poster

Marvel Rising: Secret Warriors

Animovaný

USA, 2018, 80 min

Zajímavosti k filmu (3)

  • - Squirrel Girl (Doreen Green) patří mezi 90's přírůstky Marvelu. Její komiks vyšel v zimě roku 1991 a jmenoval se „Marvel Super-Heroes vol. 2 #8“. Podstatu a příběh postavy vymyslel Will Murray a nakreslil ji legendární Steve Ditko. Tento charakter je často zesměšňován. Squirrel Girl je i přes svojí sílu podceňována, ale o Vánocích roku 2005 v „GLX-Mas Special“ od Dana Slotta, dokáže porazit Thanose svou nadlidskou sílou a schopnostmi veverek. V komiksu je dcerou Luke Cage a Jessicy Jones. (3T)

  • - Kamala Khan alias Miss Marvel, je ženská superhrdinka muslimského vyznání, která se prvně mihla na komiksových stránkách v „Captain Marvel #14“ z roku 2013. I když patří k novějším postavám, vysloužila si velkou popularitu hlavně díky feministickému hnutí, tak i díky svému pohledu na Islám. Stala se vzorem i obrazem (viz. její nálepky) boje proti rasismu a stereotypům. Ve výčtu superschopností Kamaly Khan najdeme regeneraci, nadlidskou sílu a hlavně schopnost měnit tvar, velikost i podobu svého zevnějšku. Postavu vytvořil tým okolo Sana Amanat, editorky Marvel Comics. Ta byla na základě myšlenek, které s sebou přinesla postava Kamaly Khan, pozvána do Bílého domu Barackem Obamou. První český překlad komiksu se objevil až v říjnu 2018 – „Ms. Marvel #01: (Ne)normální“. (3T)

  • - Marvel Studios rád zkouší své hrdiny nejprve v animovaných filmech než je ukážou v rámci MCU na stříbrném plátně. Tento film není vyjímkou, a tak se zde objevili Captain Marvel a Ms. Marvel (Kamala Khan). Obě již dostali své sólové filmy v Marvel Cinematic Universe. (3T)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace