Nepohádky (TV seriál)

Tell Me a Story

Thriller / Psychologický

USA, 2018–2020, 16 h 21 min (Minutáž: 42–58 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

John Frizzell

Chris Brochu, Danielle Campbell, Kim Cattrall, Zabryna Guevara, Sam Jaeger, Sterling Knight, Billy Magnussen, James Maslow, Dorian Missick, Dania Ramirez, Davi Santos, Paulina Singer, Paul Wesley, James Wolk, Kurt Yaeger, Dan Amboyer, Tonya Glanz, Jennifer Ikeda, Michael Raymond-James, Rarmian Newton, Spencer Grammer, Luke Guldan, Justine Cotsonas, James Martinez, Tim Daly, Tom Lipinski, Becki Newton, David Andrews, Polly Draper, Monica Dogra, Debra Monk, Marguerite Moreau, Simone Missick, Sharon Lesser, Jimmy Palumbo, Lynn Marocola, Larry Gevirtz, Odette Annable, Eka Darville, Matt Lauria, Natalie Alyn Lind, Ashley Madekwe, Carrie-Anne Moss, Kathryn Prescott, Evan Parke, Phillip Rhys, Tom O'Connell, James Devoti, David Vaughn, Harry Shum Jr., Garcelle Beauvais, Christopher Meyer, Caleb Castille, Julia Campbell, Charles Esten, Felisha Terrell, Matt Walton, Jon Briddell, Denise Dal Vera, Linds Edwards, Joseph Julian Soria, Allee Sutton Hethcoat, Lane Toran, Karina Logue, Ravi Cabot-Conyers, Audrey Corsa, Christopher Lee Herod, Geneva Maccarone

Komentáře uživatelů k TV seriálu (21)

• Malarkey

Na seriál jsem šel s tím, že na mě působí mysteriózně a popisek toho taky moc neříká. Hned v první díle mě zaujalo, že na diskotéce hráli ryzí trance. Říkal jsem si, že u tvůrců je asi někdo, kdo umí svoji práci dělat pořádně a ví, co to znamená, když se to má na diskotéce pořádně rozpumpovat a nevypadá to, z filmařského hlediska, jako diskotéka pomocné unie neslyšících. Nicméně během dvou dílů jsem zjistil, že celý příběh je daleko obyčejnější a úplně není mysteriózní, jak to na první pohled, po shlédnutí plakátu s maskami prasat, vypadá. Spíš se jedná o psychologické drama, které má tak trošku náběh jak Velmi nebezpečné známosti a celé to má mít geniální zaobalení v podobě toho, že vážná témata mají připodobňovat známé světové pohádky. Ty jsem v tom osobně nenašel a po shlédnutí celé série jsem byl rád, že už na to nemusím koukat. Přišlo mi to jako totální průměr.(9.5.2019)

Antologický seriál skládající se ze slavných pohádek ( Červená karkulka, Tři prasátka, Jeníček a Mařenka) zabalené v temném a vyspělém psychologickém Thrilleru. Nápad je perfektní, ale pořád jsem se nemohl zbavit dojmu, že to na mě působí jako druhořadý seriál. Rozpočet, herci, story jsou spíš průměrné a přišlo mi, že tvůrci nebyli dost inteligentní, aby tak velké sousto dokázali zvládnout. Je zde sice quantum zvratů, které dokážou šokovat, ale působí nuceně a poněkud vycucané z prstu. Pár akčních scén není nejhorších, na trochu násilí také dojde, červená karkulka je kočka jako blázen a seriál má naštěstí dobré tempo, takže nudit se u něj nebudete, ale bral bych to spíše s nadhledem. Kdo má dostatek času, tak těch 8 hodin by litovat neměl, ale seriálová konkurence je holt tak velká, že tohle brzy vyšumí. 6.5/10.(12.2.2020)

• Marze

Vidíme kombinaci dětské noční můry, teenagerovské úzkosti a dospělého dramatu. Nefunguje zde vůbec nic. Když vidím ten zmatek přál jsem si vyprávět nějaký jiný lepší příběh. Vidíme sex, drogy a násilí. Tell Me a Story se pokouší využít popularity pohádky a výsledkem je zbytečný horor.(4.3.2019)

