Životný príbeh slovenského horolezca Petra Hámora. Portrét himalájistu, ktorý sa celý život snaží posúvať svoje hranice... Peter Hámor je jediným Slovákom, ktorý vystúpil na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov. Je jediný Slovenský alpinista, ktorý má na svojom konte výstupy na trinásť osemtisícoviek. K dovŕšeniu tzv. "Koruny Himalájí" mu chýba jedna. Doteraz sa to podarilo len niekoľkým ľuďom na svete. (RTVS)

Brano

Skutočne skvele natočený dokument a našom výbornom horolezcovi, ktorý zdolal všetkých 14 osemtisícoviek sveta. Až som sa čudoval, že to je zo slovenskej réžie, pretože na takúto kvalitu dokumentov zvyknutý nie som a aj preto dávam plné hodnotenie. A Peter Hámor vyzerá byť nie len skvelý horolezec, ale aj človek, s veľkou charizmou. Dobré sa to počúvalo, dobre sa na to pozeralo. Určite si to ešte niekedy v budúcnosti rád pozriem. ()

Ainy

Skutečně skvělý dokument o vynikajícím slovenském horolezci, který zdolal Korunu Himálaje a pokořil tak všech 14 osmitisícovek. Člověk holt musí mít v krvi tu náturu, duševní sílu, hromadu odvahy a pokory, aby byl něčeho takového schopen. Paráda! (Viděno na Mezinárodním filmovém festivalu outdoorových filmů) ()

Trevor

V poslednom čase sa mi podarilo pozrieť hneď niekoľko vysokohorských filmov a pred kondíciou a odvahou týchto ľudí treba zložiť pomyselný klobúk dole. Okrem odvahy tam asi bude aj menší pud sebazáchovy, ale pravdepodobne oni by nesúhlasili a vraveli že je to iba adrenalín a láska k horám. Tak ako väčšina ostatných bol aj tento spracovaný na veľmi dobrej úrovni s množstvom skvelých záberov a zaujímavých komentárov. ()

majo25

Nemám nejaký špeciálny vzťah k horolezectvu, ani neberiem horolezectvo ako šport, ale k horolezcom chovám rešpekt. Táto skupina ľudí si ho plným právom zasluhuje. A Peter Hámor je ešte niečo naviac, už teraz je horolezecká legenda. Tento dokument je krásna pocta nielen jemu a jeho obdivuhodným výkonom, ale aj mnohým jeho súputníkom na ceste k nebesiam. Veľmi fajn vidieť a počuť hovoriť na Petrovu adresu aj už nebohého známeho horolezcu Vlada Štrbu, ktorý v roku 2017 zahynul počas expedície na Everest. ()

Autogram

Posledné zdolané vrcholy sú len ako z rýchlika, ale tým podstatným sa film venuje dôkladne. Nie je to film o vrcholoch samotných, ani o technike ich zdolávania. Je to film o človeku samotnom, ako to vidí on sám a hlavne ako ho vidia jeho priatelia. –––– Ak vieš, že je niečo dosiahnuteľné, že je v rámci tvojich možností, tak po tom siahni. ()

ursinko

Videné po prednáške na festivale Hory a mesto v Martine, kde bol Peter Hámor osobne. Úžasné počúvať, úžasné vidieť. Skromnosť a pokora. Húževnatosť a sila. Rodina a priatelia. Celý film som sa usmieval nad tým, aké je krásne robiť to, čo človeka od srdca baví a napĺňa. Klobúk dolu Pán Horolezec. ()

agassi68

Holt, keby všetci športovci boli takto húževnatí a pritom skromní. A vlastne prečo len športovci? Svet by bol krajšie miesto.. ()

Baporovana

Tak ja neviem, ale cez šport, ktorému sa nevenujete, skrze ľudí, ktorých osobne nepoznáte, ale práve skrze týchto ľudí sa vám spustí explozívna sebareflexia. To dokáže hádam len vrcholová príťažlivosť, v akomkoľvek ponímaní. Nádherný dokument! ()

Tomas_PO

V porovnaní s množstvom dokumentov z tých najvyšších hôr je tento dokument skôr príjemným, s až romantickým feelingom, a neskutočne krásnymi kamerovými zábermi. Tých krkolomných, mrznúcich, či smrteľných je menej, rovnako znázornených problémov, hádok, či vstupov priamo z terénu. Čo samozrejme nevadí, režisér dokument vyvážil príjemným rozprávaním a spomínaním zúčastnených, z ktorých srší pokora, pohoda, vyzretosť a múdrosť, navyše s nádhernými hlasmi. ()

zorrra

Peter Hámor je jedna z mojich najobľúbenejších osobností našej krajiny. Pre mňa je to symbol húževnatosti, ale zároveň aj nekonečného pokoja. Už len jeho samotný hlas je maximálne upokojujúci. Doslova ma fascinuje jeho láska k horám.Tento dokument je úžasný sprievodca jeho výstupmi pretkaná výpoveďami jeho priateľov, blízkych a rodiny. ()

brosky

Peter Hamor je spicka (nielen) slovenskeho horolezectva a velmi sympaticky, skromny clovek. Pre dakoho kto nema sajn co lezenie po 8tisicovkach obnasa, je to strhujuci dokument, ktory sa oplati vidiet nielen raz. ()