Jak si Honza postavil vzducholoď

(TV film)
Pohádka
Československo, 1966, 30 min

V království „zlaté kliky“ vypráví dědeček pohádku malé princezně o tom, jak vznikl jeho název... Pro dnešní Pohádku pro pamětníky jsme sáhli hlouběji do archivu. Můžete se v ní těšit na bratry, kteří se postupně vydali do světa. Každý z nich potkal kouzelného dědečka, ale jen Honza se s ním rozdělil o jídlo. A tak za odměnu dostal zlatou kliku… Pohádku natočila v roce 1966 V. Jordánová, která obsadila do hlavních rolí L. Trojana (Honza), S. Neumanna (kouzelný dědeček), E. Sirotkovou (princezna Mařenka) a F. Filipovského (král). (Česká televize)

Tommassi3 odpad!

"Krajkovou náprsenku, dědečku ?! To je jen legrace, viďte ?!" - "Ale vůbec ne, Alenko !! To se tenkrát nosilo.." ;) Příšerná srágora, která jen potvrzuje mé tvrzení, že láry fáry o starých dobrých pohádkách se ani zdaleka nezakládají na pravdě.. Ne vše, co se vyhrábne ze dna trezoru, stojí za koukání.. Taková herecká esa v takové šmíře !! A ty nablblé, už ve scénáři navíc pomýlené, rádoby edukativní prvky mě snad iritovaly ještě víc než ten křečovitý humor.. ()

Pitryx

Čekal jsem více legrace. Ono je to spíše taková vyprávěnka, jednoduchá jak obsahově, tak i kulisami a herectvím. ()

ostravak30

To je opravdu strašná pohádka, kterou snad zachraňuje jen přítomnost lepších herců. Aby si ale Honza stavěl vzducholoď, to se jen tak nevidí. A i ta, společně s kulisami, vypadala tristně. Mnohokrát opakované motivy (tři bratři, jeden kouzelný dědeček) nezachraňuje hlavně darovaná klika. Snaha o modernu moc nevyšla. ()