Nepohádky

(seriál)
  • USA Tell Me a Story
Thriller / Psychologický
USA, (2018–2020), 16 h 21 min (Minutáž: 42–58 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

John Frizzell

Chris Brochu, Danielle Campbell, Kim Cattrall, Zabryna Guevara, Sam Jaeger, Sterling Knight, Billy Magnussen, James Maslow, Dorian Missick, Dania Ramirez (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Seriál "Nepohádky" čerpá inspiraci ve světě nejoblíbenějších pohádek, které přetváří v temný a zvrácený psychologický thriller. V první řadě tohoto dramatu na pokračování, která se odehrává v současném New Yorku, se prolínají Tři Malá Prasátka, Červená Karkulka a Jeníček a Mařenka v epickém a podvratném příběhu o lásce, ztrátě, chamtivosti, pomstě a vraždě. (HBO Europe)

Skeksis

Toto malo so známymi rozprávkami spoločný veľký smradľavý prd. Tupá zlátanina plná sprostých ľudí, od nesympatickej odutej akože Červenej Čiapočky alebo čo, po dvoch otravných sprostých akože vlkov. Nedá sa odmyslieť, že Janka a Marienku predstavovali namiesto detí feťácky go-go tanečník a vojnová veteránka, a ježibabu mafiánska mamka. Sem-tam nejaký zvrat, sem-tam nejaké prepojenie postáv v dejových líniách, za to ten jeden, aj keď vlastne neviem... Neodporúčam to nikomu. ()

simply

Tell me a story je jeden z těch seriálů, které mě dostali hned po prvním zhlédnutí traileru. Nicméně ve výsledku převažuje spíše zklamání. Chyběla mi tam aspoň jedna sympatická postava, o kterou bych se mohla bát a fandit ji. Díky pohádkové předloze jsou některé scény předvídatelné a jiné naopak až moc překombinované...Na druhou stranu mě celkem potěšila Kim Cattrall. ()

IceQueen

Po troch upachtených epizódach pravdepodobne definitívne odkladám ad acta. Možno je to unáhlený čin a prídem tak o obohacujúci zážitok svojho života, ale tri testovacie diely so secondhandovým obsahom a obsadením rozhodli za mňa. A navyše, z každého príbehu nebezpečne huláka hrozba morálneho ponaučenia na spojenoštátovský spôsob, čo na moju nežnú dušičku pôsobí ako repelent. ()

TheEvilTwin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, co ze začátku vypadalo na obyčejné tři dramatické příběhy, se ke konci rozrostlo v obrovskou pavučinu, kde se všechny nezávislé dějové linky spojily na jednom místě a všechny se (nejspíš) uzavřely. Neskutečně seriálu pomáhají kvalitně zahrané postavy, kdy si po pár dílech divák najde cestu ke každé z nich, k tomu super herci ze známých filmů (TVD, Game Night..) a je to. Navíc si všechny 3 příběhy drží svoje tempo, mají drajv a není to (jak běžně bývá), že by byla jedna linie slabší než zbylé. Napětí a otázky, které seriál v poslední třetině pokládá, jsou podané poutavě a do samotného závěru to jde jako drsná a akční vybíjecí gangsterka. S uváděnými pohádkami mi toho moc společného nepřišlo a možná mi přišel takový uspěchanější poslední, závěrečný díl, což je škoda, ale i tak se na druhou sérii těším a doufám, že bude alespoň stejně dobrá. ()

JJ.Gibson

Přiznám se, že po prvním dílu, jsem měl chuť na tento seriál zapomenout. Nicméně osud tomu nechtěl a tak jsem vydržel. A kupodivu s každým dalším dílem, vše začínalo dávat větší a větší smysl. Je tedy pravda, že jsem tam je to až překombinované, ale tak nějak stále se to dá pochopit a užít si vcelku šílenou jízdu plnou brutálních zvratů! ()