Rozmařilé Benátky

(TV film)
  • Francie Venise l'insolente (více)
Francie, 2018, 52 min

Benátky, město v dobách své největší slávy v osmnáctém století vyhlášené jako epicentrum zhýralosti a nemravnosti, dodnes vábí tisíce turistů. Výpravný francouzský dokument odkrývá skandály i vrcholná díla rozmařilých Benátek... Žádné jiné město na světě nikdy neinspirovalo tolik snů, tužeb a fantazií a nevyvolalo tolik slz, jako Benátky. Zlatý věk benátské kultury od renesance až po baroko ve výpravném francouzském dokumentu. (Česká televize)

Marze

Benátky jsou na trase z naší země k moři do Itálie, takže se po první návštěvě dalším úspěšně bráním. Další jsem přečkal na parkovišti na karimatce než se jimi lidé z autobusového zájezdu dostatečně nasytili a nakoupili trička a třpytivé suvenýry. Třetí jsem měl nabízenou již u moře jako výlet do Benátek zdarma. Naštěstí nepovinný. A na dalším zájezdu jsem několikahodinové volno na Benátky přežil na pláži na poloostrově naproti Benátkám. Moře je zde velmi špinavé. Teď jsem si konečně doplnil vzdělání o tomto populárním městě. Před tímto dokumentem jsem shlédl jeden o současných problémech Benátek s davy jednodenních turistů, kteří ve městě nenechají moc peněz (a kdyby jo, zisky jdou do zahraničí), zato hodně odpadků. Tento dokument se mi líbil i když zajímavější pro mě byl při studiu ekologie jarní výlet-exkurze do Benátek nad Jizerou na skládku komunálního a nebezpečného odpadu. Jiná věc je, že Benátky již byly jen letos třikrát zaplaveny kvůli změně klimatu a to je prý teprve předkrm budoucích změn. ()