poster

Ženy v běhu

 • anglický

  Women on the Run

 • anglický

  Jogging for Love

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Ženy v behu

Komedie

Česko, 2019, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (536)

 • Tetsuo
  *

  Ženy v běhu jsou oslavou středostavovského způsobu života, jehož naplnění v současnosti uniká stále více lidem. Stylové byty, žádná traumatizující práce, rodinná pospolitost u bohatě prostřeného stolu na venkovské chalupě, pravidelný pohlavní styk ve středu, všechny pěkné chvíle natočené na videokazetách. _________ Svět, kde neexistují sousedé, chudoba, politika, internet a kdokoli, kdo by nechtěl patřit ke střední třídě. Být na tom opravdu špatně je nemožné, být bohatší je fuj, jak ukazuje příklad Kaččina šéfa, být jenom trochu alternativní taky, viz promiskuitní malíř. Jenom poctivý střed, nic jiného a nikdy jinak. Zaopatřit se, vdát se, rodit děti, zhebnout, nechat se zpopelnit a vláčet v batůžku na maratónu; žádné další horizonty. ________________________ Možná je to na záměrně neprovokativní a schválně uměřený film příliš příkré hodnocení. Co je špatného na tom, odpočinout si večer u něčeho, co tak nějak vzdáleně připomíná reálný život? Není v tom filmu aspoň trochu vzpoury, že ty ženy přece jenom někam vyběhly? _________Ve skutečnosti se tu ženám nedopřeje ani trošička rozletu. Umožňí se jim vedle domácích prací jen další dřina a pocení při běhu, který přinese pouze sňatek s chlápkem, na nějž budou dřít doma. Jistěže nejde poznat, kam přesně se budou ubírat vztahy všech dcer, ale rodinné předpoklady a vzory už tu jsou. _______________ Doba a společnost se dnes vyvinuly natolik, že západní romantická komedie zamezuje obojí ztrátě – jak v soukromém, tak v profesním životě. Česko roku 2019 se ovšem pořád nachází mezi zaostalými společnostmi, kde tvůrci filmovým postavám zabraňují v dilematu a rovnou je zbavují traumatu, že by mohli přijít o práci a osobní realizaci. Jsi žena, žádnou nepotřebuješ. Stačí ti snubák, dítě a pes. _____________ Námitka, že muži jsou v těchto komediích zobrazováni tak, že ani oni se bez žen neobejdou, neobstojí. Žádný z nich se tu necítí neúplný, nikdo na ně nevyvíjí nátlak to změnit a nakonec i to, co žena považuje za krizi, je pro ně zábava a pohodový stav. Když já dělám doma bordel, o nic nejde, když ho máš doma ty, ženo, je to tvoje ostuda. ______________ Tak takhle my si tady žijeme. Respektive, takhle o nás smýšlejí filmoví tvůrci, kteří tu chtějí být nejúspěšnější.(25.3.2019)

 • Tosim
  ***

  Vážně jsem byl zvědavý a ve finále jsem ani moc nelitoval. Tenhle film je jednoduchý, v tom kladném i záporném významu - není téměř primitivní a zároveň je skoro stoprocentně romantický - takže už od začátku poznáte, jak věci skončí. Jen ten Martin Hofmann vypadal docela ztraceně, to bych ale přičetl mládí Martina Horského, který má za sebou jak otřesné, tak průměrné projekty (Na vodě, Láska je láska). Právě proto nežehrám, že tvůrce zobrazil jen základní lidské typy a místo sofistikovaných postav napsal roli pro praštěnou a lehce sobeckou postavu Ondřeje Vetchého a počkám si, co bude dál. Na druhou stranu je tenhle snímek víceméně spotřební zboží, ale i přesto ten miliontý divák za měsíc a něco vyrazil dech i mě.(25.3.2019)

 • Matty
  **

  Nepřekvapí mě, pokud půjde o jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů tohoto roku. Tomáš Hoffman dobře ví, jak oslovit dost široké spektrum diváků. Jde to poznat i na skladbě hlavních hrdinek, z nichž každá zastupuje (a oslovuje) jinou generaci. Navenek ideální produkt pro vícegenerační „dámskou jízdu“. ___ Film se zpočátku navíc jeví jako jedna z vkusnějších českých komedií. Obstojně zvládnuté řemeslo a dobře sehraní herci však ve skutečnosti jen pomáhají zamaskovat, že lacinost humoru a míra sexismu je srovnatelná s komediemi jako Padesátka nebo Bajkeři. Možná ale máte laťku nastavenou jinak a kameňákovský humor založený na replikách jako „Jeho Kolík mi otravoval moji Fanynku“, na soutěžení ve skládání slova „HOVNO“ z písmenkové polévky nebo na neúspěšné snaze Ondřeje Vetchého nasadit kondom na okurku, vám nebude připadat nijak urážlivý. Humor je jinými slovy otázkou individuálního vkusu a každému sedne něco jiného, což je naprosto v pořádku. Ženy v běhu je ovšem bolestivé sledovat také coby ukázku toho, jak si většina českých tvůrců představuje filmy o ženách a pro ženy.___Hrdinky zpřítomňují ty nejobehranější stereotypy a jsou definované výlučně svým partnerským životem (resp. jeho neexistencí). Vnitřní sílu a životní štěstí nacházejí díky mužům, ne díky tomu, že by překonaly samy sebe. Běhání je pouze prostředek k tomu, aby se s někým seznámily, vyšly svému (zesnulému) partnerovi vstříc nebo vyřešily vztahové problémy.___ Marcela zosobňuje typ ženy v domácnosti oddaně obskakující partnera. Zjevně jí nevadí, že se partner chová jako malý kluk a ke stejně nezodpovědnému přístupu vede všechny syny. Veškeré jeho sexistické chování bohaté na urážení a ponižování partnerky má omlouvat to, že v závěru, poprvé a naposledy za celý film, projeví jistou citlivost. Všechno je dosavadní jednání je mu tím odpuštěno. Bára pro změnu definována pouze touhou realizovat se jako matka a Kateřina tím, že se nerozumně upíná ke staršímu bohatému muži a nedokáže udělat rázné rozhodnutí.___Jeden (mrtvý) muž tedy ženy přiměje, aby začaly běhat, jiný je pak běhat naučí a další, neméně dokonalí (psy a děti milující) partneři, se postarají o to, aby v životě našly hledané štěstí. Nechybí ani vtipkování o špatném orientačním smyslu žen. Žádná žena pohledem filmu zkrátka nemůže být úplná, pakliže nemá dítě a partnera (omilostněny jsou akorát ženy, jejichž partner zemřel, byť život dotyčné v jistém ohledu nadále řídí).___Ostentativní product placement, nelogické (resp. nekonzistentní) jednání postav, prudké změny tónu od sentimentálního sledování home videa k jednoduchému situačnímu humoru, nevyrovnaný rytmus nebo vytváření pseudokonfliktů kvůli natažení stopáže jsou v daném kontextu v podstatě jenom drobnosti. 40%(1.2.2019)

 • Enšpígl
  ****

  Tohle je příjemňák jak poleno ! Není to vtip sem, vtip tam, ale z filmu jde neskutečně pozitivní energie. A chlapi toto je message pro Vás. Ženy v běhu jsou pro nás může vysloveně dar z nebes. Jdi na to se svou dámičkou, on ti ji film příjemně uvolní, takže si ušetříš práci, navíc ti zaručuju že při některých scénách zejména Ondra v tomto ohledu rozdává humor po vagonech. A když se nepobavíš, nevadí , máš tam na 90 minut hezký ženský .No a pak si doma, milej chlapče doběhneš bud do pelechu nebo do kuchyňě podle priorit každýho soudruha pro zaslouženého odměnu. Hlavně nepřiznej, že se ti to líbilo, aby si působil obětavě, to je nejlepší, pak tomu tady v klidu anonymně můžeš dát velký hodnocení. Film je skvělej i jako odpustek, když si třeba víc v nějaká útulničce víc přebral a tvůj ranní příchod nebyl oceněn aplausem, hoď druhej den do placu pak vstupenky na biják a pak už jen sleduj jak tají ledy. Jo a ještě věc Martin Hofmann je král roku 2019, prostě ten chlap to v sobě má a válí v seriálu i ve filmu jak démon. A to nízký hodnocení ? No, tak pokud chceš mít party jako když zhasne, pozvy tam Mattyho, Tetsua a další filmový kritiky, protože pak jedinej úsměv na takový party bude ten, co si vygoogluješ.(1.2.2019)

 • Malarkey
  ****

  Já jsem se po shlédnutí filmu Ženy v běhu stal okamžitě po příchodu domů mužem v běhu. Nasadil jsem neposlušné tenisky, kraťasy, mikinu a vyrazil s větrem o závod za lepším zítřkem. Po běhu jsem si uvědomil, že mi je tak dobře, jako když jsem sledoval tento, Američan by řekl, "feel good" film, na který se hrozně hezky kouká. A nejenom na něj, ale i na děvčata nebo krásné záběry na Prahu. Super! Je vidět, že Martin Horský je člověk na svém místě a za ta léta si vytvořil rukopis hrozně příjemných komedií, které film za filmem povyšuje kvalitou na další úroveň.(16.4.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,130,000▐ Veľmi milé pohodové prekvapenie. Konečne sa točia aj v našich končinách účelové, podarené filmy, ktoré majú čosi do seba. Dej upúta už od úvodu, zbytočne trápnym scénam sa tu našťastie vyhýbame veľkým oblúkom. Samozrejme občas príde aj nejaké to klišé, hlavne v druhej polovici filmu pri kryštalizácii vzťahov, tam to troška kazí, brzdí (ináč by som išiel ešte vyššie z hodnotením) ale ináč excelentne úderná romantická komédia. Herci v pohode, skoro by som povedal, že taká česká Láska nebeská. /videl v kine 2x: 85%/(13.2.2019)

 • Fr
  ***

  „NEŽ TÁTU ULOŽÍME, MĚLI BYSME MU SPLNIT POSLEDNÍ PŘÁNÍ – UBĚHNOUT MARATÓN…“ /// Ženy a život. Samý klišoidní situace (včetně svéráznýho rodiče a roztomilýho (?) nešiky Vetchýho), který mají vehnat slzu do oka. A jelikož se to veze na romantický a optimistický vlně a každá z žen své štěstí najde, bude to mít hodně fanynek. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zadara bych se žádnou holkou nebyl. 2.) Chystám se umřít a nevím, jaký vyslovit poslední přání. 3.) Stará začala běhat. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(22.11.2019)

 • Viktooorka
  ****

  Děj strašně předvídatelný, což ale nevadí, protože se člověk od srdce zasměje :) Vetchý a "jeho děti" neměli chybu. Určitě si pustím znovu a velice ráda :)(26.4.2019)

 • Jossie
  **

  Bezva herci, ale pro mě příliš laciný humor a ty šťastné konce na všech stranách, to bylo taky až moc.(29.10.2019)

 • emma53
  ****

  Příjemná pohádka alá Pilcherová, ale já si báječně odpočinula a viděla sympatické tváře samozřejmě v čele s Ondřejem. a třeba Zlatkou....(16.10.2019)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Jasná česká komedie roku nabitá skvělými herci, pozitivní energií, trefným a vkusným humorem, skvěle zvládnutou romancí i zajímavými zvraty. Vetchý a Hoffman jsou aktuálně největší borci na české komediální scéně a Kubařová je neskutečná kočka. Velmi se mi film líbil. 80%(10.10.2019)

 • Dadel
  **

  Když jsem nedávno šokovaně zjistil, že toto veledílo vidělo v kinech 1 300 000 lidí (btw.. ne 1 500 000, jak se vám snaží nabulíkovat CinemArt), tak jsem se na to ze zvědavosti podíval. Co na to říct? Podprůměrná a zcela předvídatelná komedie pro lidi 40+, co chodí do kina jednou za rok (takže letos to vyšlo na Běhny v žehu). Všechny postavy nesympatické a chovají se jako slepice a u většiny vtipů jsem jen obracel oči v sloup (ale nepochybuji, že kinosály se otřásaly výbuchy smíchu). Film je strašně laciný ve všech smyslech toho slova a nejvtipnější tak byly scény maratónského závodu, které byly snímány jen v polocelcích, protože produkce sehnala jen cca 30 komparsistů.(27.10.2019)

 • Pethushka
  ****

  Dalo by se říct, že na jednu stranu tenhle film ženy vybízí k sebedůvěře a oslavuje sílu, která může vzniknout, když se ženy spojí. Na druhou stranu ale ženy zobrazuje jako jednoduché živočichy, kteří mají v životě jeden jediný cíl - najít si chlapa a všemi možnými prostředky ho přinutit, aby jim nasadil prsten. Nejsem si jistá, jestli tím chtěl Martin poukázat na tohle smutné nastavení společnosti nebo má za to, že to takhle prostě na světě chodí. Každopádně se mu nějak podařilo najít v tom rovnováhu a nastavit příjemně bojovnou atmosféru, která diváky skoro až vybízela k tomu, aby se zvedli a začali běhat. Zkrátka, holky mě moc bavily a Ondra blbce taky zahrál dobře. Příště půjdu zas. 4*(22.2.2019)

 • Djoker
  ***

  Podobné záležitosti mě neuráží, i když ten svět nepoznávám a samotný závod je naprostá fraška. Vypadá to jako lépe nasvícená Ulice, všemu kraluje Vetchého buran domácí, příběh prostřední dcery je kýč roku a začínající vztah rovnou zkopírovaný z předlohy pro Ordinaci, ale musím uznat, že pohodový život všech aktérů je skutečně nakažlivý.(23.10.2019)

 • Zíza
  ****

  Nečekaně legrace. Nebylo to tak trapné, jako občas české komedie umí být. Bylo fajn, jak se všichni kolem v kině smáli, občas někdo vykřikl: „Jak u nás doma.“ A to je asi fajn, ne, jak se diváci dokáží velmi snadno identifikovat s postavami. Samozřejmě celý jejich život byl zjednodušený, ale tak nebyla to sonda do života tří/čtyř ženských, ale vlastně romantická komedie a v rámci žánru to splnilo, co mělo. Hlavně se to obešlo bez fekálního humoru, takže za mě palec nahoru. Pro mě překvapení, že to byla příjemná bezduchá podívaná, opravdu nenáročné podívání a neurážela intelekt diváka, protože se ani nesnažila hrát na něco emancipovaného a hlubokomyslného.(11.3.2019)

 • Psema
  ***

  Obstojně zrealizovaný produkt pro střední třídu. Nic víc, nic méně. Dalo by se říct, že jsou to takoví kultivovanější Bajkeři, ve kterých vás mohou vytáčet opravdu silně banální pokusy o humor, nekonečný šovinismus Vetchého, anebo velmi vrtkavá soudržnost scénáře. Přesto je výsledek vcelku atmosférický, šlapající a minimálně po stránce romantiky kupodivu fungující. A nikdo tu k mému upřímnému překvapení nesouloží svého nevlastního syna, ani nemá potřebu někoho znásilňovat. Což je u českého filmu v posledních letech v podstatě nepsaným pravidlem. Za to dávám Horskému pár bodů k dobru. A Bokové s Polívkou bych klidně přál ještě nějakou obdobnou romantickou štaci.(18.10.2019)

 • Gilmour93
  ***

  Trendy střih, laciná látka, optimistické barvy. Teplákovka ušitá na míru širokému publiku, které by možná prospělo, kdyby se začátek poslední třetiny obešel bez tradičních pseudokonfliktů a celá ta dopředu nalinkovaná trať byla uběhnuta jen v lehkém komediálním tempu. Jednu upocenou hvězdu navíc přidám za Vetchého, speciálně za jeho výraz, když na balkóně se stopkami v ruce odhalil partnerčin progres. Tyhle role neškodných ješitů mu jdou náramně..(16.10.2019)

 • Sarkastic
  ***

  „No, cos dělal?!“ - „Nebuď drzej!“ A samozřejmě, házení bahna od těch stejných „kritiků“ jako vždy…Ale to si tento film nezaslouží, i když nejde o žádnou pecku. Ženy v běhu sice mají svou „cílovku“ (do které nepatřím), ale zároveň jsou natočeny tak, aby oslovily i širší publikum, což se zjevně daří. Není to komedie plná úderných hlášek, jde o naprosto nenáročnou oddechovku na jedno použití, ale zároveň takovou, která zdařile pracuje s pohodovou a moc příjemnou atmosférou. Většina postav není nijak zvlášť zábavných (jako spíš sympatických) s výjimkou Vetchého burana, který si pro sebe krade téměř každou scénu, a přestože se humor jeho postavy místy pohybuje na hraně, většinou to ještě ustojí. A scény běhu se podařily natočit tak, aby divák sám měl chuť si jít zaběhat pro radost, což já osobně oceňuju dvojnásob. Vychází mi z toho lepší průměr (doufal jsem, že se pobavím o něco víc), ale rozhodně nejde o žádný průšvih, spíš naopak. „Dneska máme středu.“ - „Já vím.“ - „Nebo se na to po tom běhu necejtíš?“ - „Jasně, že se na to cejtim!“(16.2.2020)

 • SNCIS
  *****

  Obsahuje spoilery: "Než tátu uložíme, měli bysme mu splnit poslední přání, což bylo uběhnout maratÓn." Příběh sleduje matku která se snaží splnit poslední přání svého zemřelého manžela. Tu hraje Zlata Adamovská, která v podstatě stmeluje rodinu. Ona a její dcery: 1. Žena v domácnosti. 2. Znuděná hipsterka. 3. A po dítěti toužící Veronika Kubařová. Společně trénují a v závěru běží maratón. Přitom se nebojí být vtipné a sexy. Potěší herecké výkony, zvláště pak Tereza Kostková. Její rodinka s Vetchých má ty nejpamětnější scény ve filmu. Pohodová podívaná s nenuceným humorem a sympatickým obsazením. Takhle mají vypadat české komedie. Vyšlo to dokonce na Blu-Ray, což se málokterému českému filmu povede. - 100%.(5.2.2020)

 • NinadeL
  **

  2x Ženy v běhu jsou úplně stejné jako všechny ty filmy o Mužích a Ženách, ať už se jim dají jakákoli přízviska. Třeba bude Horský novým Vejdělkem, kdo ví. Scénárista Bezva ženské na krku a dvou dalších mizerných romkom. Dneska je nutnost, aby v úspěšném filmu tohoto žánru hrál Vetchý, ženský protějšek pak musí být populární tvář z televize (tady máme dokonce takové ženy dvě, Adamovskou z Ordinace a Kostkovou ze StarDance) a téma musí být trendy (kdo dnes neběhá a nekupuje si moderní sportovní oblečení?) a tady je skutečně tohle všechno. Viděla jsem ještě nehotový střih před uvedením do kin a cílovka byla nadšená, ale to jsou ty maminy, které české filmy neznají a kamarádka jim musí poradit do dotazníku, že mají rády přece ty Pelíšky. Ostrá kopie se pak moc neliší, jen byly pokráceny scény, kterým prostý lid nerozuměl nebo se u nich nudil, případně jiným se smál více.(29.1.2019)

 • lenuse
  *

  Zasmála jsem, se to nepopírám, ale zároveň mi z toho filmu bylo úzko, příběh prostřední dcery byl jednoznačně nejtrapnější, ten mi byl opravdu nepříjemný.(20.2.2019)

 • castor
  ****

  Jindra už to nedal. Zasvištěl si sice ve sporťáku, hupsnul s padákem nebo si nechal manželčino jméno vytetovat na rameno, ale splnění dalšího cíle – zaběhnout maraton – už nestihl. Milující vdova s urnou na zádech v batohu se rozhodne uctít jeho památku tak, že maraton uběhne za něj. Respektive k tomu zlanaří jejich tři dcery (všechny tři solidně zahrané) a více než čtyřicetikilometrovou vzdálenost si rozdělí. Námět solidní, proč ne? Jen je to všechno komplet průhledné a předvídatelné. Do třicáté minuty divák prakticky všechno odhadne. Vedle postupného přicházení běhu na chuť se vše točí okolo toho, že ani jedna ze tří dcer nemá manžela/partnera a všechny by ho chtěly. A každá má jinou startovací čáru. Celé je to sázka na jistotu. Co diváka krapet vytrhne a potěší, je rodina Terezy Kostkové, kdy nejmladší syn naivně přebírá obraty starších „někoho přeříznout“ nebo „ona to nedostala“, což vyvolává úsměvné momenty, a zejména pak přesný (snad jednou manžel) Ondřej Vetchý, který se vysmívá kondici své partnerky. Pánové jsou tady obecně za neschopné a sexistické idioty, případně bručouny, což je případ jinak solidního Martina Hofmanna, který je do téhle melodramatické limonády rovněž natlačen. To Tomáš Hoffman produkoval všechny ty lidičky v pokušení a v naději, se scénáristou Martinem Horským spolupracoval na své prvotině (Bezva ženská na krku) a nyní byl i u Horského režijního debutu a dál cílí na žánr oddechové romance v řemeslně jistém podání. Každému v humoru sedne něco jiného, což je naprosto v pořádku, stejně jako v případě herců, kdy si každý zase najde toho svého favorita. Stokrát použitý námět nepřekvapí, kromě herců nicméně oceňuji i tempo, které nemá moc hluchých míst. A hlavně tam není tolik „té naší“ pověstné křeče. Třemi hvězdami tuzemské snímky „oceňuji“, když ze vší té nesoudnosti nejsem naštvaný, tady půjdu ještě výš.(14.10.2019)

 • Spiker01
  ****

  V době mého hodnocení 81%? Nová česká komedie? Před dvěma týdny bych tomu nevěřil, ale nyní mohu osobně potvrdit, že tu máme další Bezva ženskou na krku (se stejným tvůrčím týmem) a fajnovým obsazením, které sype jednu hlášku za druhou. A ačkoliv jsem předtím neviděl klenoty typu Věčně tvá nevěrná nebo i Po čem muži touží, mohu směle konstatovat, že Ženy v běhu se nezařadí mezi ty pitominy, na které je stydno koukat. Zasmál jsem se, hoďka a půl utekla jako voda a z kina jsme vycházeli spokojení. A Vetchý je jako vždy boží! Silných 8/10.(6.2.2019)

 • Xmilden
  ***

  V momentě kdy si tvůrci usmysleli, že přeci ne všechno musí jít zcela bezproblémově a začnou házet našich 4 statečným ženám pomyslené klacky pod nohy to jde celé do kelu. Film má v mých očích veliké štěstí v rodině Ondry Vetchého, kde se řeší dokonce i velikost salátové okurky. Zlata Adamovská neumí hrát a mám takový pocit, že naši režiséři jsou na herce hrozně měcí, aby je nechali nějakou scénu nedejbože opakovat. Takže v momentě kdy ukradou Zlatě urnu, ta to jde ohlásit na policii, mám pocit že brečí štěstím. 55%(17.10.2019)

 • Hunt
  *

  To jako vážně?!? Nasazování kondomů na banány - vlastně nakonec okurky, Rozarka a její trapné výstupy, ehm vlastně každý herec tu má tolik trapných výstupu, že jsem se styděl za ně... Nejde o predvidatelnost, jde o tu nechutnou podbizivost, neschopnost scénu ukončit, nikoliv se v ní neustále pitvat a rozmelnovat do podoby, kdy sebehorsi sitkom má větší kvality nežli toto. Je to neskutečná škoda, neboť výprava, kamera, synopse navozují nádech očekávání, které není naplněno... No, vzhledem k 75% (2019/10) vlastně ano a můj komentář je naprosto vedle. P.S. ano, přiznávám, pocitově horši snímky jsem hodnotil i dvěma hvězdami a v hlubším porovnání by jistě nebyly horší,zároveň si nemůžu pomoct a pro optimální hodnocení je to max.30 %(28.10.2019)

 • LiVentura
  ***

  Zase takový ten dnešní líbivý nákup všech možných i nemožných herců a hereček. Dohromady to nepůsobí špatně, ale výběr párů je trochu křečovitý.?!(4.11.2019)

 • Ampi
  ****

  Do krásného prostředí Vyšehradu byl zasazen ladný běh čtyř půvabných představitelek Kovářových (Věra, Marcela, Bára, Kateřina). Příběh filmu je lidský, příjemný a odpočinkový. Přesto ne nudný. Postava Ondřeje Vetchého mi připomínala Jirku Luňáka z Okresního přeboru, postava Martina Hofmanna zase Luďana Říhu z Mostu!. U Vladimíra Polívky podobně jako u jeho sestry Anny platí, že jablko nepadá daleko od stromu.(3.3.2019)

 • salahadin
  *

  Ženy v běhu aneb Film smrdící hormony. Film nalajnovaný jako rovná trať na sto metrů, teda 42 kilometrů. Povrchní, laciný, prvoplánově veselý, místy úchylný a nechutný, občas příjemně odpočinkový. Tenhle typ filmů je mi něčím nesympatický. Vadí mi na nich skoro vše. Ale co to je? Jeden punťas za Martina Hofmanna. Jinak je celý film bez dechu.(29.10.2019)

 • Rosaviva
  ****

  Nedá se od toho čekat nic náročného, ani nic překvapivého. Už od začátku víte jak to dopadne, protože to je strašně průhledné. Ale ono to ani moc nevadí, cílem filmu je hlavně pobavit a odpočinout si u něj a to se tu vyloženě podařilo. A že já zrovna české filmy moc nemusím. 4*(8.2.2019)

 • liskam
  ****

  Pěkně natočená zábavná komedie. Škda jen, že to bylo až tak předvídatelné. Ale tak jsem se bavil a s klidem pálím 4slunce.(31.10.2019)

 • mchnk
  ***

  Děvče, milenko, manželko, matko i na prince čekající princezno, pracující česká a slovenská ženo! Alou do kina! Horský se Vám trefuje do černého...za sebe - docela milá rodinná komedie s přesnou dávkou sexistického i přihlouplého humoru. Na odpadní srandu bez jakékoli soudnosti jsou u nás jiní tvůrci. [Kino Citadela - Litvínov](1.2.2019)

 • misterz
  ****

  Je to vážne iba taká červená knižnica od uplakanej, srdcervúcovzlykajúcej a romanticky mihalnicami pomrkávajúcej hybridnej Daniely Pilcherovej, no kupodivu som si film celkom užil. Ždímačka, ale fungovala... oddychovka ako vyšitá. Nič nenáročné, stačí iba vypnúť a nechať sa unášať na obláčiku touto rozprávkou pre dospelých a pubertálne deti. Pozeralo sa na to dobre. Slabší nadpriemer. 70/100(1.12.2019)

 • kingik
  ***

  Běh na dlouhou trať v ženském po(ví)dání. Měl tatínek tři dcery, které za života nestačil vyvdat, ovšem po smrti mohly jeho kosti v klidu spočinout, neb jeho manželka Zlata Adamovská s dcerami na jeho výslovné přání poběží maraton jen pro něj. A on u toho bude, sice jen v urně, ale zažije, tedy vlastně nezažije, ten blažený pocit z krásného uběhnutí kilometrů a finiš v cílové pásce bude naprostým vrcholem. Mám takový neodbytný pocit, že právě neotřelý nápad s maratonem je v podstatě hlavním vrcholem filmu, ač ve finále vypadá celý závod více než skromně a působí až nadbytečně. Ovšem zbývající peripetie kolem ženského potomstva ničím neuchvátily. Když už máme na scéně tři dcery, je třeba je i vyprofilovat. Prostřední Veronika Khek Kubařová slyší tikot biologických hodin, jenže načapá svého přítele s jinou, následuje rozchod a odchod do mama hotelu, kde po večerech komunikuje s holčičkou z protilehlého okna, kde se pilně věnuje odkazu loutkáře Kopeckého, a následně ji nemůže minout štěstí v podobě nového vztahu s hodným tatínkem Martinem Hofmannem od policejních složek. Nejmladší Jenovéfa Boková pro změnu se svým ženatým šéfem Petrem Vondráčkem spí, příliš logiky tahle linie ale nemá, neb milenec má doma mnohem atraktivnější polovičku, tahle dcera ovšem nepřijde ani po rozchodu s ním zkrátka, neb kondiční trenér Vladimír Polívka je šíleně hodný a má pochopení pro debilní scénář. A zbývá nám nejstarší dcera Tereza Kostková, která už sice rodinu má, přímo čtyři chlapáky v chalupě, jen se Ondřej Vetchý ještě nerozhoupal, aby si ji vzal. Ze všech linek byl pobyt v jejich rodině relativně tím nejzábavnějším, co film skýtal. Producent Tomáš Hoffman (brr i ach jo) tradičně vůbec ničím nepřekvapil, i (vulgárního) humoru bylo pomálu a celé to má neskutečně předvídatelný a levný syžet tv inscenace. Martin Horský horko těžko zvládá film rozpohybovat a může děkovat kvalitnímu hereckému osazenstvu, že tenhle maraton režijně uběhl a s průměrným výsledkem v nevýrazném středu pole proběhl cíl. Absolutně nechápu, čím je tento film tak adorován. 5/10(18.10.2019)

 • MikeCool
  ***

  Nechal jsem se zřejmě zlákat davem a po všech těch kladných ovacích, vyzdvihující Ženy v běhu, od mých kamarádů, i podle zdejšího hodnocení, nenaplnil tenhle český snímek zcela mé očekávání. Jsem rád, že to není žádný, opětovný český bizár. Koukat se na to dalo, místy to bylo pro mne i vtipné. Jsem rád, že jsem se zbavil obávané reakce u českých filmů, kdy mi je mnohdy až trapně za samotné herce. Ženy v běhu jsou nadprůměrnou komedií, která neurazí, ale ani nenadchne.(15.11.2019)

 • Snorlax
  ***

  Bez jakékoliv znalosti jsem do toho šla, stačilo mi, že se jedná o nový český film. Již v úvodu na mě juknul Polívka a já zvažovala, že nafále zůstanu bez znalosti o tomto filmu. Naštěstí jbylo jeho angažmá velmi krátké, takže jsem snímek nakonec bez potíží dokoukala. Jeho syn se spíše podobá Vojtovi Dykovi, bohužel i co do herckého projevu. Ale ostsní hráli dobře, až příliš dovře na takový prostinký, místy až prostoduchý scénář. Naštěstí Adamovská, Kostková, Vetchý i Hofmann jsou schopni bavit i v takové oddechovce na jedno použití. Je to film, při němž je vhodné vypnout inteligenci a autopilota přepnout do módu relaxace. Pak si ho člověk může báječně užít.(19.10.2019)

 • Pedestrian
  ***

  Feel good komedie bez záporných postav, u které je pochopitelný jakýkoliv rozpor v hodnocení. Kdo se nad tím totiž zamyslí, se zlou se potáže. :) Prosím spin off Vetchého rodiny.(3.3.2019)

 • Big Bear
  ***

  O tomhle filmu jsem slyšel chválu na sto honů a tak když jej dneska dával náš letňáč jsem riskl i to posunující se mračno v meteoradarové appce směřující přímo nad louku s plátnem. Myslím si, že tvůrci udělali takový easy film pro všechny. Hlavně ne moc přemýšlení, trocha romantiky, trocha manželského hašteření on versus ona a humor. Ten humor pochopitelně také jednoduchý. Prvoplánovitý. Typu mami brácha mi říkal.. ty máš vydru..vlastně bobra ? Ano, ano, takový humor ve filmu je. Trochu s údivem jsem sledoval jak se celá louka smála nahlas a pak mi to došlo. Oni tu jsou správně, já ne. Spíše než dvojsmyslné vtípky mně celkem zaujal příběh malé Rozárky a nebylo to jen Kubařicí pro kterou mám slabost. Holčička hrála docela slušně a bavilo mně to. Jasně bylo to přitažené za vlasy, ale to celý film je také...Garantem humoru je jak jinak okresní přeborník Vetchý. Některé vtipy uhodnete ještě něž na ně dojde, třeba ten se středou, nicméně musím přiznat, že mně můj jmenovec párkrát rozesmál. Závěr je jako celý film, naprosto jednoduchý, všechno dobře skončí, dokonce kriminálka zaúřaduje jak má a pan Horský už asi píše ,,dvojku'' protože na ní na konci tvůrci slušně zadělali. Co říci závěrem? Mezi slepými jednooký králem. Když vezmu tenhle film ke srovnání s tím co se teď točí za komedie (viz včerejší průser Lovení), je tohle pětihvězdičková záležitost zralá na lva. Jenže to by měřítkem být asi nemělo... Pro mně je prostě hovno neslušné slovo a je jedno zda se jedná o exkrement, nebo nápis z písmenek písmenkové polévky na okraji talíře... Třeba to někomu přijde vtipné, já nevím... A tak dávám jen za 3 borůvkové knedlíky... * * *(27.7.2019)

 • heyda
  ****

  Konečně příjemná a povedená česká komedie, která dobře plyne a obsahuje jen velmi málo narušujících scén (viz krádež urny). Doporučuju všem ženám, dívkám i zamilovaným párům. 80%(3.2.2019)

 • packa
  ****

  Aby bylo jasno, Ženy v běhu nebudou naši kinemetografii zastupovat na Oscarech, ba ani v Cannes. To však vůbec neznamená, že je to špatný film. Naopak! Jen jeho cílovkou nejsou akademici či kritici, nýbrž publikum, které se nechce v kině filmově vzdělávat, nýbrž "jen" od plic zasmát. A to prosím pěkně za své těžce vydělané peníze. A co se týče zábavy, musím říct že se film opravdu povedl. Publikum se permanentně řeže smíchy. Dobrá práce! PS., tetsuo, mám pro tebe dvě rady - 1. vstup do sálu jen na vlastní nebezpečí; 2. a recenzi si odpusť, je to pro tvé dobro, pokazil by sis pověst!(28.1.2019)

 • eLeR
  ****

  Svieže a príjemné ... a neustále v behu.(19.2.2019)

 • Chrustyn
  ***

  Film, který nijak nevyčnívá, ale překvapivě na české poměry ani neurazí. Po celou dobu divák ví, co se stane v příštích minutách a nikdy nedojde k žádnému překvapení. Vše jde tak, aby to nakonec mohlo dopadnou, jak nejlépe to jde a pokud přijde nějaká menší krize, divák ví, že bude zažehnána. Je to jednoduchá, nenáročná zábava, na kterou můžete vyvést ženu a nijak Vám to neublíží a jí zároveň potěšíte.(11.2.2019)

 • Dzeyna
  ****

  Za mě super "holčičí" komedie.(10.10.2019)

 • Flego
  ****

  Asi najväčšou devízou je príjemná atmosféra a dobrý pocit. Navzdory drobným chybičkám a predvídateľnosti deja snímok pôsobí ako zábavná oddychovka. A to niekedy úplne stačí.(13.10.2019)

