Kišuku gakkó no Juliet (TV seriál)

• Japonsko

寄宿学校のジュリエット

• Japonsko

Kishuku gakkou no Juliet

Boarding School Juliet

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2018, 12x25 min

Je vidět, že Japonci mají rádi příběh o Romeovi a Julii. A proto si tento příběh zpracovaly ve vlastním moderním provedení a nejlépe ve školním prostředí (jak jinak). Tohle ale spíše funguje jako romantická komedie, než romantické drama (sice sem tam drama je, ale ne takové, které by se od tohoto příběhu očekávalo. Obecně se spíše člověk pobaví, ale velice iritujícím prvkem je onen "pure love" prvek, kdy dobré slovo nebo jen letmý dotek působí jako vrchol blaha a červenání až na zadku. Trochu mi i vadí osobně zpracování Julie oproti manze, která není úplně dle představ. Nejhorší jsou drobný paradoxy, kdy např. se autoři snaží zpracovat jednu kolej v západním stylu a druhou ve východním, ale obecně je v obou vidět japonský styl nebo kdy ono upřednostňování příjmení před křestním jménem tu působí komicky, kdy to vlastně není úplně Romeo a Julie, ale Inudzuku a Persia. Animace je celkem povedená a po hudební stránce to v rámce možností ujde.(22.12.2018)

Romeo a Julie ve školním prostředí a v japonském stylu? Nevím, ale prostředí elitní školy mi k tomuhle zase až tak nesedlo a koleje co se jmenují černí pejsci a bílé kočičky - no řekněme že bych nechtěl chodit ani do jedné. Jinak klasický příběh o boji proti sociálním rozdílům a nenávisti, kdy láska má překonat všechno, nebo alespoň ukázat ostatním cestu? Občas to tak funguje, někdy jako třeba u školních her je celá zápletka spíš totální blbost, ale když si to dám všechno dohromady, tak koukat se na to dá a někdy to i pobaví a jednou, nebo možná dvakrát i trochu dojme. Romeo a Julie jsou mi docela sympatičtí, romantické napětí mezi nimi funguje a konec, i když je to podle mě spíš jen závěr první řady u mě docela obstál. Další sérii bych klidně zvládl, ale jestli tahle první byla něčím na co budu vzpomínat? No spíš nebude... Ale nenudil jsem se a to je hlavní 5,2/10(22.12.2018)