Obecní dům, jak jej neznáte (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2018, 10x3 min

Jiří Šmíd

Josef Somr (vyp.)

Když jsem byla v Obecním domě poprvé, připadala jsem si jako v pohádce....hltala jsem očima každé sklíčko, secesní nápisy, svítidla, dlažbu, malby. Je to pro mě příjemně pozitivní "břeh" v jinak divoké Praze. Kéž by tento dokument trval tak nejméně 2 hodiny a proskenoval celou stavbu od sklepa až po komíny:-).(18.11.2018)

Nechápu proč je to rozsekáno na deset dílů a nebyl natočen klasický půlhodinový dokument.(21.10.2018)

• sator

Zas tahle pošahaná stopáž...(15.10.2018)

Obecní dům v Praze na Náměstí republiky slouží především reprezentačním účelům a kulturním akcím (koncerty, výstavy). Na místě dnešního Obecního domu stála původně rezidence českých králů. Po Václavu IV. zde sídlil jeho bratr Zikmund Lucemburský, jeho zeť Albrecht II. Habsburský, Ladislav Pohrobek, Jiří z Poděbrad. Vladislav Jagellonský přesídlil zpět na Pražský hrad. V letech 1902–1903 byly všechny budovy v areálu včetně kostela zbořeny. S výkopy základů se počalo 21. srpna 1905, Obecní dům byl slavnostně otevřen 16. prosince 1912.(22.10.2018)

Pouhá zmínka o tom, že v Praze na Náměstí republiky stojí Obecní dům a kdo je jeho architektem. Víc se toho do těch tří minut nevešlo! :-((( Tohle je hloupý projekt, když to řeknu velmi slušně! Když už něco dělám, tak to dělám pořádně, no ne?(19.10.2018)