Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(49)

Obsahy(1)

Člověk by si měl dávat pozor na to, co si přeje před svou smrtí, na své poslední myšlenky a výčitky. Může se totiž stát, že vás nějaká vyšší síla vyslyší a vy se po své reinkarnaci objevíte v novém světě jako něco, co jste rozhodně nečekali. Své o tom ví Satou Mikami, kdysi 37letý muž, který byl během své cesty z práce smrtelně pobodán neznámým útočníkem a díky svým posledním přáním a výčitkám před smrtí byl reinkarnovaný v cizím fantasy světě jako sliz. Sliz je amorfní stvoření, se kterým se setkalo již mnoho dobrodruhů v různých fantasy příbězích a hrách a je považován za jednoho z nejběžnějších a spíše slabších oponentů, ovšem toto není Satoův případ. Ten má totiž velmi silnou speciální schopnost, díky které dokáže absorbovat vlastnosti a schopnosti veškerých předmětů a stvoření, které pohltí. Tak se rodí Rumuru Tempest, nový druh uvědomělého slizu a jeho legenda vedoucí mezi ta nejmocnější monstra jaká svět fantasy poznal... (Jeoffrey)

(více)

Videa (4)

Recenze (9)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Další Isekai s tím, že se hrdina po reinkarnaci promění z člověka na "sliz" (bože to zní v češtině hrozně - nemluvím tu o nějakým hlenu apod., ale o té příšerce z fantasy příběhů). Jak už tomu bohužel u většiny příběhů tohoto typu je, tak hlavní hrdina je po reinkarnaci strašně "nadupanej" a jakékoliv napětí jde stranou, protože je vše příliš jednostranné. V tomto případě to má ale velice pěkné prostředí, kdy se především člověk těší na další příběh z tohoto světa a co nového zajímavého se nám zjeví - nová rasa, přeměna, příběh, historie atd. Jedná se tak spíše o takové dobrodružné fantasy RPGčko ve formě seriálu. Člověk u toho může relaxovat, ukojit svou zvědavost, zasmát se a neustále se těšit na příště. Popravdě příběh utíkal tak krásně, že jsem ani pořádně nezaregistroval, že už je konec série, protože to konec vysloveně nemá. Má to jen pauzu, než začne další série. Animace je velice povedená (obzvláště musím uznat bohatost prostředí - všechny ty designy a velký repertoár) a pak celkem taky slušná hudba. ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Nesdílím úplně to místní nadšení ze slizovitého hrdiny, ve skutečnosti mi začal být sympatický až tehdy, když už na sebe alespoň občas bral lidskou podobu. Nejlepší je pro mě tudíž prostředek seriálu, kdy vystupuje jako moudrý a silný velitel spojenecké armády v těle roztomilého chlapce. Ale stejně to má všechno příliš snadné. Z nepřátel se jediným rozhodnutím stávají oddaní stoupenci, všechny různorodé rasy navzájem hladce a bez třenic spolupracují, protože jim to koule slizu nařídila, a odstraňování protivníků a překážek jde jak na běžícím pásu. Navíc původní cíle hlavní příběhové linky - hledání jakéhosi arcipadoucha za účelem pomsty a vysvobození pohlceného draka - se neustále odsouvají do nekonečna, což je typický nešvar adaptací mangy. Takže škoda, že si autoři nedali trochu víc záležet na postavách, strategiích, dokončování načatých témat a poctivém budování světa, a spokojili se pouze s kawaii hrdinou a nezávazným blbnutím kolem něj. ()

Reklama

ing.man 

všechny recenze uživatele

K tomuto anime mám prostě zásadní výhradu. Prostě jde okatě divákovi na ruku. Dál budu spoilovat...... Nevýraznýmu týpkovi, jenž v lidském světě si ani nevrznul, padaj všichni k nohám.. Proč? Jen proto, že z rozmaru bohů či evoluční náhody reinkarnoval do méněcenného slizu, ale získává obrovský náskok před ostatními, poněvadž se může snadno vyvíjet. Stačí pohltit, či sežrat soupeře a jakýsi computer v něm všechno zanalyzuje a vybaví slizouna novým skilem. Všichni tě chválí, klaní se ti, elfky=štětky se o tebe rvou, i když si bezpohlavní a to je něco, co připoutává představivost diváka k seriálu. Všichni tak nějak touží po této slávě bez námahy. Všechno je to nakonec strašně snadný. Ale i přesto je to velmi dobrá pohádka o moudrém slizu, co spojuje, vytváří spojence, odpouští křivdy, místo čepice má na hlavě kyprá ňadra sličných příšerek, vlévá situační humor a k tomu přimíchává slzy smutku i dojetí. Báječně namíchaný koktejl. ()

Lukas222 

všechny recenze uživatele

Byť hlavný hrdina človek, tak je to "zase ďalšie isekai anime". Ale keďže je to sliz, nedá sa to nemilovať. Hlavný hrdina je síce mocné "badass" monštrum, ale zároveň nedokáže všetko automaticky vyriešiť, proste len improvizuje a vychádza mu to. Videné všetky epizódy čo doteraz vyšli (momentálne 13) a nikde nie je hluché miesto. Zaujal tsundere drak na začiatku. Čistých 5/5 ()

mimozakon 

všechny recenze uživatele

Takové milé anime o slizu, který si získává přátele a.k.a. podřízené svým zásahem do věci ve světě “D&D”. Zcela ovládne monstra a vytvoří jim hezký velký neporazitelný národ plný goblinů, otců, trolů, a jiných oblud s ním jako neporazitelným vládcem. Úvodní melodie je skvělá. Uvidím, co nabídne druhá série. ()

Galerie (465)

Reklama

Reklama