Brankář přináší dramatický životní příběh legendárního fotbalisty Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu. Příběh muže, který miloval fotbal, Anglii a ženu svého života Margaret, a díky svým výjimečným schopnostem a vytrvalosti se dokázal z nenáviděného „nácka“ stát britským národním hrdinou. Bert Trautmann se narodil v Německu v roce 1923 a během války se jako výsadkář aktivně zapojil do bojů. Ke konci války byl zajat britskými vojáky a držen v táboře, kde si všimli jeho talentu. Navzdory počáteční nenávisti fanoušků působil v týmu Manchesteru v letech 1949 až 1964. Zlom v jeho kariéře přišel v roce 1958 ve finále Anglického poháru, kdy pro svůj tým vybojoval vítězství, když dohrál zápas navzdory život ohrožujícímu zranění. On a jeho životní láska Margaret ale musí čelit i dalším ranám osudu… (Film Europe)

mira007

Story Berta Trautmana, který se z německého válečného zajatce v anglickém zajateckém táboře stal  úspěšným a uznávaným brankářem v anglickém fotbalovém klubu Manchesteru City. Příjemná dobovka kombinující žánry sportovní, historický a romantický, dobře se na to kouká, sympaticky obsazené a dobře zahrané. ()

Pawlisman

Ano, povedené, dojemné, skvělé obsazení, které pasuje. Trošku příliš podbízivě emocionální, ale proč ne.. Skvělý film s pomalejším začátkem (možná toho sportu by mohlo být více). ()

nonick1

Vynikající film s dramatickým příběhem, hlubokým poselstvím a bezchybnými hereckými výkony. Mimochodem – další důkaz toho, že nejlepší příběhy píše sám život. ()

Richie24

Takto nějak má podle mého názoru vypadat biografické drama. Snímek je autentický, sportovní pasáže jsou famózní, romantika uvěřitelná a neslzavá (jak bohužel často bývá), napětí výborně vystavěné. Pro fanoušky výborných dramat, biografických filmů, sportu a především fotbalu povinnost. Notabene pro bývalé brankáře. Jo, a Freya Mavor hraje skvěle (ne že by David Kross zaostával) - a je to nádherná ženská. Věřím, že se s ní na plátnech budu setkávat častěji! Nelze jinak - 5 *****. ()

TheSpearCZ

Krásný film podle skutečné události o bývalém německém vojákovi, který byl zajat a poslán do anglického tábora, kde začal hrát fotbal, i když ho celý národ absolutně nesnášel (po právu?), tak se dokopal až na jednu z největších legend anglického fotbalu padesátých let. To spojení životopisného romantického dramatu se sportovním nádechem je něco, co bych vůbec nečekal, že by takřka perfektně mohlo fungovat. Samotné postavy potěší snad úplně všechny, od Davida Krosse, jehož fotbalové zákroky budu vidět před sebou ještě hodně dlouho, sexy Freyu Mavor, vtipného Johna Henshawa až po Harryho Mellinga, který je všem známý jako Dudley z Harryho Pottera. Film rozhodně potěší i nefotbalové fanoušky a samotné zápasy patří k těm nejlepším, které jsem doposud viděl. Překvapení roku. 5* ()

petokucho

Film nepravom v uzadi v aktualnej filmovej ponuke. Podla mna jednoznacne najlepsia volba z toho co je v tomto obdobi v kinach (nerozumiem preco ho v MAX-e davaju raz do tyzdna v ramci ARTMAX-u a v dobe pisania komentara ma len 83 hodnoteni). Ide o skutocny pribeh futbaloveho brankara Berta Trautmana, ktory nie je az tak znamy ani samotnym futbalovym fanusikom. Avsak tento film nie je zdaleka v prvom rade o sporte. Ponuka skvelo natoceny pribeh, ktory riesi otazky viny, odpustenia a osudov ludi ovplyvnenych 2 svetovou vojnou. Je to skvely mix dramy s romantikou a sportovym motivom, kombinacia naozaj pre kazdeho. Za mna jednoznacne plnych 5 hviezd. ()

