poster

Ženy v běhu

 • anglický

  Jogging for Love

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Ženy v behu

Komedie

Česko, 2019, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (248)

 • Phietros
  *****

  Naprosto luxusní záležitost! Horský zamakal a vše natočil do jediného detailu a je s toho adept na českou komedii roku! Skvělé herecké obsazení, povedený humor a k tomu situace ze života dělají z filmu opravdový nadprumer českého žánru! Děj je postavený na posledním přání zesnulého otce tří dcer a jeho ženy, která se rozhodne ho splnit. Všechny dcery stmelí a přesvědčí na nelehký úkol - uběhnout maraton, který si jako team rozdělí na čtvrtinu. 85%(10.3.2019)

 • Tetsuo
  *

  Ženy v běhu jsou oslavou středostavovského způsobu života, jehož naplnění v současnosti uniká stále více lidem. Stylové byty, žádná traumatizující práce, rodinná pospolitost u bohatě prostřeného stolu na venkovské chalupě, pravidelný pohlavní styk ve středu, všechny pěkné chvíle natočené na videokazetách. _________ Svět, kde neexistují sousedé, chudoba, politika, internet a kdokoli, kdo by nechtěl patřit ke střední třídě. Být na tom opravdu špatně je nemožné, být bohatší je fuj, jak ukazuje příklad Kaččina šéfa, být jenom trochu alternativní taky, viz promiskuitní malíř. Jenom poctivý střed, nic jiného a nikdy jinak. Zaopatřit se, vdát se, rodit děti, zhebnout, nechat se zpopelnit a vláčet v batůžku na maratónu; žádné další horizonty. ________________________ Možná je to na záměrně neprovokativní a schválně uměřený film příliš příkré hodnocení. Co je špatného na tom, odpočinout si večer u něčeho, co tak nějak vzdáleně připomíná reálný život? Není v tom filmu aspoň trochu vzpoury, že ty ženy přece jenom někam vyběhly? _________Ve skutečnosti se tu ženám nedopřeje ani trošička rozletu. Umožňí se jim vedle domácích prací jen další dřina a pocení při běhu, který přinese pouze sňatek s chlápkem, na nějž budou dřít doma. Jistěže nejde poznat, kam přesně se budou ubírat vztahy všech dcer, ale rodinné předpoklady a vzory už tu jsou. _______________ Doba a společnost se dnes vyvinuly natolik, že západní romantická komedie zamezuje obojí ztrátě – jak v soukromém, tak v profesním životě. Česko roku 2019 se ovšem pořád nachází mezi zaostalými společnostmi, kde tvůrci filmovým postavám zabraňují v dilematu a rovnou je zbavují traumatu, že by mohli přijít o práci a osobní realizaci. Jsi žena, žádnou nepotřebuješ. Stačí ti snubák, dítě a pes. _____________ Námitka, že muži jsou v těchto komediích zobrazováni tak, že ani oni se bez žen neobejdou, neobstojí. Žádný z nich se tu necítí neúplný, nikdo na ně nevyvíjí nátlak to změnit a nakonec i to, co žena považuje za krizi, je pro ně zábava a pohodový stav. Když já dělám doma bordel, o nic nejde, když ho máš doma ty, ženo, je to tvoje ostuda. ______________ Tak takhle my si tady žijeme. Respektive, takhle o nás smýšlejí filmoví tvůrci, kteří tu chtějí být nejúspěšnější.(25.3.2019)

 • Tosim
  ***

  Vážně jsem byl zvědavý a ve finále jsem ani moc nelitoval. Tenhle film je jednoduchý, v tom kladném i záporném významu - není téměř primitivní a zároveň je skoro stoprocentně romantický - takže už od začátku poznáte, jak věci skončí. Jen ten Martin Hofmann vypadal docela ztraceně, to bych ale přičetl mládí Martina Horského, který má za sebou jak otřesné, tak průměrné projekty (Na vodě, Láska je láska). Právě proto nežehrám, že tvůrce zobrazil jen základní lidské typy a místo sofistikovaných postav napsal roli pro praštěnou a lehce sobeckou postavu Ondřeje Vetchého a počkám si, co bude dál. Na druhou stranu je tenhle snímek víceméně spotřební zboží, ale i přesto ten miliontý divák za měsíc a něco vyrazil dech i mě.(25.3.2019)

