Wonder Woman: Bloodlines

Animovaný

USA, 2019, 83 min

Určitě povedený animák s Wonder Woman. Je zde hodně záporáků (Giganta,Cheetah,Dr Poison,Dr Cyber, Silver Swan,Medusa) a pěkně to odsýpá. Na konci si to Medusa parádně dává a likviduje to ve velkém to v 90 procent marvelovkách nikdy v životě neuvidíte. Hvězda dole za lesbickou černošku to si mohly odpustit.P.s. díky za titulky Parzival konečně se našel někdo kdo to přeložil.(26.11.2019)

Takže jsme čekali 10 let na další sólový komiksový animák s Wonder Woman, jenom abychom dostali další origin, navíc výrazně slabší, než ten z roku 2009? Tak to je opravdu krásný případ promarněné šance. Uznávám, že i v Bloodlines jsou některé silné momenty, např. okamžik sebeoslepení (tedy až do chvíle, než si uvědomíte, že se znalostí existence zázračného uzdravujícího růžového paprsku se to najednou nejeví jako až tak velká oběť), ale celkově jde opravdu spíše o promarněnou příležitost a rozhodně za to nemohou jen nezáživní záporáci, kdy se hlavní nebezpečí zjeví teprve až v poslední dvacetiminutovce. Ne, tady je toho bohužel špatně víc, ať už jde o neuvěřitelně klišoidní motivaci Silver Swan, až po nevýrazného Steva Trevora. Takže pro příště doporučuji znovu a lépe a tentokrát ne až za dalších 10 let.(6.10.2019)

Celou dekádu se čekalo na další sólový animák s Wonderkou. Zatím vyšlo tolik jiného materiálu, týmovky, jiné postavy, staré věci, novinky... A když konečně přišla řada na Dianu, tak se musíme vyrovnávat opět s originem? To je skutečně náročné. Obálka slibuje cosi nového, Silver Swan, to by bylo dobré a úplně by to jako hlavní téma stačilo. Ale v Bloodlines máme také Cheetah, Gigantu, Cyber, Poison, Medusu, Veronicu Caleovou a ještě Ettu Candy a Stevea Trevora. Figur je jak na orloji, scénář mladičné Mairghread Scott je ambiciózní, ale je to spíš výchozí materiál pro seriál. Psychologie postav je nová, rozložení sil jiné, než bychom čekali. Humor a lásku zastává Steve, Candy je pro změnu černoška, lesba a má multiskill, ale chybí jí vtip. Diana působí jako zmatená teenka, vztah s matkou má rozehraný podle pravidel CW a nikoli DC. Určité změny jsou dobré, Themyscira je plná moderní techniky, ale mnoho dalších takových posunů jsem nezaznamenala. Není jasné, jak dlouhé časové období film zachycuje, něco odkazuje na Pereze, skoro nic není podobné Marstonovi, možná byl klíčový Rucka. Místy jakoby chyběly celé scény z lineárního děje. Tak tedy proč vysoké hodnocení? Filmy z této DC série vždycky byly mnohem více reklamou na komiksy, než co jiného a pokud náhodného diváka nadchne alespoň jeden ze zobrazených elementů, je vyhráno. Jako celek Bloodlines nesnesou výraznější kritiku, pro zkušeného čtenáře je to spíš doplněk do sbírky, tolerovatelný prvek celého skvělého světa, kterým komiksy a ostatní média kolem Wonder Woman mohou být a často i jsou. Trvalo velmi dlouho, než jsme se dočkali vůbec nějakých filmů, hraný je výborný, klasický hraný seriál je krásná nostalgie čili aktuálně by to chtělo více než co jiného jeden pořádný animovaný seriál. Pro dospělé.(22.10.2019)

S odřenýma ušima, ale hecnu se a tu čtvrtou tam dokopnu, protože WW je obecně charakter dost silnej (jakože sympatickej) a tady je se svými ostře řezanými rysy, širokými rameny a nenucenou nezávislostí skoro až k sežrání.. Příběhu sice chybí taková ta nekompromisní osudovost (která sedí většinou hlavně na bedrech DCčkovského top-trojlístku) ale ty motivy ze kterých je poskládán, nejsou vlastně špatné a v celku člověk nemá pocit, že by někde hučela vata, že by to bylo nějak epizodické, či zacyklené... Takže asi jo.. Odpočinkovka dobrá...(9.10.2019)

Dospelejší príbeh, dospelejšie spracovanie ako 10 rokov dozadu, na druhú stranu príliš skratkovité a relatívne ploché. Prečo teda toľko hviezd? Za prvé, nechce sa mi znižovať hodnotenie prvého animáku, za druhé takýto príbeh nikdy na veľké plátno nezavíta, tak to treba podporiť a za tretie, akcia bola fakt dobrá vrátane záporákov.(30.11.2019)

• - Tomuto filmu předchází první sólový animovaný film s postavou Wonder Woman - Wonder Woman (2009), jehož sequel byl v roce 2010 zrušen. Bloodlines je nový začátek. (NinadeL)

• - V závěrečných titulcích je k vidění mezititulková filmová scéna. (Rominator)