Kill Your Friends

Komedie / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2015, 100 min

Trošku se to dalo čekat, ale Kill your Friends funguje daleko lépe na trailerové ploše než na ploše celovečerního filmu. Ztrácí se tak většina údernosti traileru a chybí výrazné momenty. I tak se jedná o velice nápaditou a přehnanou sondu do hudebního průmyslu pozdních devadesátek. Přičemž vyniká hlavně hudební stránka snímku. Nedostatků by tu bylo mnoho, a tak se jedná stále o spíše průměrný snímek.(24.6.2019)

Jak to nakoniec dopadlo? Celkom obstojne. Nemyslím si, že tu máme majstrovské dielo, ale je to celkom pozerateľné. Filmovo to podľa mňa nijako výrazne nevyniká, no na druhú stranu musím pochváliť filmový soundtrack, ktorý patrí medzi najlepšie soundtracky, ktoré som za posledné roky počul. Nápadité skladby, ktoré okamžite chytia, veľmi zapamätateľné a človek ich chce okamžite nájsť na internete. Nicholas Hoult je v hlavnej role dosť schopný a mám pocit, že mu aj celkom postavu Stelfoxa, v ktorej nepôsobí ako moc príjemný chlapík verím. Na druhú stranu som ale oveľa radšej sledoval scénky, kde bol Tom Riley, ktorý mi bol aj veľmi sympatický, a Georgia King. Ostatní sú podľa mňa okey no ničím nijako výrazní. Občas film búra štvrtú stenu a nie je to ani otravné ale ani moc funkčné a musím povedať, že málokedy mi film prišiel výrazne vtipný. A má tu ísť sčasti aj o komédiu. Moc som sa nezasmial, ale celkom ma zaujímalo kam film bude smerovať. Ak máte radi trošku drsnejšie filmy, ktoré nedopadnú v štýle "žili šťastne až do smrti" a hlavný hrdina je skôr zloduch, myslím si, že si tu niečo nájdete. Celkovo je to podľa mňa trošku priemerný film s vynikajúcim soundtrackom. A hlavne za ten si zasluhuje plusku na konci hodnotenia, lebo tie skladby chcem určite ešte počuť znovu. Vidieť film? Asi nie. Hodnotenie: C+(20.3.2016)

Já bych hrozně nerad, aby si někdo myslel, že mám něco proti filmům, kde se permanentně chlastá, šňupe, píchá, nadává a sem tam i někdo překvapivě brutálně vykrvácí, nicméně u tohohle jsem se nemohl zbavit pocitu, že poslouchám devatenáctiletýho manažera z McDonaldu, který po druhém pivě vypráví historky, za které by se styděl i Hunter S. Thompson. Zkrátka mu to nevěříte a postupně jste všemi těmi extrémy udoláni k apatii. On ten hlavní problém samozřejmě není v tom, že nic z toho není pravda (koneckonců ta by nikdy neměla stát v cestě dobré historce), problém je v tom, že celý ten jeho životní příběh není dobře vyprávěný. Nemá krátké dílčí pointy, které by vás bavily v průběhu jeho sledování a on sám nemá charisma na to, aby jste se myšlenkama nevrátili k tý pěkný servírce.(20.6.2016)

Mikuláš Hulit je muž na svým místě, no vlastně by chtěl vejš a vejš, proto si možná projíždí nos tunama koksu a sype a polyká všechny možný halucinogeny. Junkie opět předvádí svý umění a proto pálí do scén pecky od Chemical brothers, Prodigy nebo Sash! Stojí to za to. Jen škoda že Ouven vystřihl pár minel a neudržel tempo celej film. To ale zase tak nevadilo, bo je to stejně pecka jako prase. Je zajímavý nahlídnout do zakulisí hudebního průmyslu a vidět všechny ty indie mrdky a všechny možný smažky, který denně posloucháme. A krvavoučký finále nezvykle potěšilo. 85% P.s.: "You wanna do a bump? Bugle? Chang? Beak? Bag? A sniff? Nose-up?"...."A what? You mean coke?" Člověk by nevěřil, kolik synonym mají suchaři pro koks.(2.4.2016)

Zabavny pohlad do zakulisia hudobneho showbiznisu v ktorom exceluje Nicholas Hoult ako manazer, ktory je schopny ist cez mrtvoly. Chyba tomu ale kus vaznosti alebo to malo byt na druhej strane este absurdnejsie. Takto je to niekde medzi. Deju sa tam veci bez toho, aby ma nejak vyraznejsie zaujimalo, co sa stane dalej a jednotlive epizodky nie su natolko vtipne, aby to nezacalo byt monotonne. Vysledkom je film na jedno pozretie. 6/10.(17.6.2016)