Reklama

Reklama

Píše se rok 2009 a Andrew Briggman je mladým rekrutem americké armády v Afghánistánu. Když je seržant Wallace zabit při výbuchu improvizovaného výbušného zařízení během zásahu ve vesnici, přebírá funkci velitele čety rotný Deeks. Seznámí četu se svým plánem. Budou projíždět vesnice a najdou toho, kdo je zodpovědný za smrt čtyřiadvaceti amerických vojáků včetně seržanta Wallace. Briggman předá Deeksovi seznam útoků podle data a místa. Rota zatkne zraněného muže, který je obviněn z nastražení bomby na silnici, a Deeks nařídí Briggmanovi, aby muže zmlátil. Ten to ale odmítne. Při první akci pod Deeksovým vedením Briggman uslyší výstřel a dorazí na místo, kde najde na zemi ležet mrtvého afghánského chlapce. Přítomní vojáci tvrdí, že se je chlapec pokusil napadnout granátem, a proto ho zastřelili. Briggman tomu ale nevěří. Na základně pak přes notebook pošle zprávu svému otci o vraždě chlapce. Jeho otec ihned kontaktuje Oddělení pro vyšetřování zločinů (CID), aby Deekse vyšetřilo. Briggmana další den zavolají do stanu, kde najde Deekse, jak mlátí vojáka Marqueze. Podezřívá ho, že zavolal CID. Marquez je následně hospitalizován. Briggman zavolá svému otci, aby přestal informovat CID. Při další akci je svědkem toho, jak Rayburn chladnokrevně popraví neozbrojeného muže a položí vedle něj samopal, aby to vypadalo, že se muž bránil. V tu chvíli je Briggman přesvědčený, že se to děje běžně. Jde do Deeksovy kanceláře a najde tašku plnou zbraní, ale Deeks ho při tom chytí… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (39)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Střílet či nestřílet muslimáky při pouhém podezření, toť otázka. Jakkoliv chápu přístup velícího seržanta, tak rozumím i dilematu mladého člena jednotky, kterému to nepřijde úplně košér. S tématem jsem tudíž neměl problém a slušně zahráli i Skarsgård s Wolffem. Nicméně Krauss není extra psycholog a občas se nechávala unášet planým blábolením, což už tak pozvolné tempo ještě zpomalovalo a místy to tak byla nesnesitelná nuda. Jako debut to ujde, ale režisér si měl pro svojí prvotinu vybrat asi něco jednoduššího. 50% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Leave me alone!“ - „You´re alone..“ Krauss převedl svůj šest let starý dokument na platformu celovečerního filmu a výsledkem jsou malé Oběti války. Jedinec před dilematem, jestli udělat správnou věc, po které se ocitnete v nebezpečí, nebo mlčet a stát se toho součástí. Kandahár všude kolem, pomoc nikde a ať učiníte jakékoliv rozhodnutí, někoho to bude stát život.. Skarsgård navázal na svou postavu z Hold the Dark a když zpod slizkého knírku stoicky vypouští na první pohled nevinná slova, vy nemáte nejmenší tušení, jestli vás v dalších vteřinách poplácá po ramenou, nebo vám prožene kulku týlem.. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $372,282▐ Skoro vážna dráma o vojakoch, heh, len keby sa to tak režisérovi nerozpadalo pod rukami. Alexander Skarsgård mi príde dosť mimo, fakt mu to herectvo nežeriem, celkovo tu herci nemajú čím upútať. Dejovo skoro prázdne. /40%/ ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak jsem zase jednou překvapen a to mile. Film mám připravený k vidění už delší dobu, ale nízké hodnocení mne trochu odrazovalo. To byla ale chyba. film je parádním psychologickým dramatem a snad i jakousi sondou do generace mladých Američanů. Nemusíme si jistě nalhávat, že se v USA do armády hlásí mozkový výkvět země. Tam to není jako u nás, že na mise jezdí nejlepší z nejlepších. Ano mají své Rangers, letce, piloty dronů a vrtulníků, ale také normální pěšáky. A věřím, že leckterý z těch dvacetiletých kluků chce mít nějaký ten kill až se vrátí domů, navíc všudypřítmný strach z min a stres jistě také dělají své. Pak se může lehce přihodit tento příběh, koneckonců podobné věci se děly i ve Vietnamu. Někdy za tím vším stála často jen osobní frustrace a dobře živená nenávist k nepříteli. Tenhle film skvěle ukazuje tu postupnou paranoiu hlavního hrdiny, který chtěl být válečníkem a nakonec největší boj bojuje sám v sobě. Dývám za 4 staré ruské granáty. * * * * ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Válečné drama z válečné zóny, které se točí kolem party debilů, co si myslí, že spasili svět, ale svět si na ně došlápl. Ještě, že je to tak krátké, je to pak poměrně snesitelné. To téma je totiž adekvátní na dvacet minut a ne na hodinu a půl. Ve výsledku to ale dokazuje, koho Američani verbují do armády…u nás by s takovou psychologií neprošli ani jako řidiči dodávky. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Film je natočen podle skutečných událostí. (TheSpearCZ)
  • Jeden z obviněných se svěřil svoji matce o seržantovém chování, její telefony na armádu pro případnou stížnost byly ale ignorovány. (Michnak)
  • Vojáci sbírali části těl svých obětí jako trofeje. (Michnak)

Reklama

Reklama