Přiznám se, že po prvním dílu, jsem měl chuť na tento seriál zapomenout. Nicméně osud tomu nechtěl a tak jsem vydržel. A kupodivu s každým dalším dílem, vše začínalo dávat větší a větší smysl. Je tedy pravda, že jsem tam je to až překombinované, ale tak nějak stále se to dá pochopit a užít si vcelku šílenou jízdu plnou brutálních zvratů!(4.3.2019)

To, co ze začátku vypadalo na obyčejné tři dramatické příběhy, se ke konci rozrostlo v obrovskou pavučinu, kde se všechny nezávislé dějové linky spojily na jednom místě a všechny se (nejspíš) uzavřely. Neskutečně seriálu pomáhají kvalitně zahrané postavy, kdy si po pár dílech divák najde cestu ke každé z nich, k tomu super herci ze známých filmů (TVD, Game Night..) a je to. Navíc si všechny 3 příběhy drží svoje tempo, mají drajv a není to (jak běžně bývá), že by byla jedna linie slabší než zbylé. Napětí a otázky, které seriál v poslední třetině pokládá, jsou podané poutavě a do samotného závěru to jde jako drsná a akční vybíjecí gangsterka. S uváděnými pohádkami mi toho moc společného nepřišlo a možná mi přišel takový uspěchanější poslední, závěrečný díl, což je škoda, ale i tak se na druhou sérii těším a doufám, že bude alespoň stejně dobrá.(2.1.2020)

Zpočátku dost nepřehledné příběhy se začaly od sedmého dílu propojovat, čímž získaly na zajímavosti. 1) Navzdory napínavému ději a zajímavě propletenému příběhu mi ke čtyřem hvězdičkám chybí více šarmu a osobitosti._____ 2) Zápas dobrých se zlými se neustále proměňuje, chvílemi jsou zvraty absurdní. Připadal jsem si jako v pokračování Arabely - prsten získá Rumburak, pak princezna, pak opět zloději, pak hodný čaroděj, pak zase Rumburak a furt dokola až do vyčerpání peněz a diváků._____ 3) A tak největší předností seriálu jsou urostlí herci: 28letý Brazilec Davi Santos (Gabe, homosexuální bratr), 27letý Luke Guldan (Gabův parťák Billy, zloděj a prostitut), 25letý Australan s báječně vytvarovaným tělem Rarmian Newton (Ethan, vydírá učitele Nicka), 33letý James Wolk (Jordan, kterému zastřelili novomanželku), 33letý přesvalený Billy Magnussen (učitel Nick), 36letý Paul Wesley (lupič Eddie, barman), 41letý Michael Raymond-James (lupič Mitch, Eddieho bratr)._____ 4) Psáno po první řadě.(11.4.2019)

• netahlo

Tak je zrejme definitivni, ze v kazdem serialu musi byt bukvice, pokud mozno vic bukvic. Homopropaganda jede dal a bude hur.(26.1.2019)

• IceQueen

Po troch upachtených epizódach pravdepodobne definitívne odkladám ad acta. Možno je to unáhlený čin a prídem tak o obohacujúci zážitok svojho života, ale tri testovacie diely so secondhandovým obsahom a obsadením rozhodli za mňa. A navyše, z každého príbehu nebezpečne huláka hrozba morálneho ponaučenia na spojenoštátovský spôsob, čo na moju nežnú dušičku pôsobí ako repelent.(29.8.2019)

• Arsenal83

Ďalší z nesúrodých seriálov, kde sa v pilote nedozviete vôbec nič, iba to, že Trump je hnusný prezident, buzerantov je zase minimálne polovica a ešte aj heteráci vyzerajú teploušsky.(25.12.2019)