 • Oktavianus
  ***

  Přijde mi vtipný, že Martin Horský u tohoto filmu režijně debutoval, a přitom nejvíc vyhořel v tom, co už párkrát v životě dělal, tedy jako scenárista. Hlavně dialogy trhají uši, jak při pokusech o humor znějí nerealisticky, a mnohdy přecházejí do skutečně trapných okamžiků. Když se řeší ztráta panictví nejstaršího syna Kostkové pomocí glos mladších sourozenců ("Chce se s ní rozejít, protože mu nechce dát. Sice nevím co, ale já bych taky nechtěl být s lakomou"), styděl jsem se za Horského. A hodně. Podobně jako když trénuje navlékání kondomu na okurku (v kolika filmech to už bylo?) nebo při hláškách "dnes je středa", tedy den soulože, což mohlo bejt vtipný v Kdo chce zabít Jessii? objevila poprvé. Ale to už je víc jak padesát let. Podobně bolí z prstu vycucané zápletky. Co se romantické linie týká, už po 20 minutách je jasno, jak to celé dopadne, když se hrdinové přirozeně spárují, jen se čeká další hodinu, během níž dojde i k povinnému dílčímu rozkolu, aby na konci všechno dobře dopadlo. A protože ty rozkoly jsou u každého páru nějaký, jejich seřazení hned za sebe působí neúmyslně komicky. Jako by měl režisér šablonu a pouze doplňoval dílky skládačky. Do ní patří otravný product placementu, klišé o ženských a mužských světech, videoklip o běhání s motivační písničkou, pár instantních mouder... zkrátka čekat od filmu jakoukoli originalitu nejde. Na to jsou všichni čeští tvůrci příliš zbabělí. Naštěstí se občas vtip podaří; na svědomí ho má výlučně mužská část ansámblu, a všechny herečky opravdu působí jako rodina. Snad až na naprosto nesmyslný castingový fail složení dvojice Veroniky Kubařové a Martina Hofmanna, protože ti k sobě nepasují ani v nejdivočejší fantazii. No jo, no. Ale navzdory obrovskýmu množství chyb a přehmatů dobrej pocit po zhlédnutí zůstává. A možná jsem sentimentální, ale stačí mi to na tři hvězdičky.(20.9.2019)

 • Zodd
  ***

  České filmy nového tisíciletí mi vždycky jsou většinou nepříjemné, hlavně tím, že se postavy chovají tolik nerealistickým způsobem (jedna generace jako druhá). Každý je unavený, druhému hází klacky pod nohy - no jo, my se máme špatně, není-li pravda. Ale tak to není. Vždyť se ty filmy hlavně snaží řešit hlavně výrazný clash generací a připomenout, že nejsme zase tak odlišní. Ale tak to jde pořád a pořád. A tento film nevybočuje, ale přesto vidím naději. Moc přemýšlet nad realitou, jako jedna z dcer bavící se s holčičkou od naproti, to by v reálu nedopadlo moc dobře. Potom u silně tradiční domácnosti Kostkové a Vetchého, jsem zas tak nepochopil, co tím chtěli říct. Emancipovaná matka Adamovská chce splnit poslední přání zesnulého manžela Polívky, se kterým prožila skvělý život a mají za sebou mnoho společných aktivit a zážitků. Je ten film tedy o novodobém feminismu/emancipaci? Pravděpodobně ne, je kde hledat, ale ne kde najít. Nebo je, ale zas tolik to nevyčnívá. Nějaká sociální progresivita nebo jak to říct? No, netradiční páry jako Kubařová s Hoffmanem nebo Boková s Poívkou ml. (narozeným ve Švýcarsku btw :O) pravděpodobně nejsou vidět ani v hollywoodských a jiných zahraničních filmech, takže asi velký plus. Aspoň pokud nebude druhý díl a nepodělá to. Ten velký happy end příjemně zahřeje jako ne často u českých filmů, ale nutí zpětně přemýšlet nad nejasnostmi u chování jednotlivých postav. Zajímalo by mě, jak se na našem území rozšířila ta korektnost a novodobý feminismus, když s tím ‘čecholyvůd’ tolik šetří. Nebo je ta filmová tvorba jejich odezvou a snaha se vyrovnat s minulou a současnou dobou? Narodil jsem se po Revoluci, tak asi nepochopím. Ale i tak bych si jednou na tyhle otázky přál odpověď bez toho, abych to musel zažít.(25.5.2019)

 • dopitak
  ***

  Jakž takž. U mě zatím nejhorší scénář Martina Horského, ale to může být dáno tím, že to je zároveň jeho režijní debut. Taková hollywoodská romanťárna po česku, se všemi klady a hlavně zápory. Vetchý jako fotr je skvělá karikatura na muže.(11.10.2019)

 • Beastmaster4
  **

  Totální patos a kýč. Tohle točit v dnešní době mi přijde stejně převratné, jako přijít s vynálezem toaletního papíru. Nuda, trapnost, nevynalézavost, šeď.(7.11.2019)

 • kajda.l
  ***

  Scénář děsivý. Především linie kolem prostřední dcery, malé rozumbrady a taťky vyšetřovatele. Ale co naplat, duu Kostková/ Vetchý to prostě šlape a to tak, že se dokážete povznést přes jindy iritující sexistický humor. Film mě neurazil a slabší trojku mu s klidem udělím.(17.7.2019)

 • Kimon
  *****

  JO, JÁ VÍM, zase nějaká hloupá česká komedie, ... ble, ble, ble, jak to často u komentářů různých hnidopichů tady na ČSFD bývá. JÁ SE ALE TAK POBAVIL A NASMÁL, až mi smíchem tekly slzy z očí. Lidičky vážně, to už se mi dlouho nestalo. Martin Horský se se svým dokonale vybroušeným scénářem a režií překonal a herecké výkony všech byly doslova naprosto přirozené filmovým postavám. Bolek Polívka příjemný pohodář v pidiroli (moc mu to následně v té urně slušelo) a Tereza Kostková vždy s rozvahou nad věcmi klidného ignoranta Ondřeje Vetchého. Inu bylo "cítit" z plátna, že všichni herci včetně skvělé Zlaty Adamovské si to při natáčení doslova užívali, snad až na ten běh. Co říkáte paní Adamovská? :-) To ale nemyslím ve zlém. Byla to asi fuška, ale zvládla jste to. Všechna čest. Asi to spojení scénáře a režie v jedné osobě bylo to nejlepší pro celkový výsledek díla. Pane Horský blahopřeji. Dal bych si tu dokonale ochucenou polévku s písmenky ještě nejednou. Tak byla obsahově vynikající. A už se těším na dvojku. TOHLE NENÍ KAMEŇÁKOVSKÝ HUMOR PRO SLABODUCHÉ DIVÁKY, MATTY. Plácáš bláboly a na svět kolem sebe se díváš očima puritána, tedy člověka přísných a PŘEHNANÝCH morálních zásad. Asi budeš nějaký TEN skutečný filmový odborník s "ohromným" smyslem pro humor.(5.2.2019)

 • pornogrind
  *****

  Do kin chodím převážně na horory. Novodobá česká tvorba zrovna dvakrát neláká, ale protože mě přítulkně překecala udělal jsem vyjímku. A to i přesto, že jsem měl čest s filmem " Život je život " který M. Horský natočil v roce 2015. A to byla velká katastrofa. Ve finále ale musím konstatovat, že mě " Ženy v běhu " neskutečně překvapily a nakonec jsem návštěvy kina vůbec nelitoval. Je to takovej milej příběh, kterej zbytečně netlačí na pilu a přesto v sobě skrývá spoustu vtipných scén a hlášek. Chválím i výběr herců a to jak se svých rolí zhostili. Vhodně byla zvolená i muzika. Za mě prostě nečekaná spokojenost a proto dávám 5 hvězd. Určitě jsem tenhle film neviděl naposledy. Podle mě je to jeden z nejlepších, českých, komediálních filmů za poslední dobu.(10.2.2019)

 • Coleator
  ***

  Docela příjemné překvapení... Jasně, film se jmenuje Ženy v běhu, ale kdyby tam těch běhajících žen mnohem míň (např. bez Kostkové a Adamovské bych se vážně obešel), byl bych určitě spokojenější... Ondra Vetchý je v tomhle volném pokračování postavy Jirky Luňáka výbornej a tak hlavně kvůli němu dávám 50 %...(27.2.2019)

 • GeusX
  ****

  Za letošek asi nejkoukatelnější produkt z žánru komedie z domácí produkce.(27.11.2019)

 • Stanislaus
  ****

  Ženy v běhu nejsou až zase tolik o běhání jako spíše o mezilidských vztazích na případu jedné rodiny, s jejímiž členy by se ale mohl ztotožnit kdekdo z nás. I když člověk podvědomě tuší, jak to nakonec všechno dopadne, tak se na tento film moc pěkně dívalo, a to zejména díky mile napsanému příběhu a sympatickým postavám, které byly na české poměry velice dobře zahrány. Tvůrcům se podařilo smysluplnně nadávkovat jak humorné, tak i vážné scény, z nichž pak ve výsledku vznikl neuvěřitelně pohodový film, který hezky utíkal a bavil. Zkrátka film, u kterého platí, že v jednoduchosti je ta nejupřímnější krása.(11.2.2019)

 • ARI50
  *

  Tak tohle byl běžecký průšvih, herecký napůl dobrý a na půl ne. Příběh nezáživný a divný a hlavně to co někdy vytlačily z konzervy byla katastrofa. Někdy by si měly hold uvědomit co za nesmysly jim lezou, škoda takových filmu, neviděl jsem skoro nic zajímavého.(22.10.2019)

 • claudel
  ***

  Ačkoli to bylo nesmírně předvídatelné a značně klišoidní, celkově ve mně film zanechal spíše pozitivní dojmy. Nebyl trapný, překombinovaný ani nechutný. Na druhou stranu, po patnácti minutách bylo jasné, jak to u všech tří sester dopadne, a Ženy v běhu tak nic originálního ani nového nepřinesly, ničím nepřekvapily. To, že je Kubařová atraktivní a éterická, Boková sexy s nakřáplým hlasem a Hofmann zahraje všechno, všichni víme. Na režijní debut slušný výkon.(27.10.2019)

 • Handle
  ***

  Musím se přiznat, že na základě traileru jsem čekal hloupou komedii, která tu skončí v černé (nejlíp v modré) barvě. O to větší šok pro mě byl, když zde Ženy v běhu po premiéře obdržely nad 80 % od diváků, každý mi to postupně začal doporučovat a ani recenze od kritiků nebyly tak špatné... až mě to teda nakonec samotného zlanařilo také. Musím říct, že hype to ale určitě trochu je. Není to ani tak filmařsky kvalitní a ani nijak extra vtipné (a už vůbec né originální nebo zapamatovatelné) jako se povídá. Ale uznávám, že jako oddechovka je to víc než sympatický a vlastně všem zúčastněným ten komerční úspěch docela přeju. A to i přes ty všechny občasné trapnosti, lacinější humor, slabší scénář pitomé dialogy, jednodušší psychologii postav a celkovou nereálnost příběhu. Škoda, že alespoň pár postav ve filmu nebylo trochu blíž k realitě a jen se v podstatě využívalo ženských i mužských stereotypů. Věcí, co mi vadilo, bylo teda fakt požehnaně, ale tak nějak pořád převládal pocit "jako jo, je to hloupoučký, ale nejde tomu nefandit" a navíc to bylo poměrně zábavné od začátku do konce, takže hluchých míst po málu. Každopádně víc než tři a půl hvězdy dát určitě nemůžu. Je to možná lehce nadprůměrný počin v rámci "pohodovky pro příjemný večer", ovšem... to je úplně všechno. Na druhou stranu jsem z toho cítil, že to byla vážně jediná ambice filmu a na nic víc si to ani nehrálo. Za mě osobně 60 %, ale nebudu se divit, pokud to někdo bude hodnotit líp i hůř... :)(10.2.2019)

 • Frajer42
  ***

  Na české poměry více než dobré a díky dějové lince s Ondřejem Vetchým a příjemnou neherečkou Kostkovou, která do role skvěle pasovala, byl film až nezvykle vtipný. Bohužel, jen z 1/4. Linka Veroniky Khek Kubařové mě nebavila, ale hezky se na ni koukalo, protože je i ve svém pokročilém věku (32 let) šťabajzna. Dějová linka Jenovéfy Bokové byla nejenom nudná a debilní, ale ta herečka je chuďátko ke všemu krajně nesympatická a dělalo se mi zle. Tudíž moje dojmy jsou poněkud rozporuplné. Úžasně napsaná a luxusně zahraná role Ondřeje Vetchého je tím jediným, proč bych tento snímek někomu doporučoval. Pokud jste stejně jako já krásný, inteligentní a všeobecně úžasný člověk, tak vám tento film nemá co nabídnout. Je totiž evidentně ušitý na míru českým životem a zejména muži zklamaných třicítkám, které v něm najdou útěchu, naději a energii do zbytku života. V takovém případě budete zřejmě snímek obdivovat a vyzdvihovat až do nebes. Za sebe dávám pěknější 3 kousky. Respektive dávám je spíše za Ondřeje, který si evidentně role různých troubů neskutečně užívá.(27.10.2019)

 • Nevka
  ***

  Ženy v běhu jsou dozajista povedeným snímkem, který tlačí kupředu hlavně veskrze sympatické herecké obsazení, humor většině národu blízký a emotivně laděné linky příběhu. Problém je, že dost věcí se děje poměrně účelově a film jako takový nemá příliš zajímavou strukturu, jako třeba nedávné: "Po čem muži touží". Chybí jednoduše výraznější konflikt, nebo vyvrcholení, kvůli čemuž děj na plátně po celou stopáž "tak nějak" plyne. Nejedná se sice o nikterak propastný rozdíl, ale je to hlavní důvod, proč si spíše než celek budete pamatovat na jednotlivé střípky (hlavně pak styl výchovy Karla - Ondřej Vetchý, a celé soužití jejich rodiny). Běžný divák bude nadšený, ale mně ke čtyřem hvězdám někde ten rozdílový detail chybí...(7.2.2019)

 • 6thSun
  **

  Při filmu je možno postávat u reproduktorů a z vyvaleného chmýří postupně uplácat cukrovou vatu pro celou rodinu.(8.10.2019)

 • eraserhead666
  ****

  "Z diktátu máš pětku, ale hovno najdeš první. Gratuluju." Syn Bolka Polívky zde naváže intimní vztah s dcerou Bolka Polívky. Vždyť je to proti přírodě! Kde je Tomio Okamura když je třeba? Sdílejte, než to smažou! Po dlouhé době chytře humorná česká komedie s hodně povedeným obsazením. Fakt jsem se nasmál.(4.1.2020)

 • Marsik
  ****

  CineStar Anděl - Mám silné nutkání dát 5*, protože tohle byla paráda. Velmi příjemný nenásilný humor a skvělé herecké obsazení. Na české poměry to je opravdu kvalitní snímek a pan Horský se tímto zapsal opravdu skvěle a více takových filmů. Vsadil bych se, že díky komerčnímu úspěchu se do 5 let dočkáme pokračování, za což bych se vůbec nezlobil. 84% (with J.)(4.2.2019)

 • Tatatranka
  odpad!

  Kdybych neběhala pár let, styděla bych se vyběhnout. Takhle mi bylo trapně a smutno ze stereotypů, které nadále v českém filmu přežívají, protože stále fungují a my se jim smějeme (sem tam jsem se zasmála, nepopírám). Bylo mi trapně, ještě je, jdu si zaběhat.(23.2.2019)

 • BMW12
  ****

  Po dlouhé době jsem se podíval na český film a jsem velmi mile překvapen. Výborná komedie, opravdu spousta vtipných momentů ze života, celý film jsem se smál. Navíc k tomu trocha romantična a máme skvělý, milý, odpočinkový filmík.(19.10.2019)

 • Marze
  ***

  Byla jedna vdova, měla tři dcery a zhruba devadesát minut na to, aby je dostala takříkajíc pod čepec. To je zadání české romantické komedie Ženy v běhu. Matka plní ještě jeden úkol, v souladu s nebožtíkovým přáním uběhnout maraton. Humor je založen na stereotypech mužských a ženských rolí. Průhledné až hrůza, za půl hodiny už je s pomocí náhod rozpárováno, takže by se mohlo skončit. Zbývá přidat pár slzavých vzpomínek u domácího videa, pouček typu „dítě by mělo mít tátu“, klipových sekvencí s písní, režijních doslovností od zmačkaných lístků po zhrzené odchody za deště a navrch tři psy, což je i na vypravěčskou vatu dost. Ale také – a v tom tkví příjemné překvapení Žen v běhu – se pěstuje docela vkusný humor. Jako debutující režisér natočil Martin Horský nevýbojný odlitek televizních Bakalářů, zato coby scenárista, který už má za sebou tři romantické komedie plus jeden seriál, si pohrál se slovními přestřelkami i průpovídkami jako „pes ve střídavé péči“. Byť zábavu občas míchá z provařených přísad, kam spadá otcovská lekce synovi v nasazování kondomu nebo dvojice přistižená v posteli malou školačkou. Klukovské rozpaky Vetchého s Hofmannem schovávané pod chlapáckou masku dokonale odzbrojují a způsobují, že ve filmu určeném ženám baví nejvíce muži, přestože je režisér nutí ždímat některé skeče až do poslední kapky. Ženy v běhu jsou předvídatelné, jímavé a pozitivní až na půdu, nicméně neškodným způsobem, který se bude líbit.(23.12.2019)

 • silentname
  ****

  "Ženy v Běhu" ohodnotím ako veľmi jednoduchý film s jednoduchým námetom, zápletkou a veľkou dávkou klišé. V momente ako sa nám niečo ponúkne, tak všetko skončí presne tak ako si myslíte a to na prvý pokus. Prvá možnosť je správna. Nemusíte ani skúšať hádať ďalej. No musím povedať, že film má srdce, celkom v pohode humor a pár situácií ma skutočne pobavilo. Najlepším elementom je tu pre mňa malá Rozárka. S ňou som sa teda nenudil. Neviem či koniec chce indikovať sequel, no necháme sa prekvapiť. Koniec koncov, už vieme, že tu budeme mať "Špindl 2" so skoro kompletne novým obsadením. Takže možno sa budú tvorcovia chcieť vrátiť aj k našim ženám. Ale myslím si, že ak by to spravili, tak by z toho nevyhodili naše pôvodné obsadenie. Dúfam. No povedzme si o tom niečo viac. Príbeh je jednoduchý, situácie sú známe a konflikty a udalosti prvoplánové a klišé. Takže to musia vytiahnuť postavy. Sú viac-menej tiež len nástrojom filmu, no dokážu tomu dať potrebné srdce a celkom schopný humor. Bežnému divákovi to bude pohodlne stačiť, mne ako náročnejšiemu divákovi to síce vyčarilo pár úsmevov na tvári, no nebudem to hodnotiť ako film roka. Ale napriek tomu mám pocit, že ide o jeden z lepších filmov z našej československej produkcie. Minimálne je to podľa mňa pozerateľnejšie ako bolo napríklad "Cena Za Štěstí". Takže ak máte radi jednoduché české filmy, tak si to čeknite. Ak čakáte niečo silnejšie a originálnejšie, tu to nenájdete. Hodnotenie: B(13.10.2019)

 • hous.enka
  *****

  Ženy v běhu mi sedly. Svým obsazením, humorem, dějem... vším. Po Bezva ženské na krku se jedná o další českou komedii, kterou můžu vidět kdykoli znovu.(29.10.2019)

 • Padme_Anakin
  *****

  Za mě spokojenost, moc se mi tenhle kousek líbil, atmosféra pohodová a velice příjemná. Holky to dávaly s přehledem (Veronika Kubařová úžasná) a kluci za nima nezaostávali, bavili stejně tak (zejména Ondřej Vetchý). Nejpůvabnější ovšem pro mě byla malá Rozárka, okouzlující dívenka. A co hodnotím nejvíc a nejvýš, je ten optimismus, který z filmu sálá. Vykouzlit divákům na rtu úsměv a rozesmát je k slzám (a že nás bylo) stojí za shovívavé hodnocení a za režisérský debut rovněž, tedy přihazuji zcela vědomě tu pátou hvězdu. Poklona tvůrcům, tohle se vám povedlo, jen tak dál, houšť a větší kapky, sím..(24.2.2019)

 • Lokutus
  *

  4 blbky v říji, akce okurka, kolík a fanynka a další klenot je na světě.(18.9.2019)

 • gegina31
  *****

  Co k tomu asi jiného říct než to, že tekly slzy proudem. Skvělé hlášky v průběhu celého filmu. Děti perlily, ženský perlily a Vetchý je prostě talent. Ikdyby celý film stál za ho...(což nestál), tak on prostě bude skvělej. Navíc je na něj pořád dobrý pohled :-), ten chlap zraje jako víno. Ale bacha, tenhle film dokázal tak zapůsobit, že jsem hned dostala chuť si zaběhat. Ale.....je zima....takže nic....do léta mě to snad přejde.(1.2.2019)

 • Rakosnicek77
  ****

  Příjemné odlehčení sobotního odpoledne. Přiznám se, že mne ke sledování přimělo až zdejší hodnocení, jinak jsem k českým filmům už delší dobu dost skeptický. Překvapení se ale odehrálo poměrně značné a tak mohu sledování všem jenom doporučit.(12.10.2019)

 • Praxis
  ****

  Timhle se ze mě stává definitivní senila... Tak boží zástupce českého filmu tu už dlouho nebyl. 80% a jednu chvíli jsem uvažoval, že tam napálím těch hvězd pět... Nedostala to a přitom mu dala :-)(22.10.2019)

 • Flipnic-RE
  ****

  Sice to moc neodpovídá možné realitě, ale je to nádherně pozitivní, milý, citový ... Fajn herci, žádný velký drama, vše jede tak nějak na pohodu. Takovej balzám na nervy.(17.11.2019)

 • Lukrecie
  ***

  slabý až primitivní scénář..... já z toho tedy odvařená nejsem, spousta klišé (sekretářka a šéf) a stereotypů (středa), nedůvěryhodné, trapné až umělé (např. ten začátek o ideálním postarším manželském páru)..... ANI JEDEN MOMENT PŘEKVAPENÍ, PRVOPLÁNOVOST, KTERÁ PŘEKONALA I AMÍKY. Navíc ta opravdu velice nenápadná manipulace k "běhá celá rodina". Ale jsou tam i světlé momenty např. scéna v kabinkách nebo v oknech, kreativní, zajímavé. Film fakticky začíná až po půl hodině a scénář se konečně zlepšuje. Druhá půlka je velmi fajn a přirozená, celkově 3,5.(6.1.2020)

 • hygienik
  *

  Tento rok mám smolu, ak idem do kina na český film, nepáči sa mi. Fakt neviem, či mám riskovať a ísť ešte aj na nového Mádla. Neviem, prečo majú Česi v poslednej dobe akútnu potrebu napchať do filmu čo najviac ľúbivých záberov a dejových klišé. Ale ako vidím, divákom, presnejšie diváčkam, sa Ženy v behu páčia. Pre mňa veľmi ťažko pozerateľný film. Aspoň že tam hral Ondra Vetchý. Reader´s Digest - Výběr na filmovom plátne.(11.2.2019)

 • filmfanouch
  ***

  Česká filmová sezóna 2019 roztahuje nohy a jedním z prvních zářezů je komedie Ženy v běhu. Producentsky za ním stojí Tomáš Hoffman aneb autor úspěšných českých filmů jako Ženy v pokušení, Muži v naději, Něžné vlny nebo Tátova volha. Producentsky tak zajistil v podstatě téměř všechny filmy úspěšného režiséra Jiřího Vejdělka (Ženy v pokušení vydělali v českých kinech 124 061 075 Kč!) a i když zrovna neprodukuje Vejdělkův film, tak si taky výrazně stěžovat nemůže. Hity a celkem dobré filmy byli totiž kromě Vejdělkových filmů třeba i Nevinnost nebo 3 roky stará Bezva ženská na krku. Tu jsem dodnes neviděl, většina kritiků se ale shodla na té lepší české komedii a především úspěšné komedii. Bezva ženská na krku byla zároveň tehdy pro Hoffmana debutem, u nové české komedie ale zůstává na pozici producenta.... Jako u většiny předchozích filmů od Tomáše Hoffmana mám problém v tom, že nejsem cílovka- tedy žena, ideálně navíc středního věku. Tady je to ale výrazně vyšší problém, jelikož na rozdíl od třeba Mužů v naději nebo Něžných vln byste těžko našli nějakou soběstačnou mužskou postavu. Mužské postavy jsou tady už opravdu jenom výrazné puntíky, které fungují jako motivace většiny hlavních ženských postav. Ve finále je nějaký maratón ve filmu jenom úplně navíc. Ženy v běhu jenom sází na na to, že divák ví jak film skončí a jak se bude vyvíjet a nikdo samosebou nemůže čekat velké žánrové experimenty. Postavy jsou v tom filmu úplně mimo: Hlavní mužské postavy fungují jen jakési bodíky, kterých ženy musí dosáhnout a hlavní ženské postavy ve finále řeší úplné banality. To, že vdova Zlata Adamovská chce doběhnout závod, který chtěl její manžel je milá věc. Problém je až s jejími dcerami: Nejstarší se chce vdát, prostřední chce dítě, nejmladší chce aby její šéf konečně opustil svojí ženu a začal žít s ní.... Všechno to jsou přitom jen drobné formality. Nejstarší dceři nestačí, že má funkční rodinu, která se má ráda aniž by byla s manželem sezdaná, prostřední dcera nemůže prostě počkat na toho pravého, zvláště když jí biologické hodiny ještě netikají a nejmladší dcera prostě nemůže pochopit, že je její šéf arogantní idiot a nikdy se přes sliby se svojí ženou nerozvede. Toto vše jsou jejich reálné problémy, přitom jsou dcery na tom finančně dobře a nemusí řešit žádné opravdu vážné problémy z normálního lidského života. Žádná chudoba, finanční tíseň, rozvody, domácí násilí.... všechno to jsou jen formality, které diváka nějak nedojmou. Cílovku pravděpodobně dojme, že se nejstarší dcera už vidí ve svatebních šatech a, že ta prostřední je hroznej chudák a to dítě by si zasloužila, nezaujatého diváka to ale jenom dožene k smíchu. Je to ale pořád komedie a vyčítat tak Ženám v běhů že nejsou sociálním dramatem je hloupost. Komediální dialogy a gagy totiž ve filmu fungují a několikrát jsem se upřímně zasmál. Většinu hlášek při tom zvládl klasicky prodat Ondřej Vetchý, který každým filmem střídá vážnou a komediální polohu a daří se mi to. Vladimír Polívka je sympaťák a jak jsem se kdysi bál, že jde o protekčního fracka, nyní v něm opravdu vidím herecký talent a potencionálního důstojného nástupce Bolka Polívky (jehož cameo je fajn). Ženské osazenstvo je jinak taky parádní, Zlata Adamovská se po letech ukázala mimo Ordinaci a stálo to za to, Kostková je sympaťačka, Kubařová je roztomilá a Boková skvělý komediální talent. Martin Hoffman jinak opět v jiné herecké póze a daří se mu, po MOSTU! navíc očekávám, že jeho kariéra nabere rychle obrátky. Režíruje debutant Martin Horský, který předtím pracoval jako scénárista velice zajímavé komedie/dramatu Láska je láska a o něco méně zajímavé komedie Život je život. Horský zde psal i scénář a jako u jeho předchozích filmů ten scénář jednoduše není dokonalý, jako režisér ale Horský překvapivě funguje o poznání lépe. Řemeslo zvládá slušně a divák nemá z filmu pocit velké nedokonalosti, vůbec bych se tak nedivil kdyby se stal Horský jakýmsi nástupcem Vejdělka, jelikož jsem měl párkrát při Ženách v běhu pocit jako by je dělal pravý Vejdělek. Kdyby byli Ženy v běhu ve finále televizním filmem byl bych možná ještě o trochu spokojenější, vzhledem k tomu, že se ale šlo do kin musím jít trochu níž, protože i když mají Ženy v běhu výrazně vyšší rozpočet, vůbec bych neměl problém splést si je třeba s epizodou libovolného televizního seriálu. Pořád ale dávám palec nahoru a zdůrazňuji, že jsem se v tom kině pobavil, zasmál a řekl jsem si, že jsem delší dobu neviděl tak dobrou filmovou českou komedii. Do jisté míry to sice vypovídá o stavu české filmografie, pořád bych ale neměl problém Ženy v běhu doporučit každému pokud u nich zkusí vypnout mozek..... Pokud chcete vidět Ondru Vetchého nasazovat kondom na okurku, palte do kina!(31.1.2019)

 • KIT.HL
  **

  No nic moc.Asi pod tíhou všech těch kamarádů a známých jsem měl fakt asi velké očekávání.To se bohužel nenaplnilo. PŘEHRÁVÁNÍ JEDNĚCH VYVAŽOVALA PŘIROZENOST JINÝCH....Celé to tak bylo rozhoupané a k neuvěření a předvídatelné. Do TV PRIMA, naplněné reklamou na krásný život, kterého tam bude víc než v tomto filmu ideální. Snaha a se cení, ale rád zapomenu...Masová zábava a při stavu dnešní společnosti mě nemůže překvapit pokud to bude nejúspěšnější snímek roku.(8.10.2019)

 • Pierre
  ***

  Moc nechápu to vysoké hodnocení a obrovskou návštěvnost. Pro mě je tohle další česká ženská romantická komedie z řadý. Točí se jich opravdu mraky a jsou relativně všecky na jedno brdo. V této ale alespoň nehraje Polívk(ová) (jen dvakrát Polívka), ani Langmajer a nenapsal to Kolečko. A vlastně to ani moc neurazí a není to vyložené blbé. Výstupy Vetchého jsou třeba naopak skutečně zábavné. K pohodové čtyřhvězdičkové oddychovce ale filmu brání velký počet lacinných a nucených sexistých vtipů, velký počet klišé a podivné vykreslení mezilidským vztahů. Takže klasické chyby podobných filmů. Prostě furt to samé a lidem to bohužel pořád stačí. A taky mi chyběla větší komediální atmosféra a nějaká energie. Je to nějak furt takové mdlé, nikoliv v běhu.(28.10.2019)

 • Vědma
  ***

  Z velké části mi mluví z duše Mattyho komentář, který vyjádřil většinu mých námitek. Ale i přesto jde o film, který se dá vydržet, pokud přistoupíte na tu jeho primitivně optimistickou notu. Moc jsem se tedy nenasmála, ale Ondřej Vetchý dělal maximum pro to, aby si člověk odmyslel, že je hovado a oblíbil si tohoto chlapa i jeho rodinu.(8.3.2019)

 • Morholt
  ****

  Laciná romantika, u které víte jak bude probíhat i jak dopadne, ale čiší ní taková pohoda, že na tu hodinku a půl člověka spolehlivě přiková k obrazovce. Vedle toho film baví nenuceným vtipem a i když se čas od času dotkne lechtivějších témat, nepůsobí to vulgárně. Holčičí část osazenstva zahrála skvěle a já se i tady rozplýval nad úsměvem Veroniky Kubařové a mužské části castingu vládne jednoznačně Vetchý, který se stará o většinu humorných vsuvek. Horský uspěl i jako režisér a díky Bohu za to, že jsou všechny jeho filmy na jedno brdo. 85%(15.10.2019)

 • PogoJoe
  *

  Příšerné a trapné dialogy, strašná až přímo nesnesitelná hudba. Ani fajn herecká sestava tuhle nepovedenou komedii nezachránila. Takhle hrozně napsaný film jsem už dlouho neviděl, a to jsem se na něj docela těšil - protože nové české komedie jsou podle mého názoru obecně podhodnocené a tato měla reference slušné. Námět nemusel dopadnout špatně - ale postavy jsou tak šablonovitě jednotvárné a nezajímavé,až je to do očí bijící. Zápletky a "vtipy" jsou vypocené a vycucané z prstů a vše působí tak strojeně a předvídatelně, že se to nedalo vydržet. Mám celkem rád jednoduché romantické komedie, když jsou něčím nové a mají "charisma", myšlenku, vtipné dialogy a zajímavé postavy, Ženy v běhu to vše naprosto postrádají. Nejedná se o nudnou a průměrnou komedii, to by bylo až příliš nadhodnocené, tenhle film je prostě úděsně špatný, Ach jo.(2.12.2019)

 • PP66
  ***

  Sladké mámení, až moooc :D(7.10.2019)

 • Rohy212
  ***

  K běhání ani smíchu (i když jeden konkrétní product placement mě pobavil velmi) sice Ženy v běhu nezviklají, ale taky to není úplný bolehlav, jakého jsem se z traileru obávala. Na Martinem Hofmannem hrané loutkové divadlo bych ale koukala i bez donucení dál. 2,5*(25.1.2019)

 • ..Lucas..
  ****

  Po delší době opět povedená česká komedie. Potěšilo mě obsazení, dokonce mi ani nevadila Tereza Kostková. Nejvíce pobavil syn Marcely a Karla, u něho se vždycky chlámalo celé kino. Druhá polovina má sice trochu víc klišé, ale jinak se jedná o příjemnou oddychovku.(4.2.2019)

 • Kudly4
  ****

  Příjemná, moderní, česká komedie. Výběr herců taky v pohodě. Užíval jsem si sledování.(13.11.2019)

 • filmoid
  ***

  Veselé, milé, neškodné... ani na vteřinu to nevtáhne do vlastního filmového časoprostoru, možná proto, že film je vlastně jen zkomprimovaným sitcomem a herci své party taky tak pojímají. Odehrát ve filmu obehraný kolovrátek "Když nemůžeš, přidej víc..." (celý!) + zařadit citožďímačku jménem Rozárka (ano, děvčátko bez maminky, uíííí) film kloní k šestákové romanci. Nicméně, budiž, občas je potřeba se zasmát a provětrat trenky...(2.2.2019)

 • jezurka42
  *****

  Jedno přání, čtyři ženy a čtyřicetdva kilometrů. Každá z těch žen běží svůj vlastní maratón. Marcela o lásku, Bára za lásku, Kačka s láskou a Věrka pro lásku. A tak je pro ně nejdůležitější to jediné - nikdy to v tom běhu za svým snem nevzdat.(2.2.2019)

 • maverick10
  *

  Divák už zcela ztratil schopnost kritického myšlení, stačí mu naservírovat kravské lejno a obarvit ho na růžovo. To pak shltne s takovým nadšením, že si sám jedno velké lejno udělá, kráčíc vstříc světlým zítřkům s pocitem, že vše co vidí a slyší je ta jediná pravda, za kterou se bude bít. Ovšem jen do té doby, než uvidí jiný, silně duchaplný, vtipem nabušený film s názvem Běhny v břehu. Tito diváci pak vychovávají své ratolesti v bláhové iluzi, že dítě samo vlastně ví, co je pro jeho výchovu správné!!! Doba je naruby a český tvůrce si vystačí s pár fórky a omšelými citáty z fajsbůku. Mě to prostě nestačí!(28.10.2019)

 • kajas
  ****

  Na další film z ranku nenáročných komedií ve stylu "Žen v pokušení" nebo "Bezva ženské na krku" jsem se těšila hlavně díky jeho obsazení. Veronika je stejně jako já z Rakovníka (takže mám letitou tendenci fandit každému jejímu projektu), Jenůfka film od filmu herecky roste, mladého Polívku nepokrytě zbožňuju od uvedení "První republiky" a Ondra Vetchý... je Ondra Vetchý. A jak musí uznat každý, kdo už snímek viděl, právě poslední jmenovaný nejvíce vyčnívá. Scény s ním, jeho manželkou a jejich třemi syny (dva chlapci jsou skutečnými potomky Vetchého a Kostkové, což je roztomilá maličkost, která možná všemu pomohla) celý sál nejvíce prochechtal (mně několikrát vytryskly slzy smíchu), protože právě jejich dějová linka působila nejvíce přirozeně a "ze života". Zahanbit se nenechali ale ani ostatní herci, celá hodinka a půl je veskrze pozitivní, s miloučkou hudbou, bez trapností a vulgarit a zbyl čas dokonce i na krásné vodicí pejsky! Skoro 5*.(9.2.2019)

