Reklama

Reklama

Raoul Taburin

  • Francie Raoul Taburin (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno... Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora „Mikulášových patálií“ Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti. (Aerofilms)

(více)

Recenze (64)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

I kdybych nevěděl, že je autorem Jean-Jacques Sempé a film by byl natočený v angličtině, stejně bych si hned příběh lokalizoval na francouzský venkov. Z každého záběru je cítit prostředí francouzského jihu, malých městeček z Provence či ze sousedství, kde z kamenných domků dýchá kus historie a z místních obyvatel pohodovost. V něčem mi snímek připomíná i kresby Pascala Campiona. Raoul Taburin je film sympaťák, kde se sice pravděpodobně nebudete řehtat na celé kolo, ale lehký úsměv vás opustí jen málokdy. Malý příjemný film, který vyvolá pozitivní náladu. Celkový dojem: 75 %. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Relativně nudné storce lehce zvyšují kredit pěkné exteriéry, ale ten příběh je opravdu dost nezáživný. Od francouzské komedie by člověk čekal i trochu lepší humor. 50% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Síce príjemná letná jednohubka, napriek tej cca najnižšej dĺžke celovečerného filmu miestami ale aj nuda. Kde je problém? No tu sa nedá nič robiť, RT nemá žiaden reálny konflikt, stále sa iba rieši, či bude Raoulove tajomstvo prezradené, alebo nie. Pričom je zrejmé, že ak aj bude, tak sa vlastne vôbec nič nestane. Poelvoorde je dvojník Stelana Skarsgarda, pri záberoch v celku týchto dvoch nemáte šancu rozoznať. Zopár milých scénok rozhodne určite potešilo, RT ale nie je ten typ "pohodovky", ku ktorej by som sa chcel niekedy vracať. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Raoul Taburin překypuje všudypřítomnou absurditou - jak dějovou, tak i charakterovou - což se mu však ne vždy úplně daří. S hereckým obsazením jsem byl vcelku spokojený - Benoît Poelvoorde a jeho umné šklebení jsou kapitola sama o sobě, Suzanne Clément mi byla sympatická již v Dolanově Mami! a Edouard Baer se konečně setkal na plátně s "Brutem", když mu to v Asterixovi nevyšlo, a jejich interakce byla místy vážně úsměvná. Samotný námět filmu má takový "ameliovský odér", byť je přece jen kvalitativně na nižší příčce, nicméně i tak vyvolá na tváři potutelný úsměv. Možná jsem si od tohoto snímku přece jen sliboval něco víc, nicméně nelituji, že jsem ho zhlédl. Už jen za ty nádherné exteriéry z francouzského venkova a líbivou hudební stránku to stojí! ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Tak příšerně špatně natočená laskavice, že to vypadá jak švédování pozdní tvorby Jana Svěráka. Umělost a prázdnota prostředí občas nechtěně upomene některé surreálné noční můry, případně starší low-budgetové videohry. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zvláštny horkosladký príbeh chlapíkovi, ktorý sa nevedel bicyklovať a kvôli tomu, že sa to snažil skrývať, tak robil neskutočne psie kusy a do veľkej miery žil život, ktorý si nevybral. Nie je to komédia pri ktorej sa budete smiať na plnú hubu. Je to také roztomilé a zároveň strašne smutné jak život človeka ovplyvní strach priznať si kým je a čo dokáže alebo nedokáže. Do určitej miery mi to pripomínalo Améliu, ale tá bola po každej stránke lepšia. Či už famóznym vizuálom, tak aj rôznymi vtipnými epizódkami. Tu sa dej odvíja len tak pozvoľne a vizuálne to je také mdlé. Asi najväčším plusom sú herci. Benoît Poelvoorde je sympaťák ako vždy a znova dokazuje, že utiahne aj serióznu úlohu. Skvele obsadili aj jeho mladšiu verziu, ktorá sa na neho strašne podobá. Skončí sa to síce šťastne, ale chcelo to nejaké veľkolepejšie gesto v americkom štýle s tým, že by sa tajomstvo dozvedelo celé mestečko a všetci by vstali a tlieskali. Klišé ale tu by fakt dokonale sadlo. Ale za jedno pozretie to rozhodne stojí. 6/10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Atmosféra slnečného francúzskeho vidieka a sem tam tóny harmoniky, to je to, čo človeka skutočne prebudí do života. Dokonca aj keď tam sem tam zaprší. Plus Marilou Aussilloux, to je niečo.. Len fakt ten herec k nej nepasoval, naozaj vyzeral o dosť staršie. Pohodový film s takou netradičnou témou. A Suzanne Clément by som päťdesiat netipoval ani náhodou. ()

bloom 

všechny recenze uživatele

Od Raoula Taburina jsem sice nečekal druhé Mikulášovy patálie, ale ani, že se u něj budu otravovat jako u limonády podle Rosamunde Pilcher. Benoît Poelvoorde a Edouard Baer jsou velcí sympaťáci, Suzanne Clément příjemná, malebné prostředí francouzské vesničky je útulné, na nápadnice mladého Raoula se hezky kouká..., ale to je tak asi vše. Celou první půlku bez Benoîta a Edouarda jsem odolával nutkání se podívat na hodinky a ani poté se žádná masáž bránice nedostavila. Za celou dobu jsem se jednou zasmál jednou (když Benoît vtipně načasoval leknutí při fiktivním rozhovoru s manželkou) a jednou pousmál - to je na komedii dost málo. Slibný námět opraváře bicyklů, který neumí jezdit na kole, mohl zadělat na pořádnou porci situačního humoru, ale právě na ten tvůrci bohužel zapomněli, stejně jako vyjasnit si míru nadsázky. Škoda. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

