Epizody(13)

Pětatřicetiletý Hugo během jednoho dne přijde o práci i o manželku Moniku a nastěhuje se ke svému kamarádovi Honzovi na loď v hausbotové zátoce. Seznamuje se tu se zajímavou skupinkou starousedlíků, která se každý večer schází v místní hospůdce U Utopence. Je mezi nimi Kapitán, který se kdysi plavil po moři a teď řídí přívoz, divadelní Režisér, který tu tráví důchod, „živá socha" Stanislav nebo vášnivý vymetač popelnic Bohumil. Dobrou duší hospody je její majitelka Boženka, která právě řeší překvapivě vysokou fakturu za elektřinu. Protože je na Boženčin rozvod napojena půlka zátoky, je třeba viníka zvýšené spotřeby vypátrat, čehož se hospodští štamgasti s radostí ujmou. Hugo utápí svůj žal po Monice v pivě a doufá, že jeho nové útočiště bude opravdu jen dočasné. (TV Nova)

Recenze uživatele KASUGI k tomuto seriálu (1)

Na vodě (2016) odpad!

Já stále nechápu politiku současných seriálových scénáristů. Proč píšou nevtipné scénáře? Nebavíme se tady o vkusu, či rozdílném humoru. Mluvíme tady o úplné absenci vtipu. Proč? Proč seriál, prezentovaný jako komediální, začíná tím, že Langmajera vyhodí z práce, příjde domů, načapá svou ženu s milencem, ten má z něho srandu, jde se sprchovat, ze sprchy do něj ještě vyrypuje, když se hrdina osočí, je napomenut manželkou ve smyslu, ať si dá pozor, nebo by mohl dostat přes hubu, pak mu dá rozvodové papíry, sbalený kufr a řekne mu, že byt i auto jsou její, takže může jít a on se zvedá a odchází... Co je proboha na tomto vtipné? !!!!! Je to opravdu tak hrozně těžké, manželce při odchodu třeba polít drahé šaty vystavené v kuchyni něčím nevypratelným a frajerovi ve sprše upravit vodu tak, aby se opařil? Pak scéna, kdy vychází z domu a z něj se ozývá dvojitý křik. Fakt je to tak těžké? Zvlášť u prvního dílu, který je zásadní a rozhoduje, zda u seriálu zůstanete, či ne. ()