poster

Seišun buta jaró wa Bunny Girl-senpai no jume o minai (TV seriál)

 • Japonsko

  青春ブタ野郎はバニーガール先輩の夢を見ない

 • Japonsko

  Seishun buta yarou wa Bunny Girl senpai no yume o minai

 • USA

  Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2018, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Scalpelexis
  ****

  Kdo by čekal, že poměrně neznámé studio Cloverworks s anime, na jejímž plakátě je nestoudně vypadající mladistvá dívka v zaječím kostýmu, mohl být takový hit? Já rozhodně ne. Na druhou stranu v mnohém je budiž toto anime důkazem degenerace dnešní produkce a příkladem aktuálně nízkého očekávání diváků. V ledasčems tomu rozumím: Když máme na 50 gum/úchyláků/neschopů/Ježíšů jednoho normálně se chovajícího jako je hlavní hrdina Sakuta, je to pocitově blízko buďto úlevě z posledního pracovního dne před dovolenou nebo vítězství nad nalezením posledního parkovacího místa před svým barákem na sídlišti. Mně tato skutečnost zdaleka nevyhovuje; sám Sakuta je jistojistě vítáným charakterem, ale v jinak historii anime vůbec nijak nevyčnívajícím. Je svěže přidrzlý, co na srdci a rozhodně to není žádný ťululump, který se buďto dámských sukní bojí anebo naopak za nimi vilně lítá. A jeho kolegyně Mai není žádná patolízalská puťka nebo falešně ohnivá tsundera, ale dívka se zdravým úsudkem, sebevědomím a přesvědčením. Copak ale máme tak krátkou paměť? Srovnání s Bakemonogatari se částečně nabízí, ale je to pouze jeho levnější a svým způsobem světsky pochopitelnější náhražka: Trable dívek jsou podstatou a rozřešením banálnější, Sakuta není tak důmyslný vypravěč jako Araragi a Hitagi je oproti Mai parní válec. To vůbec nezmiňuju piktoresknost a grotesknost vizuálu Bakemonogatari. Tak proč toto anime má zde aktuálně 86% a Bake jen 79%? Právě na začátku zmíněným faktem a mizernou kvalitou zbytku sezóny. Hanit Bunny Girl by nicméně bylo nefér a to já ani nehodlám. Velmi rychle mě přesvědčil inteligentní scénář s povedenými dialogy, chování a stylizace postav je jak umně rozhozená, tak stále mile civilizovaná a uvěřitelná, pointa střídá pointu a celý ten mirně nadpřirozený tón děje dává šiirokou škálu možností. A ta ja beze zbytku využita bez jakýchkoliv zbytečně složitých vysvětlovaček. Epizody svištěly, zahrály si s našemi city tak akorát a často jsem se nevědomky pochvalně usmíval. Žádná anime extravaganza se nekonala, ale za takovéto ucelené, smysluplné, dobře odvyprávěné anime bych se nikdy nezlobil. Povedené 4*.(1.11.2018)

 • Terezinka198
  ****

  Jako většinu i mě odrazovala postava Sakurajimy v králičím oblečku, ale protože jsem neustále od více a více lidí slyšela jenom chválu a klady, tak jsem si řekla, že tomu tu šanci dám. A nelituji. Animace pěkná, soundtrack taky, OP jsem si hned zamilovala. Nápad byl taky vcelku originální (aspoň tedy za mě, nic podobného jsem ještě neviděla - možná jsem jen málo hledala). Ke konci ale bylo vidět, že autoři netuší, kam by se měl příběh pořádně ubírat. Sakutovu sestru jsem si oblíbila, to ano, ale přišlo mi to už prostě příliš. Celkově jsem ale s tímto anime spokojená, Sakuta se mi i celkem líbil, protože hravě dokázal zvládat všelijaké narážky Sakurajimy a ještě hravěji je i vracel, aniž by měl nějaký hloupý výraz nebo tváře jako školačka před svým idolem, apod.. Přidávám se tedy na stranu těch, kteří toto anime budou doporučovat. Silné 4* a překvapivá spokojenost.(7.8.2019)

