Survivor: David vs. Goliath (TV pořad)

Reality-TV / Soutěžní

USA, 2018, 43 min

Účinkují:

Jeff Probst, Mike White

Spoilery. Chcípáci proti dementům, to je výzva. Kmen Davidů byl obsazen skvěle. Christian by z fleku opravdu mohl hrát v TBBT. Emoční troska Gabby je materiál rovnou do léčebny. Pobaví i pomatená vidlačka a rádoby kmotr z kamionu. Goliášové jsou k smíchu od samého začátku. Všemu velí nejhorší řídící pracovník v dějinách planety Země, v těsném závěsu lidský odpad v podání vegetariánky, která nepochopila, že je třeba omezit i cukry. Docela mě bavila Alison, protože vnutila všem kolem, že je hrozba a to si zaslouží respekt. Závěrečné debatování znovu nepřineslo nic nového, jen se opakují kecy o tvrdé hře a velkých tazích, i když žádné samozřejmě neproběhly. Nastal pouze klasický bordel v podobě záplavy imunit a výhod. Naštěstí nenechali vyhrát scenáristu z Hollywoodu, to už by zřejmě bylo i na Probsta moc. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Christian, Nick, Kara.(3.1.2019)

Zajímaví hráči bohužel velice náhle skončili v píči, což mě zarmoutilo, a tak holt musela do hry velice brzy přijít pevná ruka produkce, která nám v každém díle připravovala nějaké to překvápko a emoce. Naštěstí bylo v každém momentu komu fandit, protože až na gorilu horskou a tu ubrečenou píču, bylo obsazení veskrze sympatické. S vítězem jsem byl spokojený. Dokonce jsem měl pocit, že se v závěru sešla docela zajímavá trojice, ve které si každý své místo alespoň malinko zasloužil. Trošku mě sralo, že chtěli tvůrci tuto sérii natolik ozvláštnit, že do ní nacpali milion imunit a dokonce i sračky typu "rušička" imunity, aby se na kmenové radě stalo zase něco úplně nového. Zpočátku mě tato série bavila velmi, ke konci už těžce lapala po dechu. Slabší tři kousky.(12.1.2019)

Obsahje spoilery Po delší době zas povedená série s dobrým vítězem na kterou většina fanoušků nenadává. Na začátku to vypadalo na blbý téma, ale série jela celkem slušně od začátku do konce. Rozhodně sem se u týhle série nenudil. Nick sice není ideální vítěz, který by nějak dominoval nebo předvedl legendární hru. Rozhodně ale není špatnej a svoje tahy nebo okamžiky měl. Hodně mu pomohla pozice underdoga. Další finalista Mike měl sice pro diváka nudnou hru, ale hrál dobře - bezpečná hra a přitom se v pohodě zbavoval hrozeb, kterých chtěl. Kdyby Nick nevyhrál imunitu, tak věřím že by ho taky odstřelil a v pohodě vyhrál. Angelina byla občas zábavná,občas otravná zloduška,ale její herecký výkony byli skvělý a dost hráčů jí je pěkně sežralo. Škoda že si to incidentem s Elizabeth pokazila a potom se už jen vezla. Na konci se nečekaně dobře obhájila - vliv možná nějaký měla, když do toho mlela. Důvod ovšem nebyli schopnosti ze začátku, ale protože se nemusela bát, že by letěla když jí každý chtěl do finále. Ze zbylích hráčů mě pěkně bavil Davie nebo Christian - jeden z mála nerdů, který neotravovali a naopak sem mu dokonce fandil. Kara byla další nenápadná hráčka, která hrála slušně. U takový Alison taky nějak netuším v čem a proč byla taková hrozba, je škoda že nám to produkce neobjasnila. Alec taky neměl chybu a líbil se mi jak charakterově tak jako hráč. Carl dobrej rozumbrada, který pak ukázal jak se nechovat když máte převahu. Jediný kdo mi lezli na nervy, tak Natalie, která naštěstí byla včas zaražená a Gabby, u který bylo těch jejích výlevů moc a dokonce kvůli nim v určitý fázi málem překazila hru spoluhráčům. Co mě ale na této řadě štvalo byla další várka výhod a vypadnutí Dana, i když správně zahrál HII - největší výsměch, který se prostě neměl stát. O takhle důležitých změnách by produkce měla casting předem informovat(viz změna v 35.sérii), navíc ten Idol Nullifier mohl a troufnu si tvrdit, že musel získat jenom Carl - když už zavedli takovou novinku, tak by bylo divný kdyby se ve hře neobjevila. Na konci série v Reunionu chybí dva hráči a není vysvětleno proč, dřív byl zázrak když na něm někdo chyběl, v poslední době to je naopak. Pěkně mě taky naštvalo po vyhlášení vítěze, že sledujeme jak hlasovalo nějaké dítě než reakce vítěze Nicka, jeho rodiny nebo aspoň soutěžících.(17.7.2019)

SPOILERY..........V celkovém pohledu povedená řada. Cast ušel, ovšem bez výraznější osobnosti s charismatem. Opět nastal klasický maglajz s výhodami, imunitami, deaktivátory - bez toho už asi neumí Survivor/Probst existovat. Co mě ale poněkud naštvalo, je vítěz - nezajímavý, jeho tahy byly náhodné, občas i úplně mimo. No přece nenechají vyhrát úspěšného scénáristu že :) Od začátku mi tak nějak bylo jasné, že vyhraje David a ne Goliáš. Finálová kmenovka o ničem, chce to se vrátit k starému modelu - každý z poroty jednu otázku a finalisti odpoví. Oceňuji návrat ke klasické verzi Reunion, minule to byl trapas. Oblíbenci - Mike, Christian, Davie; Neoblíbení - Angelina, Nick, Carl, Gabby(5.1.2019)

Po delší době výborná řada, kde se podařil casting a i když moc neholduji posledním sériím ve znamení společenských experimentů, kde proti sobě po alespoǹ části stojí protikladné vrstvy společnosti, tak tady to jenom prospělo. S vítězem souhlasím, i když ve hře bylo rozhodně několik daleko výraznějších osobnosti. Vyvstává ovšem velký stín pochybností nad zvraty a nálézaním tajných imunit a jejich následným zahráním v rámci zatraktivnění látky, která jde občas až zahranu toho, co je uvěřitelné a stále více ve mě hlodá myšlenka, do jak velké míry režie zasahuje do výsledného dění. Suma sumárum po delší době zajimavá série od které by se například Robinsonův ostrov mohl učit, co se týče formátu a provedení. Pravdou však zůstává, že tady jsme po stránce financí úplně někde jinde.(26.2.2019)

• - V této sérii byla poprvé použita novinka, tzv. Idol Nullifier, který rušil účinky skryté imunity. Tedy hlasy pro daného soutěžícího platily, pokud byl Idol Nullifier proti skryté imunitě správně použit. (Zix.)