The Lesson

Velká Británie, 2015, 97 min

Partia chlapcov trávi väčšinu svojho voľného času ničením verejného majetku, menšími krádežami a škola je na poslednom mieste v ich hodnotovom rebríčku. Z toho pramení aj ich nulový rešpekt k ich učiteľovi. Tomu však na ich vzdelaní veľmi záleží, takže sa rozhodne neposlušných chlapcov vzdelávať aj mimo vyučovacích hodín. Počas tohto vyučovania však platia jeho pravidlá a žiaci za nevedomosť platia svojou krvou. (Marceloo)

Marceloo

Partia chlapcov trávi väčšinu svojho volného času ničením verejného majetku, menšími krádežami a škola je na poslednom mieste v ich hodnotovom rebríčku. Z toho pramení aj ich nulový rešpekt k ich učitelovi. Tomu však na ich vzdelaní velmi záleží, takže sa rozhodne neposlušných chlapcov vzdelávať aj mimo vyučovacích hodín. Počas tohto vyučovania však platia jeho pravidlá a žiaci za nevedomosť platia svojou krvou. - Keďže tento týždeň nevyšiel žiadny horor, ktorý by stál za moju pozornosť, rozhodol som sa dnes dať šancu tomuto hororu, ktorý ma zaujal slušným námetom a herečkou z Česka v jednej z hlavných úloh. Som velmi rád, že sa po skúsenostiach s Ordináciou v ružovej záhrade očividne rozhodla skúsiť urobiť hereckú kariéru v zahraničí, a dúfam, že sa jej bude dariť aj naďalej a bude sa držať čo najďalej od nezmyslov, s ktorými začala. Dejovo tento horor ničím neprekvapí, v rámci exploitation vyzerá dosť jemne, aj keď je tu ku koncu velké množstvo krvi, ktorá však nepôsobí velmi realisticky. Velmi mi tam chýbal nejaký výraznejší zvrat, aj keď tam mierne náznaky boli, lenže v trochu inej rovine ako bolo násilie, ktoré tu malo byť v hlavnej úlohe. Postavy boli celkom znesitelné, aj keď velmi slabo zahrané, aj keď musím uznať, že prepnutý učitel pôsobil tak, ako sa to od neho vyžadovalo. Technika nebola úplne dobre zvládnutá, keďže im často šumeli mikrofóny a kamera sa často triasla. Mnoho vecí sa tu pochváliť nedá, ale najvýraznejším pozitívom je určite dobrá hudba. Po týždni bez poriadneho hororu však jednu hviezdičku pokojne pridám. ()

kaylin

„The Lesson“ je film, který se mi líbí svým tématem, což je asi to hlavní, proč mu dávám alespoň to průměrné hodnocení. Není to film, který by se mi nakonec líbil svým poselstvím. Je to v konečném součtu jen trochu hloupé a příliš prvoplánové, kdy nakonec jde pořád jenom o to, aby divák sledoval nějaké to mučení. A to nechybí. Krve je zde dost, ale nic unikátního v gore nečekejte. ()

Mrs.Blue

Super nápad se zbídačeným provedením. Mé hodnocení by se i tak vyšplhalo na průměr nebýt toho střihlého seksíku (kappa). ()