 • Necrotongue
  **

  Ženy v běhu jsem ohodnotil stejně jako před časem Tátovu volhu, i když důvody jsem měl pro tyto dvě hvězdičky jiné. Čekal jsem komedii a humor ve filmu určitě nechyběl, jenže byl poněkud infantilní. Uznávám, že kdyby mi bylo dvanáct, asi bych se u té záplavy hoven, bobrů a okurek mohl potrhat smíchy, vždyť v tom věku mi přišly vtipné i filmy Mistra Trošky, dneska už jsem přece jen trochu jinde, takže jsem se u snímku cítil často lehce trapně. Všechno, co se tady odehrávalo, navíc působilo krajně nereálně, prostě taková utopická idylka s nějakou tou umělou zápletkou. Teď, když to píšu, začínám vážně uvažovat o tom, že jsem se s druhou hvězdičkou unáhlil, tak už toho radši nechám.(22.10.2019)

 • Hennes
  ****

  Výborná pozitivně laděná komedie. Někdy jsou podobné komedie kýč, ale tady to všechno sedne. Kostková a Vetchý jsou super rodinka a dodávají ten správný humor.(4.12.2019)

 • TominoLa
  ****

  Měl jsem možnost tuhle komedii vidět už koncem listopadu. Pokud mám být upřímný tak od jména Horský jsem toho moc neočekával. Rozhodně jeho režisérký debut příjemně překvapil a dopadl lépe než jeho scénáře. Herecké obsazení je fajn. Takhle dobře jsem se bavil naposled u Teorie tygra. Myslím si, že to není film jen pro ženy, ale pro všechny co chtějí vypnout a jen se bavit. Jako vždy vévodí Ondra Vetchý. 8/10(25.1.2019)

 • Elyssea
  ***

  Trochu děsivá vztahová záležitost, ve které to nejzajímavěji vypadající manželství skončí během prvních minut smrtí. Nejstarší dcera Marcela má přítele a tři syny, kteří ji berou jako osobní služku a mají z ní legraci. Přítel ji má na háku, mají sex podle kalendáře, synové jsou více či méně na facku. Prostřední Báře tikají biologické hodiny, takže se přilepí na holčičku ze sousedního baráku a není jí blbé k ní přijít jako neznámá dospělá na návštěvu. Být ona chlap, tak bijeme na poplach kvůli úchylovi, ale tady to má být asi milé a romantické? Pochopitelné? Je to upřímně dost děsivé s tím, jak se vnutí do cizí rodiny, má názor na výchovu cizího dítěte a diví se, že je problém jít přes zákaz rodiče a pořídit psa. WTF. Nehledě na tom, že Khek Kubařová s Hoffmanem jsou opravdu podivný pár. A nejmladší Kačka je naštěstí jenom naivní trubka, která spí s ženatým šéfem a maluje si, že to někam povede. No naštěstí jí maminka dohodí mladýho Polívku, který za Kačenkou až z Dánska přiběhne. Škoda, že se na Jenovéfu s Vladimírem nedostalo víc, jediní byli totiž opravdu přirození a ladilo jim to. Očividně měly holky maminku poslouchat víc, jinak by ty starší nedopadly tak, jak dopadly. Jinak to ale dobře vypadá a má to super obsazení a minimum debilních vtipů (ačkoliv děti bych možná sestříhala). Nic víc, nic míň. P.S. Nad tím, že všechny hrdinky s výjimkou vdovy musí skončit vdané a těhotné nebo minimálně zadané se už ani nepozastavuju. České komedie ještě nepřišly na jiný způsob, jak naložit s ženou věkové kategorie 20-45.(21.10.2019)

 • DruidKarel
  *****

  1724. hodnocený film:(23.2.2019)

 • zette
  *

  Tady opravdu nechapu, tak vysoke hodnoceni... Dementni scenar, absence humoru, postavy nemaji co hrat. Tocit filmy bez poradneho scenare, na to jsou Cesi skutecni mistri. Pro me zcela zbytecny film.(22.10.2019)

 • Rocky88
  *

  Zdejší hodnocení mě pozitivně naladilo, ale je to děs. Příběh je samozřejmě akceptovatelný, ale jeden trapný vtip či situace střídá druhý/druhou, vše je předvídatelné, nic nepřekvapí, nic nevyvolá alespoň náznak emocí. Na začátku mě hned napadlo přirovnání úvodní ztráty s Up (Vzhůru do oblak). Zatímco Pixar byl opravdu dojemný a smutný, tady člověk ani za mák nevěří ani jejich vztahu. Zážitek je tedy velká nula. Hvězdu dávám za pár Vetchých hlášek.(6.11.2019)

 • Streeper
  ****

  Za mě obrovské překvapení. Viděla jsem v rámci první dámské jízdy v roce a pokud ostatní české komedie v tomto roce budou tak dobré jako Ženy v běhu, tak se vážně těším. Snímek je krásná oddechovka, u které nemusíte přemýšlet, příběh krásně utíká a hlavně se u toho neustále smějete. O nejvíce vtipných scén se zasadil Vetchý a Kostková a díky bohu za ně, opravdu skvělá dvojka. Film je určený spíše pro ženské publikum, ale jsem si jistá, že i muži se u filmu pobaví.(26.1.2019)

 • Pajky3
  ****

  České Budějovice, 4.2.2019 To je tak, když výběr filmu není úplně ve vašich rukou, jinak bych totiž do kina na český film asi nezavítal. Bál jsem se, že to bude další z řady trapných, českých komedií. O to víc překvapený jsem byl, když ten kameňákovský humor skoro úplně chyběl. Připomnělo mi to Ženy v pokušení či Muže v naději a pokud se budou v Čechách točit takovéhle komedie, tak s tím vlastně nemám vůbec žádný problém. Vážně - příjemné obsazení, dobrá hudba, slušná zábava a příjemná atmosféra. Na tom není nic špatně. Krásných 70 %(5.2.2019)

 • 1frida2
  *

  Ó, jak prosté!(28.6.2019)

 • MikyAff
  ****

  Škoda, že tam není více toho běhu a méně žen. Příběh s předvídatelným koncem a průměrná česká komedie. O hvězdu navíc dávám za ten feel good konec a za to, že na dnešní filmy u nás to není zas taková katastrofa a divák dokáže u toho celkem vypnout.(16.10.2019)

 • chelseaman22
  **

  Ženy v běhu jsou podprůměrným filmem, který je predikovatelný jako slovník starosty Novotného. Jedinou ucházející dějovou linkou je ta s Kostkovou a její rodinou famílií. Linka Boková - Polívka je pro diváka útrpná zejména proto, že na sex dojde až v samém závěru, zatímco divákovi je jasný koitus od osmé minuty filmu. No a konečně třetí dějová linka je tak ubohá, že já být otec dcery, která si mává z okna se sousedkou, tak raději sousedce namísto sexu doporučím ústavní léčbu. Chabé. 31 %(6.11.2019)

 • carlos 2010
  ***

  Slušný casting, slušný odpočinkový film.(10.10.2019)

 • bourec
  *****

  Zaprvé se musim přiznat,že nijak pozitivní,zábavnej a vtipnej člověk nejsem.A nekterejm problémům hrdinů ve filmu ani nerozumim.Navíc ten film je,jak se tady skoro ve všech komentářích píše,neuvěřitelně předvídatelnej.Jenže jako hodinu a půl trvající celek je natočenej naprosto skvěle,zábavně,příjemně,nezatíženej ničim,po čem volaj filmový inženýři,intouši a samozvaný odborníci na film.Vlastně sebou nijak nemlátíte v křesle smíchy,ale zasmějete se skoro každou vteřinu ,co film běží.Prostě totální pohodovka,a i když tohle tady bylo už mnohokrát,tohle se prostě může protivit jen idiotům.za mě fakt dobrý.90%.(19.10.2019)

 • Mrkvič
  ***

  Tuctová česká romantická komedie, která má štěstí, že má Vetchýho a pár slušných vtipů. Když nějaký velký režisér použije písničku ve filmu, vezme si nějakou starou zapomenutou klasiku, nebo vytáhne nikdy moc nepoznaný klenot. V našich nízkých poměrech použijeme nejprofláklejší hit jednoho léta, protože se tím asi chceme zalíbit co nejvíce divákům. A takhle je to s celým filmem. Jednoduchý a proplánový. Do roka bude zapomenutý.(21.10.2019)

 • SG_ever
  ***

  Nulová zápletka, šablonovitý děj, ale výborně zvládnuté a sehrané. To, že je po 15 minutách jasné, kdo s kým skončí a že největší bodem zlomu je krádež batohu (to myslím vážně), jde filmu k neduhu. Vše tak nějak zachraňuje výborná kamera, sympatické obsazení, dobrý hudební doprovod a slušné herecké výkony. Není to zázrak, ale pokud půjdete v partě holek, nebo jako zamilovaný pár, tak se to dá překousnout. Jedna z nejlepších českých romantických komedií posledních let, bez přihlédnutí k žánru a zemi původu pak filmařský průměr. (50 %)(7.2.2019)

 • KajusaK
  ****

  Jedna z top českých komedií. Tereza Kostková naprosto top.(14.2.2019)

 • dr.fish
  ***

  Bohužel se tu podepsal zoufalý scénář postrádající kvalitní dialogy. Je to rychlokvaška, která by při propracování a dotažení mohla přerůst ve slušnou komedii. Asi tu šlo o čas a peníze, vznikla zase jen "moderní česká komedie", to jest zcela o ničem, nevyužitý potenciál. 60%(17.12.2019)

 • campix
  ***

  Veleúspěšná romantická komedie, ve které je naprosto zřejmý rukopis pana režiséra Martina Horkého. Autora naturelem hodně podobné komedie Bezva ženská na krku. Jedná se o nenáročnou zábavu, plnou tu více a tu méně vypointovaných pokusů o vtip. A ty se i sem tam zadaří. V hereckém obsazení najdeme téměř vše, co má v tom našem rybníčku ruce a nohy a celkem i něco znamená. Díky tomu je obsazení velmi hvězdné a příjemné. Celkově se nejedná o žádnou bombu, ale na české poměry relativně zajímavou a velmi příjemnou romantickou komedii, která Vás asi ničím neobohatí, ale její shlédnutí Vám nezpůsobí fyzickou bolest jako většina českých zástupcú tohoto žánru.(23.1.2020)

 • Figusek
  *****

  Přesně jak se o těhle běhacích babách traduje a chvástá ve velkým a pozitivním, tak i já potvrzuju velkou kvalitu českýho filmu! Konečně domácí komedie plná prdele a né úplně trapnýho fórku! Taktéž i bomba obsazení! Manželský duo Kostková/Vetchý jedou jak nabroušenej břit a žeru jim to, co to jde. Po právu po dlouhé době českej sranda biják zde na našem čsfd zabalenej v červených barvách. 90%(29.1.2020)

 • sofiapetra
  *****

  Jsem nadšená. Naše (nemulti)kino bylo včera téměř plné, což je úkaz vskutku nevídaný. Od prvního momentu mě nic nerušilo, ani mi nepřipadalo trapné (což je můj obvyklý pocit u českých komedií z poslední doby). Bylo to svěží, ftipné i dojemné. A teď budu holt všechny lidi kolem sebe nutit :), aby na to taky šli... Edit.: můj intelektuální bratranec tomuto filmu dal "odpad" - nevím tedy, jestli jsem ještě stále jeho oblíbená sestřenice - takže na doporučování chlápkům pozor! :)(3.2.2019)

 • ivan_drago
  *

  jedna hvězda za jeden povedený vtip... Film je strojovitý, podle šablony zase, jednotlivé dvojičky nefungují a celé je to takové umělé a tlačené... Ten povedený vtip se týká lovení písmen z polívky... Jinak je to opravdu utrápený pokus o fungující komedii... český film je v piče...(8.10.2019)

 • Martin741
  ***

  Jo, napokon ma to dostalo a film ma presvedcil o priemernom hodnoteni. Prostredie Vysehradu na urovni, obycajne dialogy naprosto prevladaju nielen v v realnom zivote ale i vo filme. 50 %(15.10.2019)

 • marhoul
  ****

  Ne, mně se opravdu nemusí vařit mozkové závity imrvere. Nemusím při svých četných návštěvách bijáku mít vše ultraartové, totálně dekadentní nebo nervy drásající. Mívám chutě i na příjemnou veselou komedii, hezky obsazenou, hezky zahranou, s uvěřitelným příběhem (ano, jsou takové ženy, ano, jsou takoví muži- tak proto se tomu také tolik lidí zasměje, že ano... Člověk nemusí být zářně inteligentní, aby věděl, že ze života to vcelku je. Naštěstí ne z mého, ale taky jsem už zažila kde co. :) ) , takže pokud se něco vkusného povede, dokážu to ocenit. Jediné, co kritizuji je kamera. Na záběry podivného úhlu, bez smysluplné kompozice, tedy například bez hlav si nepotrpím. Zde jich bylo mnoho. Pozitiva: humor mě nikterak nepohoršoval a vyprošuji si podezírání, že jsem fanynka Babovřesek nebo ušmudlaná, stárnoucí nešťastnice poskakující mezi plotnou, sámoškou a obsahem tv nova, která najde psychickou berlu v jakékoli primitivní zábavě. Nikoli. Vkus i mozkovna jsou v cajchu. Zatím. Všem sympatickým dámám na plátně to velmi slušelo a zahrály totálně příjemně, Vladimírek se stává mým oblíbeným, Ondra Vetchý, to je klenot a Martin Hofmann ten letos jede bomby. :) Malá holčička je šikulka, líbil se mi její herecký "výkon" ;) , kluci byli taky fajn. Pokud dá někdo tomuto filmu odpad, doporučuji mu shlédnout The Perfect Kiss nebo Ten, kdo tě miloval. Až po té mě bude zajímat, jestli mu ušlechtilé kritické svědomí dovolí a nahází tyto snímky do stejného pytle. Kdepak, peklo vypadá jinak! Tohle je na poctivé tři, ode mě za čtyři.(1.2.2019)

 • HonzaBez
  *****

  Buď jsem "poloviční žena" nebo ten film je tak pekne natočen, že si ho může suprově užít i chlap. Jednak si může užít krásu herecké trojice Kostková, Boková, Kubařová (u té poslední jmenované především), dále se pousmát na chlapáctvím postavy Ondřeje Vetchého a v neposlední řadě se plných plic zasmát nad krásou dvojsmyslů v češtině (viz jiné vnímání dětí a dospělých stejných pojmů - např. "dala"/"nedala"). Každopádně už dlouho jsem se u čisté komedie takto luxusně nebavil...(24.2.2019)

 • dragon94
  ****

  Toto je ovšem bomba. Ten Vetchý je ďábel! :D Nevzpomínám jsi kdy jsem si naposledy takhle užil českou komedii a pokud vůbec. Edit: Po druhém shlédnutí moje nadšení značně opadlo. 4* 75%(6.3.2019)

 • Phietros
  *****

  Naprosto luxusní záležitost! Horský zamakal a vše natočil do jediného detailu a je s toho adept na českou komedii roku! Skvělé herecké obsazení, povedený humor a k tomu situace ze života dělají z filmu opravdový nadprumer českého žánru! Děj je postavený na posledním přání zesnulého otce tří dcer a jeho ženy, která se rozhodne ho splnit. Všechny dcery stmelí a přesvědčí na nelehký úkol - uběhnout maraton, který si jako team rozdělí na čtvrtinu. 85%(10.3.2019)

 • _DAVE_
  ****

  Pohodová, ryze pozitivně laděná situační komedie, která ani muže neurazí..!(31.3.2019)

 • anli
  ****

  Českých komedií je málo a těch dobrých pramálo a těch skvělých jako šafránu.O to větší radost člověk má ,když narazí na tu skvělou A to "Ženy v běhu" bezesporu jsou.Příběh je jenoduchý a prostý.Na začátku filmu umírá manžel a manželka mu chce splnit jedno z jeho posledních přání-uběhnout maraton a zatáhne do toho své tři dcery.Ani jedna z nich není sportovně vybavená a tak začínají trénovat a během toho prožívají své životní eskapády.Jak prosté milý Watsone ,ale velmi svěží ,letní ,sporotvní a opravdu zábavné.Scénář je jednoduchý ,ale funkční a režie Martina Horského ukazuje ,že komedie umí a stejně tak ukočírovat poměrně velký počet herců.I když tady vévodí ženy ,muži v pozadí nezůstavají a zdatně jim sekundují.Takové duo Kostková-Vetchý jsem si opravdu užil.Z kina odchází člověk příjemně naladěn ,s dobrou náladou a to vůbec není málo ,spíše naopak-tak to přece má být!!!Film jsem si opravdu užil a dovolím si jen malou poznámku a to ,že tu bylo mnoho postav a některé věci a náznaky zůstaly bez povšimnutí a dalšího vývoje ,což bylo malinko škoda ,ale jen opravdu malinko.Dávám běžeckých 90% ,protože na stovku to chtělo malinko víc dotáhnout linky postav a trochu přitlačit na pilu ,co se týče vývoje postav.Za sebe jsem byl velmi spokojen a blahosklonně děkuji tcvůrcům ,že rybníček dobrých českých komedií nezůstává prázdný.(8.1.2020)

 • JKL
  ****

  Mezi všemi těmi filmy poslední dekády, kde není ani náznak humoru, byly 'Ženy v běhu' milým osvěžením. Přiznám se, že z počátku jsem byl trochu skeptický. Za těch 93 minut jsem se vážně párkrát zasmál. Bavičem je tu IMHO hlavně Vetchý. Také jsem se stihl dočasně zamilovat do Veroniky Kubařové a Jenovéfy Bokové. Ačkoliv... Milostné eskapády obou postav, které tyto herečky velmi slušně ztvárnily, mi trochu lezly na nervy a nebavily mne. Filmu by asi víc slušelo, nezabývat se jimi a cynického muže-diváka neotravovat tím, že se Báře zbláznily vaječníky. Nebo tím, že Kačku brousí říďa a ona je z toho samozřejmě úplně v hajzlu, i když má kalhotky jako jojo. A až na nepochopitelnou motivaci hlavní postavy, plnit poslední přání zesnulému manželovi (ano, až umřete, šoupnou vás pod hlínu a na nějaký vaše vize se vyprdnou), nemá film zas tak mnoho zásadních nedostatků. Být v žánru česká komedie si ale rozhodně zaslouží.(21.2.2019)

 • Master19
  ***

  Tak ukrutně pozitivní film, až to bolí. Ve druhé třetině se nahodí zlom, krize a jakože depka, ale rychle zase zpět do poklidných kladných vod. Ne že by to bylo apriori špatně, Martin Horský drží svojí linku a je třeba uznat, že tento film je zatím jeho nejpovedenější. Obsahuje spoustu hezkých momentů a navíc i dost vtipných momentů a dokonce i pár hodně vtipných. Za ten naprosto čitelný a nezajímavý příběh ale přes tři jít nemůžu.(25.2.2019)

 • sator
  *

  Myslím že milovnice "sama doma" si smlsnou...(vydržel jsem to 15 minut)(10.10.2019)

 • Johnny.ARN
  **

  Behajúce ženy sú veľmi príjemná, ľahká a oddychová komédia. Skvelé obsadenia ide ruku v ruke so síce otrepaným dejom, ale bez zbytočných tlakov na pílu. Všetci hrajú to čo majú, nečakajú tu na nás žiadne dejové zvraty a nie sme vystavovaný trápnemu humoru. Snáď op ár rokov dorazí dvojka. Iba žeby ne. 2 z 5(15.10.2019)

 • bobby_jean
  *

  Toto vzniklo akože načo??!(16.10.2019)

 • LEGACY
  ****

  Konečně někoho napadlo využít novodobého hitu v podobě běhání a vtipně jej zasadit do nějakého filmu. Považují rovněž za skvělý nápad situování celého filmu do Prahy, která je na běh jak dělaná, a volba herců byla naprosto skvělá, z toho co zde máme na výběr se vlastně potkali jedni z nejtalentovanějších herců. Název člověka odradí, zvlášť chlapy, ale filmu stojí za to dát šanci, není to jen o běhání, i se zasmějete.(11.12.2019)

 • ecceHOMMO
  *****

  Úúúúúúúžasná komédia s množstvom vtipu. Naozaj málokedy som sa pri filme tak dobre pobavil, trafilo to presne na moju strunu. A pritom to bolo tak jednoducho obyčajné a neobyčajne svieže. Videné v kine.(18.9.2019)

 • PollyJean
  **

  takový pěkný, instantní produkt. Za doprovodu instantní hudby neurazí, ale ani nenadchne. V záplavě současných spíš děsuplných pokusů o komedie člověk ale skoro zajásá jen kvůli tomu, že mu při sledování většinou není trapně.(6.12.2019)

 • rakovnik
  ****

  Film hlavně o ženách a především pro ženy. Ovšem i pro mě velice příjemné překvapení. Těšil jsem se především na Ondřeje Vetchého a ten nezklamal. Jeho pragmatik mě rozesmál při každém vstupu na scénu. Příběh je od začátku předvídatelný, navíc mnohé postavy či dialogy mi byly povědomé z jiných filmů. Ale scénárista je ještě o kousek posunul dále. Nejsilnější zbraní filmu byly tedy nápadité dialogy. Po úvodních minutách jsem se obával propadáku, ale byl jsem vtáhnut do děje a užíval si pohody, sálající z plátna. Podle mého nejlepší česká romantická komedie posledních let. Není třeskutě vtipná, o to více je milá až dojemná.(13.2.2019)

 • M.i.k.e
  ****

  I když je asi od páté minuty jasné kudy se bude děj ubírat a jak to celé dopadne,jsou Ženy v běhu suveréně jedním z nejpříjemnějších a nejzábavnějších českých filmů posledních let.Dialogy tu nešustí papírem,nedějí se tu hloupé a extrémně neuvěřitelné věci,fórky fungují a vše působí životně.Hodně tomu napomáha sympatické obsazení a solidní tempo,kdy se zbytečně nepřešlapuje na místě.Kdyby takhle vypadaly všechny novodobé české komedie,vůbec bych se nezlobil.Bohužel mám ale pocit že Ženy v běhu budou vyjímka potvrzující pravdilo...80%(7.10.2019)

 • ZHODNOTITEL
  ****

  Víc takto dobře odvedených filmů v českých kinech.(7.10.2019)

 • Soweek
  ***

  Ženy v běhu je film, ve kterém nikdy neprší. Všichni zúčastnění berou vše s humorem, mají jenom příjemné problémy, bydlí v obrovských pražských rekonstruovaných bytech s výhledem na výstaviště, zřejmě vůbec neřeší peníze, mají hodné děti a tak bych mohl pokračovat stále. Prostě typický základ pro absolutně nesmyslnou českou romantickou komedii pro ženy středního věku. Ač tomuto velmi levnému žánru, u kterého by každý mohl napsat scénář na kus toaletního papíru, absolutně neholduji, tak musím uznat, že v rámci žánru dělá vše tak jak má a příběh i "humor" nepadá do hranic trapnosti, ale drží se na vlně princezničkového vysněného rodinného světa většiny dnešních mladých žen.(11.10.2019)

 • herr_carter
  ***

  "Říkal, že se s ní chce rozejít, že mu nechce dát, ale nevím co. Já bych s ní taky nebyl, s lakomou holkou ". Komedie, která se bohužel neustále zmítá mezi laciným humorem, lepším humorem a útokem na divákovy city. Herci jsou ve většině případů sympatičtí (tedy kromě Kostkové, tahle ženská pro mě nikdy herečkou nebude) ale scénář místy dost kulhá. Hodně mě zmátl rating, ale nejedná se o nic převratného, co tu ještě nebylo.....................moje hodnocení = 5,5 z 10.(12.10.2019)

 • Ichabod
  **

  Ze všech postav se dělá člověku úzko jak jsou jejich charaktery ploché a jak zde jsou rozkreslené jednotlivé vztahy mezi postavami. Zejména pár Kostková-Vetchý je opravdový masakr! Tak trošku mne děsí, že se tohle zrovna masám líbí, nebo že to dokonce žijí. Dle mého je tohle průměrná komedie, která dělá z mužů mnohokrát idioty, ze žen otrokyně manželství nebo zoufalky, co jim tikají biologické hodiny a neznají míru toho, co je normální. Bohužel vysoké hodnocení tady je spíš asi kvůli těm pár vtipům co se povedly a sympatickému castingu než, aby reflektovalo kvalitu filmu.(28.10.2019)

 • sskrblik
  *

  Obrazová reportáž o tom kterak Bolek Polívka si plní sen za snem, načež přijde jeba, trefího šlak a místo marathónu si musí spokojit s místem vedle kořenek do polívky. Pomyslil jsme si, že by se za dlouhou dobu mohlo jednat o povedenou českou taškařici, avšak byl jsem enormně zarmoucen, co jsem si to pustil jenom za špatnost. Nevtipné, neslané, nemastné a urážející. Tupé a nicneříkající... přesně proto tyto české poklady nesleduji...(19.2.2020)

 • Martrix
  ****

  Včera jsem na tom byl...valentýnská oběť...ale musím uznat, že tak strašlivý, jak někteří píší, to nebylo. Velkou devizou jsou sympatické postavy v čele s Vetchým a Kostkovou, jejichž výstupy pobaví i přes tu často zmiňovanou předvídatelnost. Ano, byla tam hromada gagů, které byly tragické, ale mnohem víc scén bylo podařených a byť nebudete muset zapojit víc než 3% mozkové kapacity(zbytek důležitých pochodů zvládnou reflexy), je vysoce pravděpodobné, že se pobavíte. Jistě to není horší, než Po čem muži touží...možná tak na stejno. PS: V poslední době se to v názvech českých filmů jen hemží slovy muž, žena...a asi to táhne.(15.2.2019)

 • KennyKoctar
  **

  Ohledně tohoto filmu mám velmi rozporuplné pocity – některé motivy mi vadily, avšak jako nejdůležitější argument vidím, že SNÍMEK SPLNIL SVŮJ ÚČEL. Já totiž kinosál vždy vnímal jako sociální organismus a asi poprvé se mi stalo, že by fungoval takto jednotně. Drtivá většina lidí v něm byly ženy ve středním věku, a když už se sem tam nějaký muž vyskytl, tak jako doprovod svého ženského protějšku. Právě ženy v tomto věku byly pro tuto (převážně) komedii cílová skupina a scénáristé a režisér v tomto ohledu odvedli nepochybně skvělou práci, neboť všechny divačky v kinosále doslova ryčely smíchy. Pokud bychom to brali tak, že hlavním účelem filmu je, aby se líbil a bavil, tak tento snímek vyhrál na plné čáře. Dostáváme se však před menší morální dilema - pokud je totiž snímek tvořen cíleně tak, aby se lidem zamlouval, je to pravděpodobně špatně, protože ztrácí uměleckou hodnotu a stává se z něj mechanicky, účelně vytvořený produkt na míru. Jenže pokud je hlavním účelem filmu, aby diváka zabavil a měl z něj pozitivní prožitek, tak „Ženy v běhu“ prostě v pomyslném subžánru „Film pro české ženy ve středním věku“ v současnosti, a možná ani v minulosti, nemají konkurenci. Skrze děj snímku a jeho postavy se však dostáváme před ošemetné téma sexismu, které je v dnešní době tak aktuální. Já sám nemám rád, když někdo tuto problematiku bezhlavě vyhledává všude, ale tady to prostě vyloženě bilo do očí. Hlavní hrdinky byly ze dvou generací středostavovských žen, kdy jedna byla typickým obrazem matky v domácnosti, která musí všechny domácí práce a stereotypně ženské činnosti dělat sama a nikdo jí s nimi nepomůže, druhá si držela místo v práci pouze díky sexu s nadřízeným, třetí byla poháněna biologickou touhou po dítěti a jedině jejich matka, tedy nejstarší ze čtyř hlavním protagonistek, mohla být potenciálním zdrojem jakési inspirace. Ovšem největšími obětmi sexismu (respektive genderových stereotypů) byli v tomto filmu muži! Mužské protějšky hlavního sesterského tria vykonávaly typicky mužské práce střední třídy (IT, policie…) a měly typicky mužské záliby (nohejbal, běh – sporty). Dvě výjimky byly umělec a bohatý zaměstnavatel nejmladší z hlavních hrdinek. Oba byli ve výsledku vykresleni jako promiskuitní a bezpáteřní, tedy jako čistě negativní postavy. Podobnou výjimkou byla bývalá přítelkyně Vojty (Vladimíra Polívky), která jako jediná z žen běhala už od začátku, tedy vyčnívala z genderových stereotypů tohoto filmu, a byla též vykreslena jako negativní charakter, který Vojtu opustil. Nejmarkantněji však byly stereotypy o mužích vykresleny v postavě Karla (Ondřej Vetchý) – muž, který vyžaduje sex v přesně stanovené dny, vůbec manželce nepomáhá v domácnosti, shazuje ji před jejich syny, jeho záliby jsou nohejbal (fyzický sport)a stavění modelu lodí (technicky orientovaná činnost) atd. V této postavě měla většina divaček vidět svého manžela a s určitým nadhledem se smát jeho „mužské jednoduchosti“, kterou skrze své výroky a činnosti dokazoval. Chápu, že je to ženám z jejich vlastního života a zkušeností blízké, ale je to zaujaté a sexistické a tím spíš, že se nad tématem sexismu vůči mužům mlčí, jsem to chtěl zmínit. Jako jeden z dosti radikálních symbolů, který nám tezi o této problematice ve filmu dokazuje, bych jmenoval noční setkání v parku Vojty a Kačky (Jenovéfa Boková). Kačka Vojtovi pomohla poté, co narazil svými pohlavními orgány o koš, což je poměrně obstojná ukázka psychoanalytické „kastrační úzkosti“ – to je ale dost odvážná úvaha, která nás dostává do úplně jiných končin. Rád bych zmínil ještě počínání prostřední ze sester, které biologické pochody ženského těla zapříčinily to, že se dala dohromady s otcem Rozárky. Skoro se neznali a při jeho první zmínce, že nechce, aby mu mluvila do výchovy (byli spolu ani ne jednu noc a den!), od něj odešla. Chtěla děti a její vztah s ním byl uměle vyvolán mateřskou láskou k Rozárce a díky vidině dalších, vlastních dětí v budoucnu. Já prostě na tento vztah nemohl nahlížet jinak… Posledním příkladem z „Žen v běhu“ se dostáváme od tématu sexismu a genderových stereotypů – jedná se o nerealistické zobrazení samotné činnosti přípravy na maraton. Aby s něčím takovým začaly, muselo se stát něco dost radikálního (smrt otce dcer/manžela matky) a dává to divákům poměrně nerealistickou a vyumělkovanou představu o tom, jak by nějaký vývoj podobného aktu měl vypadat. Hraje k tomu kýčová skladba „Když nemůžeš“ (moment, kdy některé divačky v mém okolí začaly zpívat text v kinosále společně se zvukovou stopou nahlas, považuji za bizarně a absurdně vtipný) a krásný, mladý trenér se při tom na protagonistky usmívá a než skladba dohraje, můžeme vidět vývoj a připravit se na to, že teď to ženy mužům v běhu natřou. Je to nerealistická stylizace, jejíž volbu chápu, ale může u diváků/divaček vytvořit pocit méněcennosti, neboť ve skutečném životě to takto pozitivně prostě nevypadá. Na závěr musím říci, že subjektivně u mě film moc neobstál, ale objektivně mu prostě nemohu odepřít, jak na své cílené publikum extrémně úspěšně zapůsobil - milý, jednoduchý příběh s vtipnými hláškami, který rychle ubíhá a nenudí, v jehož určitých prvcích (scénách) se mohou divačky zhlédnout a pobavit se. Volím tedy lehce podprůměrné hodnocení. Sorry jako.(27.3.2019)

 • uglug
  ***

  50%(6.4.2019)

 • vyfuk
  ***

  Hoffman si zde vychovává generaci umělců, kteří vytváří filmy s velmi podobnou tématikou a humorem. To vše může snad i jednou vyvrcholit v jeden velký umělecký směr. A nebo taky ne. To v případě, že ty filmy budou vypadat přesně jako tento. Ženy v běhu disponují feministickou myšlenkou a slaďárnou, která vám zadělá na slušný diabetes. Příběh je totiž zcela jednoduše předvídatelný a nedokáže vás překvapit prakticky ničím. O to hůře je to celé dílo stravitelné. Další kapitolou jsou někdy až přehnané herecké výkony, což jsem si myslel, že zrovna od lidí takového kalibru nebudu muset dnes vůbec čekat. To vše je doplněno humorem, který je někdy prostě a jednoduše trapný. Někdy jste schopný se i od srdce zasmát. Nevím jak vy, ale prostě řešit nějaké ultra sexuální záležitosti mi přijde do takovýchto komedií prostě zcestné. Je to asi hlavně škoda. Ale zase bych lhal, kdybych řekl, že jsem se nezasmál. Je docela zajímavé, že spoustu situací zachraňují Ondřej Vetchý, kterému tyto role menších přiblblíků naprosto sedí. Dokázal mnohdy ze zcela divné a trapné situace vlastně udělat humor. Tím to asi končí. Autoři dříve dokázali hrát na city i jednoduchým humorem, který neurazil. V tomto případě tak strašně moc tlačili na pilu až z toho vznikl zvláštní patvar.(7.4.2019)

 • Mr.Marcellus
  *

  Na velkém plátně se zjeví lesknoucí se bourák v super sytých barvách a já si říkám, že to ještě asi není film, ale nějaká nevkusná reklama na automobil, a ono ejhle...je to první záběr filmu. Naprosto skandální splácanina, která si snad ani nemůže říkat "film."(3.8.2019)

 • JohnSmith
  ***

  Příjemná oddychová komedie, s několika fakt vydařenýma hláškama. Největší perlou byl Vetchý.(20.12.2019)

 • Zemi11
  *****

  Pokud budu uprimny, tak nikdy jsem se v kine tolik nebavil, tolik jsem neplakal. Zakladem bylo ocekavani podprumerneho bullshitu a z ocekavaneho balastu vylezlo neskutecne vtipne a nevtirave resume. Promite, ja jsem nadsen!(7.2.2019)

 • bari68
  ****

  Sympatické slečny, chlapy skvelo sekundujú , zábava, príjemné pozrenie. Vtipné, trošku Vejdělkovské (niečo mezi ,,Teorie tygra a Tátova Volha ,, , síce trošku šablonovité,ale to u týchto filmov dokážem zahodiť za hlavu. Žiadne majstrovstvá sveta v kinematografii, ale účel splnilo dokonale. To je hlavné.(13.3.2019)

 • Nassau
  ***

  6/10(15.4.2019)

 • wooozie
  ****

  Ten film je jednoduchý jak dálnice v Austrálii, není tu jeden jediný překvapivý moment a ano, člověk by k tomu mohl mít milion výhrad. Pravda je však taková, že je to ve své podstatě hrozná pohodovka, herecky je to naprosto bez problému (Ondřej Vetchý už se stal víceméně jistotou při výběru feel good filmů) a nebudu lhát, že tomu i přidám za ten famózní úspěch v kinech, protože přilákat dnes 1,3 milionu diváků do kina je prostě úspěch jako hrom. Když vezmu v potaz, co do kin chodí za šílené české komediální (ehm) masakry, tak Pán Bůh zaplať za Ženy v běhu. Jasně že i tady jsou nějaké scény za hranicí trapnosti, ale s klidem se přiznávám, že většinu stopáže jsem se u toho upřímně bavil. Na úplný závěr musím poznamenat, že jsem dlouho čekal, kdo do nějakého českého filmu zakomponuje jeden z největších českých hitů za dlouhá léta Když nemůžeš, tak přidej, no a tady to tvůrci trefili naprosto přesně.(18.10.2019)

 • honajz2
  **

  Nic moc jsem od toho nečekal a to nic moc jsem taky dostal. Ženy v běhu je komedie především pro ženy, už jenom kvůli tomu, že skoro všichni chlapi se tu chovají jako kreténi, ale pokud jste schopní u filmu naprosto vypnout a vůbec nepřemýšlet, tak se vám nejspíš Ženy v běhu budou líbit, ať tam dole máte cokoli. Pokud ale u toho filmu budete maličko přemýšlet a nevypnete úplně, uvidíte tam dost chyb. Všechny postavy zase žijí v prostorných stylových domech a bytech, víme o nich strašně málo (třeba kde pracuje Ondřej Vetchý a jeho žena? z čeho ta rodina žije?), všichni žijí samozřejmě v Praze + babička má krásnou honosnou roubenku bůhvíkde. Zjevně bohaté rodiny, i když to mělo být o normálních lidech. Trochu zvláštní, že v realitě většina lidí, aspoň co se Prahy (a nejen jí) týče, žije v panelácích. Co se děje týče, je to opět samozřejmě víc o vztazích, něž o nějakém běhání, všechno samozřejmě končí hned několika happy endy. Humorem je to dost nevtipné, pak jsou tam asi tři vtipné scény, zbytek je trapný. Takže jako výsledek, opravdu nic moc. Sice se to snaží o navození dobré nálady, ale to není u komedií nic neobvyklého. Navíc u komedie se chci hlavně bavit, to se mi tady nestalo. Navíc když jsem si tady prošel osobním peklem, když tady začala hrát písnička Když nemůžeš tak přidej víc. A ne jenom kousek, celá! A já tu písničku nenávidím, tak se zamyslete a dojde vám, proč to pro mě bylo peklo. Nejlepším českým filmem roku 2019 pro mě pořád zůstává Na střeše, i když ani to není nic extra. 2*(20.10.2019)

 • -Dawe-
  ****

  Takhle příjemná komedie z našich končin už tu nebyla léta. Herci naprosto přesní 80%(29.10.2019)

 • štísko
  ***

  Jeden vtip za druhým, byť nijak násilně nenapasované do děje, ještě nedělají špičkovou komedii. Ale velmi dobrý oddych to je.Zasmál jsem se a pobavil. Za mě tak 65%.(15.2.2019)

 • Glowski
  odpad!

