Daddy's Girl

• angličtina Suicide Solution (festivalový název)

Dívku drží v zajetí její vlastní nevlastní otec, který je sériovým vrahem. Ve svých násilných zločinech ji používá jako návnadu pro potenciální oběti. Když se policie dostane na jejich stopu, dívka se musí rozhodnout, zda je připravena jít proti maniakovi. (FiRST)

ricci.s

Čo je zábavnejšie, ako šukať svoju nevlastnú dcérenku a popri tom chodiť do baru, baliť kurvičky, prilákať ich potom k sebe domov a ďalej sa s nimi pekne brutálne pozabávať? Keďže však dcérenka musí mnohokrát upratovať oteckov bordel a postupne začína mať výčitky svedomia (hoci na zabávanie fotríka veľmi rada nenápadne pozerá), je len otázkou času, kedy situácia eskaluje. Aj tak som čakal viac, je to za mňa priemerný horor. Pretože čo sa týka samotného mučenia, okrem elektrošokov tam vlastne nie je nič. Zamrzelo, pretože najmä pri pilovaní mŕtvol či podrezávačkách mi tvorcovia dokázali, že s gore scénami pracovať vedia. ()

*CARNIFEX*

Ďaleko lepšia zábava ako som si dokázal pripustiť. Myslel som si, že to bude amatérsky des bez “ničoho”, no je to kvalitne natočené, pár gore scén celkom solídne spracovaných, príbeh krásne “špinavý”, a tak za mňa nečakane veľmi slušný priemer. ()

darkrobyk

Máš na výběr. Ano, leckterá Johnova oběť si může vybrat. Buď zažije pekelné utrpení, protože v pekle se právě nachází, nebo si sama vezme život. Pokud se rozhodnou pro druhé, John zuří, jelikož za tím stojí jeho nevlastní dcera Zoe, ale to je zatím tak vše, co může dělat. Každopádně pro diváka je Johnovo peklo trestuhodně nevyužité, jelikož společně s ním si užije jen elektrošoky. Když za zavřenými dveřmi dívky vřeští, divák si může jen představovat, co se tam odehrává. Na druhou stranu dojde na motorovou pilu a efektní podříznutí, ke slovu se dostane i past na medvědy. Poněkud kolísavé napětí se vystupňuje v závěru, kdy se ukáže, kdo s koho. Lepší průměr. ()

pornogrind

Podívat se na to sice dalo, především díky krátké stopáží ale popravdě toho tenhle snímek moc nenabízí. V mučírně je John moc neodvázal a tak kromě jedné uřízlé nohy a hrátek s elektřinou není nic vidět. Asi jsem čekal větší nášup gore. Za mě to není nic co bych mohl doporučit. ()

kingik

Perverzní a maniakální otčím, ze kterého má divák husí kůži, sexuálně zneužívá svoji nevlastní dceru a navrch ji využívá coby návnadu pro své ženské oběti, se kterými pak pro vlastní zkažené nitro a (ob)veselení z "rouškovného" dovádí ve své domácí mučírně. To je v kostce zásadní obsah k tomuto snímku, který má svým zaměřením docela blízko k torture-porn subžánru. Hodně dlouho všechno nasvědčuje tomu, že postupně bude k vidění opravdu hustá explicitní dávka brutálního mučení na všechny možné i nemožné způsoby. Když už ovšem je film za svojí polovinou a na prstech ruky se dá spočítat hrstka explicitněji pojatých sekvencí, napočítal jsem asi tři, je již jasné, že film se k mohutnému přívalu mučících scén už neodhodlá. A taky že ne. A je to zároveň obrovská škoda. Zobrazené gore kvalitu nepostrádalo. Místo toho začne film (u)padat do kolovrátkového sledu -návštěva baru-nalákání oběti-návštěva mučírny. Jen pramálo zajímavá se jeví linka s nezkušeným zástupcem šerifa, který je sériovému vrahovi na stopě, která se prolíná hlavním dějem, a působí až téměř rušivě. Ústřední a naprosto kontrastní tandem - Costas Mandylor & Jemma Dallender- je natolik originální a dokáže navodit atmosférickou "špinavost", až je jakýkoliv vedlejší element čistě nadbytečný a nežádoucí. Lze se jen dohadovat, co vedlo režiséra Juliana Richardse a spol. k razantnímu soft pojetí, když je cítit, že prvotní záměr určitě takový neměl být. Vizuální vyobrazení scenérie je perfektní, mučírna je opravdu neutěšené místo a skýtala nemalý potenciál. Postupná stagnace a zbytečná umírněnost filmu příliš neprospěla. Ovšem jste-li příznivci snímků, které navzdory svému úzce profilovanému a přímočarému obsahu z toho chtějí mít hutnější thriller atrakci na skoro rodinný večer, tak je to celkem trefa. 7/10 ()

