Haebing

Krimi / Psychologický / Thriller

Jižní Korea, 2017, 117 min

Soo-yeon Lee

Soo-yeon Lee

Doktor Seung-hoon pracuje na menšej klinike, v ktorej vykonáva endoskopické vyšetrenie pod narkózou. Rozvod s jeho manželkou naberá reálne kontúry, prebýva v malom byte na okraji mesta, skrátka nič v jeho živote mu momentálne neprináša radosť. Keď príde jedného dňa na vyšetrenie starší muž, sused, ktorý mu prenajíma apartmán nad jeho mäsiarstvom, berie danú skúsenosť ako bežnú, každodennú rutinu. Lenže onen pán vo svojich rok, začína v stave polospánku rozprávať o brutálnych vraždách, ktoré sa takmer každodenne objavujú vo večerných správach. Je teda možné, že by bol spoločne so svojím synom sériovým vrahom? Alebo je pravda omnoho komplikovanejšia? Soo-yeon Lee už má za sebou nezáživný " The Uninvited", no táto tématika, okolo sériového vraha (vrahov), ma skrátka vždy dokáže dokonale zlákať. "Bluebeard" nie je zlým thrillerom, no na Kórejskú produkciu mi príde nedostatočný najmä z dôvodov, že: nedisponuje nijak prevratnými zvratmi (nie že by neboli vôbec), až na ojedinelé momenty, gore absolútne k dispozícii, no čo je horšie, prezentácia atmosferických pasáží, od ktorých som si spolu s rozuzlením sľuboval najviac, sú taktiež na tamojšie pomery akosi mierne zanedbané. Fakt škoda, lebo námet ako taký, spolu s kvalitou prevedenia, je "ako vždy" na solídne úrovni. Za pozornosť "Bluebeard" ale stojí, to určite áno ...(17.8.2017)

• LangiJ

Ajaj, tak tohle pro mě byla nuda, přitom námět měl takový potenciál a nakonec z toho vznikl film, kde se většinu času nic podstatnýho neděje. Čekala jsem, že se to po počátečním odhalení rozjede a ono nic, nic, dlouho nic. Až poslední třetina za něco stála, ale to už bohužel celý film výš nevytáhne. Od JK thrilleru jsem očekávala víc, Korejci to určitě umí líp, než jen samý řeči a akce skoro žádná.(15.11.2017)

Doktorkovi sa sused pod narkózou prizná ako sa zbavuje ľudských tiel a keďže je v oblasti viacero neobjasnených zmiznutí a sused je mäsiar, doktorko sa nad tým nemusí práve 2x zamýšľať. Čo nasleduje je síce predvídateľné a očakávateľné, no naservírované a premotávané tak, že to diváka akosi filmovo facká a udržuje v pozornosti i v napätí, že ani nevie ako tie 2 hodiny utečú. A hoci sa vlastne žiadne veľké prekvapenie neudeje, spracované je to zaujímavo a mňa to bavilo.(14.8.2017)