  Totální rozchod s mým vkusem a smyslem pro humor. To ale samozřejmě z Žen v běhu ještě nedělá špatný film. Ten z nich dělá odfláknutý (?) scénář plný nesmyslných odboček a zoufalých pokusů vytvořit dramatickou zápletku; přitom to celé stojí na neschopnosti nebo neochotě všech postav projevit byť jen špetku empatie. Film, který je plný oplzlého humoru, ale nemá na to, být „poctivě“ sprostý, protože chce zůstat mládeži přístupný. Film, který se chytá naivních motivačních blábolů typu „slovo nejde, neexistuje“, ale svým hrdinům dává všechno zadarmo – respektive stačí zaběhnout deset kilometrů a ocitnou se v sluncem věčně zalité říši, kde můžou donekonečna grilovat, močit na popel svého dědečka a plodit další potomky.__________Z producentského hlediska ale (až překvapivě) dobrý tah (bez ironie).(17.4.2019)

 • Lisabellla
  ***

  Velmi příjemná podívaná, která nikoho neurazí (pokud se tedy divák nerozčiluje nad tím, že hlavní postavy mají pěkné byty a volný čas tráví jinak než na internetu), ale ani bych neřekla, že by mě nadchla. Holkám to skvěle funguje, Ondra je supr, jako snad ve všem, Polívka jim tedy v tempu moc nestačí, ovšem vynahradí to tím, že je rozhodně doběhne. Příběhy jsou sice trochu infantilní, ale nemyslím si, že je to na škodu. Když jdu na rodinnou komedii o ženách v běhu, nečekám nic víc, než že se u toho pobavím.(19.4.2019)

 • joshula
  ****

  Prostě ze života. Příběh silný sice není, ale některé scény nejen s během jsou autentické.(19.5.2019)

 • Wally
  ****

  Bavil jsem se a to sem přesně od tohoto filmu očekával, takže spokojenost! Paradoxně jsem se ale nejvíc nasmál mužským postavám. O. Vetchý byl opravdu luxusní magor :-)(9.10.2019)

 • anura
  **

  zidealizovaný svět, jakási "revolta žen", která se nakonec stejně nekoná a všechny se pěkně smíří s úlohou, která je jim coby ženám určena. To bych ještě pochopila, že některým divákům může připadat v pořádku. S čím se pro změnu nemohu smířit já je přemíra product placementu. Viditelná značka produktů všude. Telefony, oblečení, nádobí (kuchyňský robot), nábytek.... našlo by se toho víc.(22.10.2019)

 • Sany33
  ****

  Vyčítať filmu, že je tam málo behu, by nebolo príliš spravodlivé. Hoci pri súčasnej bežeckej mánii by ste azda očakávali, že ho tam bude troška viac. Kvitujme herečkám, že ich kondička na začiatku a na konci vyzerá skutočne inak, hoci nejedna bojuje s kilometrami s vyplazeným jazykom. Sú tu očakávané scény prvotného odmietania (hádam ste netipovali, že všetky hneď naskočia na mamin nápad?), nesmie chýbať pár tréningov (a mohol by sa tu objaviť aj nejaký fešák do partie) a samotné preteky. Lenže hoci názov sľubuje Ženy v behu, skôr sa chce sústrediť na behanie medzi vzťahovými lapáliami v ich živote. 69%(1.12.2019)

 • Stružák
  *

  73 %? To jako fakt?! Vydejte si už konečně, lidi, hlavu z místa, kde ji máte zabořenou. 😠 Já blbec zas kvůli hodnocení pro jednou věřil tomu, že by mohla bejt česká komedie i dobrá. 🤦‍♂️ Ale tohle jako fakt ne, tohle nedávám. Nebudu tady ohrnovat nos nad tou příšernou předvídatelností (je to vlastně pohádka, že jo). Ale jako tu tunu blbejch a kýčovitejch hlášek i situací, tu fakt nezvládám, ani tak blbej hudební podkres, blbej soundtrack, všechno. Je teda i docela škoda, že se herec jako Vetchý nechá ukecat do takovýhle slátaniny... Abych pravdu řekl, nejvíc jsem se bavil během prvních 3 minut při scénách s Polívkou. 🥣(13.1.2020)

 • cupito
  *****

  Špičková komedie i hlášky, skvělý český humor 👍(19.7.2019)

 • Michael2807
  *

  Hvězdu za Vetchýho. 😓🤦🏻‍♂️(10.10.2019)

 • Hanys_
  **

  Žádný zázrak, vzhledem k zdejšímu hodnocení. Je to prostě zase tak typicky české, takže nepřirozené postavy, které prožívají nepravděpodobné dějové linky za dohledu poctivého product placementu. U Vetchého jsem se ale párkrát zasmál, to zas jo.(14.10.2019)

 • Yardie
  ***

  Jednoduché, přímočaré, předvídatelné, bez překvapení, milé, pozitivní, místy vtipné... Snad jsem na něco nezapomněl. Příjemná jednohubka na odreagování, kde od začátku do konce přesně víte, co bude následovat a jak to dopadne. Opět jde jen o to, jak se to dokodrcá do očekávaného konce. A zde se to příliš nekodrcalo, ale lehce ubíhalo. Nelze od toho čekat něco víc a nebýt rodiny Marcely a Karla, bylo by to v podstatě bez humoru a zapadlo by to v záplavě dalších českých romantických "komedií". Ale ta tam naštěstí byla, takže se v průběhu filmu bylo čemu zasmát či pousmát. Zbytek bylo 1000x viděno a mnohokrát natočeno v lepších podobách. Takže na jeden kuk a odreagování dobré, ale to stačí. Howgh!(1.1.2020)

 • Lachtaan
  *****

  Je super začít 2019kový výběr zrovna takovou oddechovkou, která mě tak nesmírně pobavila a zaručila mi povedený kinozážitek. Nechce se mi stále věřit, že se novodobá česká komedie pod záštitou Primy ještě čtrnáct dní po premiéře drží na 80%, ale není se čemu divit. Po ohromně dlouhé době jsem se sešel s českou záležitostí, kde není ani JEDNA postava, kterou bych považoval za osinu v zadku, sympatizoval jsem totiž úplně se VŠEMI a přesně toto složení bych chtěl vidět ještě jednou, ať už v sequelu či někde úplně jinde. Ondra Vetchý znovu a zase neskutečně válel, Kubařovou jsem měl rád vždycky, Kostková se konečně objevila v pořádném světle. A malá Rozárka byla vyloženě kouzelná. Za mě spokojenost a protože jsem dal 5 hvězd i Po čem muži touží, nemůžu ani tentokrát jinak. [viděno v Cinestar Plzeň 14.2.2019](14.2.2019)

 • Jimmy15
  ***

  V poslední době jsem si oblíbil nové české komedie. Docela jsem se těšil a očekával jsem další pěkný snímek. Bohužel přišlo rychlé vystřízlivění. Až moc předvídatelný děj, umělý a "tuhý" scénář, kdy mi přišlo, že by osoby mezi sebou opravdu takhle nemluvili a další drobnosti, který film pomalu sráží k zemi.(4.3.2019)

 • cmenda
  ****

  Velice příjemná a povedená česká komedie u které se zaručeně zasmějete . Některé pasáže jsou trochu předvídatelné ale jinak tomu není co vytknout .(4.3.2019)

 • Prochy38
  ****

  I jsme chtěl dát 5*, ale zase radši zůstanu nohama na zemi. Dost vtipů sahalo zbytečně po sexismu a za mě je to jediné mínus filmu. Jinak ale naprosto spokojený. Vzal jsem kamarádku, hrozně jsme se nasmáli a z kina odcházeli fakt nadšení. Spousta vtipných situací, výborní herci. O. Vetchý jako vždy... Jasné, není tam nic nijak ultra nového, ale jeden obličej je sympatičtější než druhý... naprostá pohoda. Víc takových komedií...(25.3.2019)

 • andrii
  ****

  ... se zapotí. Startují. Se srdcem na trati, aby v cíli protly citu síly.(17.4.2019)

 • mosnak
  ****

  Pojďme si otevřeně přiznat, že "český film" jako takový je neskutečně v prdeli. Čas od času se objeví něco co člověka pobaví a přesně takový je film Ženy v běhu. Viděl jsem jej vlastně dvakrát. Poprvé v kině, když jsem byl donucen jít se svou drahou polovičkou (plus s její ségrou a maminkou). Vlastně celý sál byl plný žen, ale našlo se i pár nešťastníků jako jsem byl já :-) musím se přiznat, že to zas tak špatné nebylo. Skoro celý sál se bavil. Po druhé jsem to šel do letního kina a když jsem viděl tu obrovskou masu lidí, jak se smějí Vetchému musel jsem si přiznat, že na české poměry je to dobrý film, který si nezaslouží abych po něm plival - 78%(7.10.2019)

 • hroubek
  ****

  Příjemná feel-good podívaná. Je to vtipné, zábavné, má to fajn tempo a dobré herce. Film ničím nepřekvapí, a ani neurazí. Fajn oddechová komedie. 7/10(10.10.2019)

 • oveckaoa
  ***

  Letos jsem viděl 4 české komedie co šly do kin. Z těchto 4 mě přišlo Lovení nejlepší a pak jsou to vše ostatní lepší průměry jmenovitě Dvě nevěsty a jedna svatba Přes Prsty a tady Ženy v běhu. Nějak jsem zde nepostřehl co je zde tak moc úžasného, aby to měl k 26 říjnu 2019 75 procent na csfd. Další problém je v tom, že to není vůbec komedie jelikož počet vtipů je zde omezen zhruba na 5 a i to jsem možná přehnal postavy jsou sympatické i když ta s těmi 3 kluky a manželem co ji nechce požádat o ruku nápadně karikaturuje rodinu Václava Vydry z Kameňáků (jsou zde i podobně debilní vtipy). Více než komedie je to takový pokus o drama kdy se jedna z žen vyrovnává se ztrátou muže (něco podobného už bylo v Mužích v naději akorát tam to byl chlap s urnou ženské tady je to naopak) druhá neví co chce a , který chlap se jí líbí a třetí je v rodině kde je na hromádce a manžel ji nechce požádat o ruku. Ten běh je zde okrajová záležitost navíc nedává smysl proč 3 ze 4 ten závod chtějí vyhrát, když se vsadila jen 1 (u té to smysl dává) a nikde není řečeno, že jejich otec chtěl, aby vyhrály pouze chtěl zaběhnout maraton. + body za Rozárku a všechny scény s ní a za ty psy - za konec tu urnu by nenašel ani nejlepší policajt na světě jelikož by se nebylo čeho chytit navíc proč by to někdo kradl?. P.s. film obsahuje nejhorší žádost o ruku co jsem kdy v českých komediích viděl opravdu si nevzpomenu kde bych viděl horší.P.s. 2 jako opravdu musí být v zajímavostech napsaný počet mrtvých v komediích to csfd.cz hodně klesá dole teda.(27.10.2019)

 • Chmur
  **

  Ani dobří herci nemohou zachránit naprosto stupidní scénář, z kterého čpí trapnost takřka při každém dialogu. Stačí deset minut a i průměrně inteligentní opice pochopí, jak film skončí. Tohle fakt ne.(24.12.2019)

 • dee.n
  ****

  Ženy v běhu. Co s Vámi? Hodnocení českých filmů je vždy trochu nevděčné a nefér vůči ostatním filmům. Je to takový subžánr. Hodnocení tedy v rámci své vlastní kategorie. A zde si vskutku zaslouží 4 hvězdy. Je tam dobrá hudba, nenudí to, příjemné herecké obsazení, některé příběhy (malá Rozárka), chytnou za srdce. Ale, je to komedie a nutno říci, že některé vtípky byly neskutečně laciné a šly najistotu a také to vyšlo.Např. Vděčné publikum v kině hýkalo smíchy, náročnější divák jen udiveně pozdvihl obočí, jak vtípek, kdy pojmenujete svého psa Kolík, funguje. Film má vysokou návštěvnost, lidem se líbí, vysoké hodnocení a asi ano, zaslouží si to. Ale nezapomeňme, jak nízko je nastavená laťka u českých filmů.......Kdo viděl film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, asi chápe, o čem mluvím.(11.2.2019)

 • Addam
  ****

  Komedie velice příjemně překvapila - na české poměry tedy. Je tam samozřejmě hromada klišé a stereotypů, ale tentokrát to na mě jako celek fungovalo a několikrát jsem se od srdce zasmál. Příjemné, nenucené a milé.(28.2.2019)

 • patrikus
  ****

  Překvapivě mě to vůbec neurazilo.(16.3.2019)

 • Wishkah
  ****

  Předvídatelný průběh, režisérská sázka na jistotu, často do očí bijící product placement, zásadní zvrat ke konci a velké finále. Takže stejná charakteristika jako u naprosté většiny českých filmů. Jenže ono to tady funguje. Po nějaké době český film, který pobaví a neurazí. Kde herci nejedou jen na půl plynu, ale opravdu předvádi výborné výkony. Za mě jasné čtyři hvězdy. Škoda, že film se nesnažil nějak vymanit ze škatulky, ale nijak mi to nevadilo a bavil sem se celou dobu.(16.3.2019)

 • Milky.
  *

  Jsem dal zase jednou šanci české "komediální" kinematografii. Asi už to zase dlouho neudělám. Ta stovka mě mrzí, ale holt jsem chtěl vyzkoušet letní kino. Nebudu říkat, že jsem se nesmál, asi 3krát za film jsem se trochu zasmál, ale to už bylo maximum. Naprostá většina vtipů je předvídatelných, primitivních, trapných a naprosto klišovitých a neoriginálních. Nejvíc mě dostává jak někdo může myslet vážně vtip, že jeden pes Kolík jde po druhém psu Fanynce. To opravdu nemá česká komedie ani trochu studu nebo sebereflexe? Něčemu tak debilnímu se může člověk smát snad na základní škole. Scénář asi nemá cenu zmiňovat, standardní česká produkce. Nejhorší na filmu ale asi byli herci. Nebo spíš neherci. Nesleduju televizi, takže nevím jestli tohle je standard nebo jestli je režisér neuměl vést, ale tohle bylo prostě na mašli. Toporné buď přehrávání nebo odříkávání jak v ochotnickém divadle....dialogy jak poďnamězboku. Asi nejlepší část filmu byla, když byl na plátně Bolek Polívka, pak to šlo do kopru. Česká komedie je kromě Pelíšků v poslední dekádě naprostá žumpa a nikdo mě zatím nepřesvědčil o opaku. A co mě nejvíc děsilo byl počet lidí, kteří to chtěli vidět a neustálé výbuchy smíchu většiny publika i u těch nejnevtipnějších vtipů. V tu chvíli jsem se styděl být Čechem. Člověk se pak nemůže divit, že Ordinace, Ulice a podobné hnoje mají takovou popularitu, že se televizím vyplatí je pořád točit.(22.7.2019)

 • Arsenal83
  ***

  Jenovéfa Boková je herečka so skutočným potenciálom. Nielen pre herecký rast ale aj nezvratnú nadváhu, ktorej sa určite dočká najneskôr po štyridsiatke. Toľko z dnešného vydania relácie Nostradamove gule.(7.10.2019)

 • Garch
  **

  Nebavilo mě to, ale uznávám, že jsou třeba i pohodové příběhy pro ty, co jim takové filmy udělají radost. Jinak je zastoupí odpad stylu Román pro pokročilé.(9.10.2019)

 • Danken
  ***

  6/10(9.10.2019)

 • suzanne1997
  *****

  Po dlouhé době zase dobrá komedie, dobrá česká komedie. Je sice pravda, že se člověk nesměje tak, až ho z toho rozbolí bránice, ale stojí to zato. Všechny postavy dodávají příběhu tu správnou energii a děj je skvěle postavený. Rozhovory bych rozhodně nenazvala jako bezduché, a zvraty dopomohly ke konečnému výsledku. I přes lehce předvídatelný děj se našlo několik momentů, které potěšily. Film hodnotím kladně, dokonce víc než kladně. A rozhodně se na něj s radostí někdy znovu podívám. Za celou komedii, i za to, že se ony skvělé filmy u nás moc často nevidí, a to je jen můj názor, ten váš se může lišit, mu dávám to nejvyšší hodnocení, jaké vůbec můžu dát. Jestli si na něj tu hodinu a půl času uděláte, je jen na vás, každopádně já ho vřele doporučuji.(19.10.2019)

 • Rehooo
  *****

  K filmu jsem přistupoval s opatrností. Další česká komedie. To nevěstí nic extra slušného. Nicméně je to o běhání a trailer nevypadá zle, tak to teda zkusím. A dobře jsem udělal. Jedna parádní scéna za druhou, děj hezky ubíhá, líbivý hudební doprovod, hlavní hrdinové mají co nabídnout pomocí více dějových linek a každý si tak přijde na své. Pravda, je to zaměřeno na český mainstream a šlo to poznat i z osazenstva kina. Nicméně pokud chcete vidět kvalitní komedii a ještě k tomu českou. Tak s touhle neuděláte chybu. Jen pozor, ať vás nedonutí vstát z křesla a nezačnete běhat taky :-)(2.2.2019)

 • chelsea17
  ****

  Místy dost naivní, ale prostě se na to hezky kouká. Běhání zbožnuju, takže to má také svůj vliv. Herci příjemní, nenucení a dobře zapadají. Vtipy skvěle poskládané a promyšlené. Sedlo to náramně a je to film, který nemám problém vidět znovu. Počet hodnocení: 1 245(10.2.2019)

 • Gaia.M
  *****

  Mám ráda české filmy. Mám ráda Adamovskou, Hofmanna, Vetchého, Kubařovou a Bokovou a miluju Polívku mladšího. Už když jsem kupovala lístky do kina, tak jsem byla nadšená a vůbec toho nelituju. Bylo to skvělý! Je to skvělý! Už se nemůžu dočkat, až to vyjde na DVD a já se na to znova podívám. Bavila jsem se, smála jsem se, byla jsem dojatá. Moc se mi líbila dějová linka a hlavně to herecké obsazení. No a když Vetchý požádal Kostkovou o ruku, i když nemusel, tak se mi i chtělo brečet, prostě jsem ženská a svobodná! (už 6 let čekám na žádost), takže mě to dojalo. Prostě jo, za mě jo, všema deseti! Po účastnících zájezdu je to můj druhý nejoblíbenější český film. 18.10. viděno na DVD a pořád to žeru.(10.5.2019)

 • Endavour
  ***

  Pár vtipných momentů by se tam našlo, zvláště pak scény Kostkové s Vetchým. Tento film ani neurazí, ani nenadchne.(27.7.2019)

 • Silencia90
  ****

  Příjemný, ale ničím speciální film. Není to tak extra dobrý, jak se traduje, ale je to fajn. 3,5*(24.10.2019)

 • Ben Nevis
  ****

  Strhávám hvězdičku za prvoplánový závěr a telenovelní scénář, ale přesně to samé měl vysoce hodnocený film Láska nebeská. Film je dobře vtipný, nekonfliktní a romantický. Neřeší sociální ani společenská dramata a soustředí se pouze na rodinu. Vztahy v rodině jsou poněkud utopické a pokud se někdo chová špatně, jsou to lidé zvenčí. Navíc autor asi bude fanatický pejskař, protože psa tam má snad každý a když někdo hned na psa nadšeně nekývne, je špatný. Na vyčištění hlavy od starostí ideál, ale spíš pro ženy. Pro chlapy je vhodnější akční nářez.(3.2.2020)

 • Kamas
  ****

  U dějové linky Ondry Vetchého jsem se opravdu zasmála, story s Veronikou Kubařovou mě tam trochu tahalo za vlasy, ale jinak nenáročná, oddechová, pohodová komedie. S dobře vybranou hudbou.(31.1.2019)

 • Olík
  ****

  Pokud dáme stranou všechny ty Palachy, Masaryky, protektoráty, normalizace a další rádoby silná témata, plus se zaměříme na takzvanou nenáročnou tvorbu, tak tady máme „virbl prosím!“ jeden z nejlepších tuzemských snímků posledních X let. Tohle prostě funguje. Pozitivní energie je cítit z každého uběhlého kilometru. Humor jednoduchý, ale ne laciný…a co ne je nejdůležitější, tak všudypřítomný. Chytl jsem se jako Musca domestica na mucholapku. Rázem jsem zapomněl, že mladého Polívku mám za arogantního frajera. Bokovou za nevýraznou mladší sestru. Kosatkovou za ucházející MILFku bez talentu. Adamovskou za zkrachovalou herečku, kterou už nekonečné seriály na filmové plátno nepustí. Kubařovou za jednu z mnoha. Že se Vetchý začíná kuklit do jedné polohy a režiséři s ním začínají tak trochu orat. Že mám Hofmanna stokráte raději jako svéráznou postavičku Prušinovského seriálů. Čo bolo, to bolo, terazky se královsky bavím. A pokud alespoň jednu z deseti dam, přiměje Martin Horský vyběhnout do přírody, tak slibuji, že tu poslední hvězdičku přidám. Takže, když nemůžeš, přidej víc.(6.2.2019)

 • KafuR
  ***

  Prvoplánovitý a sexistický humor je bohužel u českých komedií standardem, a na této sázce na jistotu se málokterý český tvůrce odváží nestavět. Druhou sázkou na jistotu byly šablonovité charaktery hlavních postav, největší jejich škodou je ale to, že se jim nikdo nepokusil přidat nový rozměr čímkoliv originálním či neotřelým a v tomto provedení představují pouze vyčpělé stereotypy lidí, které se celý život (film) honí pouze za jedním snem a řeší furt ten samý (a jediný) problém. Je to tak trochu škoda, protože herecké obsazení je příjemné a sportovní nádech dává celému filmu potenciál probudit zájem u poměrně širokého publika.(13.2.2019)

 • pepa3rd
  *****

  Tak jsem se v kině už dlouho nezasmál, takže, ač je to jen "pouhá" komedie bez hlubšího poslání, plní si to své a nehraje si na to co není. Proč tam tedy hledat něco co tam není (jako někteří recenzenti zde), když to co tam je je skvělé. Já se bavil královsky. Rozhodně nejlepší česká komedie posledních let. 90 %(16.2.2019)

 • Brtniik
  ****

  Viděl jsem v kíně. Věru, když se na plátně objevila pí. Zlata Adamovská (nevybavuji si něco v čem bych ji poslední dobou viděl – patrně nejsem cílovka na kterou míří), natož Bolek a líčení jejich harmonického života plného aktivit a porozumění (on si Bolek dělal, co chtěl a choť spíš jen „držela“, jak to obvykle bývá), křečovitě jsem sevřel područky sedadla a divil se sám sobě, že jsem vynaložil poměrně velké úsilí schrastit lupeny – tři představení po premiéře byly permanentně nadupané... Bolek naštěstí záhy přetrhl nebeskou cílovou pásku a na Zlatku jsem si nějak zvykl. No, myšlenka splnit choti poslední ze seznamu pošetilých přání mi přišla dost přehnaná, ale nešť – veškerý humor je postavený na nepravděpodobnosti, fikci až nonsensu. ___ Tak to by bylo povinné brblání a včil ke kladům. Dokonalý scénář mistrně převedený na stříbrné plátno a špičkový kásting. Kdo mne trochu sleduje ví, že velmi trpím na Jenůvku a Verču Kubařovou a v rámci slušnosti i na oba hlavní mužské představitele – Ondra a Vladimírek. Pozoruhodný výkon odvedla i policejní holčička - s Verčou byly velmi přesvědčivé. Příjemně překvapila i Tereza Kostková, kterou nepovažuji za herečku přesto, že nyní je úplně všude – nejspíš ji tíží hypotéka. Pochybuji, že by role sháněla způsobem, který se u hereček traduje... Ondra byl mačo na pár facek, ale (jak jinak) miláček a rodinu svým způsobem zvládal. Závěrem, film mne velmi mile překvapil a rozhodně je to to lepší, co se poslední dobou v CZ urodilo. Když ho srovnám s filmem Léto s gentlemanem, jeví se mi oproti oné mdlivce poněkud oskarově... Tu poslední nedodanou hvězdu ke stu procentům nedávám za směšnou snahu být světoví prostřednictvím anglicky nazpívané písně a zbytečně dlouhé vytěžování alfanumerické polévky. I takový frikulín jakého hrál Ondra by neměl šetřit lepákem viz heslo překonej sám sebe. ___ P.S.: Jo, abych nezapomněl na důležitou rovinu – je to báječný psí film!(25.2.2019)

 • hazaba
  ***

  Příjemná komedie, která si neodpustí počáteční úmrtí a dost očividných situačních gagů, aby se divák smál. Nicméně patří k tomu lepšímu, co se v poslední době natočilo a já se hodně bavila.(27.3.2019)

 • Harts
  *****

  Pěkné, pobavilo.(26.4.2019)

 • cure
  *****

  Práve som po dllllhej dobe, videl budúcu klasiku medzi českými komédiami, ktorú si pozriem vždy, keď budem chcieť zažiť príjemný pocit pohody a relaxovať.(19.7.2019)

 • Druury
  ***

  Lepsi tri hvezdicky, hlavne kvuli familii Vetchyho(18.10.2019)

 • mkubalikova
  ****

  Na sobotní dopoledne naprosto ideální. Objektivně 50, ale s ohledem na kvalitu české produkce a můj kladný vztah k běhání: 70%🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♂️(16.11.2019)

 • maruna0007
  ****

  Po dlouhé době jsem se koukl na novější český film. O filmu Ženy v běhu jsem slyšel dost, hlavně to, že se jedná o jeden z nejlepších českých filmů roku. A tak jsem tomu dal šanci. No, a jak to dopadlo? Velmi dobře. Po patnácti minutách jsem věděl, že tohle bude super. Herecké výkony velmi dobrý, hlavně musím vypíchnout Ondřeje Vetchýho, ten je jako vždycky super, scény s ním byl nejlepší - nasazování kondomu, běhání před závodem, nebo závěrečná scéna. U ostatních to byla spíše ta romantická část s komediálními prvky, které mě taktéž bavily. Vypíchnout musím taky režii. Je to všechno dobře zvládnutý, po kameru, herce, všechno dobrý. Jen je pravda, že celá část kolem závodu mohla být kapánek lepší, i tak jsem byl spokojen. Ženy v běhu je film, který doporučuji každému, kdo se rád dívá na komedie s romantickými prvky. Ale jedna věc by mě vážně zajímala, bude pokračování? Protože poslední scéna nebyla dořešena. No, každopádně dávám PALEC NAHORU, tohle se vážně povedlo.(6.12.2019)

 • Ema57
  *****

  O snech, které se mají plnit. O manželské lásce a rodinné sounáležitosti bez klišé a s vtipem. Všechno se v ní povedlo a navíc se film hemží dobrými hereckými výkony. Hezky napsaný scénář s nápadem. Film, po kterém se uvolňují endorfiny.(31.1.2019)

 • akvidzerp
  ****

  Mám chuť si zaběhat.(1.2.2019)

 • Caine
  ****

  Ze začátku mě velmi vyděsil titulek, že koproducentem je Prima. Báli jsme se syndromu "Decastelo" - tak doma říkáme debilnímu scenaři zcela mimo mísu a realitu. Na český film docela uvěřitelné a normální dialogy, včetně těch s dětmi. Velmi příjemný a pozitivní film, snad jenom těch happyendů bylo až zbytečně moc. Srandy kopec - za mě můžu jenom doporučit. A co na tom, že je ten příběh dost čitelný dopředu. Mě to nevadilo.(11.2.2019)

 • Warlukyn
  ****

  Kostková s Vetchým převzali 3/4 celýho humoru ve filmu :D(23.2.2019)

 • anitae
  ****

  Tak podobně dobře jsem se bavila v kině při českém filmu asi naposled u Žen v pokušení. Několíkrát jsem se pořádně zasmála, možná i trochu zamyslela a říkám si, že by film přežil ve zdraví i chlap. Jo, a přemýšlím, že začnu běhat:)(3.3.2019)

 • dawe787
  ****

  Dobrý :))(20.10.2019)

 • Saur.us
  ***

  Přijemná a velice nenáročná šablona hlavně pro ženy, která se ale paradoxně drží nad vodou hlavně díky mužské roli O. Vechého.(23.10.2019)

 • Franc1s
  *****

  Konečně zase pohodový, vtipný český film pro celou rodinu. Moc jsme se bavili a těšíme se na dvojku!(25.12.2019)

 • LordMysti
  ***

  Když to beru jako nenáročnou oddechovku, tak proč ne? Docela to odsejpalo.(12.1.2020)

 • bearmeedek
  *****

  O filmu jsem si nedělal velké iluze, ale možnost vidět na předpremiéře rozhodnula. A "Běhny" mile překvapily. V dnešní chabé době českého filmu se vyloupnula humorná komedie. A to taková, že se smějeme často a nahlas. Humor je originální, žádné otřepané fóry ani Babovřesky. Takže příjemně strávené chvilky s několika běhnami.(28.1.2019)

 • bono22vox
  ***

  Promiňte ale nechápu co lidi udelsli z tohoto snímku. Čekal jsem výbornou komedii. Dostal jsem jednoduchou zápletku, která byla jasně čitelná od prvních minut, a herce kteří se take nijak zvlášť neukázali. Občas nám svzenou přišlo až trapné chování některých postav. Zajímalo by mě kde se berou tyhle červená čísla a jiné filmy jsou v podprůměru přestože si to nezaslouží...(31.1.2019)

 • RAFT
  ****

  Zase kino a sním nový český film ženy v běhu .A že ,se film opravdu povedl,takhle sem se už dlouho nezasmál .Herecké výkony perfektní ale, nejvíc kdo ve filmu perlil ,tak byl Ondra Vetchý.Parádní oddychovka .80%(3.2.2019)

 • godycz
  *****

  diky priblblemu csfd, jsem nemohl ohodnotit film po kinarske predpremiere a udelat feedback pro filmare a kinare, kteri se nemuzou rozhodnout jak moc nasadit...takze hodnotim az ted, kdyz to mnoho kinaru podcenilo.(5.2.2019)

 • Solly
  ****

  Asi ano, uznávám, že se jedná o film o ženách (výrazná mužská postava je v něm jen jedna a i ta je výrazná jen díky hereckému projevu O. Vetchého) a pro ženy. Ale i tak jsem se u něj výborně bavil. Určitě se na něj klidně znovu podívám znovu a věřím, že se zase budu bavit.(7.2.2019)

 • radaza
  ***

  Příjemné na sledování, cílová skupina ženy. Akorát předvídatelné a rozhodně nenutí k zamyšlení. Po shlédnutí Na střeše o 30% horší. Tedy za 60%.(8.2.2019)

 • CaptainCzech
  ****

  Opravdu po hodně dlouhé době se stalo, že jsem se pořádně bavil u českého filmu. Téma a duch v jakém se snímek nese mi sedl jako p.del na hrnec. Běh, mezilidské vztahy a jako špica ledovce situační humor. Nejlepší dějovou linku tam za mě má Ondřej Vetchý (který si absolutně krade scény pro sebe, neuvěřitelný hlášky) s Terezou Kostkovou a jejich děckama. Celá tahle rodinka neskutečně bavila. Zbytek herců a dějový linky jsou fajn, pobaví nebo dojmou. Skvěle vysvětlené a hlavně ukázané motivace, proč se vlastně holky rozhodnou tu maratónskou štafetu běžet. Což chce palec hore. Celý film jsem se skvěle bavil, utíkalo to jako voda, herci super, příběh to samé a co nebývá zvykem je na závěr i odkaz na možné pokračování, což dost uznávám a klidně bych si ho dal. Velké letošní překvapení je na světě a já nemůžu jinak než dát 84% a doufat, že i další ČR filmy budou mít takovou kvalitu.(9.2.2019)

 • haWranka
  ****

  Skvělá oddechovka, která si na nic nehraje a nenabízí nic jiného, než jednoduchý, ale funkční humor. Tvůrci se nesnažili o šílené drama ani o nic ztřeštěného, vyvarovali se momentům, kdy je divákovi trapně za postavy. Neříkám, že bych něco nevynechala, občas se malinko tlačilo na pilu (tatínek vdovec). Ovšem i kdyby všechno ostatní ve filmu byl brak, celé to drží a táhnou naprosto perfektní Vetchý a Kostková. Jejich linie mě několikrát rozesmála téměř k slzám!(10.2.2019)

 • Likan7
  ****

  Martin Horský má talent, který tu dlouho nebyl. Už Bezva ženská na krku byl pohodový film (psal scénář) a tady se dokonce ujal režie. A nutno dodat, že se mi prostě trefil parádně do nálady. Od začátku je Vám jasný jak film skončí, ale ono to vlastně nevadí. Těch 90 minut uteče příjemně, pohodově a humorně. A když mluvím o humoru, nemyslím žádný trapnosti, za který se stydíte, když to vidíte. Vlastně co 5 minut následuje vtipná scéna nebo rozhovor na jakékoliv téma, ať už běhání nebo rodina (Vetchý a synové v rámci situačního humoru excelují). Celý to je natočený odlehčeně, příjemně, až to drama před cílovým happyendem vůbec nemuselo přijít. Kino natřískaný, všichni se bavili a já s nimi. Dobrý, fakt dobrý, klidně bych si dokázal s touhle partou představit pokračování.(13.2.2019)

 • P.J.2
  ****

  Pokud ženy něco chtějí, tak to taky DOKÁŽOU!! A muži jim u toho jen sekundují, krom Vetchého, který si svou vedlejší rolí ukradl film pro sebe. Pohodový film s nádherným obsazením u kterého se budete bavit protože tvůrci pochopili a moc dobře věděli co chtějí točit. Jsem rád že u nás točí takové filmy, o to víc si člověk cení že na dvacet (pod)průměrných filmů vyleze jeden takový klenot. Rád zopakuji.(17.2.2019)

 • mira.l
  *****

  Myslím, že se jedná o jeden z nejvydařenějších českých filmů posledních let. Dostal jsem od toho vlastně přesně to, co jsem čekal, pohodovou podívanou. Hvězdička za Terezu Kostkovou, hvězdička za Zlatu Adamovskou, hvězdička (asi trochu větší, bo neměl chybu:) ) za Ondřeje Vetchého, hvězdička za Jenovéfu Bokovou, hvězdička za Veroniku Kubařovou (taky trochu větší, protože ona je prostě kouzelná), hvězdička za dětské role, hvězdička za to, že i v Praze, třeba na Vyšehradě a kolem Vltavy, se dají natočit velmi působivé záběry, takže to máme .... aha, sedm hvězdiček. No co, takže nic nebrání udělení konečných pěti:).(24.2.2019)

 • dEst28
  ***

  Bez Ondry Vetchého a jeho filmových synů by film byl "poloviční".(27.2.2019)

 • Chundys
  *****

  Naprostá sranda :-)... pravda některé herecké výkony byly sakra odbyté a předem se vědělo jak to skončí. Ale ta sranda a tak, tak to zachránilo úplně všechno :-) a díky bohu za Vetchýho :-), takhle jsem se u filmu dlouho nezasmál :-)(15.3.2019)

 • RajAthen
  ***

  Epizodní příběh hroznu žen jedné rodiny, kde muži (až na jednu výjimku) slouží jako lehce obsedantní objekty zájmu a potřeby. Prostředkem dosažení cíle se ukáže běh, jakkoli by to z počátku ani jedna ze zúčastněných neřekla. Aby film neutekl tak rychle, občas někdo udělá něco ne zcela logického. Na druhou stranu na dnešní poměry českých výtvorů "hořkosladkéhočehosi" jde o vcelku sympatické dílko, u kterého se lze i obyčejně zasmát. Tato skutečnost z něj v našich reáliích činí dílko lehce nadprůměrné. V každém případě skutečnost, že paní Adamovská uběhne 10km mě stále ještě lehce zahanbuje...(27.4.2019)

 • mira007
  **

  Česká komediální vztahová hitovka roku 2019 o matce se třemi dcerami, kterým umře otec a oni se rozhodnou, že na jeho počest uběhnou maraton ( kdesi v lese a parku, ale to je to nejmenší ). Pro mne bohužel zklamání - jedna z mnoha komediálních vztahovek, kterých je dnes milion, ale má dvě velká pozitiva: pozitivní feeling ( včetně songu od Mirai ) a oblíbené obsazení v čele s Vetchým, který je jediný opravdu zábavný ikdyž je jeho postava přestřelená. Film, který bude mít úspěch spíše u ženského publika.(7.10.2019)

 • celticek
  **

  Celkem solidní česká jednohubka.(7.10.2019)

 • radeckator
  odpad!