 • Matty
  **

  Nepřekvapí mě, pokud půjde o jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů tohoto roku. Tomáš Hoffman dobře ví, jak oslovit dost široké spektrum diváků. Jde to poznat i na skladbě hlavních hrdinek, z nichž každá zastupuje (a oslovuje) jinou generaci. Navenek ideální produkt pro vícegenerační „dámskou jízdu“. ___ Film se zpočátku navíc jeví jako jedna z vkusnějších českých komedií. Obstojně zvládnuté řemeslo a dobře sehraní herci však ve skutečnosti jen pomáhají zamaskovat, že lacinost humoru a míra sexismu je srovnatelná s komediemi jako Padesátka nebo Bajkeři. Možná ale máte laťku nastavenou jinak a kameňákovský humor založený na replikách jako „Jeho Kolík mi otravoval moji Fanynku“, na soutěžení ve skládání slova „HOVNO“ z písmenkové polévky nebo na neúspěšné snaze Ondřeje Vetchého nasadit kondom na okurku, vám nebude připadat nijak urážlivý. Humor je jinými slovy otázkou individuálního vkusu a každému sedne něco jiného, což je naprosto v pořádku. Ženy v běhu je ovšem bolestivé sledovat také coby ukázku toho, jak si většina českých tvůrců představuje filmy o ženách a pro ženy.___Hrdinky zpřítomňují ty nejobehranější stereotypy a jsou definované výlučně svým partnerským životem (resp. jeho neexistencí). Vnitřní sílu a životní štěstí nacházejí díky mužům, ne díky tomu, že by překonaly samy sebe. Běhání je pouze prostředek k tomu, aby se s někým seznámily, vyšly svému (zesnulému) partnerovi vstříc nebo vyřešily vztahové problémy.___ Marcela zosobňuje typ ženy v domácnosti oddaně obskakující partnera. Zjevně jí nevadí, že se partner chová jako malý kluk a ke stejně nezodpovědnému přístupu vede všechny syny. Veškeré jeho sexistické chování bohaté na urážení a ponižování partnerky má omlouvat to, že v závěru, poprvé a naposledy za celý film, projeví jistou citlivost. Všechno je dosavadní jednání je mu tím odpuštěno. Bára pro změnu definována pouze touhou realizovat se jako matka a Kateřina tím, že se nerozumně upíná ke staršímu bohatému muži a nedokáže udělat rázné rozhodnutí.___Jeden (mrtvý) muž tedy ženy přiměje, aby začaly běhat, jiný je pak běhat naučí a další, neméně dokonalí (psy a děti milující) partneři, se postarají o to, aby v životě našly hledané štěstí. Nechybí ani vtipkování o špatném orientačním smyslu žen. Žádná žena pohledem filmu zkrátka nemůže být úplná, pakliže nemá dítě a partnera (omilostněny jsou akorát ženy, jejichž partner zemřel, byť život dotyčné v jistém ohledu nadále řídí).___Ostentativní product placement, nelogické (resp. nekonzistentní) jednání postav, prudké změny tónu od sentimentálního sledování home videa k jednoduchému situačnímu humoru, nevyrovnaný rytmus nebo vytváření pseudokonfliktů kvůli natažení stopáže jsou v daném kontextu v podstatě jenom drobnosti. 40%(1.2.2019)

 • Malarkey
  ****

  Já jsem se po shlédnutí filmu Ženy v běhu stal okamžitě po příchodu domů mužem v běhu. Nasadil jsem neposlušné tenisky, kraťasy, mikinu a vyrazil s větrem o závod za lepším zítřkem. Po běhu jsem si uvědomil, že mi je tak dobře, jako když jsem sledoval tento, Američan by řekl, "feel good" film, na který se hrozně hezky kouká. A nejenom na něj, ale i na děvčata nebo krásné záběry na Prahu. Super! Je vidět, že Martin Horský je člověk na svém místě a za ta léta si vytvořil rukopis hrozně příjemných komedií, které film za filmem povyšuje kvalitou na další úroveň.(16.4.2019)

