Šílená Heidi

(festivalový název)
  • Švýcarsko Mad Heidi (více)

Šíleného Maxe znáte, ale co Šílenou Heidi? Tahle švýcarská děvečka umí vzít za víc než jen za kravské vemeno – a dokáže to v brutální jízdě za pomstou. Když uteče z převýchovného tábora pro neposlušné dívky, vyzbrojena halapartnou a bojovým výcvikem vyráží na cestu za svržením totalitního režimu krutého prezidenta Meiliho. V multižánrové béčkové bláznivině, která jede na vlně kultovních kousků jako Iron Sky nebo Kung Fury, nechybí nic, co by si člověk od takového filmu mohl přát: cool hlavní hrdinka, bizarní úmrtí a litry umělé krve, náckové, sexy černoši v tradičních krojích ani pořádná nálož sýra. (Future Gate)

Deimos

Festival FutureGate KINO Art/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 7/10/// PLUS: tuším, že tu někdo nakoukával Rodrigueze a jeho Machete, je to podobný styl, na Švýcary ale velice odvážné a nečekané, využili prostředí a sympatickou hrdinku, poutavý námět se spoustou nápadů a gore scén, občas je to cíleně zábavné, Casper Van Dien si opět našel roli ušitou mu přímo na tělo MÍNUS: choreografie mohla být ještě lepší, akce lépe sestříhaná a klidně jí mohlo být více, tuším, že na filmu je poznat nižší rozpočet a menší zkušenost filmařů/// Shrnutí: Milé, krásné a nečekané akční překvapení o pomstě. Podobných jsme už viděli, ale tady je to zase o dost jinak a neotřele to spojuje mnoho prvků z jiných filmů. A pokud rádi uvidíte Heidi, děvčátko z hor v krvavém a brutálním provedení, je vám dána příležitost/// Celkem 80%/// ()

JASON_X

Ještě před pár lety bych podobnou filmovou laskominku ocenil víc, ale časy, kdy jsem se královsky bavil při Iron Sky nebo Kung Fury, jsou už asi bohužel v nenávratnu. Z téhle Heidi, která ačkoliv oplývá rafinovaným a chytrým humorem, skvělými režisérskými nápady a je prošpikována dobrými hláškami, je zpoza každého druhého záběru bohužel cítit onen tzv. "kulturní marxismus" v zákulisí. Každopádně jsem ovšem z toho všeho sýrování dostal strašnou chuť na ementál, Van Dien byl vynikající führer a neznámá představitelka Heidi je moc pěkná holka. ()

verbal odpad!

Žer sýr, posílíš mír! (Hahahahahahaha, chicht, chicht, hihň, hihň!) Když se partička nadšeně retardovaných švýcarských spříseženců zhlédne v legendárním Kungfjůry, nemusí nutně vzniknout další geniální amatérské porno, nýbrž klidně třeba i naprosto debilní trapka s tumory na úrovni reprezentantů v hodu rozštěpem. Na amatérské poměry to sice vypadá hodně dobře, co však z toho, když to smrdí jako řádně uleželý ráfkový sýr dementního bezdomovce. A zoufale nehrající prkenný manekýn Kašpar fan Dyje evidentně našel mezi kohortou obskurně ohavných a řádně ochrnutých Švýcarek a děsivě nevtipných švýcarských mačotranzistorů nové dno své neherecké kariéry. Ale evidentně se děsně snažili, čtveráci jedni, a to je třeba ocenit, tudíž milosrdně a velkoryse napálím o trochu méně zahnívající odpad a nebudu se před jeho odkliknutím šťourat prstem v prdeli. ()

Kudly4

S láskou, ke Švýcarsku, od fanoušků, pro fanoušky. Má to vydařené, vtipné scény, i naopak ty trapné. Slušně natočená ujeťárna, ale viděl jsem jich už dost a tohle byl spíše průměr. Každopádně, puštěno hlavně kvůli Casperovi - můj hrdina z dětství ze Starship Troopers a svoji roli, si zde určitě užíval. Na jedno/dvě zhlédnutí. Top scéna - zabití kozího černouška. Jo a nejlepší sýr, je přece ten smažený, jdu si ho udělat =) ()

PabloFuentes

Miluji bizár a dostal jsem bizár. Heidi si na nic nehraje. Netvrdí o sobě, že je kdo ví jak sofistikovaný film. Naopak. Je to čiré béčko, které se chová jako béčko a stejně tak se i prezentuje. Tvůrci využili absolutně vše, čím je Švýcarsko proslavené a pak to totálně shodili. Hlášky super, krve dost a konečně jsme se dozvěděli, jak to s tím děvčátkem z hor nakonec dopadlo. "Nejlepší sýr je stejně smažák!" ()