 • Hromino
  *****

  Tak přeci jen existuje! Inteligentní psychologická podívaná z období dospívání a zároveň vtipná romantická komedie s prvky magického realismu. A to navzdory svému názvu i plakátu, které jsou těžce zavádějící, neboť žádné přízemní úchylné kraviny se zaječími oušky se zde nedočkáte. Největší síla tohoto anime spočívá bezesporu v postavách, které mají všechny do jedné duši, vtip, mozek a hloubku. Těm všem korunuje hlavní hrdina se svým osobitým humorem a vynikajícím dabérským výkonem Kaita Išikawy, jenž bych se nebál označit jako životní. Oceňuji také to, že ač se tvůrci v mnoha směrech vydali na hodně tenký led, který u spousty jiných anime značí prudkou jízdu vstříc fekálnu (upištěná malá sestra fixovaná na bratra, nápadné hromadění holek kolem hrdiny a stěhování se k němu domů, malá chytrá vědátorka s brýlemi…), zde se jim podařilo všechny mé pochyby až neuvěřitelně zdatně rozptýlit a předložit poutavou, zábavnou – a ještě jednou zdůrazním – inteligentní podívanou. Vytknout se dá snad jen epizoda s nevlastní sestrou, která ač byla zpracována taktéž kvalitně, působila ve stínu ostatních epizod trochu zbytečně a za účelem pouhé dramatizace příběhu, ale jinak si nelze stěžovat. Už dlouho jsem neviděl takto skvěle zvládnutou adaptaci, u níž by se chyby hledaly vyloženě lupou a která mi dávkovala jedno příjemné překvapení za druhým. Vynikajícnost díla jen podtrhuje kvalitní animace i hudební doprovod a věřím, že vyjma filmu už nebudou tvůrci příliš usilovat o pokračování, neb v nejlepším je třeba přestat – a to je právě nyní. Suverénně za plný počet.(25.10.2020)

 • Zíza
  ****

  Skoro až moc dospěle uvažující hlavní postava, což tomu ale vůbec neubírá na kráse, naopak. Protože tomuhle normálnímu klukovi sekunduje normální holka, takže to všechno působí velmi normálně. Dokonce všechny problémy jsou velmi reálné, jen mají velmi nereálné projevy. Abych to řekla lépe: je to velmi dobré anime s epizodním příběhem a inteligentníma postavama, které se chovají, fakt, vážně, jako lidé. Hlavní hrdina mě strašně bavil a byl jednou z nejlidštějších postav v anime za posledních pár let. Polidšťovala ho i skutečnost, jak skvěle vycházel se všemi dámami a jednal na rovinu. Trochu jsem se bránila zhlédnutí, protože na plakátu je slečna v králíčkovském oblečku, ale (možná pro někoho zklamání) o tom to není, vlastně to ani není harémovka, i když je tam tolik slečen. Je to prostě strašně príma příběh z kouzelné Kamakury. Zábavné, milé, upřímné. nelze nefandit všem postavám.(18.4.2019)

 • ing.man
  *****

  Stejně se nedokážu ubránit jakési skryté edukativnosti. Hlavně v když jde o šikanu či hikkikomoriho. Ale až do devátého dílu mě celkem seriál bavil a nejvíc na něm uznávám, že i přes super-naturální prostředky jde o velmi lidský příběh, bez typické klíšovitosti. Nebo aspoň doufám, že tomu tak je. Zase se mi Zíza postarala o pár hodin zábavy. Ale vždyť jde o h0vn0, když mám dovolenou, že....(23.7.2019)

 • - Závěrečnou píseň „Fukashigi no Carte“ každou určitou epizodu zpívá jiná osoba. První a poslední epizodu jí zpívaly Asami Seto (dabérka Mai Sakurajimy), Nao Touyama (dabérka Kogy Tomoe), Atsumi Tanezaki (dabérka Rio Futaby), Maaya Uchida (dabérka Nodoky Toyohamy), Yurika Kubo (dabérka Kaedy Azusagawy) a Inori Minase (dabérka Shouko Makinohary). Druhou a třetí epizodu ji pak zpívá Asami Seto, čtvrtou a pátou Nao Touyama, sedmou a osmou Atsumi Tanezaki, devátou a desátou Maaya Uchida a jedenáctou a dvanáctou pak Yurika Kubo. (CarnTheNunya)

 • - Na konci každej epizódy je vidieť animáciu mora a osoby chodiacej po pláži. Každou epizódou sa mení farba animácie, kompozícia a osoba podľa toho, o kom je zápletka danej epizódy. (Skem)

 • - Úvodní píseň „Kimi no Sei“ je od kapely The Peggies. (CarnTheNunya)