Batman vs. Hush

• Austrálie

Animovaný / Sci-Fi

USA, 2019, 81 min

Upřímně chápu nářky pravověrných milovníků předlohy, která je tu očividně použita jako pouze hodně volná inspirace, nicméně i přes tento nevyužitý potenciál (či hanebně zahozený?) paradoxně musím uznat, že tenhle animák hravě strčí do kapsy drtivou většinu své konkurence. Co to vypovídá o konkurenci je asi zřejmé.(10.9.2020)

Po dlouhé době super animák s Batmanem. Najdeme tu téměř všechny jeho hlavní záporáky. Výjimečně se dá dohromady s Catwoman. Mihne se tu i Superman, Lois, Luthor nebo Damian. Hlavním záporákem je ovšem záhadný Hush, který tahá za nitky. Ví o všech všechno, ale oni o něm nic. Nakonec se ukáže, že je to jeden starý známý. Akce je super a dost mě překvapila Hushova identita. Chtělo by to víc podobných animáků."Batsy, ty už sis našel někoho nového?"(31.7.2019)

Vysoko nadpriemerný DC animák. Už zažitá fajn animácia, skvelá akcia, pekné pomrkávanie na predchádzajúce filmy v spojení s Lexom Luthorom a myšlienka zapojiť do animáku aj nejakú tú psychológiu postáv ba dokonca aj vzťah, tak to prekvapilo a celkom milo. Na to, že to bolo primárne o Batmanovi, tak sa tu ukázala riadna kopa starých známych postáv a potešilo aj vytiahnutie "céčkového" záporáka do popredia. Ja som bol teda spokojný. Počet hviezd síce rovnaký, ale v konečnom dôsledku lepšie ako úlet s nindža korytnačkami.(26.7.2019)

Já tyhle animáky žeru a doufám, že jakmile dojdou povedené předlohy, zvládnou u Warnerů i nějaké nové. Batman : Hush jsem nečetl a dokonce jsem ani nebyl s příběhem ani konkrétní postavou obeznámen (prý je celý příběh pozměněný) a ačkoliv jsem se po 15ti minutách bál, že je zápletka hrozně čitelná, nakonec to tak nebylo a moc mě to bavilo celých 80 minut. Navíc film skvěle využívá Batmanovu rozvětvenou mytologii a objeví se zde opravdu hodně postav, dokonce i záporáci, které jsem snad v téhle sérii animáků doposud neviděl. Batmanovská série je prostě nejlepší..9/10(31.7.2019)

Mám radšej tieto sólovky ako Justice League mlátičky, majú totižto násobne lepšiu atmosféru. Poteší, že Batman je tu po dlhom čase zase raz detektívom, záverečné odhalenie je ale triviálne a celý príbeh je v podstate len o tom, ako epizodicky do neho zapracovať všetkých kultových zločincov a zakončiť to "šokujúcim" zvratom. Toto je jeden z nosných batmanovských románov ostatnej doby?(24.2.2020)

• - Při boji Catwoman a Harley Quinn pronese Catwoman větu: „Tvůj oblek byl IN tak v 90. letech, teď už je k pláči.“ Postava Harley Quinn byla vytvořena scenáristou Paulem Dinim a kreslířem Brucem Timmem a poprvé se představila právě v 90. letech, přesněji v roce 1992. (Scaryman)

• - Predlohový komiks napísal Joseph Loeb a kreslil Jim Lee. Prvýkrát vyšiel v decembri 2002. (toi-toi)

• - Spoiler: Film nedosahuje kvality komiksu kvůli klíčovým scénám a mezerám v dějové lince. V komiksu Bruce Wayne požádá o ruku Celinu Kyle; osmiletého Edwarda Dupree neunese Bane, ale Killer Crock; Hush není Riddler, ale právě Thomas Elliot, nejlepší přítel Bruce Waynea; při pádu ze střechy, když se Batmana pokusí zabít tři muži, ho nezachrání Catwoman, ale Huntressa; při boji na hřbitově nebojují Catwoman a Nightwing ze Scarecrowem, ale naopak Batman z Clayfacem v podobě Jasona Todda coby Roina. (Scaryman)