Rathalos

Krasna zivotopisna drama zo sportoveho prostredia o slavnom nemeckom futbalistovi,ktory sa presadil v povojnovom obdobi v Anglicku v klube Manchester City ako brankar,skvely vyber hercov,hlavne David Kross a Freya Mavor boli uzasni,velmi pekny pribeh a cele je to nabite roznymi emociami,ci uz pozitivnymi alebo aj negativnymi,takze neskryvam moje nadsenie z tohto filmu,jednoducho ma ocaril...:-) ()

korok

Jakožto velký fanoušek anglické kopané a člověk zajímající se o WWII, nemohu jinak, než za plný počet hvězd. Přiznám se, že tento příběh německého brankáře a válečného veterána wehrmachtu ve službách Manchesteru City mi dosud unikal. A je to velmi silný příběh. Oceňuji zejména věrné zpracování fotbalových záležitostí. Například dnes již neexistující stadióny Maine Road (domovský stánek Man City) a staré londýnské Wembley, byly opravdu vytvořeny ve filmu vynikajícím způsobem, až by člověk i věřil, že tyto stadiony stále ještě stojí a herci se po nich skutečně proháněli. Válečné a fotbalové události jsou ve filmu proloženy dojemnou romantikou. Pro sportovní zájemce doporučuji skutečné záběry a sestřih finálového utkání FA Cupu z roku 1956 na Youtube. Včetně účasti britské královny Alžběty II. ()

peca

Romantická slaďárna se spoustou klišé, ve které se dovíme, že ne všichni Němci byli špatní. Supr..a dál? Nic... Ale tak dívat se na to dalo :) ()

CaladanChmur

Je to velmi dobře udělaný film,který se až na minimum vyjímek dokázal vyhnout strojeným emotivním momentům ( vyjímkou je snad jedině dialog a předání píšťalky na hřbitově a i to je vcelku snesitelně zvládnuté).Moc se mi líbil casting a provedení fotbalových momentů.Když vezmu v úvahu mrtě sportovních filmových životopisů,tak Brankář to vyhrál na celé čáře,jelikož se mu podařilo kvalitu zvýraznit právě tou absencí zbytečných patetických momentů.Za mě poctivých 80% .A finální píseň se vybrala opravdu ideálně. ()

celticek

Lehce předvídatelná love story s fotbalovými prvky. Závěrečná tragédie byla naprosto zbytečná, filmu to vůbec nic nepřidalo. Ale je to autobiografie, takže to tak asi muselo být. Fotbalově je to na úrovni okresního přeboru, po brankářově zákroku následuje dlouhý kop, popř. hod někam na půlku. Vydržet se to v pohodě dá. ()

wege

Moc pěkný příběh, moc pěkně natočené, mec pěkně historicky věrné. Největší požitek jsem ale měl na konci, když hrála Abide with Me .. to je prostě tak překrásná píseň a moc se mi líbí, jak do toho filmu pasovala, protože její historie je prostě s fotbalem spjatá desítky let. Líbila se mi Freya Mavor, určitě se musím  podívat na nějaké další filmy s ní. ()

SAINTS

Trautmann je dnes považovany za jedneho z najväčšich brankarov v historii klubu Man.City a legenda anglickeho futbalu 50.rokov.Trautmann je vo filme zobrazeny ako trpezlivy a laskavy sympatak.Skutočny Trautmann bol nemilosrdny,so železnou volov,vdaka kvalitam ktore z neho urobili vynikajuceho vojaka,sa stal skvelym brankarom. ()

DJ Kritik

Pekne spracované a chytľavé. Musím povedať, že celý film som si kládol otázku ako by som reagoval ja, či už v pozícii Krossa. alebo opačne. Takto podaný vojnový konflikt je nevídané. ()

Tominni

Skvělý film ze všech ohledů. Nabízí náhled na konec války v Anglii, pozici německých zajatců a do toho taky dost oblíbeného fotbalu. To vše sebou nese spoustu otázek a i několik odpovědí. Bert Trautmann se nakonec přes všechny obtíže rozhodl v Anglii zůstat a dotáhl to až do brány Manchester City. Tak vydařenou směs romantiky, sportovního napětí, osobní odpovědnosti, pocitů viny jsem už dlouho neviděl. Mimochodem - opravdu skvělá je Freya Mavor. Bez otálení plné hodnocení. ()

Blazis34

Povedené drama z poválečného období se mi povedlo. Jde spíše o romantické drama než sportovní film, i tak mě scény z fotbalového prostředí bavily. Bertovi jsem fandil, aby si získal přízeň publika a své vysněné. Naštěstí vše vyšlo a težily z toho obě strany. Velice chválím natočení dobových prvků a scén. I hlavní herci působili velice přirozeně. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy. ()

blondboss

Toto je presne typ životopisného snímku, ktorý ozaj zoberie za srdce. Jednak športový príbeh legendy vždy zaujme a keď je obohatený o dejovú linku, ako sa bývalý nacek dokáže prebiť v bývalom znepriatelenom národe, tak to nemôže dopadnúť zle. Na európske pomery ozaj premakaný snímok aj režijne a aj scenáristicky. Herecky to taktiež sadlo, ako malo a ja som bol spokojný, že človek sa môže ponoriť do deja, ktorý zaujme svojou autentickosťou. 80 % ()