 • Enšpígl
  ****

  Tohle je příjemňák jak poleno ! Není to vtip sem, vtip tam, ale z filmu jde neskutečně pozitivní energie. A chlapi toto je message pro Vás. Ženy v běhu jsou pro nás může vysloveně dar z nebes. Jdi na to se svou dámičkou, on ti ji film příjemně uvolní, takže si ušetříš práci, navíc ti zaručuju že při některých scénách zejména Ondra v tomto ohledu rozdává humor po vagonech. A když se nepobavíš, nevadí , máš tam na 90 minut hezký ženský .No a pak si doma, milej chlapče doběhneš bud do pelechu nebo do kuchyňě podle priorit každýho soudruha pro zaslouženého odměnu. Hlavně nepřiznej, že se ti to líbilo, aby si působil obětavě, to je nejlepší, pak tomu tady v klidu anonymně můžeš dát velký hodnocení. Film je skvělej i jako odpustek, když si třeba víc v nějaká útulničce víc přebral a tvůj ranní příchod nebyl oceněn aplausem, hoď druhej den do placu pak vstupenky na biják a pak už jen sleduj jak tají ledy. Jo a ještě věc Martin Hofmann je král roku 2019, prostě ten chlap to v sobě má a válí v seriálu i ve filmu jak démon. A to nízký hodnocení ? No, tak pokud chceš mít party jako když zhasne, pozvy tam Mattyho, Tetsua a další filmový kritiky, protože pak jedinej úsměv na takový party bude ten, co si vygoogluješ.(1.2.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $8,420,479▐ Veľmi milé pohodové prekvapenie. Konečne sa točia aj v našich končinách účelové, podarené filmy, ktoré majú čosi do seba. Dej upúta už od úvodu, zbytočne trápnym scénam sa tu našťastie vyhýbame veľkým oblúkom. Samozrejme občas príde aj nejaké to klišé, hlavne v druhej polovici filmu pri kryštalizácii vzťahov, tam to troška kazí, brzdí (ináč by som išiel ešte vyššie z hodnotením) ale ináč excelentne úderná romantická komédia. Herci v pohode, skoro by som povedal, že taká česká Láska nebeská. /videl v kine 2x: 85%/(13.2.2019)

 • Viktooorka
  ****

  Děj strašně předvídatelný, což ale nevadí, protože se člověk od srdce zasměje :) Vetchý a "jeho děti" neměli chybu. Určitě si pustím znovu a velice ráda :)(26.4.2019)

 • Pethushka
  ****

  Dalo by se říct, že na jednu stranu tenhle film ženy vybízí k sebedůvěře a oslavuje sílu, která může vzniknout, když se ženy spojí. Na druhou stranu ale ženy zobrazuje jako jednoduché živočichy, kteří mají v životě jeden jediný cíl - najít si chlapa a všemi možnými prostředky ho přinutit, aby jim nasadil prsten. Nejsem si jistá, jestli tím chtěl Martin poukázat na tohle smutné nastavení společnosti nebo má za to, že to takhle prostě na světě chodí. Každopádně se mu nějak podařilo najít v tom rovnováhu a nastavit příjemně bojovnou atmosféru, která diváky skoro až vybízela k tomu, aby se zvedli a začali běhat. Zkrátka, holky mě moc bavily a Ondra blbce taky zahrál dobře. Příště půjdu zas. 4*(22.2.2019)

 • Zíza
  ****

  Nečekaně legrace. Nebylo to tak trapné, jako občas české komedie umí být. Bylo fajn, jak se všichni kolem v kině smáli, občas někdo vykřikl: „Jak u nás doma.“ A to je asi fajn, ne, jak se diváci dokáží velmi snadno identifikovat s postavami. Samozřejmě celý jejich život byl zjednodušený, ale tak nebyla to sonda do života tří/čtyř ženských, ale vlastně romantická komedie a v rámci žánru to splnilo, co mělo. Hlavně se to obešlo bez fekálního humoru, takže za mě palec nahoru. Pro mě překvapení, že to byla příjemná bezduchá podívaná, opravdu nenáročné podívání a neurážela intelekt diváka, protože se ani nesnažila hrát na něco emancipovaného a hlubokomyslného.(11.3.2019)

 • NinadeL
  **

  2x Ženy v běhu jsou úplně stejné jako všechny ty filmy o Mužích a Ženách, ať už se jim dají jakákoli přízviska. Třeba bude Horský novým Vejdělkem, kdo ví. Scénárista Bezva ženské na krku a dvou dalších mizerných romkom. Dneska je nutnost, aby v úspěšném filmu tohoto žánru hrál Vetchý, ženský protějšek pak musí být populární tvář z televize (tady máme dokonce takové ženy dvě, Adamovskou z Ordinace a Kostkovou ze StarDance) a téma musí být trendy (kdo dnes neběhá a nekupuje si moderní sportovní oblečení?) a tady je skutečně tohle všechno. Viděla jsem ještě nehotový střih před uvedením do kin a cílovka byla nadšená, ale to jsou ty maminy, které české filmy neznají a kamarádka jim musí poradit do dotazníku, že mají rády přece ty Pelíšky. Ostrá kopie se pak moc neliší, jen byly pokráceny scény, kterým prostý lid nerozuměl nebo se u nich nudil, případně jiným se smál více.(29.1.2019)

