Reklama

Reklama

Zločiny srdce

  • USA Crimes of the Heart
Komedie / Drama
USA, 1986, 105 min (Alternativní 102 min)

Tragikomedie z intimního života tří sester, které se setkávají u příležitosti narozenin jedné z nich. Odhalí se překvapivé epizody z jejich života, staré prohry, nové touhy a sny. Jsou to tři různé světy, které se navzájem snaží pochopit. Hvězdné trio hollywoodského nebe - Diane Keaton, Jessica Lange, Sissy Spacek - rozehraje koncert, který zaujme každého. Zločiny srdce, to je Amerika všedních dnů s nevšedním zážitkem. (TV Barrandov)

(více)

Recenze (22)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Copiah County, maloměsto v Mississippi: mladá Babe (Sissy Spacek) utíká od manžela ke své sestře Lenny (Diane Keaton) do společného rodného domu. Vrací se též třetí sestra - mnoha aférami zklamaná zpěvačka Meg (Jessica Lange)... Velice citlivý film, na pomezí komedie a tragédie, se třemi divami filmového plátna. ()

jezurka42 

všechny recenze uživatele

I am so lonely. Tři byly a stejně se cítily opuštěné. Žily, a nic si z toho nepamatovaly. Přály si a snily, ale zůstalo jen u toho. A pak je osud opět svedl dohromady a ony si uvědomily, že život je příliš krátký na to, aby byl utopen v žalu, obviňování a odmítání sebe samotné. O dva dny později, po ránech a nocích utopených ve smutném smíchu a veselém smutku, sfoukla ta nejstarší ze sester svíčky na narozeninovém dortu a s nimi si přála to jediné, co mohly mít - sebe navzájem, skutečně spolu, hledající štěstí. You are not at all alone. ()

Reklama

Avalon820 

všechny recenze uživatele

Pulitzerovky nepadají ze stromu a když už k někomu dopadnou, tak to musí stát za to. Beth Henley ji za svou divadelní hru Crimes of the Heart dostala zcela oprávněně, takže filmová adaptace se v tomto případě doslova nabízela. Diane Keaton, Jessica Lange, Sissy Spacek - to jsou zatraceně silná jména, na která slyším velmi dobře. Nabízí se tedy otázka: "Mohl tento film vůbec dopadnout špatně?" Mohl. Mohl, a to velice snadno. Ale naštěstí pro nás se tak nestalo, byť bych pár výtek co do cukrkandlovosti tohoto počinu měl. Crimes of the Heart rozhodně patří na divadelní prkna spíše, než na naše obrazovky, ale když už nám to tvůrci tak pěkně naservírovali na stříbrném podnose až do domu... tak proč ne? ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavý komediálnědramatický příběh o setkání tří sester po delší době. Jejich životy byli ovlivněny otčiným odchodem z domova a matčinou sebevraždou. Lenny (Diane Keaton) nedokáže navázat žádný vztah s mužem, neboť se stydí, že má zmenšenou vagínu. Nakonec ale nachází sílu, aby zavolala svému poslednímu ctiteli. Meg (Jessica Lange) zkoušela dráhu zpěvačky v Hollywoodu, neboť se nechtěla doma na nikoho vázat. S odstupem času zjišťuje, že tímto krokem ztratila toho, po kom toužila. Babe (Sissy Spacek) hledala útěchu před manželovým citovým chladem v náruči černošského chlapce a nakonec vše řeší postřelením svého manžela. Další zajímavé postavy: Doc (Sam Shepard), dávná Meginna láska, Chick Boyle (Tess Harper), zapšklá a vtíravá sestřenice sester, která se všude ohání falešnou morálkou, Babiin právník Barnette (David Carpenter) a Babiin manžel Zackery (Beeson Carroll). Je to zajímavý pohled do hlubin ženských duší, které jsou tak citlivé, ale zároveň dokáží být tak kruté ve svém rozhořčení. Ženy je těžké chápat, ale velmi lehké milovat. Velmi pozoruhodný film ()

andrii 

všechny recenze uživatele

Tam v porcelánovém, s bílou věží. Cídí tepající životy, s hořkou vůní mandlí. Na terase s citronádou cítí antracit. Smetanové vstupní dveře vyvrátí. "Ántré" niter, mimo palem. Ony drcené hlučným procesem samoty. Prázdným rámem, za který se nevešly. Albem se střepy. Návraty, které "zpraží práh," loučí se s promarněnými doteky. Propíraný čas rozevře vějíř katarzí. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (3)

  • Jessica Lange byla během natáčení těhotná. (..Lucas..)
  • Film byl v kinech uveden přibližně 7 let po preméře stejnojmenné divadelní hry. Stejně jako na divadle se i u filmu postarala o scénář Beth Henley. (jezurka42)
  • Film je natočen podle stejnojmenné divadelní hry, která v roce 1981 vyhrála Pulitzerovu cenu. (..Lucas..)

Reklama

Reklama