Zločiny srdce

Crimes of the Heart

Komedie / Drama

USA, 1986, 105 min

Bruce Beresford

Beth Henley (scénář, divadelní hra)

Dante Spinotti

Freddie Fields

Anne Goursaud

Scénografie:

Ken Adam

Kostýmy:

Albert Wolsky
  • Houdini

Oscar 3 nominace: Herečka HR - Sissy Spacek, Herečka VR - Tess Harper, Scénář - A(31.3.2004)

Pulitzerovky nepadají ze stromu a když už k někomu dopadnou, tak to musí stát za to. Beth Henley ji za svou divadelní hru Crimes of the Heart dostala zcela oprávněně, takže filmová adaptace se v tomto případě doslova nabízela. Diane Keaton, Jessica Lange, Sissy Spacek - to jsou zatraceně silná jména, na která slyším velmi dobře. Nabízí se tedy otázka: "Mohl tento film vůbec dopadnout špatně?" Mohl. Mohl, a to velice snadno. Ale naštěstí pro nás se tak nestalo, byť bych pár výtek co do cukrkandlovosti tohoto počinu měl. Crimes of the Heart rozhodně patří na divadelní prkna spíše, než na naše obrazovky, ale když už nám to tvůrci tak pěkně naservírovali na stříbrném podnose až do domu... tak proč ne?(27.10.2011)

Zajímavý komediálnědramatický příběh o setkání tří sester po delší době. Jejich životy byli ovlivněny otčiným odchodem z domova a matčinou sebevraždou. Lenny (Diane Keaton) nedokáže navázat žádný vztah s mužem, neboť se stydí, že má zmenšenou vagínu. Nakonec ale nachází sílu, aby zavolala svému poslednímu ctiteli. Meg (Jessica Lange) zkoušela dráhu zpěvačky v Hollywoodu, neboť se nechtěla doma na nikoho vázat. S odstupem času zjišťuje, že tímto krokem ztratila toho, po kom toužila. Babe (Sissy Spacek) hledala útěchu před manželovým citovým chladem v náruči černošského chlapce a nakonec vše řeší postřelením svého manžela. Další zajímavé postavy: Doc (Sam Shepard), dávná Meginna láska, Chick Boyle (Tess Harper), zapšklá a vtíravá sestřenice sester, která se všude ohání falešnou morálkou, Babiin právník Barnette (David Carpenter) a Babiin manžel Zackery (Beeson Carroll). Je to zajímavý pohled do hlubin ženských duší, které jsou tak citlivé, ale zároveň dokáží být tak kruté ve svém rozhořčení. Ženy je těžké chápat, ale velmi lehké milovat. Velmi pozoruhodný film(17.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,905,522Tržby Celosvetovo $-(31.1.2009)

Copiah County, maloměsto v Mississippi: mladá Babe (Sissy Spacek) utíká od manžela ke své sestře Lenny (Diane Keaton) do společného rodného domu. Vrací se též třetí sestra - mnoha aférami zklamaná zpěvačka Meg (Jessica Lange)... Velice citlivý film, na pomezí komedie a tragédie, se třemi divami filmového plátna.(9.7.2005)

• Sissy Spacek

• - Jessica Lange byla během natáčení těhotná. (..Lucas..)

• - Film je natočen podle stejnojmenné divadelní hry, která v roce 1981 vyhrála Pulitzerovu cenu. (..Lucas..)