Kudly4

Jemma Dallender tentokrát není znásilněná a ani nejde po pomstě ( I Spit on Your Grave 2 ), za to šoustá s nevlastním otcem, který je sériovým vrahem a oba vyhledávají oběti po barech. Potěší fajn casting, občas slušné napětí, je to pěkně natočeno, ale to je asi tak všechno. Scénář je milionkrát omleté téma, mučení si zde vůbec neužijeme, dojde pouze na elektrošoky, což je největším mínusem a zklamáním, Gore tu není skoro žádné. Každopádně, film celkem uteče, vyloženě nenudí a na jedno zhlédnutí je to ok. (105. hodnocení) ()

Arsenal83

Základná myšlienka filmu dobrá, len mi nedošlo, prečo toľko mladých dievčat ide po starom redneckovi vo flanelovej košeli. Trochu slabšie herecké výkony tých dievčat, ten strach zahrali slabúčko, za to psychopat bol veľmi dobrý. Príbehová linka ma ale výrazne zaujala, škoda len predvídateľného záveru, mohlo ísť hodnotenie aj vyššie. Film nie je vôbec dlhý a to mu tiež pridáva body. Možno sa dočkáme aj pokračovania. ()

JASON_X

Tak tohle bylo fakt těžce ujetý, sériovej sadistickej vrahoun Mandylor a jeho volavka/naháněčka nevlastní dcerka jsou nezapomenutelná dvojka. Dal by se na ně určitě aplikovat nějakej psychologickej model stockholmskýho syndromu nebo podobně, ale myslím, že tvůrci takhle hluboce nespekulovali a chtěli v první řadě natočit úchylný béčkový drámko, což se jim podařilo skvěle. Ovšem podle mne byl závěr k dédyho holčině až příliš shovívavej, nebyla to žádná oběť ale obratná manipulátorka, hezkou tvářičkou maskovaná zvrhlá bestie, ve zvrhlosti srovnatelná s otčímem. Ale možná je zaděláno na pokračování v trochu odlišným ''dexterovským'' duchu, takže fajn. ()

Morholt

Taťka s nevlastní dcerou si mezi občasnou píchačkou unesou nějakou tu holku, aby měl živitel rodiny po večerech co mučit. Jenže dcerka toho začíná mít pomalu dost a místní policajt možná něco tuší. Úplně na pohodu. Díky krátké stopáži to rychle utíká, herci i herečky hrajou víc než slušně a dojde i na nějaké blbnutí s motorovkou, nožem a elektrickým proudem. A sem asi míří jediná výtka. Samotné mučení se vesměs odehrává mimo záběr, což je škoda, protože když dojde na detaily, Richards evidentně umí. Ale jinak spokojenost. Není to sice kdovíco, ale dá se to s klidným srdcem doporučit. 65% ()

Flipnic-RE

Není to špatný. Dobře zahraný, záporák je ultimátní hovado, hezký holky docela tam jsou ... Na mučení, nahotu a raping bych se moc netěšil, není to torture porn jako stejnojmenná Austrálie Daddys Little girl. Ale čekal jsem slátaninu a bylo to ok. A parádní konec, kterej navodil nostalgický feeling rape and revenge klasik a že třeba bude další díl ... ()

vegetol.mp

Slušnej nízkorozpočtovej horor, kterej se odehrává v alternativní realitě, kde nikomu nevadí, že se v okolí ztrácejí mladý holky a bary jsou plný nadrženejch single kočiček, co to chtějí dělat ve třech. Kdyby se to odehrávalo v reálným světě, tak hlavní vrahoun zabije tak jednu ženskou za 15 let. No nic. Jinak je to solidně natočený a herci hrajou překvapivě dobře. Hlavně Mandylor má jako sériovej vrahoun nepopiratelný charisma. Za mě lepší 3 hvězdičky. ()

