulí! Poněvadž kupříkladu Homelander je ten největší velezmrd, jakého jsem za poslední dobu v seriálové tvorbě potkal. Pokud tedy navíc hledáte v současnosti seriálový počin, v němž vyznívají tragické scény až přímo absurdně komicky, The Boys jsou neskutečně žhavým kandidátem... Každý, kdo již viděl osmici tohoto unikátního počinu musí uznat, že tohle se Amazonu fakticky povedlo na nejvyšší možnou dobrou. Tento nevšední nekorektní pohled na supráky bez růžových brýlí dozajista nadchne dvě odlišné kategorie: ty, kteří tomuto žánru holdují a mohou jej považovat za báječnou podívanou, anebo ti, které tento žánr již unavuje, jej mohou brát jako nové světlo a neskutečně originální žánrové zpestření... Verdikt: 92% ... PS: Karl Urban si celý seriál ukradl pro sebe - zaslouženě!(16.8.2019)

Odvrácená strana superhrdinství (ala Watchmen) aneb Justice League pro starší a pokročilé. A taky splněný sen Marka Prchala a všech bezcharakterních Pí(č)áRistů, jejichž prací je dělat před veřejností z psychopatů, zvrhlíků, podvodníků a neschopných zoufalců idoly hodné zbožňování. Fantastický námět plný nápadů a přesahů do reality, nekompromisní zvraty, skvělí herci (Antony Starr z Banshee je jako "zlý Superman" úplně skvostný) a brilantní našlápnutí k druhé sérii. Rozhodně jedna z nejlepších letošních seriálových novinek. S01: 90 %(17.8.2019)

Svět už nutně potřeboval, aby si někdo konečně pořádně vytřel prdel všemi těmi prvoplánovými oelasťákovanými superhomokládami, ze všech stran správňácky, povrchně, šosácky a kýčovitě mentorujícími dyslektické mentály napříč věkovým spektrem a v jednom kuse zachraňujícími lidstvo před „strašlivým“ intergaylaktickým zlem. A Kluci to naprosto elegantně dokázali! Tudíž tu máme konečně dimenzi, ve které je Supergej prohnilá a úchylná karieristická jebka s božským komplexem, Vondrpizda prospěchářská lesbická štětka, Černý homopanter zfetovaný vraždící negr, Neviditelný superslizák voyeurský deviant, honící si na pánských i dámských hajzlech, a kde Vodomuž šuká delfíny a znásilňuje stážistky. Všichni sdruženi do nenažraného parazitického korporátu jménem S.H.I.T. (Strategic Homoland Intervention Team), v jehož čele tentokrát nestojí dobrácký strýček Džexn, nýbrž paní Bota, bezskrupulózní to narušená megasvině s laktační psychózou. Takovému světospásnému dobru se může postavit pouze postupně tvrdnoucí přiteplený jeliman Kvajdík, podporovaný neseroucím se gengem ultrakrutopřísně hustého Waldemara Matušky. Kája Urban vládne, i když jsem s jeho novým vzhledem každou chvíli čekal, že si začne pobrukovat Eldorádo! Prostě nádherně žlutozelený, žluklý, dokonale viskózní, z paty vytažený, nekompromisně brutální a neseroucí se chrchel přímo do korektně zářivých tymolínových úsměvů Assvenžrů a Ligy vyteplenců. Paráda!(8.8.2019)

• - Je to již čtvrtá role herce Karla Urbana v komiksové adaptaci. (DC_DeteCtive)

• - Záběry ze seriálu The Boys použila skupina Slipknot pro svůj oficiální klip s názvem Solway Firth z alba „All Out Life“. (mr.cenda)

• - The Boys jsou již druhá komiksová adaptace seriálu od scenáristy Garta Ennise, první byl Preacher (od r. 2016). (DC_DeteCtive)