  Ten Horský co to natočil musí snad být syn Poledňákové s Renčem, něco tak tupýho už jsem dlouho neviděl. Všechny stupidní klišé co lze použít pro získání diváka Ulice a Ordinace a podobných hrůz byla beze zbytku použita (když je holčička smutná prší, pes pomáhá při vyklizení bytu po expartnerce, ...), prostě jedno velké brrrrrrrr. Vím, že film nebyl určen pro mě, ale proč proboha toto vzniká? Vím, že se na to nemusím dívat, ale pobuřuje mě to stejně.(17.10.2019)

 • dakarin
  ****

  Velmi miý a laskavý film. Dovedná ruka Martina Horského se již představila ve filmu "Bezva ženská na krku" (2016), tak to nemusí být pro každého zase tak úplné překvapení. Opět vsadil na známé hry mezi ženským a mužským prvkem. Ztvárnil je uvěřitelně a důvěryhodně a ... dobře udělal. Vcelku pohodová odpočinková záležitost s barevným citovým rozměrem. Nutné se povznést nad jistou záměrnou hrubost - chce být jako vtipná, ale je hrubá ... a kopíruje tendence naší doby. Chtěl jsem vyzvednout Ondru Vetchého, ale nebylo by to úplně fér - pochvalu si zasluží snad všichni. Doporučuji ;-)(6.12.2019)

 • swiss
  ***

  To je tak příjemné a laskavé, že by to mohlo být promítáno o každých Vánocích. I Anděl páně byl dramatičtější...(9.12.2019)

 • Oonika
  ****

  Sice to bylo extrémně sluníčkové, ale v záplavě těch nových komedií, které jsou ultra debilni, je tohle super změna. A Vetchý teda jede slušný pecky 😁(28.12.2019)

 • Stíba
  ****

  Až na některé za mě zbytečná klišé je to sympatická komedie s vtipnými zápletkami (zejména mezi Karlem a jeho manželkou), která skvěle poslouží jako taková jednohubka u dlouhého zimního večera.(30.12.2019)

 • E lan
  ****

  Hezká česká romantická pohodová komedie. Kupa dobrých herců, sympatických postav, sem tam slušných vtipů, nic extra, ale celkově pocit z filmu velmi pozitivní. Pochvala...(2.1.2020)

 • Psycho.R
  ****

  Po delší době česká komedie, kde nejsou vtipy křečovité a příběh tak nějak volně plyne a funguje. Hofmann se do své role nehodil, ale to bude tak jediná chybka. Ještě bych změnil název filmu, v posledních dvaceti letech se většina komedií jmenuje: Muži... Ženy... Chtělo by to něco originálnějšího. Ondřej Vetchý si svou roli užívá a řekl bych, že je z celého obsazení nejlepší (což neznamená, že by ostatní herci hráli špatně), ostatně i scénář mu dost nahrává. Myslím, že po čase, až budou Ženy... v televizi, klidně se podívám znovu.(6.1.2020)

 • Wallis3
  *

  Zase byli všichni zdrcení nenaplněnou láskou, aby si ji v průběhu filmu našli. Bože jak originální a zase česká patvorba! Jedinej, kdo tam stál za to byl Vetchý a jeho hlody, Kostková a spol katastrofa!(17.2.2020)

 • multiflexi
  ***

  Není to hrůza, je to docela sranda, ale nejvíce jsem si užil ne-českou část soundtracku.(20.2.2020)

 • Khalia
  *****

  Takhle se dělá kvalitně filmové řemeslo. Už dlouho jsem se tak nepobavila, tento film má velký potenciál se stát kultovkou. Krutopřísný! :D(16.2.2019)

 • DarthFailord
  *****

  Tyooo to bylo výborný. Takhle dobrá a inteligentní česká komedie tady dlouho nebyla. Vtipy byly vážně na úrovni a trapnost se ve filmu ani nemihla. Hoffman alias Luďan zase skvělej. Ondra Vetchý král vtipu. Dámské obsazení bylo mužskému oku více než lahodící a dámy naopak měly na co koukat taky. Výborná stopáž jen přidala filmu na svižnosti. Podle mě možná asi i česká komedie desetiletí. Super navštívit film s drahou polovičkou. Budete se bavit oba! Fakt povedený! 85%(18.2.2019)

 • ArthasKarfa
  *****

  Jejda to je sranda :D(22.2.2019)

 • teuwik
  ***

  Nemůžete od toho očekávat nějakou bombu ale rozhodně pobaví.(31.3.2019)

 • Meev
  ****

  Konečně hezká, koukatelná a řekl bych velmi nadprůměrná česká komedie, která by mohla slavit úspěchy i v prachobyčejném televizním vysílání. Srší to vtipy, překypuje pohodlností a působí to příjemně. Snad jen ta atmosféra by se mohla doladit. Je furt na stejné vlně.(16.7.2019)

 • Caa
  ****

  Klasická letní oddechovka. Nečekejte hluboké myšlenky, ale určitě se alespoň parkrát zasmějete.(17.7.2019)

 • brabbik
  ***

  Očekávání bylo větší než film ve skutečnosti dokázal prodat. Ondřej Vetchý rozhodně zvedá svou postavou film dosti vzhůru, jen škoda, že i děti podávají divákovi více vtipů a humoru než hlavní herci.Odreagování na večer dobré, ale časoprostor je až zbytečně utažený a zjednodušený. Potenciál mohl být o kus větší.(25.8.2019)

 • retrogirl2
  ***

  Jediný co si z toho odnesu, že si zítra zaběhám teda. Za to ty 3 hvězdy dám. Adidas mám jen boty, tak snad neva.(6.10.2019)

 • DAPDO
  ****

  Z těch mužů a žen v názvech českejch filmů se už neorientuju a popravdě řečený, ani to už nevyhledávám, protože nevím, kdo v čem hraje a o čem to je, nebo bylo. Ženy v běhu jsem ale vidět chtěl, zajímavý herecký obsazení, pár upoutávek a kladný zhodnocení známých, co to viděli, mě přesvědčilo. Nelitoval jsem. I když je tady té romantiky na mě místama moc a některý věcy jsou mírně řečeno nepravděpodobný, tak jsem se několikrát u českýho filmu smál, což je neuvěřitelný. Hlavně scénky z rodiny Kostková-Vetchý, ty mě bavily nejvíc. 70%.(7.10.2019)

 • xylofonka
  ****

  Příjemná, milá a uvolňující komedie s pěknými hereckými výkony a hezkými vtípky. Nečekejte nic víc a nedostanete nic míň. A platí to i pro opakované zhlédnutí.(7.10.2019)

 • Extrakritik
  **

  Film plný klišé a stereotypů. Nezasmál jsem se. Ale chápu,že ženskému publiku se film bude líbit.(8.10.2019)

 • lakart
  ****

  80%(11.10.2019)

 • kilobyte
  ****

  Na filmu je vidět, že Martin Horský má rád Svěrákovu a Smojlakovu tvorbu. Nejsou tam podle mě sice tak dobré přechody mezi vtipy, ale i tak jsem se dost bavil. Hlavně mačo Vetchý je super.(15.10.2019)

 • ANTYCHRYST
  ***

  To čeho jsem se obával se přesně stalo.. Všude jen chvála.. reklama atd.. Bohužel za mě velké zklamání.. Průměrná komedie.. na kterou se jednou podívám a stačí.. Absolutně mi nesedla role Ondry Vetcheho.. Spousty rádoby hlášek z kterých jsem cítil že jsou nuceně podávané divákovi aby se zasmál.. Ani hudba mě nazaujala.. 50% průměrný český film(19.10.2019)

 • vetsinezobri
  ***

  Docela překvapení. Film po sobě zanechá příjemnou atmosféru a ač je cílovka úplně jiná než já, obstojně jsem se bavil. Je to samozřejmě brutálně, no spíš mega brutálně předvídatelný. Zhusta se tam objeví scény, u kterých se stydím za tvůrce, kteří si odbočkama v ději tak okatě pomáhají, ale i za herce, kteří musí odříkat neskutečný kýče. Ty pubertální narážky a dvojsmysly jsou tak blbý, až mě běhal mráz po zádech. Zároveň jsem se tam ale párkrát fakt zasmál, vlastně výhradně ve scénách Vetchého a Hofmanna, kteří jsou mezi nevyrovnanými hereckými výkony těmi nejlepšími. Kostková by měla zůstat u moderování Stardance.(21.10.2019)

 • filipvrbik
  ****

  Kdyby to nebylo totálně průhledné, bylo by to úplně super (teda nato, že je to české, protože je tam spousta povedených vtípků, gagů a podobně). Bohužel maraton se koná až nakonec (logicky), ale je to clelkem milé, docela romantické - naštěstí sledujeme tři dvojice, ne jednu - což je rozhodně plus. Škoda toho, že je tam Bolek asi jen minutu (zato jeho syna Vladimíra si tu užijeme až až, adidas rulez!)... Prostě komedie, která ničím neoslní, ale ani neurazí...70%(26.10.2019)

 • Inozuka
  *

  Tohle nemohl psát člověk, ale počítač. Ženy v běhu připomínají uměle vytvořené dívčí a chlapecké kapely na konci devadesátých let. Je to film přirozený a vtipný asi jako plastová taška plující v oceánu ....(29.10.2019)

 • Rockerman
  ***

  Neurážlivá romantická komedie, která po většinu času není trapná. O kolika českých komediích z poslední doby se to dá říct? Pravda, toho humoru je tu poskrovnu. Většinou je založen na dvojsmyslech a když se Vetchému nedaří nasadit kondom na okurku, to mi taky nepřišlo moc vtipné. Navíc nás tu nečeká žádné překvapení. Všechno probíhá jak má a případná nedorozumění v milostných vztazích jsou vždy včas vyžehlena. Divák od počátku ví, že vše dopadne dobře. Film je to však příjemný a veskrze pozitivní 3 a půl *.(31.10.2019)

 • Neuge
  *

  No jestli je tohle to nejlepší, co současný český film nabídne, tak potěš. Bytostně to slovo nesnáším, ale tohle vážně nejde pospat jinak, než jako jeden velký cringefest.(1.11.2019)

 • Alojs
  ***

  Sympatický pokus o trošku jinou vztahovou komedii, která je však stále klasickou vztahovou komedií. Tři hvězdy putují převážně k páru Vetchý-Kostková, protože se jedná o jedinou dvojici ve filmu, která je spontánní, uvěřitelná a nejvíce vtipná z pohledu generování slovních přestřelek. Ostatní páry jsou na tom hůře, jakkoliv jsou herci sympatičtí. Konkrétním viníkem je opět chemie. Ta není mezi Kubařovou a Hofmannem (který hraje zas a znova typického bručouna), ani mezi Bokovou a Polívkou. V prvém případě je navíc hodně cítit roztřepaná scenáristická jehla, která se snaží v krátkém čase vyrukovat s klasickým vývojem, který by jinde zabral celý film (seznámení, zamilování, nastěhování, vystěhování, odpuštění). Tak či onak převládá na konci maratonu spokojený pocit. Ženy v běhu jsou totiž rozhodně tím lepším, co žánr české komedie nabízí. Je to takový ten klasický "feel good product" bez vyšších ambicí. Což rozhodně není špatně.(2.11.2019)

 • Mkartaylas56
  ****

  Naprosto uvolňující a pohodová komedie, která i přes svou jednoduchost umí zaujmout velmi sympatickým výběrem herců, hudby a humoru, který je tak akorát zábavný a dělá ze Žen v běhu skvělou "feel good" oddychovku, která musí potěšit snad každého. 75%(8.11.2019)

 • Maniik88
  ****

  Asi iba Česi a Slováci dokážu na seba hádzať kýble špiny pred inými a hanbiť sa za všetko naše. Ak je nejaký film od nás, určite -2* hneď z otočky a ani som ešte film nevidel. Za mňa oveľa lepšia komédia ako napr. Vo štvorici po opici, Prci prci či iné Ace Ventrurovské výplody. Megasympatická štvorica žien, príjemný náš genterovsky nevyvážený humor, trochu romatický doják, síce jednoduchší a predvídateľný dej, no ako celok hodne dobrá komédia. Tá nasilu zápletka trochu kazí dojem, ale ja som spokojný a za Veroniku Khek s Jenovéfou Bokovou thumbs up! Jo a ani teplé a farabné kvóty film nespĺňa.. katastrofa :D(11.11.2019)

 • Mamlas
  *

  Typický český film zajímavý jako pohled z okna v nedeli dopoledne. Venku chodí nějací cizí lidi, někteří se psy a jiní bez, mluví spolu a já nechápu, proč se u nás stále natáčí filmy o takovémhle ničem.(24.11.2019)

 • george82
  *****

  Všechny herecké výkony nad očekávání a nejvíc jako vždy Ondra Vetchý. Smál jsem se celej film a takhle si představuju zábavný český film nové doby. Super pecka bomba.(3.2.2019)

 • Pharlap
  *****

  Neuvěřitelná věc pro mne, protože českým filmům se z nové tvorby spíše vyhýbám, ale odhodlal jsem se k tomu, neb běh mne baví - vynechat film oběhání, sic český, by byla velká chyba. :-) Nelituju. Dostal jsem k mému velkému překvapení přesně to, co jsem očekával - krásně zabalené, nikoli hloupé, vtipné i s nadsázkou, příjemně nadávkovaný patos, romantika a příběh. Snad se nám blýsklo na další komediální filmík, který se stane klasikou, protoze mne to moc bavilo :-)(9.2.2019)

 • seeba10
  ****

  Jestli tento film něco rozhodně dokázal, tak je to skutečnost, že nalákal na sedadla lidi různého věku. A musím říct, vidět vícero párů seniorů bylo moc hezkým důkazem toho, že tento film prostě oslovil.(24.2.2019)

 • Thanoris
  ****

  Velmi milá jednoduchá odpočinková komedie. Byť ne dokonale zahrané, celé tak svěží s jasnou pointou a jednoduchým uvěřitelným humorem, že ten, kdo nepřišel kritizovat, snad ani nemůže být nespokojen. K vyzdvižení zejména všechny dětské role, které paradoxně přehrávají mnohem méně, než dospělí...(5.3.2019)

 • MoniKoloma
  ****

  Super, povedený film(19.3.2019)

 • HEED
  *****

  Zdá se že Češi stále umí a mají čím stále překvapit. Velice slušně zahrané s velmi dobrým castingem. Humor nebyl až tak trapný a plytký. Byť se dá film hned celkem odhadnout jak asi skončí. To celé s parádním letním feelingem. No, palec nahoru.(6.10.2019)

 • Maximilianus
  ****

  Typická lepšia česká romantická komédia o živote pre ženy. Pár úsmevných momentov, najmä vďaka Ondřejovi Vetchému, tam bolo, ale inak žiaden prevratný humor. Postavy priemerné a celé to pôsobilo tak seriálovo. Ale pre ženy asi fajn. 7/10.(19.10.2019)

 • Pulper
  ****

  Já jsem spokojený. Typická rodinná romantická komedie, která si na nic nehraje. Ano ,je v ní pár trapných fórů, ale to je v téměř každém takovém filmu. A Verunka Khek Kubařová je k pomilování :-)(11.11.2019)

 • macetoma
  ***

  Tak dobře se na to dívá. Film ocení hlavně ženy a nejen v běhu. Všichni se mají vlastně fajn, žádná skutečná krize nehrozí, jenom si tak navzájem spolu laškují. Některé pointy a hlášky mi přišly až moc prvoplánovité, našroubované a škrobené. Ale jak jsem řekl, dobře se na to dívá, všichni jsou vlastně sympaťáci největší. Dávám tři hvězdy. Kdybych byl žena, dám i čtyři hvězdy.(6.12.2019)

 • JardoLe
  *****

  Hned na zaciatku mojho komentara musim sklonit velku pochvalu reziserovi tejto komedii,pretoze to bola radost pozerat,fest sympaticke herecke obsadenie,velmi dobry vyber hercov,film je vtipny,mily,romanticky,pohodovy a aj pekny,jednoducho za posledne roky asi to naj naj naj,co sa tyka tohto zanru v ramci ceskej tvorby,mam z toho radost a este jeden dotaz a to,ze Veronika Khek Kubarova je fakt kocka a ten jej usmev a oci,jajaj,no zalubil som sa...:-)(18.12.2019)

 • oasismanik
  **

  Behajúce cliche, doslova...(27.12.2019)

 • Tominni
  ****

  Příjemný a vtipný film, u kterého jsem se pobavil, přestože primární cílovou skupinou tohoto filmu jsou ženy, ale to mi vůbec nevadilo. Film je přímý, krásně ubíhá a rozhodně nenudí. Je zajímavé, jak se filmy Martina Horského zlepšují. K ještě lepšímu hodnocení filmu chybí přeci jenom více zápletek nebo dějového překvapení, protože vše běží podle očekávání. Ale celkově jde o velmi vydařený počin.(13.1.2020)

 • JohnCoffe
  ***

  Vetchý i když byl prefektní, tak celý film prostě neutáhne. Místy velmi vtipné ale jako celek mě film nudil. Aspoň že manželka se vyvětrala v kině.(11.2.2019)

 • Katte
  *****

  B-O-Ž-Í(13.2.2019)

 • Knightey
  *****

  Po dlouhe dobe opet super ceska komedie u ktere se clovek opravdu bavi a ma pribeh! Urcite hlasky z filmu jsou naprost perfektni :)(17.2.2019)

 • niska98
  ***

  Mě ty laciné vtipy vadily, tu písničku nemám ráda. Ale jinak je to příjemný film, stojící hlavně na hereckých výkonech(18.2.2019)

 • ForGump
  **

  Předvídatelné, dějové motivy víceméně ohrané (ženáč, vdovec/opuštěný chlap s dítětem), laciný a prostě debilní humor o fanynkách, kolících a hovnech a svět, kde chlapi musi být nejakým způsobem, ať už ve větší, nebo menší míře troubové, kteří vždy udělají nějakou chybu, nebo dámy ponižují a ženy bez nich jsou nic/nemají s kým bojovat a stěžovat si, jak je to s nimi těžké. Nejvíce je to vidět v šíleném vztahu Kostková - Vetchý.Tomáš Hoffman před projekcí tvrdil, že Martin Horský je sympatický člověk a jeho dcera je na něj pyšná, to je hezké. Bohužel jeho filmy vzbuzují při sledování tendence se zabít, v lepším případě si jen propichovat uši a oči skrz na skrz. U Bezva ženský to byl ten druhý případ, u Život je Život ten první, a tady jsme nějak mezi. Herecky to trapně nepůsobí (byť jsem si tak nějak uvědomil, že Zlata Adamovská tak nějak prosrala svá nejlepší filmová léta v Ordinaci) a občas se člověk uchechtne, ale to je vše. Jinak to je typická vejdělkovsko - cieslarovsko feelgood comedy pro ženy okolo 40, která rozvíjí svět, v nemž nechce nikdo žít. 30%(26.2.2019)

 • Luswani
  *****

  Ženy v běhu nemají žádné hluché místo, kdy by se člověk nudil. Děj je velmi předvídatelný, stejně tak i naprostá většina vtípků. Příjemné herečky, Vetchý ve své dokonalé komediální poloze. Není to film, kdy by se člověk popadal za břicho, ale je vtipný a velmi příjemný. 75%(24.3.2019)

 • prochyn
  *****

  Ženy v běhu jsou milá komedie, kde se řeší vztahy mezi mužem a ženou v různých rovinách. Komedie je vtipná i dojemná a nemá žádná hluchá místa, Jako bonus jsou tam šťastné konce. Viděl jsem v kině a skvěle jsem se bavil.(29.3.2019)

 • slowfox
  *

  Takový trochu lepší Kameňák ;)(6.4.2019)

 • oldy
  ****

  Fajn česka komedie :)(6.10.2019)

 • jprmusic
  ****

  Ty máš mluvící skříň? No včera ještě nemluvila 😂(10.10.2019)

 • Blazis34
  ***

  Příjemná oddychovka s fajn hláškami. Hlavně Ondřej Vetchý je vtipný. Hlavní ženské kvarteto je správně odlišné a každá postava nabízí něco jiného. Dalo se předpokládat, jak bude film probíhat a jak asi dopadne, ale i tak mě jeho sledování bavilo a hodnotím ho na 70%, lepší tři hvězdy.(14.10.2019)

 • nettopyrek
  *

  Tak jsem viděl Ženy v běhu. Ustál jsem to, vlastně uležel, ale je mi z toho až fyzicky špatně. Ženy v běhu reflektují jakýsi fiktivní svět, kde jedinou hybnou silou, která ženy obecně k čemukoliv motivuje, je hledání, případně podnícení partnera k vytvoření tradiční rodiny. Je to svět, kde jsou muži, kteří se ocitnou na okamžik sami v domácnosti, neschopnými bulíky, protože jen žena může mít domácnost pevně v rukou a autor jasně vymezuje její místo mezi plotnou a pračkou, protože tohle „normální“ chlapi přece neumí. Svět bez jakýchkoliv konfliktů, dilemat, pouze neuvěřitelná porce stereotypů, klišé a laciných vtípků (např. neuvěřitelně trapné rodinné skládání slova HOVNO v písmenkové polévce)…wtf? Ženy jsou tady definovány jako bytosti, jejichž štěstí je přímou úměrou závislé na mužích, zapomeňte na práci a jiné ambice, v tomhle světě nejsou důležité. Partnerské vztahy, sňatky a budoucí miminka jsou hnacím motorem všeho. Že je tohle u nás komerčně nejúspěšnějším filmem celkem chápu a zdálo by se, že po Troškovi to není až taková tragédie. Technicky je to sice vyšší level a obejde se to bez pitvoření, ale hodnocení na CSFD je minimálně znepokojující. To se opravdu filmoví fandové spokojí s tímhle paskvilem? A pokud už je žena v určitém věku, může být vlastně ráda, že se ještě vůbec někdo objeví. Třeba sympatický kriminalista, jehož malá dcerka, která potřebuje nutně maminku, aby byla rodina kompletní, se nejmenuje samozřejmě nijak jinak, než Rozárka!! Bleeee, fuj, jdu zvracet…..(19.10.2019)

 • Veeria
  *****

  Velice příjemný a povedený český film. Líbilo se mi herecké obsazení a jednotlivé příběhy. Myšlenka filmu je povzbuzující. Když nemůžeš tak přidej víc. Síla rodiny, která se semkne a spolu splní nesplněný sen. Fandila jsem každé ze sester i jejich mamince, každé běh pomohl nalézt své štěstí. Ráda se podívám někdy znovu. (Pátá hvězdička za trenéra, správná volba!)(19.10.2019)

 • lobo87
  ****

  75%(21.10.2019)

 • Karlos8
  ****

  Nejnormálnější komedie od dob, kdy nejplodnější komedie plodil režisér Karel Janák. Nejvíce normální v tom smyslu, že prostě a jednoduše život. Nic přehnaného, nic nereálného. Prostě klasická povídka o nasazování kondomu na okurku, středě, bobru, kolíčkách, chlebu s máslem nebo to sis nemohl dávat pozor?! Ano, občas je tu něco lehce přitažené za vlasy, ale proč by ne. Nejzapamatovatelnější moment bude zajisté dcera Jarouška z Ulice. Jestli se někde casting povedl na jedničku, tak to bylo zde. Takovou dceru by si přál každý otec.(22.10.2019)

 • pafka
  ****

  Kdepak, Ondra je filmovy kral uz dlouhe roky a kdykoliv se objevi na platne, je to vzdycky zazitek. Role velmi rozdilne a naprosto civilne a presvedcive zahrane je reziserova sazka na jistitu. K tomu se primichaji jeste Jenofefa a Tereza a je z toho bezva ceskej bijak. Odpocinkovka, relax. Ovsem tak neskutecne pozitivni film jsem uz dlouho nevidel a myslim, ze si ho lide zamiluji min. prave kvuli tomu. To totiz kazdy vyhledava.(24.10.2019)

 • klukluka
  ****

  Odhadoval jsem, že to bude mnohem, mnohem horší. Bylo to ale milý a přitom Prima. Bejt to americký, v životě bych na film s podobnou tématikou nekoukal. Tady ale vznikl kvalitní americkej biják (na kterej se v Americe podívají maximálně agenti, kteří z něj vytěží remake) s českýma hercema a to mě najednou zajímá. Stejně jako to zajímalo těch 1,5 miliónů lidí, kteří na to tady přišli do kin. A já se jim už teď nedivím. Šli za kvalitou. Ženy v běhu ji mají. Je to kalkul, chce se to líbit naprosto vším, ale je to chytře rafinovaný. Zasmál jsem se, možná jsem se lehce i dojal, bylo se na co koukat, bylo se na co těšit- povedená záležitost.(27.10.2019)

 • Brock
  ****

  Jo zakroutite si u toho hlavou a obcas se Vase pohledy s partnerkou nevericne potkaji, ale presto to odsejpa a bavi.(1.11.2019)

 • Black3R
  ***

  Jeden z tych lepsich z CZ produkcie….. 68%(14.11.2019)

 • Micoldee
  ***

  Na český film docela v pohodě. Vrchol kinematografie to samozřejmě není, ale po českých kinech kolují i větší odpady. Párkrát jsem se i zasmála.(23.11.2019)

 • Eire
  *

  Tak strasne PRVO*prvo*PRVO***planoveee, az hruuuza. Tyhle prdelate holky by neubehli ani 5 km, natoz deset. Jedina * za POLIFKU. Jeste ze umrel hned na zacatku (To ho omlouva). 25%(10.12.2019)

 • Deacon Frost
  ****

  V podstatě taková Česká rodinná variace na Love Actually. Pohádka plná romancí, splněných snů a velkých i malých klišé. Ale poctivě odvedená, plná dobrých herců a hereček, s příjemnou hudbou, ale hlavně není pitomá a plná infantilního humoru (i když i zde se tu a tam najde), což je u české produkce úspěch. Za mě dobré, líbilo se mi to.(29.12.2019)

 • epoh
  ***

  Z velké části ten film zachraňují herci před do očí bijícími situacemi, které by v životě byly prostě jinak. Je to pohádka s velkým množstvím tzv. cochcáren(3.1.2020)

 • knihovna
  *****

  Hodně pozitivní film, a to je dobře. Navíc jak jsem četl některé komentáře tak spoustu kritiků, intelektuálů, feministů a jiných alternativců nasral a to je taky dobře.(11.1.2020)

 • jirkahodr
  ***

  Ale, jo. Zábavné to je. Jen je to příliš nalinkované po deseti minutách vím jak to dopadne a mrzí mě , že tam není nějaký zvrat nějaký bonbónek a jen film proplyne a nic. Ale musím podotknout, že aspoň vtip je dávkován přiměřeně , že jsem neměl pocit nudy. Ale i tak je to jedna komedie z mnoha, která ničím nevybočuje, bohužel.(2.2.2019)

 • Bramboracek
  *****

  Před projekcí jsme od filmu čekali jen další přinejlepším průměrnou českou komedii. Jak příjemné bylo následné zjištění, že jde o nejlepší českou komedii posledních 10 let.(6.2.2019)

 • Salvator
  *

  Desítky primitivních vtipů, při kterých se ženské publikum v sále smíchy plácá do stehen. Svět, který nejde pochopit.(9.2.2019)

 • Durdas
  *****

  Musím se přiznat, že takhle vtipnou komedii, jsem už dlouho neviděl. Smál jsem se prakticky od začátku až do konce a plné kino na tom bylo úplně stejně. Opravdu se mi film moc líbil a rád se na něj podívám zase znova. Prakticky co slovo, to perla! Fakt nářez a úžasné filmové odreágování.(11.2.2019)

 • ČR
  ****

  80%(14.2.2019)

 • Blackmonster
  ****

  Po dlouhé době nový český film u kterého jsemse upřímně zasmál.(23.2.2019)

 • O_Peki
  ****

  No jasně, že od začátku víte jak to dopadne, ale to přeci vůbec nevadí. (česká) Romantická komedie nemusí být vůbec trapná.(27.2.2019)

 • tsatsiki
  *****

  Přiznám se takové dilema při hodnocení jsem dlouho neměl.Ale i když film je neskutečně předvídatelný, tak mu dám 5*.Výborně napsaná komedie,dobré vtipné momenty, spousta skvělých hlášek a Vetchý jel hlàšku za druhou a exceloval.Všichni herci předvedli skvělý výkon a nemám co bych jim vyřknul.A hvězdičku navíc dávám za mou oblíbenou písničku od Mirai Když nemůžeš, přidej víc.Tak jsem přidal*. Doporučuji všem návštěvu kina a doufám, že ten milion lidí v kinech dají.(28.2.2019)

 • VojtaMarek00
  ***

  Moc prijemna komedie. Kostkova ukazuje, ze umi hrat, kdyz chce, Adamovska proste skvela. Samozrejme naprosto prumerna podivana, ale skvela oddechovka. Jo, tohle proste jo. 3,5*(4.3.2019)

 • Ou rest
  ****

  Proč ne..(10.3.2019)

 • Zagros
  ***

  Film Ženy v běhu je divácky velmi vděčný film se všemi plusy i mínusy. Sympatické obsazení, jasně vykreslené charaktery, nekomplikovaný příběh, příjemná hudba a povedeně vtipné dialogy. Na druhou stranu mu chybí jakákoli hloubka a především děti jsou spíš jen jako komparz. Vždy jen nahodí nějakou větu či slovo, aby dospělá postava mohla dobře a především vtipně navázat. Přesto jsem celkově z kina odcházel velmi spokojený. Pokud se chcete jen odreagovat a pobavit, rozhodně doporučuji. Tohle Ženy v běhu u mě zvládly perfektně a vlastně ani nevadí, že se o nic jiného nesnažily. Rád jim přidám na cestu lepší tři hvězdy.(11.3.2019)

 • Pecan206
  *****

  Skvělá komedie, jedna z našich nejlepších! 👍(8.4.2019)

 • Katjushkator
  ***

  Velmi příjemná oddychovka, po jejímž shlédnutí mám chuť sedět celý den na hradbách Vyšehradu a sledovat běhající lidi. 70% dávám za lidský humor, herecké výkony, ale zároveň za předvídatelný děj a uměle zakomponovaného Luďana.(17.4.2019)

 • estik97
  ****

  Příjemné, vtipné, super obsazení a stopáž tak akorát :-) fajn film, který určitě doporučuju!(9.5.2019)

 • Pavelkedar
  **

  Nebavilo, nudilo, na rozdíl třeba od"Nejlepší ženská na krku". Slaboduché,jednoduché a lehce předvídatelné fórky ve stylu pozdně Troškových propadáků. Ondra Vetchý exceluje jako vždy a ve všem.(6.10.2019)

