17 Bridges

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Thriller

USA, 2019, 99 min

Ten trend,kdy na tyhle perfektně natočený,napínavý bijáčky narazíte jen na stahovacích,prípadně streamovacích serverech, a v kině na kokotmiksovou zábavu(sorry Davide) plnou barevně přebujelejch, zběsilejch kravin bez mozku, je už nadmíru jasnej.Je to škoda,protože tohle je víc než dobrý.A pět nedám, nebot´ si je šetřim.80%.(1.6.2020)

Velmi slušná old school krimi se špinavými poldy. Příběh se nakonec vyvine trochu jinak, než by jeden zpočátku čekal, a to potěší. Film je řemeslně pěkně zvládnutý a vše tam celkem funguje, napětí a tempo je udržováno po celou dobu, akce je dostatek v podobě klasických přestřelek. Tyhle kousky neomrzí, 4*(14.3.2020)

Tak tohle byla jasná sázka na jistotu. Fajn herecké obsazení, špičkové dialogy, fenomenální akční scény, excelentní audio vizuální stránka. Navíc film není tak prostý a veškeré motivace dávají prostě smysl, takže i záporná strana nepůsobí až tak záporně. Boseman hraje parádně a má charisma na to aby to utáhl. Nevšiml jsem si ničeho, co by mi vyloženě vadilo a i když to jede v zajetých kolejích, je to odvedeno precizně. Hlad po takových filmech ve mě vždycky bude. Akce je nekompromisně Rková, jsou zde tři velké přestřelky a taktizuje se, přebijí se, prostě to co mám rád. Skvělé policejní drama.(16.2.2020)

„21 mostov” spája new yorskú, ostrovnú štvrť MANHATTAN, okolo ktorého pretekajú taktiež aj tri rieky, pričom si následne skúste teraz ešte predstaviť aj to, že by sa museli z večera (noci) kompletne uzatvoriť do piatej, nasledujúceho rána, tým pádom by bola celková komunikácia ochromená, pretože tu pobehujú vrahovia policajtov, keď po nich zároveň pátrajú hádam úplne všetky policajné zložky z mnohých okreskov, že najmä konkrétne tí z "osemdesiatpiateho" , by sa mali mať čo najviac na pozore, ktorým šéfuje kapitán McKenna. Postavy, černoch s belochom si išli už po istý „drogový lup” , kedy namiesto 30 kilogramov, tam bolo nehoráznych 300 kilov, čo by asi ani tak vlastne moc nevadilo, len keď by ich niektorí ľudia zrovna pri tom nenačapali (nevyrušili), a tak už automaticky sa vykryštalizovala zbesilá prestrelka s mužmi zákona, ktorá sa skončila brutálnym masakrom s celkovo ôsmymi mŕtvymi, keď odteraz z nich bude iba totálna « štvaná zver » , alebo nič nie je celkom tak, ako si myslíme, že je, lebo je to celé, ešte, extra poriadne zamotané, až celkovo skončíme o 7:42 AM, a tak nočná šichta bude extrémne vyčerpávajúcou, nielen pre ostatných kriminálnikov, ale aj pre afroamerického policajta Andreho Davisa, ktorého na úvod spoznávam v krátkom PROLÓGU, z ktorého si v podstate odnáša (do)životnú traumu, čiže počin ihneď nadvädzuje po dlhých 19. rokoch, a to hneď na inšpekcii o 5:25PM, a tak sa dá povedať, že trvá, de-facto, filmových: 14 hodín a 17 minút, čo sa rovná v našom prípade: niečo málo nad 1 hodinu a 30 minút po hotovom strihu. Sekvencie sa odohrávajú výsostne iba v temných tónoch, že veľhlasný, akčný a moderný kameraman Paul Cameron si to už vyskúšal v Collaterali, režiséra Michaela Manna, či bol aj dvorným spolupracovníkom Tonyho Scotta. A mimochodom, jeho D_P, je naozaj veľmi pozoruhodná. Z hľadiska samotného realizmu, som zase (s)pozoroval inšpirácie z legendárnej Francúzskej spojky, ďalej z Jasona Bournea, ale aj z kultového Heatu (Neľútostný súboj). „Čierny panter” sa náramne presvedčivo blysol, lebo naňho dozerali bratia Russovci ? Nováčik Brian Kirk sa predviedol, pretože mu M. M. Carnahan naservíroval dosť vďačný scenár ? Za mňa osobne ide o takmer maximálnu spokojnosť !(16.7.2020)

Nekompromisní a spravedlivý policajt jde po dvojici zloduchů, kteří za sebou nechali hromadu uniformovaných mrtvol a aby minimalizoval možnost úniku, nechá zavřít celý Manhattan. Tady nemám problém. Brian Kirk nabízí solidní rychle odsýpající devadesátkovou zábavu stavící vedle tempa především na řízné akci. Film si na nic nehraje a jde přímočaře za svým cílem, takže i ten rádoby zvrat je očekávaný a několikrát avizovaný, ale to je tady vlastně plus. A tím je i áčkové obsazení s Bosemanem v čele, kterému tahle role svědčí rozhodně víc než trdlování v oblečku afrického kocoura. Dobré to bylo. 80%(17.2.2020)

• - Natáčelo se od 24. září do 24. listopadu 2018 ve Filadelfii (Pensylvánie, USA). (rafix)

• - Vrtulníky, které používá NYPD, jsou Agusta A119 Koala. (malamala)