All Creatures Here Below

silentname

Tak tento film bol silný. Záverečné 3 minúty ma skutočne odrovnali. Neviem čo viac povedať. So všetkým čo sa udialo, so všetkým čo som pri tom prežíval bol záverečný moment mal takú razanciu, až mi vyšli slzy. A nie, nebudem dávať žiadne spoilery. "All Creatures Here Below" je veľmi silnou americkou indie drámou. Začal som to pozerať s nejakými dojmami, ktoré sa postupne zmenili na úplne iné skutočnosti a bolo to veľmi prekvapivé. A myslím to v dobrom. Karen Gillan je excelentná v tomto filme. Myslím si, že jej herecký výkon, jej postava, všetko to funguje perfektne. Od začiatku je vidno z jej reakcií, že si prešla nejakou traumou. A počas filmu si to potvrdíte, len nebudete si to vedieť poriadne uchopiť. A veľmi dobre chápem, prečo nemá rada keď ju niekto označuje za hlúpu. No keď vidíte niektoré jej činy, najradšej by ste tiež niečo urobili proti tomu, čo sa práve deje. Lenže ako diváci toho moc nezmôžete. Gensen v podaní Davida Dastmalchiana je takisto vynikajúci. A práve počas posledných záverečných minút poviem, že všetky emócie z jeho strany sú podľa mňa po všetkých stránkach pochopiteľné. Najmä tie na konci. Celý tento film je veľmi ťažký a silný príbeh. Prial by som našim postavám iný osud, ale to nie je v mojich rukách. Ak by som mal však vytknúť niečo filmu, tak úvod je trošku rozbehaný. Viem, že musíme vybudovať príbeh, no odohrá sa tam veľmi veľa vecí, ktoré potom nebude nikto riešiť ďalej. Viac-menej to upadne do zabudnutia. Ale v momente ako Ruby nastúpi do auta, tak už má príbeh jasný smer a pokračuje v ňom. Za seba poviem, že ma film skutočne zasiahol. A neviem čo na záver iné povedať, ako len fakt, že je mi to veľmi ľúto. Hodnotenie: A- ()

• Natáčelo se v Kansas City (Missouri, USA). (BMW12)