Radiant (TV seriál)

ラディアン

Radiant

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný

Japonsko, 2018, 21x25 min

Ze začátku se to tváří jako naprosto generický shounen, kde mladý, ukřičený a přehnaně odhodlaný chlapec bojuje proti monstrům, které se odněkud berou a on je prostě musí za každou cenu zničit. Je skrytě OP, musí najít a ovládnout svoje schopnosti, udělat si kamarády a - no prostě to co od shounenu tak nějak čekáte... Prvních pár dílů mě ještě až tak nebavilo, působilo to docela předvídatelně a občas i nudně. Ovšem v určité části, kdy jsem si myslel, že jedu jen na setrvačník mě to začalo vlastně i docela bavit. Zalíbilo se mi atypické prostředí měst v oblacích, magie i magické souboje, tajemství Nemesis, které asi nebude tak jednoduché, jak si na začátku myslíte a i podstatná část postav, hlavních i vedlejších. Jistě, Seth není zrovna nejlepší hlavní postava, jakou jsem kdy viděl, ale postupem času se dostává ze snesitelné až na docela sympatickou. Melie je taky fajn a přemýšlím, kterou z jejích dvou diametrálně odlišných osobností mám radši. Ovšem jako nejlepší postava se mi jednoznačně jeví kapitán inkvizice Dragunov - charismatický záporák s docela povedeným morálním kompasem. No a příběh? Z generického začátku jsem se dostal do docela povedeného arcu v Rumble Townu a první sezóna nastínila spoustu zajímavých otázek a možných zvratů, na které se asi můžu v budoucnu těšit. Takže i když u mě Radiant končí po první sezóně jen jako slabší nadprůměr (a to beru v potaz i pro mě příjemný opening, což bych asi neměl), tak na druhou sezónu na podzim se vlastně docela těším. 6/10(24.2.2019)

• - Autorem předlohy k tomuto seriálu, tištěné mangy, je Tony Valente. Ten se stal prvním francouzským autorem mangy, který byl publikován v Japonsku, a to skrze vydavatelství Asukashinsha v jeho kolekci Euromanga1. (Jeoffrey)