Průšvihy první republiky

Syfilis poslance Stříbrného (E01)

(epizoda)

V průběhu jara roku 1926 začal předseda socialistické strany Václav Klofáč rozšiřovat, že jeho spolustraník Jiří Stříbrný má syfilis. Tato zpráva měla za úkol morálně poškodit a politicky zničit výrazného politika, který patřil mezi renomované národní vůdce. Pikantní byl i fakt, že jak Klofáč, tak Stříbrný patřili k těm, kteří kdysi svorně bourali Rakousko. Ulice tak měla opět své velké téma, protože venerické onemocnění špičkového politika byl pochopitelně špičkový skandál. (Česká televize)

Radek99

Tématicky trochu bulvární, ale i přes tento fakt dobře uchopený záměrně dosti odlehčený dokument o politických dějinách První republiky, tentokráte o politické i osobní rivalitě mezi soudruhy Stříbrným a Klofáčem...aneb fake news nejsou vynálezem dnešní doby...korupce included... ()

Marze

Částečně styl dokudramatu s hereckými vložkama což nemám rád, ale zde mají úsporně informační charakter a potěší milovníky hospodského prostředí. Je vidět, že motivy jednání malérů politiků se opakují i dnes. Ale "karbaník, prostopášník a marnotratník" přeci jen dnes na volební kandidátce nebude mít mnoho nadějí ke zvolení.Dokument má v závěru hezkou pointu. ()

Hanka_M

Dobře, že pan Motyčka dělá už jen dokumenty. Jeho hraná tvorba byla pěkně bídná a dělala ostudu České televizi. To, že se uklidil do publicistiky je velmi správné, protože tento cyklus režíruje celkem dobře. Připomíná mi to trochu Šumná města, Myšička je dobrý. Dynamický střih i odlehčená forma je správnou volbou. Doufám, že se v lehkém nadprůměru budou držet i další díly. ()