Žár

(neoficiální název)
  • USA The Burning (více)
Trailer

Neoblíbený táborový správce se stane obětí kanadského žertíku, který se však nečekaně změní v tragédii. O pět let později se hrůzně znetvořený muž vrátí na místo tragédie a mezi novými táborníky, kteří jeho příběh znají jen coby zábavně děsivou historku od táboráku, rozpoutá svými ostře nabroušenými zahradnickými nůžkami hrůzostrašný masakr. (nash.)

Trailer

corpsy

Presná kópia PIATKU 13teho. Niekoľko podarených gore scén však situáciu nezachráni, ale pravdepodobne keby film vyšiel skôr ako PIATOK 13teho, bol by to práve on, ktorý by sa stal milovaným kultom. Fakt je tu rozdiel len medzi hlavným mäsiarom. Pre fandov však povinnosť, meno Tom Savini im určite niečo povie. ()

PetrPan

Viděl jsem to dřív než kultovní Pátek 13, v dávných dobách VHS a příšerných kopií s jednohlasým dabingem. Jako mladinkého puboše mne to vyděsilo, jako trochlu odrostlejšího postpuberťáka mne to zase neurazilo ani nenudilo. Šablonovité postavy, jednoduchý scénař atd.. ale no a co, dětským strašákům se člověk nemá posmívat. ()

SOLOM.

Slibný úvod se vážně vyvedl, ovšem potom nastal menší útlum, hlavně tedy co se atmosféry týče. Ani se moc nedivím, že to mnohým nebylo zrovna moc po chuti. Seznamování s omladinou – hlavními protagonisty byl dost zdlouhavý a hororová stránka filmu byla odsunuta do pozadí. Vrah jen obcházel kolem, sem tam nakoukl do oken a děj se soustředil hlavně na prvky, které spíše patří do jiného filmového odvětví. Šmírování v dívčích sprchách, flirtování nadržených teenagerů, šikanování slabších jedinců – což vyústilo jen v řadu sexuálních narážek, trošku té nahoty a po něčem opravdu děsivém ani vidu ani slechu. Vše se však změní odjezdem starších děcek s dvěma vedoucími na kánoích. Crospy se konečně pustí do práce, protože do té doby měl na svědomí jen jednu prostitutku – což byla celkem slabota. Tenhle popálený parchant to však následně celkem slušně rozbalí a hlavní úlohu zde sehrají především jeho zahradnické nůžky. Počet mrtvých se z minuty na minuty rapidně zvýší a některé mordy byli opravdu povedené. Nebude chybět ani troška toho potřebného gore a umělé krve. No a samozřejmě ani nahota. Bez té by to prostě nešlo. Cenzura musela obracet oči v sloup, ale dobře jí tak. Co se hereckých výkonů týče, tak to sice nebyla žádná hitparáda, ale v rámci snesitelnosti se to dalo přežít ve zdraví. Především bych pak chtěl ocenit tvůrčí rozvážnost v tom, že nám dopřejí pohled na znetvořenou správcovu tvář až v samotném závěru. Díky tomu dostali diváci možnost rozvíjet svou vlastní představivost dost dlouho na to, aby nebyli ve finále zklamáni. The Burning tak sice už asi nikdy nebude patřit mezi TOP ve svém odvětví, ale i tak je škoda, že je (byl) mnohými zbytečně přehlížen. Přece jenom jde pořád o lehce nadprůměrnou podívanou. 70% ()

MontyBrogan

Musím priznať, že som sa bavil viac, ako pri tom nepárnom dni v týždni, ktorý bol natočený o rok skôr... Ale na druhej strane, išlo o menej seriózne pôsobiaci počin, s vraždami natočenými divne, nevkusne a nereálne. Chcieť však od nekompromisného béčka opak by bolo asi naivné. A fanúšikom do červena zafarbených zákutí žánru sa tvorcovia istotne zavďačili početnými gore (a whore) scénami. No ja som si uvedomil, že to čo ma tu zaujalo, je skôr príbeh o nadržaných adolescentoch v lese, kde by sa pokojne mohlo riešiť, či je viac úchylný miestny outsider, ktorý očumuje dievčatá bez ich vedomia, alebo pseudo macho, ktorý ho šikanuje. Načasovanie všetkých naivne prevedených vrážd sa totiž dalo vytušiť príliš jednoducho, aby sa zachovalo potrebné napätie. A ani tie cca dve ľakačky ma nepresvedčili, že tomu tak nie je. Preto som mal chuť vystrihnúť násilné scény a predstaviť si The Burning ako béčkového zastupiteľa psychologického filmu, s prvkami generačnej výpovede. V tom prípade by dnes na čsfd pravdepodobne nemal 327 hodnotení, ale len 27, jedno by bolo každopádne moje, a možno vyššie. Pretože keď mi na horore vadí iba jedna vec, a to sú hororové scény, bude zrejme niekde chyba. A netvrdím, že nie vo mne. ()

Kudly4

Já už mám prostě problém dneska - nedokážu tyhle staré Horory natolik ocenit. Přišlo mi to strašně komický, záběr z kamery, jakože z pohledu vraha úplně tragický, žádný poutavý soundtrack, Gore a triky strašně amatérský, střih občas úplně mimo, dvoje cecky a finále nebylo žádným překvapením. Ten, kdo tohle viděl v dětství, chápu, že to mohl být Hororový zážitek, já ale takový stěstí bohužel neměl. ()

• Matka producentov Harvey Weinsteina a Boba Weinsteina, Miriam Weinstein, sa taktiež spolupodieľala na natáčaní tohto filmu, a to ako pre-produkčná asistentka. (beso74)