Záhadný nový darebák zvaný Hush se s pomocí dalších padouchů snaží ukončit Batmanův boj proti zločinu i osobní život Bruce Waynea – který mu už tak značně komplikuje vztah se Selinou Kyleovou zvanou Catwoman... Když začnou vycházet najevo podrobnosti z Batmanovy minulosti, Temný rytíř svádí boj s časem, aby zastavil Hushovu smrtící hru. Animovaný film Batman vs. Hush, inspirovaný prvotřídním stejnojmenným komiksem, vypráví jeden z nejlepších příběhů o Batmanovi, jaký kdy spatřil světlo světa. Biografie celé řady postav z komiksů DC - včetně Supermana, Nightwinga, Catwoman, Poison Ivy, Jokera a dalších - jsou vpleteny do tohoto tajemného příběhu o vraždě, tajemství a lásce, v němž budou vytvořena neobvyklá spojenectví a odhalena šokující tajemství poté, co Hush konečně prolomí své mlčení. (HBO Europe)

JohnnyD

Mám radšej tieto sólovky ako Justice League mlátičky, majú totižto násobne lepšiu atmosféru. Poteší, že Batman je tu po dlhom čase zase raz detektívom, záverečné odhalenie je ale triviálne a celý príbeh je v podstate len o tom, ako epizodicky do neho zapracovať všetkých kultových zločincov a zakončiť to "šokujúcim" zvratom. Toto je jeden z nosných batmanovských románov ostatnej doby? ()

Spiker01

Já tyhle animáky žeru a doufám, že jakmile dojdou povedené předlohy, zvládnou u Warnerů i nějaké nové. Batman : Hush jsem nečetl a dokonce jsem ani nebyl s příběhem ani konkrétní postavou obeznámen (prý je celý příběh pozměněný) a ačkoliv jsem se po 15ti minutách bál, že je zápletka hrozně čitelná, nakonec to tak nebylo a moc mě to bavilo celých 80 minut. Navíc film skvěle využívá Batmanovu rozvětvenou mytologii a objeví se zde opravdu hodně postav, dokonce i záporáci, které jsem snad v téhle sérii animáků doposud neviděl. Batmanovská série je prostě nejlepší..9/10 ()

Shakers

Slabých päť alebo silné štyri ? Batman: Hush je pre mňa jeden s najlepších Bat-komiksov a aj keď mi zopár zmien oproti predlohe nevadili (takmer celé zmenné finále, žiadna Hunters, žiadna Liga ani Ras al Ghul, či Barbara ako Oracle, pritom jej Batgril tu bola úplne zbytočná), nemá to ten správny náboj, aby to strhlo tak, ako predloha. Okrem záhadného Hush-a, ktorý ide nekompromisne Batmanovi po krku, poteší aj hromada známych vedľajších postav ako Superman, Bane, Poison Ivy, Riddler, Joker a Harley, Scarecrow, či Nightwing alebo Catwoman. Obzvlášť Batman a Selina Kyle to dobre ťahajú, akcie majú šťavu a záver, kde sa pritlačí trošku na viac pílu konečne strhne. 85% - 4* ()

NinadeL

Zatímco původní příběh Hush vycházel v klasické řadě Batman v číslech 608–619 v letech 2002-2003 a i u nás se dočkal několika vydání v češtině (což je skutečně atypická pocta), jeho animovaná adaptace přichází až s křížkem po funuse. Nicméně už samotné převedení do DC Animated Movie Universe je určitou známkou kvality a i kdyby nic jiného, slouží jako docela dobrý kompas k tomu, co si přečíst příště. V DC animácích se už povedlo mnohé a pokud tedy není divák komiksový purista, může si užít i tenhle film. Hush je show plná všech oblíbených postav, prohání se tu Nightwing, zlobí tu Poison Ivy a Harley Quinn se prohání po opeře, Joker je v tom ale tentokrát nevinně... ()

novoten

Nejzásadnější rána do vazu všem snahám DC o vlastní impérium animáků. Snad právě proto, že se jedná o Batmanovo nejlepší dobrodružství, které mi v knižní podobě učarovalo naprosto vším, nedokážu přenést přes srdce, že se dvoudílná předloha osekává na obvyklou video délku hodinky dvacet. Místo nezapomenutelné kresby dostáváme opět roky neměnnou animaci, díky které všechno vypadá úplně stejně jako Suicide Squad nebo Justice League, ať je zrovna duch vyprávění jakýkoli. A že je původnímu komiksu i přes pasující dějové kontury na hony vzdálen. Zůstává sice (byť poněkud sterilně podaná) galerie takřka všech záporáků a dle očekávání i divácky atraktivní návštěva Metropolis, jenže celá druhá polovina padá na ústa. Stejně jako například v nedávném Gotham by Gaslight je totiž podkopána samotná pointa předlohy v čele s klíčovou identitou titulní postavy, snad aby se ušetřil čas na vysvětlovacích monolozích (viz minimalizovaný počet Batmanových pomocníků), snad aby zbyl čas na ne zcela špatné, ale vzhledem k délce filmu zbytečně dlouhé akční finále. Vzhledem ke zjednodušování pak konkrétní dějová odbočka (hřbitov) postrádá hlubší smysl a zůstává tak jen - ano, akční vsuvkou. Na jednu stranu téměř obdivuji tu odvahu, kdy i do čistého zlata, jakým původní Ticho je, zkouší studio nacpat narážky na linky ostatních filmů (viz camea Damiana nebo Lexe), ale proč dobrovolně převrací svoje základní kameny, nad tím mi zůstává rozum stát. ()

• Při boji Catwoman a Harley Quinn pronese Catwoman větu: „Tvůj oblek byl IN tak v 90. letech, teď už je k pláči.“ Postava Harley Quinn byla vytvořena scenáristou Paulem Dinim a kreslířem Brucem Timmem a poprvé se představila právě v 90. letech, přesněji v roce 1992. (Scaryman)
  • Predlohový komiks napísal Joseph Loeb a kreslil Jim Lee. Prvýkrát vyšiel v decembri 2002. (toi-toi)