poster

Zyma v ogni

 • Velká Británie

  Winter on Fire: Ukraine's Fight For Freedom

 • Ukrajina

  Зима в огнi

 • angličtina

  Winter on Fire

Dokumentární

Velká Británie / Ukrajina / USA, 2015, 102 min

Kamera:

Kirill Kňazev

Hudba:

Jasha Klebe

Producenti:

John Battsek
(další profese)
 • DwayneJohnson
  *

  Naprosto jednostranný dokument, který je skoro tak trapný, jak kdyby ho dělali soudruzi před 25 lety. Hlavně, že zvítězila "revoluce" a za všechno, co se teď děje na Ukrajině může samozřejmě Putin, to je jasný. Že má možná ještě větší podíl slavná EU a hlavně, že je teď situace ale totálně v prdeli, to nikoho netrápí. Ti nahoře si stejně nakradou a ti dole, ti to zaplatí. Fuj tajbl, velebnosti, chce se mi blejt...(6.3.2016)

 • Morholt
  **

  Tohle neberu. Záběry z demonstrací sice byly místy děsivé a běhal mi z nich mráz po zádech, nicméně tvůrci naprosto ignorují širší souvislosti a vystavují dokument na základě "spravedlivě rozhněvaný lid vs. zlá vláda", což je hodně zavádějící. Tu jednostrannost pohledu dokresluje i fakt, že prostor dostává pouze jedna strana konfliktu a o Pravém sektoru a dalších podobně laděných skupinách se taktně mlčí. Pro zaryté příznivce Majdanu bude Winter on Fire potvrzením jejich víry, ale pro mě, skeptika, se jedná jen o další zbytečný dokument viděný černobílou optikou. 30%(21.1.2016)

 • Vrata88
  *****

  Děkujeme Netflixu, že umožnil, aby se tento unikátní dokumentární film dostal do povědomí širšího publika. Winter on Fire využívá bezprostřední naturalistický pohled aby co nejvíce přiblížil a co nejstručněji popsal události, které se odehráli během jedné zimy v centru Kyjeva. Diváky vtáhne do děje, seznámí s hlavními aktéry demonstrací a ukáže bezmeznou krutost ukrajinských speciálních policejních složek. Nepodá však žádné vysvětlení ze strany vlády či policeních velitelů, což by se, vzhledem k tomu, že jde o dokument mohlo považovat za akt jednostrannosti. Ale natočte si film o o nedávném masakru vašeho lidu a obhajujte v něm tyrany...(21.2.2016)

 • Forsberg11
  ***

  Po technickej stránke, ako je od Netflixu zvykom sa jedná o pútavý a výborne spracovaný dokument. Po stránke obsahovej, ako je od Netflixu zvykom, ide o prachsprostú prozápadnú a proamerickú propagandu, kde sú Rusi a Putin tí najhorší a Kličko s Jaceňukom sú spasitelia Ukrajiny. Škoda, že sa páni od Netflixu zabudli zmieniť o niekoľkých veľmi podstatných záležitostiach. Ako napríklad, o tom čo predchádzalo EuroMajdanu, koľko peňazí naliala USA a mimovládky do Ukrajiny od roku 2004, o tom že na Ukrajine boli už niekoľko mesiacov stovky agentov CIA, ktorí pripravolali a organizovali celú revolúciu, o tom že, niekto streiľal protestujúcich do chrbta z hotelu, ktorí ovládali povstalci, o tom kto skutočne bojoval v predných líniach na Majdane, o to čo je to Pravý sektor a hlavne o tom, ako vyzerá Ukrajina po revolúcii. Kým seriózne sa tváriaci dokument o Ukrajinskej revolúcii neodpovedá na tieto otázky a mnohé ďalšie, nemôžem ho považovať sa plnohodnotný a už vôbec nie za faktografický, či ucelený. Jedná sa v podstate len o akúsi skvelo sfilmovanú dramatizáciu udalostí v uliciach Kyjeva, bez akeľkovek snahy o hlbšiu analýzu. Ale takto sa to samozrejeme lepšie predáva a pre amerického diváka je to presne to, čo si rád pozrie. Za mňa teda 3*, aj keď je to po obsahovej stránke takmer jasný odpad, pozeralo sa to dobre, je to dobre nastrihané a spracované. Toto Netflix jednoducho vie. Mal by však radšej zostať pri nepolitických dokumentoch. 65 %!!(15.4.2017)

 • campix
  *****

  Tady se opravdu těžce něco komentuje. Nesmírně silný dokument, u kterého se mi často stalo, že už jsem nechtěl koukat dál. Je zarážející jak se něco takového může dít v dnešní době a tak blízko nás. Rozhodně chápu, že je všechno bráno jenom z jedné strany, ale nějak si nedokáži představit jaké argumenty by měla mít protistrana, aby toto všechno bylo ospravedlnitelné. Tvůrci shromáždili strašně moc autentických a opravdu drsných záběrů, které Vás rozhodně nenechají chladnými.(10.3.2016)