Seišun buta jaró wa Bunny Girl-senpai no jume o minai (TV seriál)

• Japonsko

青春ブタ野郎はバニーガール先輩の夢を見ない

• Japonsko

Seishun buta yarou wa Bunny Girl senpai no yume o minai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2018, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Akinori Mishima

Stejně se nedokážu ubránit jakési skryté edukativnosti. Hlavně v když jde o šikanu či hikkikomoriho. Ale až do devátého dílu mě celkem seriál bavil a nejvíc na něm uznávám, že i přes super-naturální prostředky jde o velmi lidský příběh, bez typické klíšovitosti. Nebo aspoň doufám, že tomu tak je. Zase se mi Zíza postarala o pár hodin zábavy. Ale vždyť jde o h0vn0, když mám dovolenou, že....(23.7.2019)

Kdo by čekal, že poměrně neznámé studio Cloverworks s anime, na jejímž plakátě je nestoudně vypadající mladistvá dívka v zaječím kostýmu, mohl být takový hit? Já rozhodně ne. Na druhou stranu v mnohém je budiž toto anime důkazem degenerace dnešní produkce a příkladem aktuálně nízkého očekávání diváků. V ledasčems tomu rozumím: Když máme na 50 gum/úchyláků/neschopů/Ježíšů jednoho normálně se chovajícího jako je hlavní hrdina Sakuta, je to pocitově blízko buďto úlevě z posledního pracovního dne před dovolenou nebo vítězství nad nalezením posledního parkovacího místa před svým barákem na sídlišti. Mně tato skutečnost zdaleka nevyhovuje; sám Sakuta je jistojistě vítáným charakterem, ale v jinak historii anime vůbec nijak nevyčnívajícím. Je svěže přidrzlý, co na srdci a rozhodně to není žádný ťululump, který se buďto dámských sukní bojí anebo naopak za nimi vilně lítá. A jeho kolegyně Mai není žádná patolízalská puťka nebo falešně ohnivá tsundera, ale dívka se zdravým úsudkem, sebevědomím a přesvědčením. Copak ale máme tak krátkou paměť? Srovnání s Bakemonogatari se částečně nabízí, ale je to pouze jeho levnější a svým způsobem světsky pochopitelnější náhražka: Trable dívek jsou podstatou a rozřešením banálnější, Sakuta není tak důmyslný vypravěč jako Araragi a Hitagi je oproti Mai parní válec. To vůbec nezmiňuju piktoresknost a grotesknost vizuálu Bakemonogatari. Tak proč toto anime má zde aktuálně 86% a Bake jen 79%? Právě na začátku zmíněným faktem a mizernou kvalitou zbytku sezóny. Hanit Bunny Girl by nicméně bylo nefér a to já ani nehodlám. Velmi rychle mě přesvědčil inteligentní scénář s povedenými dialogy, chování a stylizace postav je jak umně rozhozená, tak stále mile civilizovaná a uvěřitelná, pointa střídá pointu a celý ten mirně nadpřirozený tón děje dává šiirokou škálu možností. A ta ja beze zbytku využita bez jakýchkoliv zbytečně složitých vysvětlovaček. Epizody svištěly, zahrály si s našemi city tak akorát a často jsem se nevědomky pochvalně usmíval. Žádná anime extravaganza se nekonala, ale za takovéto ucelené, smysluplné, dobře odvyprávěné anime bych se nikdy nezlobil. Povedené 4*.(1.11.2018)

Sakutu mohu bezpečně označit za nejpřímočařejší postavu, kterou jsem kdy v japonské kultuře viděl. Prostě borec co dokáže používat lechtivých narážek a sám je dokáže i s chladnou hlavou a úsměvem na rtech vracet. Rád dostává holky kolem do trapných situací a vůbec mu to nevadí, taky proč by mělo :D Sakurajima Mai se k němu charakterově dokonale hodí a moc mě baví tuhle dvojici sledovat. Nenechte se zmást obrázkem, ty králičí uši se vyskytují jen v prvním díle asi pár sekund a vůbec nemají s dějem nic společného. Přiznávám se, že mě to také zprvu od sledování odradilo a začal jsem se na to dívat až po skvělých recenzích.(18.12.2018)

Hlavná postava Sakuta je neskutočný borec. Len tak ho niečo nerozhodí, páli mu to, veľa krát je o krok vpred v riešení situácií, vie ako dostať človeka s ktorým konverzuje do úzkych a do rozpakov a nachádza sa v tom období života, kedy aj šliapnutie na nohu od pekného dievčaťa sa dá zobrať ako niečo sexuálne. V jeho okolí sa udeje postupne päť mysterióznofyzikálnych javov pre ktoré, kvôli každého mentálnej pohode, sa snaží nájsť príčinu a riešenie. Páčilo sa mi, že každá záhada dávala nejaký psychologický a logický zmysel, že sa to riadilo nejakými pravidlami a nebolo to iba všelijako náhodné. Veľmi ma bavili aj vedľajšie postavy, najlepšie bolo hláškovanie Sakutovej sestry Kaede a apatická Futaba vo svojom chemickom labáku. Bolo tu snáď všetko – napätie, humor, dráma, romantika, emócie. Ako bonus, dosť sa mi páčili aj úvodná aj kreditová znelka. Pokračovanie vo forme filmu je už na svete, teraz len počkať kým to vydajú v nejakej diskovej forme. Snáď sa dočkáme aj druhej série niekedy.(4.9.2019)

Skoro až moc dospěle uvažující hlavní postava, což tomu ale vůbec neubírá na kráse, naopak. Protože tomuhle normálnímu klukovi sekunduje normální holka, takže to všechno působí velmi normálně. Dokonce všechny problémy jsou velmi reálné, jen mají velmi nereálné projevy. Abych to řekla lépe: je to velmi dobré anime s epizodním příběhem a inteligentníma postavama, které se chovají, fakt, vážně, jako lidé. Hlavní hrdina mě strašně bavil a byl jednou z nejlidštějších postav v anime za posledních pár let. Polidšťovala ho i skutečnost, jak skvěle vycházel se všemi dámami a jednal na rovinu. Trochu jsem se bránila zhlédnutí, protože na plakátu je slečna v králíčkovském oblečku, ale (možná pro někoho zklamání) o tom to není, vlastně to ani není harémovka, i když je tam tolik slečen. Je to prostě strašně príma příběh z kouzelné Kamakury. Zábavné, milé, upřímné. nelze nefandit všem postavám.(18.4.2019)

• - Závěrečnou píseň „Fukashigi no Carte“ každou určitou epizodu zpívá jiná osoba. První a poslední epizodu jí zpívaly Asami Seto (dabérka Mai Sakurajimy), Nao Touyama (dabérka Kogy Tomoe), Atsumi Tanezaki (dabérka Rio Futaby), Maaya Uchida (dabérka Nodoky Toyohamy), Yurika Kubo (dabérka Kaedy Azusagawy) a Inori Minase (dabérka Shouko Makinohary). Druhou a třetí epizodu ji pak zpívá Asami Seto, čtvrtou a pátou Nao Touyama, sedmou a osmou Atsumi Tanezaki, devátou a desátou Maaya Uchida a jedenáctou a dvanáctou pak Yurika Kubo. (CarnTheNunya)

• - Na konci každej epizódy je vidieť animáciu mora a osoby chodiacej po pláži. Každou epizódou sa mení farba animácie, kompozícia a osoba podľa toho, o kom je zápletka danej epizódy. (Skem)

• - Úvodní píseň „Kimi no Sei“ je od kapely The Peggies. (CarnTheNunya)