Stále nechápu, proč se od každého komediálního seriálu na vesmírné lodi čeká, že to bude nový Červený trpaslík? Ano, je tam loď a humor je často o lidské blbosti, ale to je tak všechno. Já se u tohoto hodně bavil. Některé postavy jsou vcelku otravné, ale skvěle doplňují tu všeobecnou kritiku rekreační turistiky a jak lze jednoduše lidi ovládat. Scéna, kdy se vystřelovali z airlocku byla naprosto kouzelná. Určitě to není ztráta času.(17.3.2020)

• char_t

Vydržel jsem 6 dílů z 9... Fakt jsem to chtěl dokoukat, fakt jsem doufal, že se tam objeví nějaký skrytý poklad, že tu budeme mít hraného Ricka & Mortyho nebo nového Trpaslíka... A ono pořád nic. Opravdu je to jen stupidní seriál bez příběhu o stupidních lidech, kteří jsou všichni bez výjimky nesympatičtí až na půdu. Sci-fi zasazení? Jen CGI kulisa, o sci-fi to není. Humor? Nekoná se. Herecké výkony? Oukej, Hugh Laurie ušel, jedna hvězda za něj. Zbytek čistá nula. Za mě 25 % a jedno velké NE DÍKY.(16.3.2020)

Děj se odehrává na vesmírné lodi s 5000+ pasažéry, miliardářem (kterého hraje skvěle Josh Gad, ale díky svému vzhledu a mimice si nemůžu pomoct a vidím v něm Jacka Blacka. Jen si představte, kdyby toho miliardáře hrál on!!) a posádkou, kterou tvoří najatí herci. Všichni se musí srovnat s faktem, že kvůli nehodě se jim let protáhne o 3 roky. Celý děj se tedy odehrává okolo tohoto tématu a není nouze o spousty vtipných a nesmyslných situací. Srovnáváni s červeným trpaslíkem je úplně mimo mísu a určitě se o to nesnažte jsou to jablka s hruškama.(30.3.2020)

Je to blbost. A opravdu to nemyslím v dobrém. Za celou sérii jsem neodhalil, co na tom vlastně má být vtipné. Avenue 5 je velice trapný seriál. A ačkoliv má zatracený potenciál a parádní výchozí zápletku, je to bohužel taky seriál velice, velice nudný. Všechny postavy v něm jsou trapné. Humor je někdy na sílu, většinou trapný, opravdu povedený fór je tak jednou dvakrát za díl, občas jen náhodou. Vyloženě dobré díly byly jen dva, což je ale málo i na seriál, který má dílů jen devět, takže to, že se povedly, považuju spíš za omyl. Jediné, co na tomto seriálu skutečně pochválit, je Hugh Laurie, kterého je tady ale strašná škoda a jehož obrovský potenciál tenhle seriál nedokáže využít. Čekal jsem, že to HBO zruší, takže to, že bude druhá řada považuju opravdu za velké překvapení, ale já s ní už asi nebudu ztrácet čas, protože tenhle seriál se fakt nedá. A přitom to mohl být druhý Trpaslík. Ale není to nic.(16.3.2020)

Příjemné potěšení. Je pravda, že než se cast rozehraje trvá to bohužel víc než půlku seriálu :-(. A první dva díly jsou v pdostatě úvod. V prvních dílech jsou některé fakt nudné pasáže, hlavně to s koordinátorkou pasažérů. A ta kamera mohla být hned ze začátku taková... statičtější. Můžete se ale těšit na dokonalou strojnici, která v podstatě velí lodi a tak nějak prezentuje normálního člověka. Pak na postavu "customer relations", který má komentář snad ke všemu, hlavně aby kolem toho nevznikl spor. Poslední z dokonalých je Ajris, hlavní poradce majitele přepravní společnosti, která ho drží na uzdě a chrání před ním okolí. Zároveň si ale chce zachovat jeho přízeň. Dále postvy s chybami,a le též dobří jsou kapitán/nekapitán Hugh Laurie tak jak ho znám. Bohužel chtělo mu buď dát míň prostoru nebo ho víc ve hraní držet na uzdě a správně ho nasměrovat. Zmiňovaný megalomanský, asociální, vůbec přiblblý majitel společnosti, velmi solidně zahraný. Poslední bych zmínil vedoucí letu umístěnou na zemi na základně, kterou jsem zezačátku nedocenil, ale do sestavy hvězdné pěchoty zapadá. Je možné, že si najdete další oblíbence, ale jedná se především o pasažéry a ti mě nepřesvědčili. Myslím, že kdyby aspoň pasažéři jeli na 100% britský humor, tak udělají líp. Vůbec měli mít mnohem větší tah na branu, ne to držet polorealistický. Vím, že vám to nic neřekne, ale já je s nadšením vyjmenoval, protože vám přece nebudu spojlovat x). U poslední epizody o které jsem nevěděl že je poslední jsem se tak těšil na další díl :-(. Teď když vím, že je konec, tak nevím zda se těšit na pokračování, nebo radši ne, aby to nešlo jenom k horšímu, protože v naprosté většině případů se jakýmkoliv tvůrcům špatně obnovuje atmosféra. 70% FLY SAFE!(22.3.2020)