Úřad kouzelnických záležitostí (TV seriál)

• Austrálie

The Bureau of Magical Things

• Německo

Club der magischen Dinge

Fantasy

Austrálie / Německo, 2018, 8 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Když jsem si pustila první, druhý, třetí díl, říkala jsem si celou dobu: Proč na to vlastně koukám? Z počátku mi hrozně vadil podivně znějící český dabing hlavní hrdinky, který zní na rozdíl od ostatních herců jako ze sudu. Ale světe div se, zvykla jsem si. Seriál se rozjel, začalo to mít děj a teď, u 14té epizody mě to hodně baví. Ano, je to seriál spíš pro mladší diváky, ale co. Koukat se na to dá a pobavit to také umí. Za 3*(12.2.2021)

• gazogazo

Jako vypadá to jak z roku 2004.(4.2.2021)

• ABLABLABLA

Nope nope noooooope. Větší koninu jsem hodně dlouho neviděla. Vydržela jsem tři díly a víc to prostě nešlo. Děs a hrůza.(13.2.2021)

Toto je opravdu pro cílovku 8-12, možná ještě mladší. Je to třeba vidět, pomalejší styl, aby to děti stíhaly, jemné náznaky sociální kultury a vzdělávání do nastávajícího pubertálního života. (puberťáci už mají jiné filmy ;).) Tedy, musel jsem se odprostit a vžít do děje s pohledu mladšího, ale protože jsem chtěl něco klidného a z dnešní doby, příběh na pozadí jsem si užil a některé věci byly opravdu udělány moc pěkně - některé "nespravedlivé" scény, kde se nebály dát hl.hrdinku do konfrontace, která by v dřívějších dobách taková nebyla, pěkná a věcná reakce. Chtěl bych mít takový pořad být malý. To už se nás moc netýká, ale možná trochu chybějící znalosti můžeme dohnat v Sex Education ;))(18.2.2021)

• Ace.A.T.L.

Tohle je hodně slabý. Krátká stopáž každýho dílu je spíš plus, než mínus. Je to jako spojení Prasátko Pepina a Harry potter, kdy bohužel prasátko svým pořadem přebralo 95% smyslu toho všeho. Nejvíc mě bavila Elizabeth Cullen(která mimochodem neni naspaná v hercích, jakožto nikdo z reálnýho obsazení). Za mě 1* jen za Elizabeth a NEDOPORUČUJU(4.5.2020)

• - Sourozenci Imogen a Darra jsou také sourozenci v reálném životě (Elizabeth a Julian Cullen). (sirjohn)

• - Natáčelo se v Austrálii ve městech Brisbane a Gold Coast. (BMW12)