 • Dejavu_UH
  ***

  Tak jsme se konečně dočkali :) Ale s velkým očekáváním přišlo i zklamání. Asi jak když čekáte na své oblíbené jídlo a kuchař má po opici a přesolí ho. S křivou hubou ho sice sníte, ale trpký pocit tak trošku zůstane. "Ideální" lávstory se kupředu řítilo jako pendolíno po předem daných kolejích a tím pádem už vás nic nepřekvapí. Věřím, že pro něžnou polovičku to byla nírvána a chlapi určitě zase soucítili s pánským osazenstvem; a přesně tak to má být. Asi. Teda jako né asi, ale jako určitě :)(6.10.2019)

 • John80
  ****

  Výborný český film, kde nechýba presne to, čo sa od českého filmu očakáva Humor,láska ale aj smútok za mňa 4*(7.10.2019)

 • shade000
  ****

  Jednoducho príjemná oddychovka s dobrým obsadením a jednoduchým príbehom...(7.10.2019)

 • ESW
  ***

  Možná po tom máte pocit, ze začít běhat vám dá život dohromady. Život bude jednoduchej a kolem vas se začne náhodně objevovat product placement. Ale nakonec všichni vime, ze nic nepomůže. Takže proč si to neuzit.(8.10.2019)

 • anti.rybka
  **

  Dost často nerozumím hodnocení na csfd a u tohoto filmu přímo valím oči. 77%? Za co? Film s naprosto jednoduchou dějovou linkou, kde už na začátku víte, jak to celé dopadne. Herecké výkony průměrné, hudba děsná a dialogy? No... snad raději nekomentovat. Dvě hvězdičky za to, že když nic jiného tak vás film motivuje k běhu. (Alespoň do té doby, než se z něho vyspíte.)(9.10.2019)

 • rigby
  ***

  Ženské filmy ze současné domácí produkce nijak nemusím. Zatím se jednalo o pro muže téměř nekoukatelné výtvory. Proto jsem i k tomuto filmu přistupoval s jistým despektem. Začátek mi to jen potvrdil. Ale nakonec se vše obrátilo k lepšímu a vydržel jsem to až do konce. I když se jednalo o zcela šablonovité postavy a navršené jedno klišé za druhým. Zkrátka ženy jsou vystaveny v tom nejlepším světle, jsou krásné, bezchybné. Muži jsou hloupí nekňubové. V téhle pohádce ani všelijaká vzájemná chemie nefungovala. A i přesto všechno dopadlo tak, jak se na správnou pohádku sluší a patří. Podruhé už nemá smysl ztrácet čas.(9.10.2019)

 • Lenny76
  *****

  Úžasný film, který pohladí po duši, skvělé herecké obsazení, i když "happy end" někomu může přijít kýčovitý, tak jinak by to být ani nemohlo :-)(9.10.2019)

 • hony23
  ***

  Komedie hodně jednoduchá a naprosto předvídatelná. Ale někdy máte den, kdy nemáte na to přijímat cokoliv, co by zaměstnalo byť jen jedinou vaši mozkovou buňku a pro tyto chvíle zřejmě není ideálnější film.(9.10.2019)

 • jirka25
  *

  Bože takhle trapný vtipy a scénky jsem dlouho neviděl :( Jak tohle může mít 77%? Vždyť je to jak Ordinace...(10.10.2019)

 • werxix
  ****

  Tak tohle byl nejvíc pohodovej českej film, jaký jsem zatim mohl vidět. Moc děkuji. Pozitivní myšlení a radost ze života z něj přímo teče. Díky za to! :)(10.10.2019)

 • rublik05
  ****

  Zpočátku jsem měl velké obavy, co mě vlastně bude ve filmu čekat. Moc si nepotrpím na klasické lovestory snímky a už vůbec ne z české produkce. Už od začátku mě však film překvapil svou příjemnou a pohodovou atmosférou. Skvělé herecké obsazení a vcelku dobré výkony hlavních herců dodaly jednoduchému příběhu vtipnost a určitý nadhled (zejména opět skvělý pan Vetchý). Občas mi lezly na nervy trochu trapné dialogy, ale to je u těchto filmů běžné. Dějově se jedná o takové lovestory vynásobené třikrát, které je dobře natočené a nenudí. Snímek rozhodně mile překvapil, nečekal jsem, že mě někdy chytne a bude bavit česká romantická komedie. Pro pobavení a odreagování ideální snímek, za mě takové horší 4*.(10.10.2019)

 • petrskuta
  ****

  Tak tohle byla paráda, já se fakt skvěle bavil.(13.10.2019)

 • SuzieS
  ****

  odpocinkova pohadka pro dospele, teda spis pro zensky, teda spis por zensky z mesta. Ale precejen bych stopaz znacne prostrihala, ony i ty dialogy by pak mozna trosku min sustely papirem. Ale prijemne se na to koukalo, ikdyz jak tady vsichni komentuji, opravdu je to strasne predvidatelny, ale tak nejak by clovek byl i nastvany, kdyby to dopadlo jinak(18.10.2019)

 • Ace.A.T.L.
  ***

  Nic novýho, nic zvláštního, ale ani nic nudnýho. Pár vtipných scén tam je, romantických chvil tam je halda, je to předvídatelný, ale ne blbý. Nenudil jsem se a mělo to pár chvil, kvůli kterým si to klidně pustím znova. Za mě 3* a DOPORUČUJU(19.10.2019)

 • Grázl83
  ****

  Taková romantická pohádka, ale celý film se nese v příjemné atmosféře a je strašně pozitivní. Nechybí několik vtipných momentů, bavil mě hlavně Vetchý a kvalitní soundtrack. Velké překvapení.(19.10.2019)

 • medveed
  ****

  Bezva Česká komedie se skvělým mužským hereckým obsazením, které nabízí asi to nejlepší, co v současné době máme. Ondra Vetchý rulezzzz. 85%(22.10.2019)

 • Goumen
  ****

  Jedna z nejlepších českých komedií. Vyloženě takový feel-good film s pozitivní energií. Obsazení skvělé, dost opravdu vtipných scén. Možná ke konci to působilo příliš přeslazeně, ale to se dalo čekat.(24.10.2019)

 • Gamekeeper77
  ***

  Vzhledem ke zdejšímu, na komedii celkem vysokýmu hodnocení jsem čekal něco buď víc hloubavějšího, nebo něco víc vtipnějšího. Film je ale určenej hlavně dámskýmu publiku a pro něj bude asi líbivej dost, takže to neni až tak nepochopitelný. Spousta chlapů na to z různých důvodů do kina nešla, takže teď to nejspíš trochu sleze. Příběh je dost spravedlivě rozdělenej mezi dcery, ale bohužel většinu času bez většího spádu nebo překvapivějších okamžiků. Všechny vztahy do sebe zapadaj přesně jak si to divák přeje a problémy se taky nakonec vyřeší jako ve správný oddychovce pro ženský, jen bez vetších emocí. Já mám ale pro českej film slabost, takže i přes jistý zklamání...65%.(29.10.2019)

 • Tanulin
  ****

  Osvěžující. Děkuju za tenhle film, protože už jsem ztrácela víru v cokoli koukatelného od našich tvůrců. Dlouho nic nepobavilo. Ano, vsadilo se na skvělé obsazení, ale i tohle už tu bylo...obsazení bez dobrého scénáře, na dobrý film nestačí. Vetchý skvělý jako vždycky, Kostková se svým šarmem a vtipem nikdy nezklame, Hofmann je srdcovka, Polívka vyplňuje generaci herců, která nám chyběla (tu hezčí část :))....no, tohle ve filmotéce zůstane. Jen houšť, pořád máme potenciál točit hezké filmy!(29.10.2019)

 • tchempi
  **

  Rosamunde Pilcher hadra. Sice to dokouká i divák s gulama, ale nejednou se mu protočí panenky.(30.10.2019)

 • Sebastianek1
  ****

  Konečně po letech vydařená, příjemná, nijak trapná komedie. Obliba u publika je po zásluze.Vladomír Polívka má před sebou velkou kariéru a zaslouženě. Terezu Kostkovou bych chtěl vidět na plátně častěji, příjemná to osoba a v kombinaci s Vetchým byla skvělá. Jenka, Veronika a paní Zlata byly také velmi sympatické, příjemné, je radost se na tento film dívat.(2.11.2019)

 • superzurda
  ***

  Příjemné podívání se skvělým témátem umocňují scény s Ondřejem Vetchým, který mi zde přijde velmi zábavný a při každém jeho dialogu jsem se opravdu zasmál. Zároveň je film ale velmi laciný. A jako výslednou hrubku panu režisérovi vytknu, že pokud Zlata trénuje pravidelně, bez problémů a pod dohledem trenéra, tak je nesmysl, aby v cíli byla hluboko poslední na pokraji sil a za lidmi, kteří ji pár záběrů předtím míjeli.(6.11.2019)

 • kolly13
  ***

  Úvod je neslaný a hrozí přepnutí programu. Naštěstí se to ustálí a druhá půle vcelku uběhne hladce, fandíme aktérům a děláme, že nevíme nic o finále. Je to takové hloupoučké, z dobrým Vetchým a Kostkovou, skvělým Polívkou a dobře nabručeným Hofmannem. Jako nedělní večer s manželkou (když Vás přemluví se dívat a vy máte bodu k dobru) to není špatná volba.(18.11.2019)

 • kukkik
  **

  Nepsaná dogmata české kinematografie jsou i zde splněna beze zbytku. Je zde pověstný český filmový stereotypismus (ženské jsou pipky, chlapi nevěrní, děcka moudrá a sladká až to bolí), každá ženská postava skončí v závěru filmu v objetí pořádného chalana (národ se musí množit!), ženy jako vždy nakonec prokážou že jsou nejen stejně dobré ale lepší jak muži, film samozřejmě poslouží jako propagace těch nejmainstreamovějších kapel, proběhne též nějaká ta "nenápadná" nečekaná placená reklama na kdeco a celý film je typicky naivní, hloupý a "hezký" ve stylu oddechovky pro pracující páry s dětmi. Zkrátka další snímek tak tuctový, barevný a plný světel a především nekonfliktní, že výdělek v českých kinech je prakticky zaručený. Ale nic víc. 2/5(1.12.2019)

 • koza3
  ***

  Další film do série Ženy v..., muži v... Už mi to názvosloví připadá trochu zmatené, protože ty filmy spolu nijak nesouvisí. Tenhle počin je přeslazený čaj s hromadou medu. Od začátku víte, jak to dopadne a ani drobný twist to na průhlednosti nezmění. Bylo tam však dost údernych vtipů, aby mě to udrželo v pozornosti až do konce. Fajn bylo, že charaktery drží svoje postoje a nedojde k jejich zásadní změně v průběhu filmu. Takový Vetchý hraje prostě fotbalového troubu a i když má doma zoufalou buchtu na vdávání, vyřeší to po svém a ne přeslazeně po americku. To se bohužel nedá říct o ostatních protagonistech a jejich příběhu, ale to už jsem zmínil na začátku. Je to odreagovačka, ale třeba takoví Muži v naději byli o řád lepší a nebylo to tak pocukrované.(10.12.2019)

 • Fun_Thomas
  *

  Další zbytečná a trapná Česká "komédie". Svět, kde se muži chovají jako neschopní debilové a pro ženy je hlavní životní cíl si někoho z nich vzít. Vtipy příliš nefungují, vážné situace také ne. Ach jo. Snad jedině Veronika Kubařová se občas chovala tak nějak normálně lidsky...(20.12.2019)

 • PamelaJJK
  *****

  Příjemná pohodová komedie, která určitě neurazí a díky obsazení se na ní o to lépe kouká. A nejsou zde hluchá místa, kdy by se člověk nudil. Nejedná se o nějakou prostoduchou řachandu, ale o laskavou a sympatickou komedii z běžného života a tedy uvěřitelnou. A že je děj předvídatelný? Tak je to komedie, kde jde hlavně o inteligentní zábavu a ne o to, aby divák po zhlédnutí ještě půl dně přemýšlel o tom, co že mu to chtěl autor prostřednictvím snímku vlastně sdělit. Vyzdvihnout musím hlavně dámy Kostkovou, Khek Kubařovou a Bokovou a pány Vetchého a Hofmanna. Jedna z toho mála současných komedií, na kterou se bez problému podívám i opakovaně.(29.12.2019)

 • natalanka
  *****

  Kino se tak hodně smálo, že jsme polovinu filmu neslyšeli :-) Ten smích lidí, kteří vycházeli z kina a chuť se rozběhnout....bylo to svěží, vtipné a tak nádherně oddychové. Tenhle počin se opravdu vydařil a to by\lo znát na lidech v sále, lidech, kteří o tom pak mluvili v práci i mezi přáteli :-)(21.1.2020)

 • TonyHawk94
  *****

  Sprvu som od tohto filmu nečakal nič, ale už po približne 10 minút pozerania prišli také veľké eufórie "feel good" pocitov, ktoré ma sprevádzali až do konca filmu, že som sa neraz pristihol, ako sa usmievam a ten príbeh, nech je akokoľvek jednoduchý, im všetkým skratka "žeriem" :) (skvelé situačné dialógy tomu len pridávajú). A tak si pomaly uvedomujem, že žijem v období, kedy české rodinné komédie sú na výslní, a sú lepšie ako kedykoľvek predtým. P.S. Pri pohľade na Veroniku Kubařovú sa nedá nezaľúbiť sa :). To, že hrá v tomto filme hodnotím ako najväčšie +.(3.2.2020)

 • Ronnie92
  ***

  Pohodový filmek. Vetchý má sice vedlejší roli, ale hraje tam dobrýho týpka.(10.2.2020)

 • r007
  *

  Vůbec nechápu to vysoké hodnocení. Pro mě je to jen sled sice příjemných, ale předvídatelých vtípků, naprosto bez fantazie, všechny situace, které ve filmu byly, asi byly už někde jinde...kromě toho maratonu . A jako žena jsem se cítila při některých scénách dost trapně, Když nad tím tak přemýšlím, ještě jednu uberu...To bezva ženská na krku byla originálnější.(16.2.2020)

 • Calypso
  *****

  Je super vidět, že se česká filmová scéna konečně začíná vyhrabávat ze své fáze zoufale nevtipných až přiblblých rádoby komedií, a tenhle film je toho důkazem. Skvělá, místy předvídatelná, ale opravdu vtipná (díky, pane Vetchý!) a příjemná odreagovačka.(1.2.2019)

 • Redyx1
  *****

  A zas jen pode mnou deb.chytráci zvrací svá odporná moudra..Chudáci! Teď jsem vypadnul z kina a po veeeelmi dlouhé době jsem se společně s celým sálem Cinema v Liberci hodně nasmál . Super komedie co má naprosto všechno a velmi dobré obsazení a výkony.Myslím,že to bude jedna z nejlepších komedii tohoto roku.(1.2.2019)

 • klira
  *****

  Jednou za čas vypnout není na škodu a u tohohle filmu se u nás otřásalo celé kino. Co na tom, že to není hollywoodský trhák? Stačí mi, že jako u jednoho z mála českých filmů jsem se výtečně pobavila a odcházela z kina s úsměvem na rtech. Odráží se tam přání a touhy mnoha žen a upřímně - to téma je, bylo a vždy bude aktuální. ;) Dlouho jsem se takto nepobavila. BRAVO!(2.2.2019)

 • sparrow1
  *****

  Film který je od začátku předvídatelný.Plný klasických situaci a klišé.Přesto se celé kino bavilo stejně jako já.(2.2.2019)

 • Hanca1996
  *****

  Nejlepsi ceska komedie za posledni dobu 😍(2.2.2019)

 • Tomiczekk
  *****

  Po dlouhý době komedie, která má vcelku přirozený humor. Opravdu jsem se přirozeně od srdce zasmál. Jasný, je to vcelku naivní romantika, ale příjemná. Opravdu po nějaké době český film na který se příjemně dívalo. Ondra Vetchý opět perlil.(2.2.2019)

 • Krocan
  *****

  1) Velmi laciný humor 2) Dobré herecké obsazení, které i ten laciný humor umí prodat 3) Feel good movie 4) Uteče rychle, není tam žádné hluché místo 5) Celý kinosál se smál 6) Od počátku je jasné jak to dopadne 7) Konečně česká komedie, která v člověku nevyvolává návaly trapnosti(2.2.2019)

 • Slepejsek
  **

  Tak tedy zase jedna pohádka pro holky o princích na bílých koních a o tom, že když nejedou sami od sebe, je možné si je přitesat z pařezů zvaných MUŽI. Realitě vztahů celkem dost vzdáleno, humor vystavěný spíš na zažitých stereotypech (které ovšem nemusí mít s realitou nic společného), herecké výkony nepřekračující scénářem požadovanou mez. Neurazí pokud to nebudete brát vážně) ale ani nepotěší (pokud se nenecháte opít podbízivostí ala naivní nejmladší syn)…(3.2.2019)

 • basest
  *****

  Prijemny film, relativne jednoducha linie pribehu, misty jsme brecely a hodne se smaly.(4.2.2019)

 • mdf
  ***

  Přeřezal jí, už není lakomá, ona to nedostala, ale máma.... pohodová komedie,při které můžete na chvíli vypnout.(5.2.2019)

 • prdelitos
  *****

  Tak tohle se jim opravdu povedlo. Vtipné, milé, nenásilné, žádné přehrávání. Dlouho jsem smíchy nebrečela.(6.2.2019)

 • Ajka13
  *****

  Milý film, ktery nevyzaduje nijake vetsi intelektualni výkony, konec filmu je jasny po par minutách. Ale i presto se clovek zasmeje a to docela dost, a odchazi z kina spokojeny.(6.2.2019)

 • LinVa
  *****

  Krásná česká komedie, co se zařadí mezi klasiky českého humoru. Vtipné dialogy, žádná křeč, prostě sranda :D(8.2.2019)

 • katka74
  ****

  "Z diktátu máš pětku, ale HOVNO v polívce najdeš hned!" Soužití se čtyřmi muži bylo vykresleno velmi reálně. Ondřej Vetchý jako vždycky válí, ten chlap nezklame. A Martin Hofmann zraje jako víno, moc pěkně se na ně oba koukalo :-) Pobavila jsem se mnohem víc, než jsem čekala. Jednoduché a zábavné...(8.2.2019)

 • M6rXis
  *****

  Sranda od začatku do konce. Hlašky jako Vydra a pila, neměli chybu.(9.2.2019)

 • Capri2016
  ****

  Toto je po dlhom čase česká komédia, ktorá netlačí na pílu a je pohodová a humor je nenútený. Hoci film na začiatku nie je realistický v tom, že by náhla smrť manžela bola prijatá manželkou a celou rodinou tak ľahko. Ale inak si to všetky herečky - bežkyne užili a tiež fungovali aj vzťahy okolo nich. Veľa príjemného a inteligentného humoru, fungujúca dejová línia a pozitívne naladený film, ktorý určite povzbudí mnoho žien, ktoré nešportujú, aby začali. Vďaka filmu Ženy v behu som si dnešné popoludnie neskutočne užila a o tom dobrá komédia predsa je.(10.2.2019)

 • Pignon
  **

  Kdyby byl život tak slaďoučký jako tento film, tuším, že by byla cukrovka v naší populaci mnohem rozšířenější...ale jako sladkobolný kýč to bude mít úspěch.(12.2.2019)

 • jablonec
  ****

  Ale jo, bavil jsem se. Odsýpá to, dobré obsazení a minimum trapných okamžiků. Tři a půl hvězdiček. Půl hvězdičky navíc za ňadra krásné Jenovéfy.(14.2.2019)

 • Rian_witcher
  *****

  Jako chlap jsem dlouho váhal zda vyrazit na podle traileru ryze feministický snímek s nádechem červené knihovny. Zbytečně. Není to žádné filosofické dílko protkané promyšleně se stupňujícím scénářem. Naopak. Karty jsou rozdány hned v prvních minutách a celý děj spěje k jednoduchému konci bez sebemenšího překvapení. Humor předvídatelný a občas i nucený. Kluci hrající Vetchého děcka jsou hodně pod laťkou ochotnického divadla. Ondřej Vetchý hraje prakticky totéž, co v posledních 5 komediích a Okresním přeboru. Zase maskulinní pako bez špetky empatie. A proč tedy 5*? Vetchý sice hraje totéž, ale opět excelentně zábavně. Obřím plusem jsou výkony hereček (snad vyjma přehrávající Jenovéfy Bokové). Ale Zlata Adamovská jako maminka hraje absolutně přirozeně a Veronika Kubařová hraje miloučkého éterického andílka. A Tereza Kostková po boku Vetchého doslova září a je pro mě jasným adeptem na herečku roku. To by zatím bylo na 4 *. Ta poslední je za neskutečně pozitivní energii pronikající celým filmem. Odcházel jsem z kina plný života a s myšlenkou, že svět je krásný. A to za těch 200 Kč bezesporu stálo.(16.2.2019)

 • shinlove
  *****

  Jednoznačně nejlepší česká komedie poslední (minimálně) dekády! Absolutně nechápu nízké hodnocení a špatné komentáře některých uživatelů... Z 93 minut filmu jsem se minimálně hodinu opravdu od srdce smál a to je jev vskutku nevídaný. Film roku v ČR a to je teprve únor :) Myslím, že se ještě dlouho bude v kinech hrát :) 5*(18.2.2019)

 • ridik1
  ***

  Když se v úvodu objevil B.Polívka, měl jsem strach že kino byl blbej nápad. Ale naštěstí se tam moc neohřál a já si mohl oddechnout. Herecké obsazení se fakt povedlo. Tereza Kostková mě mile překvapila. Jen mám strach, že bude pokračování filmu a bude se plnit další úkol.(20.2.2019)

 • revere
  ****

  Jan Werich říkal svého času "Cimrmanům", že když chtějí dělat inteligentní humor, tak by ve scénáři měly být i dlaždice, po kterých i blbec představením prokulhá. Na Ženách v běhu mi občas vadil nějaký ten maminčin bobr nebo Vojtův Kolík, ale nakonec jsem si řekl: "Aha, dlaždice..." a dobře jsem se pobavil.(20.2.2019)

 • Winster
  *****

  Ondra jede!(22.2.2019)

 • hanca.uh
  **

  Asi se budu svým názorem lehce vymykat většinovému nadšenému davu tady, nicméně na mě film působil jako hodně po všech směrech předvídatelná romantická Rosamunde Pilcher v českém podání a kdyby tady nebylo postavy a glosování Ondřeje Vetchého (potažmo ve spojitosti s Terezou Kostkovou), tak jen klasika červená knihovna. Zase abych byla objektivní - Ženy v běhu je rozhodně mnohem lepší snímek než režisérův předchozí film (Bezva ženská na krku, 2016 - už nevím, z jakého důvodu jsem na tento vůbec šla), kterému ani ten Vetchý nepomohl:-)). Takže film mě tak nenadchl, ale ani neurazil a své diváky si sám, vzhledem k vyprodaným sálům, našel. Což je vlastně fajn - vzhledem k podpoře české kinematografie - za to uděluji 2 * a 50%.(25.2.2019)

 • petrce
  *****

  Cely film byl tak prijemny, uvolnujici a plny hlasek, ktere nas moc pobavily a o to tu jde. Herecke vykony jsou naprosto famozni. Nalije vam to opravdu spoustu optimismu do tela😃.(25.2.2019)

 • Max Frajer
  ***

  Ceklem milá komedie, ale nadstandardní je jen z pohledu hereckého obsazení, které je v rámci našeho malého rybníčku TOP. Scénář a duchaplnost humoru je spíše průměrná, dobří a charismatičtí herci z toho dostávají maximum.(26.2.2019)

 • baclajean
  *****

  Nebolo azda nič, čo by divák vopred nepredvídal - všetko sa udialo presne tak, ako obecenstvo očakávalo. Napriek tomu som príjemne prekvapený širokospektrálnym využitím rôznorodého humoru, vsadeného do situácií veľmi trefne. Sála sa smiala a ja s ňou. Predovšetkým Vetchého hefty stáli naozaj za to.(26.2.2019)

 • Zdenek.D
  ****

  Lehká, letní, romantická komedie, která chce bavit každým coulem! A ve většině případů, se jí to i úspěšně daří. Herecké obsazení je obstojné a celý film se nese na takové naivní, usměvané tónině. Člověk s radostí promine občas nesmyslné zkratky v ději, či jednoduché dialogy...a jen se baví!(3.3.2019)

 • Chovis
  ****

  Pro mě byl film velmi příjemným překvapením. Autor použil velmi jednoduchý motiv a téma, ale vytěžil z něj maximum. Film stojí na povedeném situačním humoru, který se mísí se silnějšími emočními momenty. Výsledkem je tak velká dávka pozitivní energie a optimismu, který na diváka působí. To přebijí i celkem průměrné herecké výkony, kde vyčníval pouze Ondřej Vetchý. Snímek bude určitě velmi divácky úspěšný a i já sám se k němu budu rád vracet, protože jako oddechovka je to ideální. Doufám, že podobných filmů se bude u nás točit více. Tento snímek totiž prokázal, že v jednoduchosti je krása.(4.3.2019)

 • Chlo0opek
  *****

  Prostě takový hezký oddychový film, u kterého se každou chvíli rozesměje díky jeho citlivému humoru (teda většinou citlivému:-), se sympatickými hlavními hrdiny (a to mluvím i o Jenovéfě, která se ze začátku zdála jako protivná, nesympatická persona, která sem vůbec nepatří, což se ale během filmu docela otočí a stane se z ní taková správná osůbka), s příběhem, který tedy občas plyne až moc lehce, ale i to se mu dá odpustit, protože to v globálu celé takhle funguje. Nu co, nějaké chybky by se tu jistě našly, ale film zkrátka bavil po celou dobu, z kina jsem díky němu odcházel nalazen na příjemnou notu, takže nehodlám přemýšlet nad tím, proč nedat plný počet a místo toho šup je tam!(5.3.2019)

 • babka
  *

  Tak jsem se vydala pod tlakem okolí - to musíš vidět - na tento spektákl, když i 80% na tomto webu naznačovalo kvalitu. Leč výsledek jest více než tristní. Během několika záběrů jsem byla seznámena s osobami a obsazením a bohužel mi bylo jasné kudy narýsoval scénárista a režisér cestu svým ženám. Od jedné trapné a Bože tak předvídatelné, situace ke druhé. Podle úrovně české filmové tvorby posledních let začínám být opravdu přesvědčena o tom, že takhle blbě psát a točit je na filmových školách musí učit, to jim tam musí vtloukat do hlavy, jinak tomu nerozumím. Smích v kině jsem opravdu nechápala. Herecké výkony na úrovní béčkového seriálu, v čele s rozšafnou, s jedním výrazem hrající matkou Zlatou. Kdy už konečně dojde k poznání, že Tereza Kostoková opravdu NENÍ herečka - toho se asi nedočkám. Roztomilý klouček glosující život dospělých, hovna a okurky, kompas a vílojdní dívenka bez maminky, ale s tatínkem, co se statečně potýká se žehličkou atd. Klišé na padesát filmů. Takové sterilní, sluncem zalité velké NIC. Nejvíce mne ale děsí ten spokojený lid. A bude hůř.(5.3.2019)

 • mathha
  *****

  Tak tohle je fakt TOP!!! Film plný pohody a humoru.....od začátku až do konce celé kino chcípalo smíchy :-D .(6.3.2019)

 • kedd
  *****

  konečně zase nějaký český film, na který se dá dívat! 100% spokojenost :-)(9.3.2019)

 • KuceraJohny
  ****

  Tenhle nový český snímek se dá shrnout jedním slovem, PŘÍJEMNÝ. Opravdu, na film se skvěle kouká. Už z traileru vypadal snímek slibně a přesně takový byl. Už ani nepamatuju kdy naposled se mi nějaký český film tak líbil. Příběh je super, ze začátku se může zdát že všichni běží pro svého tátu, což je i ten primární důvod, ale během toho začnou v tom běhání náchazet něco víc. Což je pro mě jako sportovce, velice motivující. V každém příběhu z těch hlavních tří co jsou k vidění, si každý může najít to své. To je skvělý um režiséra, oslovit co nejširší publikum. To co bylo ve filmu asi úplně nejlešpí byli krásné záběry Prahy, to se opravdu povedlo. Musím říct že i herecké obsazení se povedlo. České filmy nejvíce zatěžuje to že ne všichni čeští herci jsou tak dobří a pak to dopadá tak že v každém druhém snímku jsou ti stejní herci a nebo herci kteří hrát neumí. Tady se to neděje. Režisér Martin Horský vybral skvělé herce, Zlata Adamovská podala přesně ten výkon který bych od ní čekal, všechny tři dcery byli dobře obsazené, Tereza Kostková je dobrá a sympatická herečka, ale nejvíc mě překvapila Jenovéfa Boková u ní jsem se dost bál že mi bude lézt na nervy, ale nakonec to bylo právě naopak, líbila se mi nejvíc. Trošku slabší výkon podala třetí dcera Veronika Kubařová, ale nebylo to nic co by kazilo film. Ondřej Vetchý byl skvělý jako vždy. S jediným výběrem jsem však spokojený nebyl a to Martin Hofmann. Mě do své role prostě neseděl, ale dá se to skousnout. Na závěr bych dodal že Ženy v Běhu je obrovsky příjemný český snímek, vřele doporučuji.(10.3.2019)

 • Lucik80
  *****

  Film je sympatický a dobře se na něj kouká. Kino bylo plné jako málokdy a několikrát jsem vůbec neslyšela, přes hlasitý smích diváků, pokračování. Jasně, že děj byl předvídatelný, ale zábavný od začátku až do konce. Příjemné obsazení, zvlášť bych vyzdvihla Ondru Vetchého. Pro cílovou skupinu (a do té se hlásím) povedená záležitost. 5*(11.3.2019)

 • MisterSister
  odpad!

  P13C3 0F 8H1T(15.3.2019)

 • jerzy1976
  *****

  Výborný film, osazenstvo kinosálu se řehtalo každou chvíli. Vše je v něm tak "akorát" a vše funguje.(16.3.2019)

 • tomashinka
  ****

  A vono to de ! Není to žádný velký umění, ale film odsejpá, je o něčem, je inteligentně vtipný, nikdo není trapný a člověk jde z kina s pocitem, že se rád znovu podívá.(23.3.2019)

 • MrKrahujec
  ****

  Copak o to, když se takový prostý český režisér ze všech sil snaží už při psaní scénáře nenatočit kýč a on mu z toho ve výsledku vznikne kýč jak noha (příkladův by se našlo povícero), to je celkem běžná věc, ale když je ukrutný kýč už základem nového filmu, a výsledek pak ani trochu kýčovitý není, tak tomu už říkám kumšt! Hlavní zásluha tu jasně patří hercům - všichni jsou překvapivě přirození a uvěřitelní, Martin Hofmann pak s přehledem zachránil asi nejnebezpečnější personu celého příběhu (relativně mladý vdovec, láskyplně pečující o nezletilou dcerušku je totiž nejtypičtější závan z červené knihovny) tím, že z ní jednak udělal policajta a navíc i trochu protivu - on má na to prostě obličej. No a tak, i když film vlastně není nijaká převratná "bomba", tohle překvapivé proměnění kýče v nekýč může možná připomenout třeba i takovou "Lásku nebeskou", která je vystavěná na podobném "zázraku".(28.3.2019)

 • Red John
  ****

  Ženy v běhu jsou bez přehánění fascinujícím filmem. Při jejich sledování je vnímavému divákovi velmi brzy jasné, že má co do činění s chladným kalkulem, který jde svému publiku s otevřenou náručí naproti a beze zbytku plní jeho očekávání. Narace je učebnicovou ukázkou klasického stylu s jeho tříaktovou strukturou, aristotelovskou výstavbou a body obratu. Vše je skutečně až hollywoodsky propočítané a technicky vypulírované, takže film zvládá patřičně efektivně vyprávět hned několik linií odvislých od trojice hlavních postav, nesportovně založených dcer trénujících na maraton (nechybí dokonce klasická tréninková montáž!). Zároveň stíhá rozvíjet několik dalších podzápletek, které ve své relevanci nejsou dramaturgicky vůbec nutné pro příběh o feministické seberealizaci a plní většinou funkci zdroje primitivnějšího humoru, ovšem v takovémto filmu slouží podstatě. Ale hlavně jsou nějakým způsobem vypointované; loose ends a nedořešená scenáristická vata jsou přitom častým nešvarem i ambicióznější české kinematografie. Zároveň se film hrdě hlásí ke svému geografickému ukotvení, a to nejen nepřenositelným humorem typickým pro současnou tuzemskou komediální tvorbu. Závěr, kdy se všichni dají dohromady a dosáhnou satisfakce či vykoupení prostřednictvím sportovních i osobních vítězství, těhotenství a narovnání partnerských vztahů, totiž připomene českou tradici veselohry. Vše samozřejmě jistí suverénní herecké výkony, které pro mě osobně film drží nad vodou upachtěné trapnosti. Jakkoli jsem proti machistickému humoru a šablonovitým fotrovským postavičkám, Vetchého šovinistický neschopný manžel je zkrátka neodolatelný. V celku jsou tak Ženy v běhu zručně vyrobeným produktem, který si na nic nehraje a plní to, co slíbil, tedy pobavit a snad i motivovat jistý druh publika, u kterého je náběh na druhý díl jen definitivním potvrzením vypočítavosti tvůrců. A já s tím nemám problém a na tu čtvrtou hvězdičku své hodnocení klidně vytáhnu. Dokonalý případ producentského filmu (Tomáš Hoffman je zjevení a já mu ten – další – milion diváků přeji) a ultimátní crowd-pleaser, který dva měsíce po eskapádách Freddieho Mercuryho opět trefil vkus českého diváka, tržebně kalendářním poučkám navzdory. 7/10(18.4.2019)

 • kodwin
  ****

  Aha, tak na tohle chtějí lidi chodit do kina ... Nenaročná veselehra ze života. A vlastně mě to taky bavilo, ale nebýt páru Vetchý/Kostková, tak jdu možná i o dvě hvězdy dolů. Vetchého hlášky byly super, škoda, že mu další dva chlapi nedokázali konkurovat. Hofmannovi jsem tu vážnou pózu moc nevěřil a Polívka byl slabý jako čajíček, ačkoliv možná spíše chybou scénáristy. Kubařovou mám rád a ačkoliv hraje pořád dost stejně, tak ta její poloha se mi líbí a do těchto komedií sedne jak prdel na hrnec.Cekově lehce nadprůměrná zábava.(8.5.2019)

 • Kekik
  *****

  Po skončení filmu jsme ještě hodinu hláškovali dialogy a vzpomínali  na vtipné momenty, kterých je zde  požehnaně. Jít na tento film do kina byl ten nejlepší  nápad. Herecké obsazení je na výbornou. Ondřej Vetchý  se zde vyřádil a je právem jedním z nejlepších herců.  A to nemyslím jen v rámci tohoto filmu.  Celý děj a scénář si zaslouží pochvalu. Scéna se salátovou okurkou se mi vybaví pokaždé,  když mamka udělá salát k obědu. Výborná česká komedie.(16.5.2019)

