The Boys (TV seriál)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019–2020, 15 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle, Karen Fukuhara, Alanna LeVierge, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty, Caitlyn Sponheimer, Brendan Beiser, Shaun Benson, Ann Cusack, Mike Donis, Jimmy Fallon, Anton Gillis-Adelman, Alex Hassell, M.E. Lewis, Paulino Nunes, Simon Pegg, Antony Starr, Jessie T. Usher, Giancarlo Esposito, David Andrews, Ana Sani, Jordana Lajoie, Jay Yoo, Mishka Thébaud, Bill Turnbull, Malcolm Barrett, Christian Keyes, David Reale, Christian Bako, Biden Hall, Chad Allen, Shantel VanSanten, Wallace Langham, Jordan Andonov, Adam Waxman, Brittany Johnson, Grace Armas, Billy Zane, Brit Morgan, Nicola Correia-Damude, Jim Annan, Nicole Maroon, Haley Joel Osment, Jackie Tohn, Anna Khaja, Da'Vinchi, Tara Reid, John Doman, Reid Janisse, Seth Rogen, Alvina August, Laila Robins, Farid Yazdani, Jim Beaver, David Webster, Tomer Kapon, Alex Chung, Shanice Johnson, Hallea Jones, Keller Viaene, Akiel Julien, Momona Tamada, Craig Burnatowski

// "How do you know so much about Spice Girls?" Jo, občas se sám sebe ptám na to samý. Každopádně přišel čas ukázat světu nový druh superhrdinů. Pořád nosí pláštěnky, jenom jsou to zároveň arogatní egomaniakální šmejdi, kteří neváhají vraždit ve vlastním zájmu, což je super z hlediska konceptu (a v komiksu to musí být boží), ale v seriálu? Tam to asi mohlo být dotažený trochu víc. Jasně, na povrchu je to dost brutální a sprostý, a hlavně teda zábavný skoro po celou dobu, přece jen jsem si ale po čas sledování říkal, že ty postavy drží neviditelná ruka scenáristy a brání jim v tom, co by skutečně chtěly dělat, kdyby mohly. A tenhle pocit jsem pak neměl jenom u zlejch pláštěňkářů, ale i protagonistů v čele s Karlem "přál bych si mít jeho charisma" Urbanem. Jediný, co tak bylo skutečně diabolical, byl ten finální zvrat. Tfuj. Ale jo, těším se na další nášup. Ale ještě o něco víc se těším na letošní Watchmeny. Sue me. P. S. jdu si vylepit plakát Starlight na zeď. 1. série - 8/10(10.8.2019)

První série za námi a já jsem už teď natěšený na další. Postavy se teprve rozvíjejí ale celému tomuhle superhrdinskému cirkusu vládne Karl Urban. Zápletka je docela jednoduchá když se odtajní ale rozvoje postav nebo to, že superhrdinové jsou samozřejmostí je docela zajímavé. Seriál má svoje mouchy i tempo ale docela jsem se na to naladil a bavil se. Humor je tu docela často a to hlavně ve scénách kde je s kombinací s násilím. Seriál jsem dal za tři dny na klid protože měl co nabídnout. Sice je to teď všude samá komiksová adaptace jak seriálová tak filmová ale tohle byste neměli minout. Má to svoje kouzlo a herecký výkony jsou v topu a najdete si tu postavy, které budete nenávidět i milovat. Rozhodně chci další a rozhodně se co nejdřív podívám na vroubek komiksu podle kterého to vzniklo. 80%(27.8.2019)

