Annabelle 3

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 106 min

• Stoka

Nééé Gary Daubermane, tohle se ti nepovedlo. Je to spíš film pro dvanáctileté parchanty, jo, na ně to možná ''trochu'' zapůsobí, ale dospělému člověku Annabelle 3 nic neřekne. Není se pořádně čeho leknout, strašně nesympatické obsazení hereček (hlavně teda ta v tom barevném světříku), a příběh, odehrávající se v domě Warrenových, což tvůrcům rozhodně usnadnilo práci a ušetřilo peníze. Prostě to na mne nezapůsobilo a hororem bych to rozhodně nenazýval. Drama by tomu sedělo více, lépe řečeno výstižněji. Navíc panenka samotná tu hraje jen okrajovou roli. Nutno říci, že první film Annabelle (2014) byl hóóóódně nepovedený. Oproti tomu dvojka už byla o dost lepší, s řadou pěkných lekaček a poctivým duchařským prostředím - nicméně pořád se jednalo o lehce nadprůměrné dílo. Annabelle 3 bych nejraději zavřel do vitríny a už o ní neslyšel.(22.11.2019)

Vybubej mě a já tě (na oplátku) vyanábeluji. Blondýna Madison Iseman a bruneta Katie Sarife se jistě zaradovaly, když jim přistál v klíně scénář, který preferuje jejich debutové hrátky s dosud pro ně neobjevenou sexuální praktikou, kterou jim nezprostředkoval ani Harvey Weinstein, když mu na kolenou v kanclu pomáhaly natáhnout kalhoty, než vstoupí někdo bez zaklepání. A nyní se dávají všanc Jamesi Wanovi a Gary Daubermanovi, kteří jim místo tučných honorářů slíbili pořádnou krabici tamponů, co jim zabrání protečení moči až na stehna v momentě, co si z té nastalé a nevídané hrůzy nepatřičně ucvrknou. Propad strašení z mateřské školy do jeslí je zjevný, počtům mrtvých třetí dějství není nikterak nakloněno, tak se vše hororové dohání intenzivním bubáním v domě démonologů, kde je strašidelných artefaktů přebujelý a pestrý dostatek, tudíž nehrozí, že by se na známé i méně známé formy přízraků nedostalo. Chybí snad jen Václav Upír Krejčí a Leo Beránek, což je ale velmi zanedbatelný detail. Nápad situovat veškerý hrůzný děj do domu manželů Warrenových se už v minulosti jistě nabízel, a nezůstalo jen u slibů. Jejich jediná ratolest nemůže ve svých deseti letech jednu noc a den zvládnout bez rodičů, tudíž je na hlídání povolána blond hlava Madison Iseman se svojí zvídavou kamarádkou, která neváhá prošmejdit zapovězenou místnost, kde ve vitríně dlí i zlověstná panenka Annabelle, a následně vypustí duchy všeho druhu. Jen na ty plynné až tak nedojde. Rozpočet od prvního laciného dílu postupně narostl, takže v rámci možností je většina sekvencí natočena celkem zdařile a profesionálně, úmrtí by filmu jistě prospěly, ovšem nápad obejít oběti na životech je poměrně neotřelý a postupně jsem na něj přistoupil. A veskrze jsem neměl problém s celým uchopením filmu. Kacířská myšlenka, že by trojka dostala nepřístupnost, byla rázně zažehnána, neb speciálně tohle dějství neobsahuje žádnou nekoukatelnou brutalitu a drastičnost. Takže pokud vás vaše nezletilá ratolest škemrá o to, abyste si jako rodina sedli ke společnému zhlédnutí hororu, můžete s nimi absolvovat patřičnou osvětu. Máte-li rádi (ne)příjemný neklid, určitě sáhněte po téhle domestikované panence, která není primárně určena na hraní, a při jejím nehybném počínání se můžete dosytosti nasmát i vysmát jejím tvůrcům, kteří si občasně horor pletou s komedií. Doufejme, že jednou povolají i Chuckyho, aby mírně zpuchřelou formu drasticky oživil a spastickou panenku přivedl do dynamického (dů)chodu. 7/10(2.9.2019)

• darkrobyk

Noc, havárie, objížďka. Auto se zastaví u bran hřbitova a zhasne. Koberce mlhy se strašidelně plazí kolem a z ní začnou vyrůstat duchové zemřelých. Annabell odpočívající na zadním sedadle je totiž jako magnet na duchy. A tím končí veškeré naděje na děsivý film. Celá série Annabell stojí za prd, ovšem tenhle kousek je nejhorší, tedy nejslabší. Než začne vůbec nějaký pokus o strašání, hrozí, že člověk usne nudou. Jediným světlým momentem je finále v podzemní místnosti, jenže vše se odehraje až moc snadno a rychle. A konec? Já bych si představil výživný narozeninový masakr, tvůrci bohužel ne. Tohle už nevyděsí ani děti. Jediné plus je, že konečně rejdy duchů nedoprovázejí výstřely z kanónu a padající hrnce, což jest ovšem žalostně málo. Doufám, že tímto jde ohyzdná panna do důchodu.(19.10.2019)

Spin-offy Conjuringu v podstatě jen dření značku (poptávka tu je) a nikdo od nich zásadně dobrý film nečeká. Nejpopulárnější Annabelle se ještě pořádně nerozhodla, jestli půjde cestou prequelů nebo sequelů (očekávám, že nevyhnutelná čtyřka půjde opět do minulosti), nicméně na její třetí díl mám v podstatě jen slova chvály. Sice se tu ve velkém replikují situace už mnohokrát viděné, ale jednak vizuálně se je stále na co koukat a jednak se tu překvapivě drží dobře atmosféra s přemírou lekaček, hlavně tedy v závěrečném aktu. A navíc je tu můj oblíbenec Patrick Wilson, který zkrátka nikdy nezklame. Pro otrlé zřejmě žádný extra objev, slabší povahy se jistě budou klepat strachy víc než například u loňské Sestry.(27.6.2019)

Z trilogie asi nejvíce "horrorový" příspěvek, který těží hlavně z rozmanitosti kumbálu Warrenových. Díky tomu je snímek intenzivní a představuje hned několik stvoření zla, které drží divákovu pozornost po celou stopáž. Po úvodu se slušnou scénou u hřbitova netrvá ani moc dlouho, než se rozjede kolotoč šílenosti, který trvá až do samotného závěru. Lekaček není tolik a postava Danielle (Katie Sarife) je hrozně otravná a nesympatická (i přes její životní příběh). Oproti tomu Madison Iseman a Mckenna Grace zvládají své role dobře a člověk jim fandí. Co můžete taky dělat jiného, když vidíte, jak jim do baráku vleze blbka, která si myslí, jak si bude povídat se záhrobím. Největším kamenem úrazu tak je problém celého Conjuring Universe. Napříč všemi příběhy je jen naprosté minimum úmrtí postav, které by v člověku vyvolaly větší strach. Ne, že bych jim ten život nepřál, ale v rámci žánru... Na hlavní sérii to sice nemá, ale do trojky nejlepších se vleze.(27.6.2019)

• - Natáčelo se od 15. října do 14. prosince 2018 v Kalifornii a v Georgii. (Varan)

• - Film se odehrává v roce 1969. (fanda124)

• - Spoiler: V jedné scéně, když hraje televize, si můžeme v televizi všimnout hadrové panenky. Panenka vypadá jako Annabelle ve skutečnosti. (mattyna)