honajz2

Není to špatné a atmosféru to má překvapivě slušnou. Jen to chtělo ještě hodně věcí dotáhnout. Byl tu i slušný náběh na psychologický film, bohužel tahle příležitost byla promarněna, ale i tak musím pochválit celkem promyšlené hlavní postavy (na klasický horor). Největší slabinou Daddy's Girl je ale neskutečná předvídatelnost. Hned jak se ve filmu poprvé objevila jakákoli postava, už předem jsem tušil, jak to s ní bude pokračovat a jak to s ní i skončí - a hlavně ten (poněkud pitomý) konec se dá dost jednoduše odhadnout. Zoufale tomu chybí nějaký překvapivý zvrat, něco, co by to posunulo někam dál. Prostředí je málo hnusné a špinavé, gore tu taky zrovna moc není, jak by člověk vzhledem k tématu očekával. Jak už jsem psal, špatné to není, dívá se na to dobře a atmosféra je slušná, ale i tak je to spíš film na jedno zhlédnutí, který ani v paměti moc neutkví. Škoda. 3* ()

oveckaoa

Chlápek s dcerou jdou vždy do hospody kde si vyberou jednu dívku a tu unesou. Otec ji pak mučí a dcera přemýšlí nad tím, že od něj uteče to je celý film zhruba. Bohužel mučení se nedočkáme jen jich zešokuje elektrickým proudem a většinou vždy dojde ta dcera a řekne jim zabij se nebo budeš trpět a oni to udělají (přitom ta první mohla utéct třeba) gore zde máme pouze řezání mrtvé nohy tak že taky slabota a film taky originalitou nesrší. Na konci máme dobrý zvrat, který by mohl být teoreticky v druhém díle a za to 2 hvězdy. ()

TommyZR

Costas Mandylor jako sériový vrah tady exceluje na výbornou, nechybí tu pořádné mučení elektrošoky nebo řezání končetin motorovou pilou. 3* ()

Rathalos

No nebyt tej zaverecnej 20 minutovky,tak by to bol odpad,lebo je to nudny krimi thriller/horor,viac-menej stale to iste dookola,ziadna slava...:-) ()

Hapretor

konečně něco trochu jiného v rámci tématu ... herci/čky ok ... děj ok ... správně zvrhlé ... nechybí ani polda - kokot - sympaťák a konec nijak nepřekvapil ani neurazil ... ()

helraiser

Ale jo, koukat se na to dalo a ani to nenudilo i když jsem čekal trošku víc. Ta mučírna skytala obrovský možnosti, ale po hříchu zůstala nevyužita. Závěr se opravdu povedl a v tomto případě bych se ani nedivil kdyby vznikla dvojka. Celkově odlehčená zábava na večer, která rozhodně neurazí. ()

JimDeNiro

Ach jo. Mnou víc jak rok očekávaný snímek je konečně tady i s titulkama a je to teda pokoukání. Já mám prostě smůlu. Čím víc se na nějakej film těším, tak tím víc potom stojí za hovno. Ne jinak je tomu i u Daddy´s Girl. Pošahanej vrahoun, co má doma pošahanou nevlastní dceru, kterou občas "vobtáhne", nikde nikdo, samota, občas návštěva do baru, kde se vyhlíží nové oběti k mučení.. Toť vše. Bohužel. Ono totiž hlavní deviza filmu, scény mučení, tam totiž nejsou. Kromě elektrošoků a jedné uřízlé haksny prakticky vůbec nic nenabídne, a to je velká škoda. Scénář a dialogy nejsou také nic převratného. Plusem filmu jsou kupodivu solidní herecké výkony a krátká stopáž. Konec je samozřejmě takový, jaký poslední leta ve filmu být musí. Costas Mandylor ovšem nezklamal. On se k těm zmrdům prostě narodil.. Navíc žádná psychologie ani horor. Bohužel spíš bych to zařadil ke krimithrilleru.. Docela zklamání 45% - 3*, ale slabý hvězdy. ()