poster

The Final Wish

Horor

USA, 2018, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • beso74
  **

  Hajzlík, ktorý chce byť ešte väčším hajzlíkom (rozumej právnikom) sa vracia domov na pohreb otecka, aby mu doma kde kto (nie bezdôvodne) naložil, čo sa to do neho zmestí. Aby trochu napravil image, rozhodne sa istý čas ostať s mamičkou a trochu zabudnúť, na to, že je bez práce a bez peňazí. A lusknutím čarovného prútika či skôr prstom magického džina sa začal hrať na Popolušku. Narozdiel od nej má tých želaní o niečo viac, akurát, že to posledné vôbec nevedie k čarovnému princovi či princeznej. Remeselne (kamera a hudba) je to zvládnuté uspokojivo, ako bonus je tu navyše Lin Shaye, ktorá je všetkým možným, len nie roztomilou mamičkou vo veku babičky. Nuž kde je problém? Asi najväčší sedel na režisérskej stoličke - ľakačky sú totálne samoúčelne, často sú zábery príliš dlhé a začínajú nudiť. A k tomu, hlavná ženská postava je nudná sliepka, ktorá sa správa tak, že sa nečudujem, že od manžela nejakú tu výchovnú aj dostala. Samotný džin sa objaví na chvíľku a tiež to nie je žiadna výhra. Moje posledné želanie? Aby sa v dohľadnej dobe natočilo niečo o lampe a jej nedobrovoľnom obyvateľovi niečo záživnejšie, aspoň ako Wishmaster.(14.2.2019)

 • kingik
  ***

  Převařený koncept v nevýrazném balení. Záhadný (starobylý) předmět, který vědomě či nevědomě plní svému novému majiteli přání, většinou se jedná o nějakého outsidera, je v hororech dobře známý námět. Tenhle přírůstek si svůj neoriginální původ i celkem uvědomuje, ovšem nedělá nic moc pro to, aby jej něčím zajímavým ozvláštnil. Když má dotyčný, v tomto případě neúspěšný právník Aaron, možnost sedmi přání, přičemž s vyslovením toho posledního se mu srolují trenky, vše se děje jen formou zcela nahodilých zjištění. Co mám z toho, když někde uprostřed filmu se zjistí, že maník už má za sebou šest přání, když jsem prakticky nepostřehl, že by si něco výslovně přál. Záhadný předmět, ve filmu je titulován "urna", si vesele trůní nehnutě na polici a maník občas nahodile pobere úspěch, tu mu stírací los hodí solidní peněžní výhru, tamhle se mu zhojí "zmasakrovaný" obličej po srážce s autem a jiné. Dokonce se dají oživit i mrtví, což je z hlediska inovace asi největší zářez. Střihová skladba místy značně zhoršovala orientaci v ději. Ponurý ráz snímání pro změnu zhoršoval orientaci v dění na scéně. O "nádobě" filmem kolují jen kusé informace, rozuměj nic se o ní neví. Následně na scénu nastoupí Tony Todd, aby se jal objasnit, co strašného se za ní skrývá. Divákům tedy postupně řídne vlas a hrůzou šediví, když tu náhle vyskočí smíchy při pohledu na Džina "z láhve". Obsazení čítá přinejmenším dvě zajímavá jména - Melissa Bolona a Lin Shaye. Agresivní sexappeal prvně jmenované dodal filmu erotický náboj, důstojnost Lin Shaye podrýval jen nepříjemný fakt, že na hraní mámy Michaelu Welchovi je až příliš stará. Welch je coby titulní hrdina málo výrazný a nepobral mnoho sympatií. Timothy Woodward střídal dobré režijní záchvěvy se špatnými režijními záchvaty, načež česká taškařice "Hop a je tu lidoop" s obdobným námětem mu mohla/měla posloužit coby zásadní vzor kvalitního hororového okopu, aby to příště bylo na větší pochvalu. 6/10(27.6.2019)

 • Flopik
  **

  Na tomto filme bolo toho veľa zlého, či už od chabých hereckých výkonov , nevýraznú hororovú linku až po odfláknutý scenár.Na druhej strane maska džina nebola najhoršia, nápad sa mi tak isto celkom páčil no a Melissa Bolona je druhá Megan fox. Lin Shaye je pre úlohu bláznivej starenky ako stvorená. Film nedoporučujem ale ak sa nudíte a neočakávate vôbec nič tak je to čistý priemer.(28.2.2019)

 • oveckaoa
  odpad!

  Člověk by neřekl, že film s takovýmhle dějem nelze natočit špatně, ale bohužel jde. Ve filmu nefunguje nic hororové scény zde skoro nejsou žádné (kromě zhruba 5 minutové pasáže kdy se zjeví džin) po dějové stránce je to bídnější než všech milion dílů Ordinace v růžovém hovnu a herci kromě Lin Shaye nic nepředvedou (nejspíše celý rozpočet daly jí a pak z toho vylezla taková slátanina) . Proti tomuhle je Wish Upon na který hodně lidí tak moc nadává na oskara dokonce i tahle 17 let stará záležitost https://www.csfd.cz/film/14812-nebezpecna-prani/komentare/ má lepší děj. 5 procent za závěrečnou pointu jinak ruce pryč.(15.3.2019)

 • Berzeger
  *

  The Final Wish je příšerná ptákovina. Klišé vedle klišé, napětí nulové, dokonce ani laciné lekačky se nekonají. Děj předvídatelný, konec nepřekvapivý a neuspokojivý. Za mě 1/5, a to jenom za herečku, co hrála mámu. Tu asi hodně lidí bude znát ze série Insidious a tady jen dále ukazuje, jak kvalitní herečka to je. Zde nehrála žádnou sympatickou paní a z její role šel místy skutečně mráz po zádech.(8.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace