Roman Vaněk je sběratelem historických kuchařek a jídelních lístků a vždy ho zajímalo, jak chutná jídlo uvařené podle 300 let staré receptury. Bude poživatelné? Do rondonů proto povolá vyhlášené šéfkuchaře, o pomoc požádá nejpovolanějšího z povolaných – Docenta Jídlo alias Doc. Martina France z Akademie věd, který je expertem na dějiny stravování, a společně podniknou výpravu do kuchyní našich prababiček. (MALL.TV)

Laxik

Humor dobrý, vzdělávací hodnota vysoká, sliny se zbíhají, veverek mi je líto, ale to asi jako každého jiného zvířete, rozhodně bych ji ale někdy ochutnal. Forma mi na rozdíl od ostatních komentujících nevadí. Není to nic převratného, ale uvidíme, kam se to vyvrbí. Stejně to pravděpodobně po pár dílech zatrhnou sponzoři Mall.tv (respekt Beku, že se toho nebojí a vpálí do takového pořadu obrovské logo... jen aby jim to vydrželo, až jim začnou ochránci házet kameny do výloh). ()

navorski

A co tak zkusit nadlábnout se starým dobrým štěkanátkem? Nejlépe z Austrálie dovezené kolie, to by byla šmakuláda. Ble. ()

rublik05

Je škoda, že tento koncept nevydržel moc dlouho, pravděpodobně kvůli financím, a v současné době jsou Zmlsané dějiny jen malým nudným okénkem do historie, navíc bez Romana, což byl ten hlavní tahoun a především "zdroj zábavy". Jinak nápady na recepty byly opravdu skvělé, nevšední a hlavně nečekané. Koho by třeba napadlo, že z rosnatek se dá udělat luxusní pití? Nebo vařit veverky, taky masakr. Jo, tento pořad mě fakt bavil. 8/10 ()