Soul to Keep

Irv Johnson

David Allensworth, Moniere

Ray Chung

• ricci.s

Jeden z tých málo zaujímavých teenagerských hororov o prevteľovaní - skupinka mladých skúša čáry máry z démonickej knihy, a potom sú prekvapení, keď to zafunguje. Lenže nič podarené na tomto filme nie je. Postavy sú nesympatické, jedna horšia ako druhá, gore nenájdeme, pekné démonické masky taktiež nie, takže som v tom nenašiel žiadny význam. Možno len v záverečnej tretine sa tvorcovia pokúšali o nejaké naivné dejové zvraty, aby tam bolo aspoň niečo. Vynechať to bude asi lepšie. Keď čítam nadšené komentáre na imdb, tak mi je opäť jasné, že si to najskôr vychválili iba tvorcovia sami.(3.4.2019)

• beso74

Evil Dead na miliónty spôsob. Skupinka dvadsiatníkov sa vybrala na odľahlú chatu, ktorú dvaja z nich zdedili po dedkovi. Začína to, ako väčšinou, alkoholom, pokračuje hlučnou zábavou a končí nájdením knihy, ktorá, ak keď nie je Necronomiconom, dokáže divy. Tvorcom síce snahu uprieť nemožno, výsledok je však nemastný-neslaný. Všetko už mnohokrát videné a takmer vždy v o niečo lepšom prevedení. Plusom je snáď akurát postava hluchej dievčiny, avšak tá v konečnom dôsledku prináša do príbehu viac otáznikov a nesúladu ako pozitív. Jej hluchota nie je takmer vôbec využitá (snáď jedna-dve scény) a nápad s posunkovou rečou tiež nie je najšťastnejší - ovláda ju zo skupinky každý a perfektne a mládež ju používa aj v prípade, kedy im to ani na um neprišlo. Čerešničkou na torte je koniec, ktorý spomína aj ricci.s, snažiaci sa všetko dovysvetľovať a ohromiť diváka nečakanou pointou. Tento film nie je určite tým najhorším, čo sa dá v hororovom žánri pozrieť, existuje totiž tisíce titulov, pri sledovaní ktorých budete prežívať oveľa väčšie muky. Avšak sú aj desaťtisíce hororov, ktoré sú oveľa-oveľa lepšie, ak sa vyhnete tomuto tu, určite to prežijete.(15.9.2019)