 • pan_Bily
  *****

  5* je asi přehnané hodnocení, ale po prvním zhlédnutí v kině to tak cítím. Uvidím později. Na stopro se na to podívám znovu. A velice rád. Na druhou stranu je pravda, že do pěti hvězdiček to překlopila postava a hlavně pak v první řadě výkon Ondřeje Vetchého. To je jednoduše bomba a nemá to chybu. Jasně, příběh (ten hlavní, i minipříběhy jednotlivých postav) je jednoduchý, předvídatelný, až trochu klišovitý. Ale tak to se dá říct o spoustě filmů... um je v tom, podat to tak, aby to nevadilo a byli jste ochotni to odpustit. A to se tady povedlo dokonale. Je vám celkem jasné, jak to dopadne, ale vůbec to nevadí. A až po skončení filmu si vlastně uvědomíte, že základ příběhu je až klišovitý, ale dobře pobaveni si řeknete „no a co“. Navíc takováto komedie se netočí úplně kvůli příběhu jako takovému. Dojem mi trochu pokazila píseň „Když nemůžeš, přidej“, která se sice vyloženě nabízí, ale kterou vyloženě nemám rád. V jednom komentáři jsem četl, že to je film „o ženách, pro ženy“, v jiném, že to je „poselství pro muže“. Ani jedno bych neřekl. A ani nic takového jsem v tom nehledal. Na tom je vidět, že každý ten film vnímá jinak a podle toho se pak odvíjí i hodnocení. Pokud v tom nebudete hledat nic hlubšího, tak se výborně pobavíte. Jednoduchá oddechová komedie, ale dobře a vkusně natočená, s hodně dobrým hereckým obsazením a výborným humorem (samozřejmě záleží na vkusu).(25.5.2019)

 • Felisr
  ****

  Od doby Teorie tygra jde asi o první českou komedii, která neurazila a byla dokonce něčím více, než jen "k žehlení dobrý". Pár slušných vtípků i hlášek pobavilo. Co je hodně pozitivní je i to, že Vladimír Polívka se nejspíš konečně naučil hrát, hurá! Předtím se na ně sice pěkně koukalo, ale ty výkony....(21.7.2019)

 • chosan
  *****

  Tenhle film stojí za to, zvlášť když není pasáž že byste se v kině nesmáli tak až ho pomalu zboříte.! Za mě solidních 95%.(11.8.2019)

 • Camel91
  *****

  Za mě po hoooodně dlouhé době dobrá česká komedie, myslím že za poslední dekádu si nevybavím Český film který by mě takto pobavil, ale je jasné že některým se prostě nezavděčte když tady vidím ty jednohvězdy. Dlouho jsem se takto nenasmál a většina fórků je ze života, člověk co má trochu toho nadhledu nemůže být zklamaný. Navíc jsem film viděl v letním kině, kde jsem bohužel dorazil pozdě a už nebyly místa k sezení, byl jsem tedy nucen celý film stát... Normálně by mě to sralo, ale za to pobavení když jsem viděl tento film to stálo.(11.8.2019)

 • lukyna
  ***

  Takový miloučký film s několika povedenými vtipy, který není žádným velkým uměním, ale takové ambice asi ani neměl. Ideální do letního kina, pán za námi to svým nakažlivý smíchem a komentáři pozvedl nejméně o jednu hvězdu!(18.8.2019)

 • Emperor1
  ***

  Nic extra jsem od toho nečekal, ale musím říct, že na tu českou komediální bídu to bylo příjemné překvapení ... ovšem hodně tomu dávají scény s Vetchým ... shlédnuto v letním kině s manželkou, se kterou a kvůli které jsem na to vlastně šel ... docela souzním s výstižným komentářem Big Beara ...(19.8.2019)

 • MikSpeedy
  ***

  Česká oddechovka. Žádná velká očekávání jsem neměl, film nepřekvapil ani nezklamal. Škoda že to, jak dopadnou 4 dějové linie bylo jasné po prvních 5 minutách filmu. Stejně tak byla dopředu čitelná většina "vtipných situací" a to je škoda. Hvězda navíc za Ondru Vetchého, který opět nezklamal.(6.9.2019)

 • Red.Dwarf
  *****

  no, dlouho jsem se takhle nezasmál 😂😂 moc hezkej filmek 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻(20.9.2019)

 • Popinodan
  *****

  Tak tahle česká komedie se moc povedla. Film pro celou rodinu.(6.10.2019)

 • Shitonit
  ****

  Zas jeden pěknej kousek, který má co nabídnout i odmítačovi jako jsem já. Film neobsahuje nic jiného než takový ty běžný kydy a situace, neustále se opakující v českých filmech tohoto žánru pro náročného diváka. Stačí povypnout mozgovnu, a následuje vcelku ftipé užívání předvídatelných okamžiků, sem tam nutno přeskočit polotrapné píčoviny, ale jako celek to funguje, nezabilo mě to tak fajn.(7.10.2019)

 • Mark1983
  ***

  Na film jsem se těšil z důvodu, že to bude mít kvalitu filmů Žen v pokušení, Mužů v naději a nebo Bezva ženské na krku, což musím plně konstatovat, že i když není film špatný, tak do té kvality již zmíněných filmů dle mého úhlu pohledu bohužel nedosáhl. I když se ve filmu pár úsměvných momentů najde, což nepopírám (proto dávám 3 hvězdičky) avšak přesto mě nic ve filmu doslova nerozesmálo, že bych se řezal. To ani náhodou, takže dle mého úhlu pohledu se jedná spíše o koukatelný průměr.(7.10.2019)

 • Nessak
  ****

  Ale žena, žena by dala jasných 5. Pobavilo, rozsvítilo. Prima pozitivní(7.10.2019)

 • soukyd33
  ****

  Musím říct, že tento film se vážně povedl. Stačí tak málo, a vše je jinak. Tak první hláška je pěkná blbost. Hovno v polévce najdeš vždycky. 😀 2. hláška - Máte batoh, do kterého se vejde manžel. 😀 3. hláška - Těší mě, já jsem kráva tedy Bára. 😀 Poznámka: Ta nahrávka na VHS je ve skutečnosti HD nahrávka s poměrem stran 16:9. VHS je tedy blbost. Nechápu, proč tam tenhle poměr stran dali. Doporučuji alespoň jednou shlédnout. Hvězdiček 4(8.10.2019)

 • Unrealik
  ****

  Sice předvídatelný, ale i tak milý film.(9.10.2019)

 • camomilla
  ***

  Trailer sliboval nenarocnou jednohubku s predvidatelnym dejem a tak se i stalo. Bohuzel mam pocit, ze vsechno se take udalo v traileru a film je delsi jen o nejake ty dialogy navic. Kazdopadne trapas to nebyl, vulgarni humor take ne, takze pohoda. Kazdopadne za me jsou na spicce fimu pro damske publikum Zeny v pokuseni nebo Roman pro zeny.(10.10.2019)

 • busa
  *

  Tohle ma 77% a skvely film Na strese 71 % !?! Quo vadis, CSFD ...(10.10.2019)

 • callix
  *

  Romantická hovadina pro ženský, ale to by nevadilo. Spíš ta tuna klišé, debilních vtípků a ten konec, kdy i ta největší blbka se dočká a její princ Polívka přiběhne z Dánska. No, je vidět, že tyhle stupidní filmy se musí točit, protože cílovka existuje.(10.10.2019)

 • petra8619
  *****

  Po dlouhé době český film, který má Happy End. Sledké, romantické, vtipné. Mám ráda tento druh filmů, které si ráda pouštím, když zrovna nemám růžový den. Skvělé herecké obsazení!(14.10.2019)

 • KraLuban
  **

  Velmi tuctový český film...prakticky novodobá klasika. Neurazí, nepotěší...prostě kouknout a okamžitě zapomenout. Nic se tu vlastně neřeší, všechno je zalité sluncem a happyend je povinnost. Možná proto mám tolik rád Teorii tygra, která je úplně jiná, než "soudobá klasika". Celkem o ničem.(17.10.2019)

 • iwee23
  ****

  Strašně předvídatelný film, kdy už po pár minutách člověk tuší, jak to všechno dopadne. Ale nabil mě příjemnou energií a pohodou, přesně tohle jsem teď potřebovala vidět. Hvězdička navíc za mého oblíbence O. Vetchého (obzvlášť scénka na balkoně byla vynikající) a celkově téma běhu.(18.10.2019)

 • Vikmal
  *

  Film plný klišé, předvídatelného děje a kromě dvou situací bez vtipu. Slabota jako většina českých komedií posledního desetiletí.(19.10.2019)

 • Mates Hradecky
  odpad!

  Jsem šokován z tak vysokého hodnocení a to i některých mých oblíbených uživatelů. Tento film dle mého soudu kopíruje vzory amerického "entrtejmentu" a je vlastně takovým bezstarostným klipem nebo reklamou na běžecké potřeby. Hvězdy jako Jenovéfa Boková (vynikající Chvilky), Ondřej Malý (Pouta) a mistr Vetchý jsou zde pouze pro ozdobu a jméno na plakát. Nezahrají si pohříchu nic. Nehledě na fakt, že film je přímo nasáklý mateřským mlékem a tím i primárně zacílen na skupinu po a před laktační psychózou. Pokusy o vtip typu "ty máš doma mluvící skříň?" se hodí lépe do kameňáků. Nu což, hodinu a půl svého života jsem promarnil svojí leností aktivovat tlačítko ERASE na ovladači. Patří mi to!(24.10.2019)

 • Valetol
  ***

  Průměrná česká komedie nic víc nic míň. Ten hype okolo Žen v běhu opravdu moc nechápu. Holky tam hrajou ale pěkný :)(27.10.2019)

 • Monditrade
  *****

  Krásná komedie. Krásné ženy. Opravdu si člověk tento počin užil. Nádherná Veronika Kubařová, Boková a stále pěkná Kostková. Vetchý jen přičmrndává, ale poslední dobou opravdu jen to...ale asi Horskému Vetchý leze do zadku, když ho cpe všude... Každopádně super komedie, kterou člověk může z kouknout vícekrát.(29.10.2019)

 • JCS
  ***

  Oddechovka....(3.11.2019)

 • Maraboy
  odpad!

  Odpad!(5.11.2019)

 • CaptainAss
  ***

  Krásná česká komedie, která až tak nepřekvapila, ovšem ani nezklamala. Děj mi přišel sem tam nedomyšlený, někdy až moc rychlí, ale celkový dojem je celkem příjemný. Úmrtí Bolka Polívky mi přišel jako lusknutím prstu a samotný pohřeb jako by ani nikdo neprožíval. Čekala bych po náhlém úmrtí blízké osoby trochu delší období smutku. Každopádně bylo to měřené jako komedie, takže chápu na jednu stránku. Taky jsem moc nepochopila seznámení Rozárky a Veroniky Khek Kubářové. Asi bych měla se svým dítětem trochu větší rozhovor, když by tahalo domů úplně cizí lidi. Taky velice obdivuji trpělivost Terezy Kostkové s jejím manželem. Takového povrchního chlapa bych asi nepřála nikomu. Asi jsem nepřišla na humor celé jejich domácnosti. Je to klidná česká komedie, zasmála jsem se a nemůžu říct že ne. Člověk se i odreaguje (pokud ovšem si nevšímá takových detailů, jak já viz výše). Rozhodně to hodnotím nápadem, celkem i esteticky a příběhově kladně. Bylo to i dojemné, ale že by to byla převratná česká komedie, to se nedá říct. Rozhodně je to ale jeden z těch dobrých českých filmů.(6.11.2019)

 • codyak
  *

  Prvoplánověpředvídatelné, tupěnacityhrající, srozumitelnýchdialogůprosté, ksmrtinudící, blběstupidníažtupé ...klasika :( Škoda, že si Jindra Kovář nepřál zahrát Ruskou ruletu - vyšlo by jim to akorát. Ani nevím, proč jsem nedal ODPAD! asi kvůli Vetchému a volně se pohupujících se Capra aegagrus hircus Jenovéfi Bokové ;)(8.11.2019)

 • lu1
  *

  Mé pocity už vystihl uživatel Hunt...asi bych neměla hodnotit, protože jsem u toho nakonec usnula, ale to, co jsem viděla, nestálo za nic.Ta jedna hvězda je za O. Vetchého, který byl trapný jenom když měl být :)(11.11.2019)

 • notozjano
  *****

  Ženy v běhu je příjemně natočená komedie s romantickým nádechem a malé příměsí melancholie. Je to solidní odpočinkárna a kupodivu mi nevadila ani paní Adamovská, která je ve svých rolích důležitá jak prdel. Herecká sestava tudíž na vysoké úrovni a protože se jedná o český počin, s radostí si zapětkuju.(25.11.2019)

 • Mistr119
  ***

  Film občas emociálně dojal, týká se současných témat emancipace a nastavení Žena/Muž v současné "normální" společnosti, nicméně zápletka je poněkud prvoplánová, trošku překvapila aristotelovská krize, kdy se děj trošičku odchýlil od původního prvního plánu, ale pak se k němu vrací se vším všudy a vše končí pohádkově bez poučení, ale dojemně. :)(30.11.2019)

 • KasaK
  ****

  Klasický mozkový vypínač. Sympatické herecké zastoupení, které výborně ztvárnilo prostinký příběh založený na typickém českém role modelu a českých stereotypech. Čtvrtou star za tu dokonalou vypínací schopnost s nálepkou "přiblblé české komedie." Herci to celé nesou na bedrech. Kdyby tento scénář ztvárnil průměr české herecké školy, hodně by se to tu šedilo. Je jasné a zřejmé, že tvůrcům vůbec nešlo o to se vtěsnat do realistické sféry vyprávění.(15.12.2019)

 • Erichan
  *

  Tak toto bolo veľmi jednoduché...(21.12.2019)

 • SantaCruz
  *****

  Pohoda,jazz,pianko. Ondra, to je prostě klasika, zde není třeba slov, ale kdo zde není v jeho stínu je Zlata Adamovská. Od samého začátku mi nebylo příjemné spojení s Polivkou starším, což se záhy vyřešilo. A jako solorun, mě velice překvapil šarmantní herecký výkon, okořeněný fyzickým výkonem.(26.12.2019)

 • LencaN
  ****

  Jo jo, takhle má vypadat romantická komedie. Konečně se to naši taky naučili. Film je poctivě natočený, ta herecká parta je neskutečná, jedna hvězda vedle druhé a všichni sympaťáci. Celou dobu jsem se bavila a moje divácké já bylo spokojeno, protože jsem se na ten film hodně těšila a taky opravdu stál za to. Nenásilné, milé, legrační, možná i poučné. Z celého filmu je cítit, že to dělali všichni z radosti z práce, z filmování a že to není jen honba za ziskem. Což mi potvrzují o rozhovory s herci. Paráda a určitě si pustím v budoucnu ještě několikrát :)(29.12.2019)

 • Dzoumen
  **

  Film na podívání z nudy. Je to Český film, tak jsem od toho nic nečekal, možná kdyby tam byl Langmajer Jiří, tak by to bylo lepší. Postavy byli celkem nic moc, ale Vetchý uměl někdy pobavit. 35%(4.1.2020)

 • kaesko
  *****

  Hodně povedená komedie. Smát se budete prakticky pořád. Vtipné hlášky, ale přitom ne trapné. Lehce okaté, ale nenásilně. Lehce sladké, ale tak akorát. Povedený kousek.(5.1.2020)

 • Kozlowski8
  ****

  Příběh čtyř žen - matky a jejích tří dcer, z nichž každá prožívá svůj vlastní životní úsek, naplněný láskou, zklamáním a "běžnými" životními starostmi a radostmi. Vše je orámováno přípravou na splnění jednoho z životních snů jejich nedávno zesnulého manžela, respektive táty - zdolání maratonského běhu. Krásně napsané, milé, vtipné i dojemné. Každá scéna nabízí mnoho úsměvných i velmi legračních momentů, nechybějí ani romantické a dojemnější pasáže a i herecky si to neuvěřitelně dobře sedlo. Film, na který se moc hezky kouká a který baví v každé své minutě. Pohoda, u které ani tolik nevadí, že víme dopředu, jak to celé dopadne. Moc jsem si to užil a nebojím se ohodnotit velmi vysoko. 85%.(7.1.2020)

 • TommmyT
  ****

  Dobrá oddechovka.(13.1.2020)

 • KyleReese
  ****

  Často kolem sebe slyším, že už se v Čechách netočí vtipné filmy nebo dobré komedie. Jenže, jak je vidět, tak ono to není tak docela pravda. Když se najde někdo, kdo se nesnaží natočit v našich podmínkách Hollywoodský biják nebo nějakou taškařici, se kterou by se zavděčil všem věkovým i genderovým skupinám obyvatel. Základem je samozřejmě dobrý scénář a ten, i když není nijak převratný, má zde osvěžující nápad a uvěřitelné postavy. Těžko říct, jestli to měl takto vymyšleno od začátku, každopádně pozice M. Horského jako scénáristy a režiséra v jedné osobě filmu prospívá. Nejsou zde totiž zbytečná hluchá místa, uměle naroubované, rádoby vtipné, scény nebo nicneříkající dialogy, jen pro potřeby prodloužení stopáže. Sází se zde, jak na humor situační, tak na humor slovní. Velké plus musím dát za téměř úplnou absenci vulgárních výrazů, i když by se v některých scénách přímo nabízely a na místo toho použité slovo vypointovalo situaci ještě daleko vtipněji (mladší syn žaluje na staršího bráchu tátovi). Některé scény jsou opravdu vtipné a zbytek filmu se nese v příjemné nadsázce, takže nenudí. Z hereckých představitelů je logicky největší pozornost upřena na ženy a ty obstály se ctí. Kdo vyčnívá, je půvabná T. Kostková, na které je vidět, že během natáčení opravdu “něco naběhala.“ O. Vetchý je v kurzu a prakticky sázka na komediální jistotu, jenom Z. Adamovská jako vdova politá živou vodou, už působí trochu prkenně. Jinak není filmu co vytknout, ale především chválit, protože baví, není zbytečně sentimentální a nechce diváka zatěžovat nějakými úvahami ani dogmaty.(6.2.2020)

 • Habaskova
  ****

  Viděla jsem na dámské jízdě, nic moc od Českých filmů neočekávám, protože mě většinou nebaví, musím říct, že ženy v běhu mě překvapily, trefily se mi do vkusu a jako komedie, u které človék vypne super. Smála jsem se od začátku do konce, samozřejmě určité předvídatelné chvilky tam jsou, ale naposledy mě takto bavily ženy v pokušení. Je to určitě komedie spíš pro ženský. Za mě 70%(23.1.2019)

 • DuTo
  ****

  Ano opravdu jsem se u toho upřímně smál a nebylo mi z projekce špatně (jako tomu bohužel u českých rádoby komedií dost často bývá). Asi nejlepší je celá dějová linka rodiny v podání Ondry Vetchého a T. Kostkové s jejich dětmi.(31.1.2019)

 • majorzeman13
  ****

  Hezká,pěkná,humorná,vtipná,vkusná komedie.Lehce nadprůměrná podívaná. Dost dobrý casting. Vetchý Kostková válí,ale i ostatní jsou dobří.....Myslím si,žese nám rýsuje komerčně úspěšný film roku !? U filmu jsem se bavil a to je hlavní...spokojenost !! PS:Cílovou skupinou filmu jsou především ženy !(1.2.2019)

 • petruska777
  *****

  Po zhlédnutí ukázek z filmu jsem nic moc nečekala, ale jsem velmi ráda, že jsem nedala na první dojem a na film se vydala. Od začátku až do konce to byla velmi povedená, oddechová a hlavně opravdu vtipem protkaná komedie, u které se skvěle bavilo celé kino. Výborné je i herecké obsazení. Nejvtipnějším článkem je rozhodně rodinka nejstarší dcery Marcely v podání Terezy Kostkové, Ondřej Vetchý je jako její partner Karel naprosto jedinečný a všemu skvěle sekundují jejich synové. Tuto komedii rozhodně doporučuji, je to perfektní oddechovka s dobře napsaným nápaditým scénářem, u které se výborně odreagujete.(1.2.2019)

 • Sengot
  *****

  Velké překvapení. Takhle jsem se dlouho srdečně nezasmál. A celé kino se mnou. Moc milý film(1.2.2019)

 • TOMIK007
  ****

  Skvěle fungující film, lidi se bavili , smáli. Bylo krásné sledovat jak reagují. Při muchlání lístků do divadla to zahučelo jak při minutí terče v biatlonu - jé. A okurková scéna se zavázanýma očima= super. Lidičky se smáli tak, že nebyly slyšet další repliky. Prostě krásná super komedie ze života. A navíc dobře obsazená. I parádní hudba se dobře hodí. Super, kdo neuvidí o hodně přijde.(1.2.2019)

 • AnkaF
  ***

  Film je z kategorie "pohádek" pro ženy, takže s opravdovou realitou nemá moc společného. Tvůrci s tím od začátku počítají a věrohodností postav a jejich motivací se tedy netrápí. Pokud přijmeme dannost tohoto žánru, nebudeme se pozastavovat nad klišoidním a zjednodušeným viděním světa. Nicméně i tak jsem čekala víc. Hvězdné obsazení a hlavní motiv filmu sliboval příjemnou zábavu, která sice není úplně originální (viz britský Maratón lásky), ale mohla být milá. Místo toho se nám v kině dostalo laciného rádobyhumoru (například didaktické navlékání kondomů na okurky za dohledu pečlivé matky), ohraných partnerských stereotypů, sexistického přístupu k hlavním hrdinkám a také trapnosti (ponižující sázka o svatbu). Mladé ženy se ve filmu nechají bezdůvodně ponižovat různými (a filmařsky neoriginálními) způsoby, což má být v některých situacích východiskem pro následující (předvídatelný) vtip nebo východiskem pro dílčí zápletku. Pro mé vidění světa je těžko zkousnutelné s jakou lehkostí se přijala smrt celoživotního partnera a milujícího otce, jak oddaně a nekriticky se postava Marcely nechává ponižovat svým mužem a zčásti i syny nebo jak podřízeně se nechá starším milencem vydržovat nejmladší Kačka. Škoda hvězdného obsazení i zpracování tématu. Dvě hvězdičky; hvězdičku navíc dávám za opravdové běhání sympatických hereček - nejlepší scény z filmu jsou právě ty běžecké ...(2.2.2019)

 • Hans_Henchen
  *****

  jsem spokojen... a smál jsem se...:-))) což se mi u české komedie již dlouho nepodařilo... pokud někdo v odlehčeném, nepříliš komplikovaném humoru hledá nějaký hlubší smysl a nedaří se mu od tohoto záměru odpoutat, nebude spokojen... takový člověk ale dle mého neporozuměl cíli tohoto filmu... Ondřej Vetchý je v komediální roli nepřekonatelný a moje "láska" k němu od okresního přeboru jen posílila... a potvrdila se mi jedna má hypotéza, které úplně nerozumím... v každé české, povedené komedii za posledních 20 let musí někdo zemřít...(2.2.2019)

 • desperite
  ****

  Oddechovka jak se sluší a patří. Bavil jsem se, což se mi uz pěknou řádku let u českého filmu nepoštestilo. Výborné herecké výkony i napáditý scénář. Ondřeji Vetchému tohle opět sedlo a jak je u něj dobře známo, seká jednu hlášku za druhou. Ja bych ale zejména vyzdvihl výkon Jenofévy Bokové, ze které již pomalu vyrostla talentovaná herečka pro současnost i budoucnost české kinematografie.(2.2.2019)

 • Meily
  ****

  Tak dlouho jsem se u českého filmu nenasmála. Super oddychovka, a protože je to po dlouhé době vydařený český film, tak budu štědrá a dávám 4*. Myslím, že se mnou celé kino souhlasí, vzhledem k tomu, jak se všichni řehtali.(2.2.2019)

 • sportx
  ****

  Dobrá oddychovka. Na nic si to nehraje.(3.2.2019)

 • HopeLu
  *****

  Martin Horský překonal laťku filnu "Bezva ženská na krku". Skvělý humor, výborné herecké obsazení a do toho i každodenní trable nás všech. Já se maximálně odreagovala a 90 minut uteklo, jakoby nic. Moc děkuji, že jsem mohla po dlouhé době vidět český film, ze kterého jsem nebyla otrávená. Tleskám a těším se na další tvorbu 👏👏(3.2.2019)

 • kreyson13
  **

  Taková lepší Ordinace v růžový zahradě... Dvě hvězdy za výtečnýho Vetchýho a oči Jenovéfy. Jen to frenetické hýkání dámské většiny návštěvníků kina mě budilo ze spaní ještě v noci.(3.2.2019)

 • Uhložrout
  *****

  Klišovité, kýčovité, po 10 minutách odhadnutý konec, ale neskutečně zábavné. Tak 60%, ale za to plné kino krásného smíchu nelze jinak.(3.2.2019)

 • bigmatko
  ****

  za posledné roky asi prvá česká komédia, ktorá nie je založená na trápnosti a silených situáciách a citových afektoch. Samozrejme sa aj tu pracuje z klišé a postavy sú vykreslené pomerne jednoducho s plytkými cieľmi a nenásilnými túžbami po sociálnych potrebách ako je mať muža a deti, alebo partnera ktorý ich zoberie do divadla. Ale práve vďaka tomu, že sa vo filme nesnažia silou mocou riešiť hlboké myšlienky medzi mužmi a ženami, tak to funguje výnimočne dobre. Herečky sú skutočne sympatické, dej sa odvíja svižne a hlave a to musím zopakovať, hlavne to nie je trápne. A to rozhodne nepatrím do cieľovej skupiny divákov. Nečakal som, že ma česká komédia bude tak baviť.(4.2.2019)

 • Tafee
  ****

  3,5 * Vůbec to nebylo tak špatný, jak jsem čekal! To, že jsou tam mraky vycpelych foru, se vyrovná tím, že je tam i spousty skvělých a vtipných míst... Děvčata snad ani nemusím komentovat - vede Verunka "big-ass" Kubařová a moje druhá oblíbená česká MILF Tereza "to-jsou-ale-vozy" Kostková.(4.2.2019)

 • pupik32
  ****

  Přiznám se, že jsem po dlouhé době byl na české komedii, na které jsem se opravdu bavil. A o to mi u filmů jde především. Fóry nejsou otřepané ani násilné. Nejsou ani trapné ve stylu Babovřesek. Jde o takovou příjemnou rodinnou komedii. Myslím že můžu dát pohodových 75%.(5.2.2019)

 • Ebenauer
  ****

  Nenáročná ale veľmi príjemná komédia s "božím" Ondrom Větchým a ňuňuňu Vladimírkom Polívkom. Hudobne aj náladou až veľmi jasný kúsok z produkcie Tomáše Hoffmana evokujúci všetky predchádzajúce Ženy v pokušení a Muže v naději, ale pre nenáročné chvíľky ako stvorená.(5.2.2019)

 • bratr_jezek
  ****

  Pokud odhodíte otázky, zda je vůbec možné se za krátkou dobu natrénovat na maraton (byť běžený jako štafeta), uběhne Vám film velmi příjemně. Nechybí humor, využívá se tu hodně dvojsmyslů a režisér tu dobře zapojil dětského představitele, protože daná "hláška" vyzní zábavněji z jeho úst než kdyby to vyslovil dospělý. Z běhání se mohlo vytěžit víc, ale i tady se využije pár vtipných scén a zbytek filmu dokreslí vztahy. Každá hrdinka je trochu jiná, takže si najde svůj klub "fanoušků" a přestože tušíme, jak vše dopadne, nepůsobí to křečovitě jako v jiných filmech. Čtyři hvězdy za to, že film vybočil z řady nevtipných pokusů o komedie a dokáže zase nahnat lidi do kin.(7.2.2019)

 • PinkButterfl
  ****

  České romantické komédie mám veľmi rada, preto som bol na tento film nesmierne zvedavá. V kine sme sa výborne bavili, je to naozaj veľmi príjemná romantická komédia. Ondřej Vetchý je môj najobľúbenejší český herec a opäť ma nesklamal, bol fantastický. Taktiež sa mi veľmi páčila dvojica Vladimír Polívka - Jenovéfa Boková. Určite si film opäť rada pozriem.(9.2.2019)

 • M.C.S.
  *****

  Tak jsem se právě vynořil z kina a mohu vám říci, že jsem se po dlouhé době výborně pobavil z českého filmu. Hlášky ze života od Vetchého, jako bych tam byl sám s mojí rodinkou. Za mě super 95%.(9.2.2019)

 • Eula
  ****

  Komedie, která přirozeně plyne a nemá větší ambice, než pobavit. A to se daří velmi dobře. Možná až tak moc, že na ni budu muset zajít ještě jednou, protože přes smějící se dav mi minimálně třetina vtipů utekla.(10.2.2019)

 • Reyer
  *****

  Jelikož mám 3 děti a z toho 3 kluky....tak tento film měl úplně jinou dimenzi.... povedeny(12.2.2019)

 • Jitussh
  ****

  Na český film solidní výkon. Nejsem zrovna fanda českých pseudo komedií, ale po tom, co jsem viděla Po čem muži touží a dost se u toho bavila jsem chtěla dát šanci i tomuhle filmu. Obsazení ladí, i když se do českých filmů obsazují stále ti stejní herci v tomhle filmu mi všichni sedí. Nechybí humor, vtipné scény a konec filmu jenž sklouzne do typického romantického filmu a všechny postavy dojdou svému ,,happy endu".(12.2.2019)

 • andydufrsn
  ***

  Překvapivě dobré, svěží, lehké zábavné, dobré! Takový koukatelná reklama na běh, hrudník Terezy Kostkové a zadek Veroniky Kubařové(12.2.2019)

 • teekanee
  *****

  Skvělá česká komedie. Tento film nikdy nebude klasika jako třeba Pelíšky nebo Marečku podejte mi pero, ale zábavnej a vtipnej, to on je. První půlhodinka je trochu slabší, padne pár trapných vtípků, pak ale film chytí neuvěřitelný tempo, kde hlášky padaj jedna přes druhou a vy se prostě jen bavíte. Velkou zásluhu na tomhle má herecký ansábl, který hraje velmi sympaticky. Samozřejmě největší pochvalu si zaslouží Vetchý, jelikož je tak o pěl levelů nad ostatníma a jeho hlášky a kreace, ten film v podstatě dělají a to je to pouze vedlejší postava. Dále bych pochválil Kostkovou, kterou normálně nemusím, jelikož je poměrně hloupá, což se naplno projevuje při jejím moderování, ale je vidět, že pokud dostane solidní scénář a nemusí nic vymýšlet, tak je to dobrá herečka. Trochu mi vadila šíleně vlezlá postava prostřední dcery, kdo viděl, tak pochopí. Jinak bych pochválil Zlatu Adamovskou za její běh, přišlo mi, že z nich při tom vypadá nejmíň hloupě. Scéna s kondomem byla poměrně trapná, ale takových scén je tu minimum. Celkově velmi povedená odpočinková komedie. 80%(12.2.2019)

 • Filooos
  *****

  Marně pátrám v paměti, kdy naposledy jsem se v kině takhle zasmál. . . . .(12.2.2019)

 • TWANG1977
  ****

  Konečně česká komedia která je opravdu vtipná a vtip se nemění v trapnost jako ve většině české produkce.(13.2.2019)

 • miromax
  ***

  Možná jsem ovlivněn i tím, že paní, která se seděla vedle mě, v záchvatech smíchu lomcovala sedačkou tak, že jsem přestával chvilkama sledovat plátno. Ano, ten film je oddychový, pozitivně naladěn a nedivím se tedy, že osloví řadu diváků. Jsou to však především diváci, kteří ulítávají na seriálech typu Ordinací, Ulic, atd. Pro jednoduchý humor a předvídatelný děj, je pro mě tento film o něco více stravitelnější, než například "komedie" Špindl. Aktuálních 80% si opravdu zdaleka nezaslouží. No co...vzal jsem na to ženu a nahnal tím alespoň nějaké rodinohodiny...(14.2.2019)

 • Kesinka
  *****

  Po opravdu dlouhé době jsem se od srdce zasmála. Jo, asi jsem cílová skupina. Ale vem to čert, byla to kurňa velká sranda.(14.2.2019)

 • kopretinka
  ***

  Milá oddechovka. Vsechny herečky to zahrály hezky. Byly tam i humorné dialogy, které pobaví. Obecně mi tento film prisel jako lepsí průmer. Neurazi, nenadchne nějak moc. Ale dalo se na to koukat(16.2.2019)

 • mauriceDODO
  *****

  Posledních pár let jsem neměl důvod jít na český film do kina, protože jednoduše nebylo na co... Teď jsem udělal výjimku, přestože jsem na 80 % předpokládal, že to v nejlepším případě bude průměr. Ale bylo to o běhání, tak jsem si řekl, že to nějak přežiju. Po zhlédnutí musím konstatovat, že je to úžasná komedie, umně okořeněná kapkami hořkosti, a lehkými zvraty - není to jen o legraci, ale vtipu jsou tam věrtele. Je to pro mě velice příjemné překvapení, samozřejmě není to dokonalé, ale pokud hodnotím v kontextu českých filmů z posledních let, tak nemohu jinak, než dát maximální hodnocení!(17.2.2019)

 • Monika95
  *****

  Na český filmy poslední dobou nemám štěstí, do upoutávek se dá (jediný) vtipný záběr a láká lidi. Tady jsem si nebyla jistá, ještě když jsem do kina šla, ale na Vetchýho jsem se strašně těšila a pecka! On je prostě tak vtipnej, už když se jen podívá a řekne dvě slova ve spojení s Kostkovou hezký! I ostatním se dařilo a Zlata Adamovská jako vždy super. :) Doporučuju(22.2.2019)

 • JB001
  ***

  Věděl jsem na co jdu a podle recenzí jsem čekal, že to bude větší pecka. Nemohu však říct, že by se mi to nelíbilo. Příjemná oddychovka, která neurazí, a dokonce i pobaví. Vícegenerační film, který určitě bude výdělečný...(24.2.2019)

 • IGATY
  *****

  Po dlouhé době povedená komedie, při které jsme i slzeli smíchy. Už jsem přestával věřit, že se u nás ještě kdy povede natočit takto zdařilé dílo.(24.2.2019)

 • raikonen16
  **

  Nebýt nadprůměrného hereckého obsazení, o Ženy v běhu by asi nikdo nezavadil. Bez něho a také u tohoto typu filmů už standardní kamery tu toho moc pozitivního není. Když je ve výsledku asi nejpodařenějším vtipem product placement, je něco špatně. Ne, hledání slova "ho*no" v písmenkové polívce, ani Ondřej Vetchý pokoušející se nasadit kondom na okurku opravdu nejsou vtipné. Když k tomu pak ještě připočtete naprosto bizarní chování postav (Marcela v podání Terezy Kostkové si chce přes všechnu buzeraci vzít buranského Ondřeje Vetchého a Veronika Kubařová z okna stalkuje malou dívku, ke které se nádleně nastěhuje domů a nikomu to nepřijde divné),nelze z tohoto filmu být nadšený. Vše pak podtrhává poselství filmu, které v podstatě říká, že žena bez muže je absolutní nula a rychle by si měla nějakého najít, jinak neskončí dobře. Závěrečná scéna navíc nepříjemně zavání pokračováním. Už stačilo.(27.2.2019)

 • verunecek
  *****

  no tak na tuhle komedii bych zašla klidně znovu, perfektni spád, gegy Ondřeje Vetchého, ktery uz Život je život velmi pobavil a tady exceluje hlavně, kdyz učí syna nasazovat kondom...dobrá komedie na odlehčení od všech starosti ;)(27.2.2019)

 • Pajina68
  *****

  Příjemný, milý film. Šla jsem na něj bez nějakého velkého očekávání, ale moc se mi líbil. Některé hlášky byly fakt trefné a nejvíc se mi líbil Ondřej Vetchý, která bezvadně ztvárnil svou postavu.(28.2.2019)

 • Zuzina
  *****

  Super komedie, která potěší a pobaví. Vynikající herecké obsazení, jak dospělých, tak i teenagerů. Nikdo nehraje první housle, ale každá postava "má co do sebe". Příjemný večer u nového českého filmu. Na komedii Bezva ženská na krku sice nemá, ale rozhodně nezklame.(28.2.2019)

 • Amikcu
  *****

  Prvních 10 minut pomalý rozjezd. Zbytek filmu velká jízda, legrace i k zamyšlení.(2.3.2019)

 • Vila33
  *****

  Necekala jsem to a sla do kina s tim, ze to pretrpim, kdyz uz me kamaradka pozvala... Ale zazila jsem pohodu a smichu plny pytel :-) diky za takove zazitky!(4.3.2019)

 • Oxytocin
  ****

  Po nějaké době český film, na který se dá koukat a přitom nemá trapný humor, vulgaritu, postelové scény a jiné, co má zachránit nekvalitní děj.(6.3.2019)

 • wooloong
  ****

  Bylo to takové přímočaré, jednoduché a snadno předvídatelné. No a co, bylo to taky milé a já se dobře bavila.(7.3.2019)

 • Dunric
  odpad!