Tell me a story je jeden z těch seriálů, které mě dostali hned po prvním zhlédnutí traileru. Nicméně ve výsledku převažuje spíše zklamání. Chyběla mi tam aspoň jedna sympatická postava, o kterou bych se mohla bát a fandit ji. Díky pohádkové předloze jsou některé scény předvídatelné a jiné naopak až moc překombinované...Na druhou stranu mě celkem potěšila Kim Cattrall.(1.6.2019)

Tento seriál patří mezi ty lepší. Jen je škoda, že prvních 5-6 dílů má pomalejší tempo a až poté se více rozjede akce. Poslední díl byl na můj vkus až moc překombinovaný. Tvůrci tam narvali hrozně moc zvratů a každých 5 minut se situace vyvíjela jinak. Rozhodně tam byl prostor a potenciál tyto zvraty rozvést do vícero předešlých dílů. Originální nápad zpracovat pohádky v moderním pojetí a těším se na další sérii.(28.2.2019)

Jeden ze seriálů, který mě opravdu bavil, napínavý, propracovaný, originální spojitost s pohádkami. Z počátku mě to tolik nechytalo, ale postupem času se dramatické příběhy proplétaly až se na konci spojily a vše začalo dávat smysl, což mě bavilo.(5.5.2020)

Naprosto úžasný seriál, který vás stále něčím dokáže překvapit. A když si myslíte, že nedokáže, překvapí vás ještě víc. V první sérii se nám představily tři pohádky, které mě opravdu zaujaly a připadaly mi každá na podobné úrovni. Dočkali jsme se kupy akce, napětí, překvapivých zvratů a smrtí. Hlavně oceňuji, že všechny tři příběhy se nakonec propojily. Druhá série je více emocionální a to hlavně díky pohádce O Šípkové Růžence, která je úplně šílená. Není zde tolik akce, což by zas tak nevadilo, ale všechny tři pohádky mi nepřišly stejně zajímavé. Popelka byla malinko slabší než Růženka a Kráska a zvíře. Přesto je ale druhá série také vynikající. 1. série: 96% ; 2. série: 95 %(4.3.2020)

• fabecc1222

Námět na převedení pohádek do moderního světa super, ale to provedení... Kolikrát to s těmi pohádkami ani nemá nic společného, a ve výsledku je to pak jen obyčejná vztahovka, bez jakéhokoliv zajímavého nápadu či zvratu. To vše v podání těžce průměrných či podprůměrných herců, z kterých vyniká pouze sexappeal Danielle Campbell.(6.6.2020)

Podle mě hodně napínavé. Sem tam utekla logika při vyprávění příběhu, ale dejme tomu.(5.1.2020)

První série nic moc. Druhá série naprosto úchvatná.(9.2.2020)

Jeden z mála thrillerů, který mě opravdu upoutal a nepustil. Velmi se mi líbí námět a inspirace klasických pohádek, které zná úplně každý. Přišlo mi to jako taková hra, kdy sledujete díl za dílem a hledáte spojitost nebo podobnost s konkrétními pohádkami. (Např. Tři prasátka, Červená karkulka, popelka...) 9/10(27.3.2020)

Zabijáci, mrtvé postavy a slušná akce jistí, že nehrozí nuda. Koncept motivace starými pohádkami do současných příběhů je navíc energický a chytrý. :) (viděno v původním znění)(25.1.2019)

Skvěle zpracovaný! To mě ba.(21.2.2019)

Seriál mě bavil a to je přesně to co od něj potřebuji abych u něj vydržel. Po ukončení Grimma bylo otázkou času, kdy přijde seriál, který se chytá témata pohádek netradičním stylem. Ze stratu lehce nepřehledný děj 3 příběhových linek se postupně začíná spojovat a proplétat čímž seriál nabírá na intenzitě. Seriál těží ze zlomových a nepředpokládaných situací. Ostatně divák si přibližně 4x změní názor na to, kdo vlastně je ta záporná a kdo ta kladná postava. Režisérsky i scénáristicky dobře zvládnutý kousek, který má určitě potenciál do budoucna pokud se vydá cestou, kdy každá série bude zvlášť a nebude nijak navazovat na tu předchozí. 90%(11.8.2019)

<< předchozí 1 2