 • lenuse
  *

  Zasmála jsem, se to nepopírám, ale zároveň mi z toho filmu bylo úzko, příběh prostřední dcery byl jednoznačně nejtrapnější, ten mi byl opravdu nepříjemný.(20.2.2019)

 • Spiker01
  ****

  V době mého hodnocení 81%? Nová česká komedie? Před dvěma týdny bych tomu nevěřil, ale nyní mohu osobně potvrdit, že tu máme další Bezva ženskou na krku (se stejným tvůrčím týmem) a fajnovým obsazením, které sype jednu hlášku za druhou. A ačkoliv jsem neviděl klenoty typu Věčně tvá nevěrná nebo i Po čem muži touží, mohu směle konstatovat, že Ženy v běhu se nezařadí mezi ty pitominy, na které je stydno koukat. Zasmál jsem se, hoďka a půl utekla jako voda a z kina jsme vycházeli spokojení. A Vetchý je jako vždy boží! Silných 8/10.(6.2.2019)

 • Ampi
  ****

  Do krásného prostředí Vyšehradu byl zasazen ladný běh čtyř půvabných představitelek Kovářových (Věra, Marcela, Bára, Kateřina). Příběh filmu je lidský, příjemný a odpočinkový. Přesto ne nudný. Postava Ondřeje Vetchého mi připomínala Jirku Luňáka z Okresního přeboru, postava Martina Hofmanna zase Luďana Říhu z Mostu!. U Vladimíra Polívky podobně jako u jeho sestry Anny platí, že jablko nepadá daleko od stromu.(3.3.2019)

 • Rosaviva
  ****

  Nedá se od toho čekat nic náročného, ani nic překvapivého. Už od začátku víte jak to dopadne, protože to je strašně průhledné. Ale ono to ani moc nevadí, cílem filmu je hlavně pobavit a odpočinout si u něj a to se tu vyloženě podařilo. A že já zrovna české filmy moc nemusím. 4*(8.2.2019)

 • mchnk
  ***

  Děvče, milenko, manželko, matko i na prince čekající princezno, pracující česká a slovenská ženo! Alou do kina! Horský se Vám trefuje do černého...za sebe - docela milá rodinná komedie s přesnou dávkou sexistického i přihlouplého humoru. Na odpadní srandu bez jakékoli soudnosti jsou u nás jiní tvůrci. [Kino Citadela - Litvínov](1.2.2019)

 • Pedestrian
  ***

  Feel good komedie bez záporných postav, u které je pochopitelný jakýkoliv rozpor v hodnocení. Kdo se nad tím totiž zamyslí, se zlou se potáže. :) Prosím spin off Vetchého rodiny.(3.3.2019)

 • heyda
  ****

  Konečně příjemná a povedená česká komedie, která dobře plyne a obsahuje jen velmi málo narušujících scén (viz krádež urny). Doporučuju všem ženám, dívkám i zamilovaným párům. 80%(3.2.2019)

 • packa
  ****

  Aby bylo jasno, Ženy v běhu nebudou naši kinemetografii zastupovat na Oscarech, ba ani v Cannes. To však vůbec neznamená, že je to špatný film. Naopak! Jen jeho cílovkou nejsou akademici či kritici, nýbrž publikum, které se nechce v kině filmově vzdělávat, nýbrž "jen" od plic zasmát. A to prosím pěkně za své těžce vydělané peníze. A co se týče zábavy, musím říct že se film opravdu povedl. Publikum se permanentně řeže smíchy. Dobrá práce! PS., tetsuo, mám pro tebe dvě rady - 1. vstup do sálu jen na vlastní nebezpečí; 2. a recenzi si odpusť, je to pro tvé dobro, pokazil by sis pověst!(28.1.2019)

 • eLeR
  ****

  Svieže a príjemné ... a neustále v behu.(19.2.2019)

 • Chrustyn
  ***

  Film, který nijak nevyčnívá, ale překvapivě na české poměry ani neurazí. Po celou dobu divák ví, co se stane v příštích minutách a nikdy nedojde k žádnému překvapení. Vše jde tak, aby to nakonec mohlo dopadnou, jak nejlépe to jde a pokud přijde nějaká menší krize, divák ví, že bude zažehnána. Je to jednoduchá, nenáročná zábava, na kterou můžete vyvést ženu a nijak Vám to neublíží a jí zároveň potěšíte.(11.2.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace