tenebrae86

Zklamání. Těšil jsem se na stylové a objektivní shrnutí historie zombie žánru, místo toho dostal nepovedenou čtyřicetiminutovou reklamu na seriál The Walking Dead. Trapné. A do toho se tu pořád dokola mluví o tom, jací jsou Američané přes tyhle filmy machři, že George A. Romero uměl fakt dobře točit politické satiry a sociální alegorie a Rob Zombie do toho jen kývá hlavou a říká: "yeah, yeah". Filmy, které se tu vynášejí do nebes, jsou sice legendární, ale povětšinou mají s hororem podle mě společné snad jen gore efekty. O skutečně strašidelné filmy se zombie tématikou se tu jen párkrát lehce otřou, nebo je nezmiňují vůbec. Přímo z historie hororu se tu tak něco nového dozví snad jen naprosto neznalý divák a to opravdu jen ty vybrané, nejzákladnější informace. Celé to má za úkol hlavně nalákat na Walking Dead, kterému je věnována drtivá většina stopáže tohoto "dokumentu". Nic proti tomu seriálu nemám, ale tohle prostě neberu. Moudra některých zúčastněných odborníků tu na mě působila jako laciné propagační kecy. Eli se sice snažil a potěšili i Stuart Gordon a Quentin Tarantino, ale zatím na mě tenhle pořad od amc působí jako pěkný průser. Ještě dám šanci druhému dílu a uvidím. ()