  Bylo tohle dno ?(9.3.2019)

 • tompolicky
  *****

  Konečně!!! Po dlouhých letech česká komedie u které jsme se s manželkou opravdu nasmály a místy nám tekly od smíchu i slzy. Perfektně obsazené a navzdory mnoha zdejším rádoby kritikům a znalcům opravdu dobré. Opět se ukazuje že pan Vetchý je opravdu nejlepší herec současnosti ( ne-li prostě nejlepší herec vůbec ) a i když má zde pouze vedlejší roli hraje neskutečně dobře. Film parádně odsýpá, co scéna, to perla ( krom asi prvních 15ti minut, než se rozjede ). Ve filmu se podle mého najde v nějaké z postav drtivá většina z nás. Vše krásně servírované, muzika, zápletka, postavy, příjemné a sympatické herecké výkony a hlavně spousta a spousta srandy :-D už teď se těším na pokračování.... A za scénu s okurkou navrhuji udělit Oscara :-D(10.3.2019)

 • Miroub
  ****

  Od komedie se neočekává žádné náročné umění. Očekává se humor. Od české komedie čekám milý, inteligentní humor. A ten tam přesně byl. Milý, příjemný film pro oddych po práci, náročném týdnu, nebo jen prostě pro odpočinek. Nakonec, kdo z nás tam nenašel alespoň úryvek, větu, hlášku ze svého života? Už víc jak měsíc vyprodává kina napříč republikou. Proč nejít do kina se zasmát a odreagovat? Od počátku vlastně tušíte, jak to dopadne, ale tak to vlastně chcete.(10.3.2019)

 • imaginer21
  ****

  Svěží, milé, v určité míře i špetku originální. Hlavně ale netlačí na pilu, ač mnohé dialogy/scénky naučenému divákovi už připadají vykonstruované, resp. viděné jinde. Avšak díky sympatickému obsazení a celkově konstantnímu good-feelingu to člověku vůbec nepřijde, ba naopak - skvěle se baví. A že těch perel, kterým se člověk upřímně od srdce zasmál, nebylo málo! Ideální pro rande (vyrovnané pro oboustranné vzájemné pošťuchování typu "to je jak u nás") a obecnou motivaci si taky nazout tenisky a spotit pár kalorií (i když na můj vkus rozhodně ne v smogem zaneřáděné Praze). Dvojce se nebráním.(11.3.2019)

 • duch9
  ***

  Film je na úrovni sitcomu, tvůrci zřejmě chtěli diváka za každou cenu pobavit, někdy na úkor logiky či příběhu. I já jsem se párkrát zasmála, i když trapné vtipy a situace samozřejmě převažují. Dlouhovlasý komparzista, co proběhne vedle Zlaty na závěr je nejvíc, tímto ho zdravím!(11.3.2019)

 • pavlosji
  ****

  Vtipné, milé...jeden z těch filmů po kterém odcházíte z kina s dobrým pocitem pohodového času...(13.3.2019)

 • Krtisko
  *****

  Paráda. Jednoduchá zápletka na vážné téma a na ní kopec legrace. Chvílemi jsem se smát tak, až mi tekly slzy a takových nás byla v plném kině většina. Krásný výkon Ondřeje Vetchého ve "vedlejší roli" směle konkuroval všem "hlavním" postavám příběhu. Zlata Adamovská v roli empatické babičky byla se všemi detaily naprosto úžasná. Dámy Kostková, Kubařová a Boková vytvořily naprosto uvěřitelnou sesterskou trojici s přirozenými charaktery. Martin Hofmann v roli smutného tatínka ukázal, že dovede zahrát snad úplně všechno. Jednou z hlavních rolí ztvárnil herec s velkým "H" Bolek Polívka, který ač byl na plátně jen několik minut, dokázal filmu vdechnout zápal, který nás bavil až do poslední vteřiny. Pojítkem příběhu se stal Vladimír Polívka jako trenér Vojta, který zvládl do své role vložit jak profesionalitu, tak lidskost. Nevím, jak se jmenuje představitelka Rozárky, ale byla rovněž naprosto úžasná. Dětské role bývají obvykle nepřirozené a laskavý divák nad jejich výkony "přivírá oči". To však v tomto případě neplatí a já věřím, že o této talentované slečně ještě uslyšíme. Za zmínku rozhodně stojí výběr hudby. Tu považuji za dokonale zvládnutou. Jediným drobným negativem zde vidím poněkud čitelný a předvídatelný děj. Ve spojení s únavou z každodenní rutiny jsem jej však vlastně téměř uvítal a u filmu jsem si vysloveně odpočinul. Ženy v běhu je krásný film plný lidskosti. Rád si ho pustím znovu. Tvůrcům děkuji za krásný zážitek.(14.3.2019)

 • emkon
  *****

  Původně jsem na tohle ani nechtěl jít, takže jsem ani nic moc od filmu nečekal. Ale ono ejhle! Já se výborně bavil. A se mnou celé kino. Dávám 90%(14.3.2019)

 • Benigni
  ****

  Velice příjemné překvpení. Při sledování tohoto filmu jsem se kupodivu vůbec nestyděla.(15.3.2019)

 • Narg79
  *****

  Super česká komedie :) Na české filmy moc často do kina nechodím, ale chtěl jsem ženě udělat radost, tak jsme šli. V sále bylo od diváků často slyšet: to jsi celý ty (Vetchý), což znamenalo, že je přítomno mnoho manželských párů :). Děj byl sice předvídatelný, ale zasmál jsem se dost. :) Žena po zkončení filmu chtěla ať ji koupím vodítko, že ho bude používat. Když jsem ji chytil za slovo a hned po filmu jsme šli do pet shopu, tak si to rozmyslela :)(15.3.2019)

 • Sashmen13
  *****

  Přiznám se, nevidím co přímo filmu vytknout, to co dělá, provádí dost slušně. Oproti některým věcem, co jsou ostatní experti řemesla schopní vyplodit, fakt slušnej oddíl, takže tak.(15.3.2019)

 • Semtex.cz
  ****

  Pozitivní česká romantická komedie. Na pět hvězdiček to tentokrát nebylo.(17.3.2019)

 • Pedro72
  **

  Film z kategorie zbytných. Klišé na klišé a otřepané gagy "ze života", které za střízliva obvykle nevyprávíte, a pokud ano, většinou se jim nesmějete. Hlavně těch žen mi bylo líto, chudinek zklamaných a neukojených, které za prstýnek udělají cokoliv. A nejvíc nejhorší je ta dvoutónová popmusic a ten běhavý umělecký videoklip uprostřed filmu. I tak dávám dvě hvězdičky: jednu za trénink, kterým zjevně musely herečky projít, druhou za autentickou únavu po každém doběhu.(17.3.2019)

 • WerushkaP
  ****

  Celkem pěkný. šla jsem na film, protože mi byl doporučen, částečně se člověk pobaví, vtipné situace tam jsou, ovšem jsou dost dvojsmyslné a něco je i přehnané.. Herecké výkony mi přišly dost umělé, krom pana Vetchého, ten je perfektní vždy. Nelíbí se mi, jak se vykreslují muži i ženy v tomto filmu.ale jako oddychovka na pobavení dobré.(18.3.2019)

 • femar
  *****

  Na filmu jsem byla dokonce 2x za sebou. Ne že by to bylo v plánu, ale stalo se. Podruhé jsem si film dokonce užila víc. Použiji slova mé kamarádky - " Z filmu se ta pozitivní energie se jen valí."(29.3.2019)

 • Toolkit
  *****

  U tohoto filmu nejde o děj a jeho předvídatelnost. Opravdu nejde o jednoduchost a klišé. Jde pouze o to si odpočinout. Pobavit se, zasmát se. Ondřej Vetchý je naprosto výborný. Vtipu a humoru je tam spousta a každý si něco vybere. Je prostě fajn být v kině, které se cele řehtá smíchy. Pravda občas neslyšíte dialogy, ale to je jedno. Alespoň je to důvod pro další projekci. Spousta komentátorů v tom filmu hledá vědu a chtějí působit profesionálně. Je to ale spíš trapné. Rozesmát lidi je hodně těžký úkol a tento film ho zvládá na jedničku. Tedy alespoň pro mě.(3.4.2019)

 • Rocky75
  ****

  Po dlouhé době jsem se v kině opravdu zasmál.(5.4.2019)

 • shagisson
  ****

  Rozhodnout se vzít ženské a rozběhnout se (nebo spíše to), to fakt chce odvahu a nějaký impulz. A navíc, pokud je středa, to fakt jde o téměř o život. Ale nakonec to fakt všechno klape, rozzáří to člověku úsměv na tváři a nakonec je z toho fakt příjemná pohodová, i když naprosto předvídatelná, komedie. Prostě pěkných 93 minut. JES!(21.4.2019)

 • JenYu
  ***

  Strašně mi to připomínalo vymydlený americký filmy, kde se vždy v pravou chvíli objeví krasavec (ideálně se psem), kde mají všichni sladěný šaty a boty, kde se velká rozhodnutí odehrajou lusknutím prstů v montáži na pozadí rytmické písně, kde pořád svítí slunce a celé to končí slavnostním obědem pod ševelícími korunami stromů. Kdyby tvůrci přidali nerozhodnost do osudu Jenovéfy, vypjatost do příběhu Terezy a bezradnost do linie s Veronikou, líbilo by se mi to víc. Ale pak už by to asi nebyla komedie... Každopádně Polívka mnohem lepší, než když jsem ho viděla naposledy, víc a víc Jenovéfy prosím a Vetchý je fakt klasa. Když nemůžeš, přidej víc - něco na tom nejspíš bude.(24.4.2019)

 • lineker
  ***

  Takže, ta prvoplánovost a samoúčelnost z toho stříká, jak z rozseknutý krční tepny ( žehlící Luďan byla skoro již parodie ). Jasně má to pobavit, má vás to vypnout, máte relaxovat. ale pokud má váš vkus nějaké svědomí ( pokud jste tedy majitele vkusu ), nelze tomu dát více než průměrné hodnocení. Martin Horský romantické filmy umí. Pro mne však byl Ženy v běhu spíše krokem zpět než vpřed. Hranice mezi Troškovými mega sračkami a pohodovou romantickou komedií se zde nebezpečně ztenčila.(3.5.2019)

 • Honey007
  ****

  Už dlouho jsem se v kině takhle nenasmála :) Ano, uznávám, je to taková oddechovka pro naši vícegenerační dámskou jízdu, ale o to víc jsme si ji užily :D Vždycky není třeba točit hluboká sociální dramata, i "pouhá" zábava se dá natočit s lehkostí bez trapnosti. A věřím tomu, že spoustu zejména těch rodinných hlášek u nás zdomácní. Slušných 80%(5.5.2019)

 • jarzek
  *

  Kdyby film na tohle téma natočili angláni, věřím, že by to byla pětihězdičková romantická komedie... třeba s takovým osazenstvem jako Deník B. J., to by byla radost se na to dívat... ALE! Tohle natočili Češi v roce 2019... A jak to tedy s filmem dopadlo? Pozitivní: 1. Zpočátku Ondřej Vetchý... bohužel postupně se i na něj dívalo hůř a hůř, když se opakovalo prakticky stále totéž... 2. Martin Hofmann... taky hlavně zpočátku... ale obecně asi nejkoukatelnější momenty filmu byly ty s ním... 3. Asi na 5 minut jsem v kině usnul a zkrátil si tak trápení. Negativní: Ano, tento film svádí k tomu, abych napsal: VŠECHNO!!! Ale pokusím se být co nejobjektivnější a co nejkonkrétnější. 1. Dementní scénář a režie. Postavy a situace jsou absolutně nereálné, dialogy otřesné... Přitom ty jednotlivé obrazy by mohly dávat smysl, kdyby nebyly úplně posraně napsané a natočené. 2. Amatérismus. Za všechny ty řemeslné ubohosti můžu jako příklad uvést třeba product placement... Kdo si vzpomene na ikonickou Forestovu botu nebo Robinsonova Wilsona, musí zaplakat. V našich filmech prostě chudák divák čumí jako piča od začátku do konce na logo Adidas úplně všude. Prostě každý aspekt toho filmu křičí do světa: takhle špatně se to dá taky udělat! 3. Snaha o vtipy za každou cenu, jejich kameňákovská úroveň a stoprocentní předvídatelnost... vtip s kolíkem připomíná vtipy dětí ve školce - ne lechtivým obsahem, ale tím, že autor ve své bezradnosti přišel na jedinou možnost, jak zajistit, aby věta evokovala to, co měla... "Hmmm hmmm, jak tam dostat třeba péro nebo kolík?? Aha! Ten pes by se mohl jmenovat Kolík!! Jsem to ale hlavička!" Ne, nejsi!!! Nikdo by nepojmenoval svého psa Kolík, víš??! Ještě štěstí, že tě nenapadlo, že by se ten pejsek mohl jmenovat Čurák! Dobrou noc, jdu se vyblejt...(6.5.2019)

 • GronTee
  ****

  Film Ženy v běhu hodnotím čtyřmi hvězdami. Řekl bych klasický Český film s jednoduchou zápletkou, kterou lze "prokouknout" již začátkem filmu. Film je velmi pěkně natočen, je použita hezká hudba, kamera, střih. Herecké výkony jsou obstojné. Osobně mi v hlavní roli nevyhovuje Zlata Adamovská, jelikož mi není sympatická, ale to je pouze věc názoru. Chválím za krásné záběry letní Prahy! Film jsem viděl již 3x a nebál bych se jej pustit znovu.(7.5.2019)

 • Pucmeloud
  **

  Stačilo, děkuji...ach jo, zlatá šedesátá!(20.7.2019)

 • Ornament
  ****

  Ke komediím přistupuji obezřetně. Neotřelý vtip se těžko hledá a i u této komedie se mi potvrdilo, že nejvtipnější místa se nenajdou v akčních, či komorních obrazech, ale dotýkají se především sexuality s vulgárním podtextem. Příběh je hladký, klouže po povrchu, nezachází příliš do hloubky. Nebýt excelentních hereckých výkonů v podání Zlaty Adamovské, Ondřeje Vetchého, Terezy Kostkové, potažmo Bolka Polívky (byť v okrajové roli), film by působil trochu křečovitě... Přesto za odvahu natočit z převážné většiny s nesportovními typy herců běžecký film, uděluji více hvězdiček, než by si film jako takový zasloužil.(22.9.2019)

 • wdo
  *

  Zbytečná, nudná, nenápaditá, předvídatelná záležitost. Klišé v každé scéně. Rádoby vtipné scény postavené na vulgaritách a dvojsmyslech. Opravdu se pro český film nenajde jiné téma než poslední přání a popel v urně (Výlet, Teorie tygra, Tátova volha a teď Ženy v běhu), nebo se tvůrci vsadili, kdo z nich to uchopí originálněji?(7.10.2019)

 • tunerking
  ***

  lepší česká komedie :) zasmál jsem se.(7.10.2019)

 • zorrra
  ****

  Na to, že som od toho naozaj nič neočakávala, tak celkom dobré, ba až vtipné a dokonca aj milé. Konečne po sto rokoch český film, kde neboli žiadne prsia a podobné záležitosti. Oceňujem aj slušnú namotávku na beh, zase som dostala chuť chodiť behať. Po dlhej dobe konečne film, ktorý bol pozitívny a vtipný. Za mňa 4*.(8.10.2019)

 • clot
  ***

  Docela milé překvapení.(9.10.2019)

 • ProchySBK
  *

  Jedna hvezda za Vetchyho, ale jinak uz zmente dialogy a premejslejte jestli se takhle vubec cesky rodiny doma bavi. To to u nas maji zensky tak spatny? Jinak hudbu, ktera je od zeny v pokuseni porad na stejny brdo, by to taky chtelo upravit. Je to jak v pohadce pro deti. A propo detsky hlasky ma moje neteř za jeden den vysypany z rukavu lepsi jak za celej tenhle film. No a to ze je film predvidatelnej kdo s kym a jak uz ani nezminuju. Sorry, tohle je na 30 procent.(9.10.2019)

 • Kralovna.Noc
  ***

  Hodnocení tak 50:50. Něco dobře, něco špatně. Místy vtipné,jindy přehrávané pasáže, všechno tak nějak strašně pozitivní a zápletky předvídatelné, místy nechápu nelogičnost chování postav. Je to taková velice nenáročná romantická komedie.(9.10.2019)

 • vydumnica
  ***

  Neviem sa rozhodnut medzi 3 a 4 hviezdickami, tak povedzme ze taky lepsi priemer :-) a fajn oddychovka nielen pre zeny...hmh idem si asi spravit jahodove knedliky alebo radsej cucoriedkove...70%.(10.10.2019)

 • gallina
  ***

  Kino plný ženských a z nich nejmíň polovina se neskutečně nahlas smála už v půlce věty, takže vlastně nevím, jestli můžu plně hodnotit...Zřejmě jsem o to nejvtipnější přišla. To zbývající mě zas tak nenadchlo, lepší průměr.(10.10.2019)

 • yastrab
  ****

  Po dlouhém době jednoduchá česká komedie, ve které není politika a nenutí diváka k zamyšlení(co tím chtěl básník říct).V podstatě jde o humorně podané mezilidské vztahy.Výborní herci a hudba.Dávám 4+.(11.10.2019)

 • stihac10
  ***

  6/10(11.10.2019)

 • Profík
  **

  Vyčítat romantické komedii klišé asi není úplně fér, jenže tady se s nimi zachází dost nešťastně. Je tam dost momentů, které působí nepříjemně cringy nebo wtf, v podstatě všechny příběhové vztahové linky by si zasloužily přepracovat. například začátek bářina vztahu je veliké wtf (pro představu, POZOR SOPILER,, jak by to asi vypadalo, kdyby místo Báry měla Věra syna a Hofmannova postava byla policistka?).Nejsem nějaký SJW , ale sexismus se tu objevuje až nepříjemně často bez jakýchkoli důsledků. Žádná z postav mi taky nijak výrazně nepřirostla k srdci, akurátní 2 hvězdy za 40%.(11.10.2019)

 • Crocodylus
  ****

  česká kinematografia málo kedy ohúri, no je určite na vyššej úrovni - ako slovenská... robím to so zvláštnym pocitom, ale v rámci kategórie "český film" si táto snímka zaslúži skôr 4/5 ako 3/5 (ktoré by sa mi udelovali naozaj jednoduchšie)... dobré herecké výkony, dobrá kamera, vtipný námet (...) ba dokonca aj primeraná dávka "romantiky"... bol som milo prekvapený :) = príjemný večerný film!(12.10.2019)

 • PenelopaW
  ***

  Některé z dialogů a scén mi přišly hodně nepřirozené (např. matka rozebírající s 15letým synem, zda už si zasouložil, a s tím související navlékání kondomů na okurky), mnoho momentů bylo předvídatelných, ale celkově to bylo docela milé překvapení, které potěšilo a neurazilo.(13.10.2019)

 • stuj
  ***

  Taková pohodička.(15.10.2019)

 • Tom333
  *

  Další "otravná" komedie milostných vztahů, která česká kinematografie plive na plátna každý rok stále víc (až je těžké se v názvech "filmů" zorientovat). Jedna hvězda za "vtipného" Ondru Vetchého...Zbytek statický, nudný výkon. (...never more!)(15.10.2019)

 • Franki69
  ****

  Naprosto krystalický ženský romantický film, srovnatelný třeba s deníky Bridget Jonesové. Nasnímaný v optimistických barvách, s patřičně optimistickým soundtrackem a s občasnými humory. A také se zdravovědným poselstvím o duševně očistném a zdraví prospěšném běhání ve vystajlovaných elasťácích. Film mě příjemně překvapil nekomplikovaností, udržel se v hranicích romantického kýče, aniž by sklouzl do sebeparodie. I chlap ho přežije, když tedy skousne, že mužský element je ve filmu odsunut do vedlejší role užitečných a roztomile připitomělých troubů. Nakonec jsem rád, že jsem ho viděl a dávám 75%.(16.10.2019)

 • Save77
  ****

  Po všech těch intoušských a psychologických sond do lidských niter, je tenhle snímek pohodovým a úsměvným bijákem. Láska, romantika, happy end. Nic složitého, oddechovka a úprk z každodenního blázince. Moc se mi líbila Tereza Kostková, nejpřirozenější postava ze všech. A zamilovaný Vláďa Polívka. Ach, to mládí. :-)(16.10.2019)

 • obrobr
  *****

  Maximální pohoda , maximální sranda . joooooo . To je po dlouhé době super česká laskavá komedie . Za mě pět hvězdiček a soukromě ještě jednu navíc(16.10.2019)

 • r3musko
  *****

  Príjemná česká romantická komédia. Film s pozitívnou energiou a s klasickou štruktúrou príbehu, zvratom a následným happyendom. Občasný produkt placement zase tak nevadí.(17.10.2019)

 • ferdafs_fs
  ***

  Vždy, když mi někdo řekne "na tohle se podívej, moje na tom byla s kámoškama a nachlamali se", nedopadá to dobře. Už jen proto že jsem chlap. A (ne)připadá mi vtipné úplně něco jiného. Přišlo mi že se tam často přehrává, viz (bacha SPOILER) Vetchý, kondom a okurek. Ale vcelku je to pro mě po dlouhé době taková milá, docela koukatelná česká rodinná podívaná, ne tak zcela ale ze života.(20.10.2019)

 • DoktorSlovo
  *

  Bože děkuji,že jsem neviděl v kině.Ne trapné,ale zoufale novácky televizní.Ty dvě tři pousmání stačí z bídou na tu jednu hvězdu.(20.10.2019)

 • MM1979
  ****

  Po opravdu dlouhé době normální a zábavný český film. Trochu až moc předvidatelný, ale tak nějak mile... Jediné, co by mě zajímalo je to, co by je čekalo / čeká v druhém dílu :-)(20.10.2019)

 • bournak
  *

  Nečekal jsem žádný zázrak, ale přece jenom jsem byl zvědavý na mimořádně komerčně úspěšnou komedii. O to větší bylo zklamání. Sice jsem se několikrát zasmál Ondřeji Vetchému, který film trochu zachraňoval, i když i jeho prvoplánový humor ve mě někdy vyvolával pocity trapnosti. Film je determinován špatným scénářem, laciným humorem, neuvěřitelně špatným soundtrackem, trapnými dějovými liniemi(příběh prostřední dcery) a výsledkem je hloupé a průměrné nic.(20.10.2019)

 • francouz2
  odpad!

  Dost velká slabota. Na deset trapných pokusů o vtip byl jeden povedený. Zoufalé výkony herců, jediný Vetchý byl občas dobrý. Adamovská by se měla držet Ordinace, jako klíště, protože to je tak maximum, na co její umění ještě stačí. Začínám si myslet, že zdejší hodnocení jsou silně zmanipulovaná u filmů, které právě běží v kině. Proto dávám odpad. Jinak by to možná na 2* bylo.(22.10.2019)

 • starr64
  *****

  Jsem trochu skeptik vůči české kinematografii, ale tenhle film velice překvapil. Konečně někdo pochopil systém filmu tak, aby se divák nenudil. Film ma spád, humor a má i průvodní píseň cca uprostřed filmu, kde se mezitím odehrává další dej...zkrátka tvůrce pochopil, že když chce návštěvnost, musí dát divákovi to, co chce.(22.10.2019)

 • princeznaaur
  *****

  Prijemny romanticky film plny humoru,O.Vetchy a jeho hlasky vyborny.Ve srovnani se zahranicni produkci v posledni dobe,je to jeden z mala filmu,co se da oznacit za opravdu romanticky, navic rychle ubiha,u filmu se nenudite,ale je uz zjevne hned v zacatcich,jaky to bude mit prubeh. Na kvalite to vsak nic neubira.(22.10.2019)

 • kavralajka
  ***

  Průměrná komedie, ale mohlo to být i horší. Třetí hvězda za Ondru Vetchého😉(22.10.2019)

 • PaulBarva
  ****

  Ve dvaceti bych to poslal do odpadu, páč by mi to přišlo naivní jak film pro pamětníky, a ani bych to nedokoukal. Ve třiceti bych to už musel dokoukat, jelikož jsem byl ženatý, dal bych tak dvě hvězdy za krásný holky. Ve čtyřiceti bych dal tři kvůli odkazu na rodinu, akorát nevim jestli bych se na to vůbec koukal. Před padesátkou dávám čtyři. Život je totiž krásnej díky lásce. Asi fakt stárnu.(23.10.2019)

 • Mazmen
  ****

  Konečně česká komedie která nebyla až tak trapná. Děj byl sice předvídatelný, ale celkem příjemný.(25.10.2019)

 • PMU
  ***

  Vetchý za 5* zbytek za 1*(27.10.2019)

 • Marla_Lev
  ****

  Moc pěkná pohádka! I jsme se zasmáli. Víc v tom nehledej...(29.10.2019)

 • zvirek
  ****

  Ale jo, docela sranda, dobří herci, slušnej scénář, takhle nějak si představuji povedenou komedii.(30.10.2019)

 • Wolv3rine
  **

  Tak jsem se zase jednou nechal ovlivnit zdejším hodnocením a tentokrát to teda neklaplo. Možná to bude tím, že nejsem ženská, pro které je tenhle žánr primárně určen. Působí to na mě jako další díl ze série mužů a žen v pokušení, naději a nevim čeho ještě. Všechno krásně sluníčkový, postavy krásně šablonovitý, konec krásně krásný. Prostě klasicka pohádka pro baby na nedělní odpoledne. Nemůžu říct, že by mi to náladu trochu nezlepšilo, ale to je asi tak vše, nic víc (kromě opět skvělého, i když šablonovitého Vetchého), v tom filmu není. Dvě hvězdy a nazdar!(2.11.2019)

 • quido.morava
  **

  Lidi kolem mne to neustále opěvovali, tak jsem se na to podíval a... nechápal jsem, co na tom viděli. Naprosto předvídatelná a kýčovitá skoro-komedie. Sem tam vtip, sem tam dojemná chvilka, jinak infantilní prázdnota. Co víc k tomu napsat, snad jen, že i Martin Hoffman tam byl toporný, na což u něj nejsem zvyklý...(2.11.2019)

 • SaintMichael
  ***

  Už od začátku je předem jasné, jak to bude dál. V ničem nepřekvapí. Být ženská a žehlit u toho prádlo dám ale 5*(5.11.2019)

 • slatkakuca
  **

  Dvě hvězdičky pro Kolíka(11.11.2019)

 • film_fanda
  *****

  Milá podívaná, super film.(14.11.2019)

 • Lykos
  ***

  Sice to bylo očekávatelné od začátku do konce, ale hezky se na to dívalo a na rozdíl od některých recenzentů mi nevadí, že to nebylo o tom, jak chudák do ještě větší nouze přišel. Ano, nikdo neměl existenční problémy, všichni měli obrovské byty, a jásavé životy, ale u tohoto žánru se asi nic jiného nedá čekat. Klišé střídalo klišé, ale opakuji, nějak mě to neurazilo, asi proto, že jsem nic nečekala. Třeba se jednou najde borec, který natočí nešablonovitý romantický příběh plný neočekávaných zvratů, netradičních postav a zápletek, bude to mít špatnej konec a ještě ke všemu na to lidi budou chodit...no ale než se to stane, tak asi radši vezmu za vděk tímhle, než proboha Źenskou na vrcholu.(16.11.2019)

 • motoe
  *****

  Po dlouhé době povedená vtipná česká komedie.(17.11.2019)

 • vlado1978
  **

  Pěknej nápad a příběh a dobré obsazení.Jinak totálně zmrvený film.Spíš to byl takový televizní příběh.(21.11.2019)

 • JerryPilsen
  ****

  Příjemná komedie,která po záplavě debilních filmů současnosti zahřeje.I přes pár stereotypů se jedná o nadprůměr.(23.11.2019)

 • radan16
  ****

  Pekna oddechova ceska komedie plna srandy. Chybi prekvapive momenty, jednotlive udalosti jsou plne predvidatelne. Naopak cim mne film nadchnul bylo mnozstvi a kvalita jednotlivych vtipu.(23.11.2019)

 • Langustavson
  ****

  Na naše poměry nadprůměrné. Já se pobavil, ohromně zasmál, oddechl jsem si u toho a celkově jsem byl velmi mile překvapen z celého filmu. Milý a příjemný film. :)(24.11.2019)

 • Vaclav.Krali
  ****

  Jakože žádný terno to není, ale taky to není marný .... A dokonce mi nevadila ani Kostková :-)(26.11.2019)

 • Ja.Malachi
  ****

  dobre som sa pobavil...výborný film...mám rád prirodzené hranie kde ani nepoznáte že to hrajú..:)(26.11.2019)

 • Krastowski
  *

  Velmi, velmi slabé. Ženy jsou zde za slepice a muži, zejména Ondřej Vetchý, za trubky. A všichni dohromady za trapáky. Snad jen Martin Hofman není vysloveně trapný. Jako dvacetiminutová epizoda do Bakalářů by to snad obstálo. Ale jako film je to zoufalé.(3.12.2019)

 • godal
  **

  Mohly být tři hvězdy,nebýt toho rozmazleného spratka od Polívků...Ale jinak průměrná komedie,občas i úsměvná...(13.12.2019)

 • Novko
  ****

  Na poměry dnešních českých komedii, mě to docela překvapilo. Humor je tu dobrý, ale někdy nucený. 7,5/10.(13.12.2019)

 • GrooteLulu

  to musel dělat jenom Vetchý a parta žen(13.12.2019)

 • GS58
  *****

  Milý, vkusný film, který mě pobavil. Po shlédnutí mi bylo moc dobře. To je jeden z neposledních úkolů umění. Dávám plný počet hvězdiček.(18.12.2019)

 • Accuphose
  *

  Normálně se na tyhle filmy nekoukám, nicméně jelikož nám ČSFD poslalo žádost o hodnocení českých filmů, tak jsem šáhl po něčem, co má alespoň trošku solidní hodnocení. A bohužel musím říct, že je to typický český film, které se tu posledních 30 let točí jak na běžícím páse. Jednoduchá zápletka, lineární vztahy, snaha vyřešit všechny problémy za 45 sekund. Pak se to jakoby zašmodrchá, aby se to později rozšmordchalo že. Normálně bych nedal ani jednu hvězdičku, ale protože ty ženský evidentně nechaly fakt běhat, tak za to si to tu jednu hvězdičku zaslouží. Jinak film netřeba dál komentovat.(21.12.2019)

 • Hombre8
  *

  Pilcherovsky trapná záležitost a masívní dávka podbízivosti a podlézání cílové skupině. Děkuji prozřetelnosti za to, že mezi ni nepatřím. Bych řek, že to režíroval hlavně kameraman.(22.12.2019)

 • P_Soar
  ***

  Příjemný film na jedno zhlédnutí, ale kdybych chtěl být kousavý, řekl bych, že je příjemný tak, až je podbízivý. Také bych ocenil, kdyby v něm absentoval pokleslý "humor" na úrovni základní školy (hlava mi nebere, jak se mu mohou smát dospělí lidé, pro které je ten film určený). Ale asi se musím smířit s tím, že to je takový "trademark" tuzemských mainstreamových komedií.(4.1.2020)

 • kareluh
  ****

  Skvělý film. Výborný Ondřej Vetchý. Pohodová komedie, která ztvárňuje život tzv. "běžných" lidí. Kterých je stále hodně. A je to super. Mělo to šmrc, elán, tah a humor. Jen tak dál. Líbilo se mi ten film. :)(7.1.2020)

 • Tonula
  ****

  ženy v běhu jsou po několika letech pěknou českou romantickou komedií. Není to sice obrovské umění, ale diváka pobaví a co víc si od komedie může člověk přát? Ve filmu jsem se několikrát zasmál, protože se tam odehrávají scénky odpozorované ze života a herci dokáží být přirození a zábavní bez viditelného "filmování". Výborné jsou dětské role, Michaela Sodomková hraje úžasně a z mužské poloviny jí zdatně sekunduje malý syn Terezy Kostkové Antonín Kracík, který obvykle nerozumí výrokům svého staršího bratra a zkoumá je u rodičů. Z dospělých herců byly výborné všechny ženské hrdinky a mezi muži září Ondra Vetchý. Škoda, že český divák má tendenci trochu podceňovat domácí komedie, protože Ženy v běhu snesou srovnání s tím lepším, co se dnes natáčí na světě a pokud k nám něco podobného přijde z Holywoodu se světovými hvězdami, mívá to lepší hodnocení, aniž by byly tyhle filmy hodnotnější. Jedinou výhradu bych měl k tomu, že jako většina filmů z poslední doby i tento sklouzává k tomu, že relativně mladé role hrají herci v předdůchodovém věku. Jako by u nás měli děti jen lidé po 40. roce věku. To je však jediná připomínka. Pokud bych mohl dát 4,5 hvězdičky, dal bych je rád. Protože to na celých 5 nebylo, vidím to na lepší 4*(24.1.2020)

 • Feacher
  ****

  Po všech těch reklamách jsem se na tento film tedy podíval a musím říct, že se mi docela líbil. Co mi vadilo bylo možná až moc přeidealizovaný život a události v něm. Postavám vesměs všechno vycházelo v až podezřele stejné době, pak se najednou všem dařit přestalo a nakonec to pro všechny zase dobře dopadlo. Ale to je krása filmu, že se vše stane tak, jak scénárista a režisér chtějí a nemusí se přitom ohlížet na cesty osudu.(16.2.2020)