• Austrálie

Animovaný / Sci-Fi

USA, 2019, 81 min

Já tyhle animáky žeru a doufám, že jakmile dojdou povedené předlohy, zvládnou u Warnerů i nějaké nové. Batman : Hush jsem nečetl a dokonce jsem ani nebyl s příběhem ani konkrétní postavou obeznámen (prý je celý příběh pozměněný) a ačkoliv jsem se po 15ti minutách bál, že je zápletka hrozně čitelná, nakonec to tak nebylo a moc mě to bavilo celých 80 minut. Navíc film skvěle využívá Batmanovu rozvětvenou mytologii a objeví se zde opravdu hodně postav, dokonce i záporáci, které jsem snad v téhle sérii animáků doposud neviděl. Batmanovská série je prostě nejlepší..9/10(31.7.2019)

Po dlouhé době super animák s Batmanem. Najdeme tu téměř všechny jeho hlavní záporáky. Výjimečně se dá dohromady s Catwoman. Mihne se tu i Superman, Lois, Luthor nebo Damian. Hlavním záporákem je ovšem záhadný Hush, který tahá za nitky. Ví o všech všechno, ale oni o něm nic. Nakonec se ukáže, že je to jeden starý známý. Akce je super a dost mě překvapila Hushova identita. Chtělo by to víc podobných animáků."Batsy, ty už sis našel někoho nového?"(31.7.2019)

• NiaWolf

Tohle je opravdu hrozné „znásilnění“ jednoho z nejlepších Batmaních příběhů. Nechápu, proč se film schovává za jméno příběhu Batman: Hush, když z něj vybrakuje jen kulisy a následně tu nejdůležitější zápletku spláchne do kanálu. Kdyby se film jmenoval Batman a Catwoman – milenci v texaskách, tak neřeknu ani popel. Zatímco v komiksové předloze se vše točí kolem traumatu ze smrti blízké osoby, tady se řeší hlavně Batmanovy milenecké avantýry. Což samozřejmě mnohým vyhovuje, protože je to dobrá záminka, jak do animáče narvat více záběrů na prsa a postelové scény. Ostatně proto se diváci koukají na Batmana, ne? Však taky kvalita filmu začne pokulhávat přesně ve chvíli, kdy se děj na hony vzdálí od příběhu v komiksu a vydá se vlastní cestou – plnou klišé a „zvratů“, které nedávají smysl. Proč by taky měl, když zbývá 10 minut do konce? Z hlavního záporňáka místo promyšlené figury udělají jen triviálního psychopata, který si kreslí po čele a pod kabátem si nosí balení steroidů. Co přijde příště? Z Jokera se vyklube náměsíčný Alfred? Nebo se z Batgirl z úplňku stává Killer Croc? Oproti komiksu prostě úplný humáč a doufám, že za takové zprznění mé oblíbené postavy skončí scénárista v podsvětí, kde mu budou ve smyčce pouštět Stmívání!(3.8.2019)

Vysoko nadpriemerný DC animák. Už zažitá fajn animácia, skvelá akcia, pekné pomrkávanie na predchádzajúce filmy v spojení s Lexom Luthorom a myšlienka zapojiť do animáku aj nejakú tú psychológiu postáv ba dokonca aj vzťah, tak to prekvapilo a celkom milo. Na to, že to bolo primárne o Batmanovi, tak sa tu ukázala riadna kopa starých známych postáv a potešilo aj vytiahnutie "céčkového" záporáka do popredia. Ja som bol teda spokojný. Počet hviezd síce rovnaký, ale v konečnom dôsledku lepšie ako úlet s nindža korytnačkami.(26.7.2019)

Tento animák ve mě míchal různé pocity...ono zásadní problém toho animáku je komiks samotný. Dle mého názoru je komiks Batman:Hush až příliš overrated. Příběh je prostě průměrnej. Celkově zase na druhou stranu tohle mě bavilo víc než číst dotyčný komiks. Dabing zde je dobrej,ale i špatnej. Ano,máme tu legendárního dabéra Batmana,ale to je tak vše. Celkově i animace dost pokulhává pro rok 2019. (Catwoman/Selina zde vypadala místy opravdu divně). Jediné co tu docela funguje je ten vztah mezi Catwoman a Batmanem. Bohužel linka proč je ten jeho kámoš tak důležitej byla vystřižena (v komiksu byla docela dlouhá) tudíž vám ten charakter bude docela šumák (rozhodně v animované verzi...díky jistým změnám). A odhalení kdo je Hush bylo pro mě sakra velkým zklamáním (v komiksu to bylo jediný zajímavý) vzhledem k tomu že totálně to změnili k horšímu tím že ten charakter přiřadili k již existujícímu a ještě k tomu slabýmu nepříteli. 68%.(16.8.2019)

• - Predlohový komiks napísal Joseph Loeb a kreslil Jim Lee. Prvýkrát vyšiel v decembri 2002. (toi-toi)