Reklama

Reklama

Rerided: Tokigoe no Derrida

(seriál)
  • Japonsko RErideD-刻越えのデリダ- (více)
Trailer

Obsahy(1)

Derrida byl nadějný inženýr, který se ve firmě svého otce podílel na vývoji posledního modelu plně samostatných robotů. Vedl vcelku klidný život, měl i své přátele, mezi které počítal především svého kolegu Nathana a jeho malou dcerku Mage. Když však jednoho dne objevil v programu vyvíjených robotů nebezpečný bug, který by mohl ohrozit celé lidstvo, tak se jeho klidný život změnil. Někdo z vedení firmy si totiž nepřál, aby nedokonalost jejich nejnovějších vojenských robotů vyšla najevo. Vše končí jedním večerem, kdy jsou Nathan i Derridův otec zabiti a samotný Derrida se při útěku před pronásledovateli nechá nedobrovolně zmrazit. Když procitá, tak je svět už jen stínem toho, čím tehdy v roce 2050 býval. Roboti jsou mimo kontrolu a napadají lidi, kteří se snaží vymyslet stále zoufalejší způsoby obrany. Derrida si velice rychle uvědomuje, že jediným řešením, jak zabránit ještě tragičtější eskalaci událostí, je najít malou Mage, které svěřil disk s údaji o tom, jak opravit vadnou část kódu robotů. Tato cesta však nebude vůbec snadná a k jejímu úspěchu bude muset Derrida oprášit svou dávno zavrhlou teorii o tom, že za určitých okolností se člověk dokáže vrátit se svým vědomím do své vlastní minulosti a možná ji i změnit... (Jeoffrey)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Tohle anime mělo trochu zrychlený start několika dílů, což není na škodu, protože toho člověk zaprvé vidí víc najednou a zadruhé si tak nějak lépe pamatuje, co se tam odehrálo (obzvláště když se příběh zaměřuje na cestování časem). Ono cestování časem smíchané se sci-fi prvkem není tak nějak nic nového (i když ho preferuji víc oproti paranormálnímu a fantasy), ale ono zpracování je celkem originální, kdy se nepřenáší celá osoba, která pak se snaží napravit minulost, ale pouze přenesení vědomí do existující minulosti a možnost jí jen lehce pozměnit v omezeném okamžiku bez velkého zásahu, kdy se pak vědomí přenese zpět budoucnosti a zjistí se, co se změnilo. Mělo to i celkem napínavé okamžiky, kdy bylo zajímavé sledovat různé úhly pohledu jednotlivých stran, kdy především osvětlující bylo dramatické pozadí jednotlivých postav a ukázka toho, co je vedlo k současným akcím. Co se ale musím zkritizovat je v první řadě animace, kdy je tu vidět několik absurdních (popírající fyzikální zákony) momentů a obecně kvalita dynamiky není extra dotažena do konce; a v řadě druhé konec, který zanechává podivnou pachuť neuspokojenosti, kdy sice se toho hodně odkryje, ale chybí tam nějaké dramatické nebo emocionální zakončení, než ono akademické poučení. Poslední co mi zbývá je hudba, která mě zrovna neoslovila. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Tak skončilo první anime podzimní sezóny a i když úplný závěr byl podle mě vlastně vcelku přijatelný a pro mě snad i docela příjemný, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že jsem nic zase až tak záživného vlastně ani neviděl. Námět nebyl špatný, dokonce i některé postavy mi byly vcelku sympatické, ale i tak jsem se do každého dalšího dílu musel spíš nutit, než že bych se na něj jakkoli těšil. Nechci vysloveně tvrdit, že by to byla chyba tohoto anime, že by třeba nějak špatně pracovali s atmosférou, ale za celou dobu mě ani ta největší překvapení a zvraty ani jednou nijak extrémně nezaujaly. Takže i když jsem viděl možná docela promyšlený příběh, tak ve mě nejspíš moc nezanechá a za pár týdnu si na Derridu a ostatní asi ani nevzpomenu. 4,6/10 ()

Reklama

Reklama

Reklama