Annabelle 3

• Česko Annabelle se vrací 3 (více)
Trailer 3

Annabelle 3 je třetím pokračováním velmi úspěšné hororové série scénáristy a producenta Jamese Wana, ve kterém se opět potkáváme s neblaze proslulou panenkou poprvé představenou ve filmu V zajetí démonů. Ed a Lorraine Warrenovi kdysi bezpečně uložili démony posedlou panenku za posvěcené sklo v místnosti s dalšími artefakty zla a přizvali kněze, aby úkryt zpečetil požehnáním. Kdo mohl ovšem tušit, že Annabelle probudí zlé duchy v blízkosti a svět zažije další děsivý útok temných sil. (Vertical Ent.)

Trailer 3

matestlust

Je to dobré, má to své silné momenty a místy příjemně nepříjemnou atmosféru. Jen je škoda, že při každém nájezdu na skvělou, hororovou, masáž, to celé hodně povolí, uvolní napětí a už se nepodaří vrátit se zpět do rozjetých kolejí. Ještě trochu víc přitlačit na pilu u všech těch ,,lekacích" scén ( jako tomu, kupříkladu, bylo v hodně povedeném, druhém, dílu ) by tomu vážně slušelo. Jinak to je ale příjemně koukazelné. 3,5* ()

SOLOM.

Už je to nějaký ten „pátek“, kdy jsem se poprvé seznámil s manželi Warrenovými ve filmu V zajetí démonů a o něco později i s posedlou panenkou Annabelle. Od té doby se obě tyto série dočkaly dalšího pokračování a až nyní se „spojily“ dohromady. Zatímco filmoví Ed a Lorraine na mě udělali celkem dojem a oba díly The Conjuring se mi celkem líbili, tak Annabelle na mě nikdy neudělala moc velký dojem. Jedničku považuji za velmi slabou podprůměrnou podívanou a dvojka byla jen o pověstný chlup lepší. No a ani trojka není žádný zázrak, co si budeme nebo spíše nebudeme nalhávat. Dodnes si pamatuji na větu, kterou jsem použil ve své recenzi k filmu V zajetí démonů (na svém blogu): Jenom mě trošku mrzí, že když už si dal Wan tolik práce a nenabídnul nám jen klasickou duchařinu, mohl si ještě trochu více pohrát s onou místností plnou nejrůznějších prokletých artefaktů a využít je v oné démonické scéně z domu lovců duchů… No a jako by mně chlapec jeden šikmooký vyslyšel. Opravdu hodně jsem se těšil na všechny ty prokleté a posedlé předměty – bytosti, kterak rozpoutají v domě Warrenových pořádné peklo. Jenže ono ejhle, režisér Gary Dauberman to pojal jako filmeček pro náctileté, kteří by na to jinak nemohli jít do kina a ON by tak nezinkasoval pořádné prašule ze vstupného. Čímž však nasral dost fandů hororového žánru, protože ti očekávali pořádnou duchařinu, možná i trošku té brutality, ale místo toho se větší polovinu filmu nudíte k smrti a vlastně ani nic pořádného neuvidíte. Jasně, bylo tu pár atmosférických scén (viz duch ve svatebních šatek, táta zombie, nebo úvodní cca pětiminutovka), ale to bylo v mých očích žalostně málo. Místo toho se tu až moc času řeší Boby, co nemá (nebo má) koule, kokot který sejme vlkodlaka (Ten tam dělal co?) kytarou, nebo jestli někdo vůbec přijde na narozeninovou párty. To mi bylo upřímně úplně u prdele. Náctileté děcka v kině však v pohodě žrali popcorn, popíjeli kolu a smáli se, jak je to super filmeček s nádechem snad až komedie. Sorry, ale třetí díl se mi líbil taky méně, než dvojka. Snad jen o pověstný chloupek z Převozníkova pytlíku více, než nudná jednička. Annabelle by se na to strašení měla už vysrat a zůstat navždy v té své vitríně. Jen díky starým Warrenovým a několika scénám se z toho nestal propadák tohoto roku. 40% ()

corpsy

Táto ruleta sa nám pred pár rokmi roztočila náramne. Obidva THE CONJURING zásahy a aj obidva rozprávky o milej Anabelke, boli ( teda aspoň pre mňa ) trefa do čierneho. S chybičkami síce, ale tie robí každý. Minuloročná Sestrička z Kramárov bola ale ( aspoň nie po stránke finančnej ), trochu cestou na trať, ktorú každý ovláda a pozná a nedala šancu tým divákom, ktorý sú trošku náročnejší. A tak som opäť čakal na ANNABELLE. Dočkal som sa, ale nie toho, čo som očakával. Aj táto panenka začína akosi vŕzgať a ako ultimatívny film z THE CONJURING UNIVERSE, je to skôr len prídavok, ktorý nemá dokopy čo ponúknuť. Horor to je, ale zrejme len pre tých, ktorý doteraz žiadny iný nikdy nevideli. ()

tron

Uvedomujem si, že všetky rip-offy zo sveta Conjuring začínajú byť na jedno brdo, ale mne to nevadí. Naopak oceňujem, že napriek priemerným scenárom (treba si uvedomiť, že Annabelle 3 je od chlapíka, ktorý kedysi napísal Vraždiaceho primáta) je zachovávaný istý vyšší štandard, aký v žánri rozhodne nie je zvykom. Prejavuje sa to najmä prostredníctvom hercov (ktorých si odvážim pokladať za kvalitných), atmosféry (ktorá je fakt zakaždým pekne hustá a temná) a ľakačiek (ktoré sú síce očakávané, napriek tomu zakaždým fajn premyslené). ()

ScarPoul

Ja ten Warrenovský svet mám rád. Celá tá mytológia okolo ich príbehov sa mi svojou atmosférou a rozprávačstvom páči. Iste nie je to také strašidelné ako druhá časť. Ale v rámci celej trilógie to krásne uzatvára dej. Mladí hrdinovia sú znesiteľní a sympatickí čo je asi najväčšia devíza. A úvod s ústrednou dvojkou sa nesie na rovine prvých dvoch častí Conjuringu. Bolo na moje počudovanie príjemné spraviť si exkurziu do pivnice artefaktov. Zaujímalo by ma nakoľko sú predmety vo filme totožné s tými zo skutočnosti. Za mňa spokojnosť. Bavilo ma to. A Madison Iseman je krásna. ()

• Když si Judy (Mckenna Grace) zapne televizi, můžeme vidět, že nějaká rodina dostala panenku, která má podobu skutečné panenky Annabelle. Tuto panenku dostala holčička Annabelle v předchozím díle Annabelle 2: Zrození zla (2017) od svých adoptivních rodičů. (Mytopyr)
  • Pri sledovaní tohto filmu v kine zomrel na infarkt 77-ročný pán. (emdvojka)
  • Samurajské brnění, které se nachází ve Warrenově okultním muzeu, je založeno na démonickém válečníkovi Oni z japonské mytologie. (KGBelik)

Související novinky

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (více)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (více)