Kecy o tom, že se jedná o realistické ztvárnění superhrdinů, si nechte. Na základě opěvných komentářů jsem čekal, že se dočkáme antihrdinů, kteří budou heroičtí navenek, ale zrůdy uvnitř, na základě hmatatelného vývoje nebo z jasných důvodů. Dočkal jsem se pouze samoúčelného ztvárnění hrdinů jako sviní, asi abychom šli proti proudu. Jako jednohubka dobré, v záplavě existujících příběhů z alternativních realit, kterými je již dnes DC a Marvel komiksové, filmové a animované univerzum přecpané, je to prostě jen další v řadě. Přehrávající Urban, který v jiných charakterech vynikl mnohem více, bohužel tu bandu nevýrazných obličejů též velmi nepozdvihnul. Slabší **** za pěkné řemeslné zvládnutí, některé zajímavé postavy a super atmosféru. P.S. Při tom, jak je vysvětlený origin hrdinů, jsem zvědavý, čím hodlají Homelanderovi ublížit.(26.8.2019)

K tejto lahodke som sa dostal cez genialny song od Slipknotu, kde vo videoklipe len tak mimochodom vystupuje nejaky drsny serial. Pozrel som si teda trailer. Vsetko fajn idem na to. Ale ono je to trochu ine ako slubuju ukazky. Akcie tu az tak vela nie je. Nasilie je kvalitativne brutalne, Rkove. Ale kvantitativne sa serial zameriava skor na pribeh a postavy. Takze kto caka nejake ultimatne rezanice bude sklamany. Ale ten pribeh a postavy su uplne paradne. Teda nie vsetky postavy. Oni vas vlastne budu dost srat. Ale asi to tak ma byt a navyse kazda postava ma aspon cosi do seba. Nad vsetkymi potom vycnieva Homelander. Anthony Starr nastavil latku celkom vysoko ako serif Hood v Banshee. Ale co dokozal spravit v The Boys je zivotny vykon. Neviem ci to boli scenaristi alebo je proste dobra predloha. Ale tento pribeh ma extremne bavil. Postupne sa to rozvija ako zavitok a ak clovek nie je napumpovany spoilermi (trailer, klip, komentare) tak ho bude cakat jedno prekvapenie za druhym. Lebo Kripke a spol. dokazali oprcat odzadu a bez lasky ocakavania bezneho divaka. Zaujimave je, ze ako zaner je uveden akcny, komedia a krimi. Vsetky sa tam vyskytuju ale len v malych davkach a iba doplnaju drsny thriller, ktory sa celkom dost venuje psychlogii postav. Zaverene hodnotenie je asi 4 a pol. Ale ked sa objavi takyto sviezi vytvor v preplnenom priestrore so super hrdinskou tvordbou. Dam aj plnu palbu.(14.8.2019)

Hodně zajímavý námět kdy superhrdinové nemusí být jen ti dobří, ale mnohdy jsou i ti nejhorší. Holt PR oddělení je mocné a je jedno zda to je hrdina, politik, sportovec či kdokoliv. Díky médiím může být z vraha hrdina, ale i z hrdiny vrah. Zdejší přelévání děje to jen krásně podporuje. Mnoho věcí člověk, předpokládá, ale zvratů tu je dostatek a to finále 1.řady je fakt zajímavé. Co se hereckého obsazení týče, tak to se opravdu povedlo. Každá ze stěžejních postav je nečím zvláštní a každá z nich má své kouzlo. A to se ještě úplně neprojevila Kimiko, ani přerod Annie. K tomu jsou zde pohledné herečky. Tudíž za 1.sérii tleskám, ale zatím nechám 4z5 a uvidíme co druhá série.(21.3.2020)

• - Spoiler: Zatímco v seriálu členové Sedmičky nejdříve nevědí, kdo proti nim stojí, v komiksu je identita The Boys známa Sedmičce hned od začátku. V jeden čas mezi nimi panovalo dokonce jakési nelehké příměří. (NiWi)

• - Při akci v Sýrii hraje „Rock El Casbah“ od Rachida Taha. (Duoscop)

• - Superhrdinovia z "The Seven" sú výrazne inšpirovaní postavami z "Justice League", s ktorými zdieľajú totožné schopnosti – Superman ako Homelander, Wonder Woman ako Queen Maeve, Flash ako A-Trai, Batman ako Black Noir, Green Lantern ako Lamplighter a Aquamen ako The Deep. (toi-toi)