Příjemný, lehce srandovní film na odpoledne. Trochu netrefili casting, neb Raoul vypadá spíš jako táta své manželky než její manžel. Krásné prostředí, které se na diváka nekopromisně přenáší, to však vynahrazuje. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

S DĚVČATAMA TO JE SLOŽITĚJŠÍ NEŽ S PŘEHAZOVAČKOU. Pan Raoul Taburin má hlavně problém s tím k čemu přehazovačka patří - s kolem. Precizně ho opraví kdykoliv, nikdy na něm ale neuměl jezdit, což by nemělo jít ven a ti kdo se to dozvěděli, špatně dopadli. Tak tajemství zůstalo tajemstvím a panu Tamburinovi trochu komplikuje život. No, není to roztomilá zápletka? Pravdou je že o nic jiného tady prakticky nejde a trochu mi vadilo, že se tvůrci trochu zdráhali situačnímu humoři, který by se k takovému námětu hodil. Ale téma o zranitelnosti a citlivém tajemství se mi zalíbilo. Hlavně první polovina filmu o vzpomínkách na těžké mladí a dospívání mi přišla pěkná a svým způsobem i poetická s příjemným jemným humorem a různými milými situacemi. Druhá půlka v dospělosti už je o fousínek slabší a možná občas trochu přešlapuje místě. Ale jinak mi tento kousek velmi sednul a vzdáleně mi připomněl i Mikulášovy patálie, na jejichž předloze se také podílel Jean-Jacques Sempé. Raoul Taburin jejich kvalit sice nedosahuje, ale taktéž obsahuje laskavou atmosféru, která mě určitě potěšila a celkově se jedná i přes menší nedostatky o moc pěkný kousek, který mě potěšil a strávil jsem s ním pěkné předvánoční odpoledne. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemné a malebné prostredie tejto dedinky a jej obyvateľov. Keď sa to tak vezme, tak scenár nie je žiadne terno, ale tá atmosféra to dokonalo dokázala vynahradiť. Zápletka bola síce triviálna, ale napriek tomu sa človek vôbec nenudil a stále sa v podstate niečo dialo. Celý film stál v podstate na jednom obrovskom tajomstve, ktorému by asi aj tak nikto nevedel veriť, keďže bolo založené na absolútnom paradoxe. Celkovo by som film ohodnotil ako príjemnú francúzsku oddychovku kdesi na hrane 3 a 4*. P.S. A najpôvabnejšia postava filmu? Jednoznačne mladá Josyane s prekrásnou Marilou Aussilloux. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Taková pohádka pro dospělé. Ale vážně. Dlouho jsem neviděla nic tak pohádkového, miloučkého, upřímného od srdce. Úplně cítím, jak kouzelná asi musí bý kniha. Přenádherné exteriéry francouzské Provence jen vybízí k tak nevinnému pozitivně naladěnému příběhu. Absolutně skvělá vymazlená výprava, kostýmy, herecké výkony a hlavně humor. Sice se netřískáte rukama o stehna, ale velice často se publikum pochichtávalo a bylo prostě upřímně pobaveno. Kéž by takhle vypadal svět všude. ()

Johnny.ARN odpad!

všechny recenze uživatele

Opravár bicyklov, čo sa nevie bicyklovať. No film jaj kokot. A o tom ešte niekto niekto napíše knihu a dokonca to aj sfilmujú. Zas len ďalší nepodarený francúzsky pokus o komédiu. ODPAD! ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Milé, pohodové, laskavé. Překrásný francouzský venkov, úžasné obsazení hlavní trojice, skvělá hlavní zápletka a několik opravdu brutálních vtipů. Raoul Taburin rozhodně zahřeje u srdce a vyvolá jen samou pozitivní náladu, jenomže já jím přesto byl mírně zkláman. Jednak je tam pár hluchých míst (i přes velmi příjemnou stopáž necelé hodiny a půl) a v druhé polovině už to také lehce hrálo na vážnější notu, ale opravdu jen lehce a obě tyto roviny jsou krásně vyvážené, jen mě to trošku překvapilo, protože tohle mohla být krásná, čistokrevná barevná taškařice. I přesto ale nádherný zážitek, ke kterému se rád vrátím naprosto kdykoliv. Francouzi tyhle filmy pořád umí, a to je moc dobře. 75%. ()

Reklama

Reklama