Melodie smrti (E01) (epizoda)

• Německo

Melodie des Todes

• Francie

La Dernière Chasse : Partie 1

Krimi

Belgie / Německo / Francie, 2018

První příběh televizního seriálu na základě dvou celovečerních filmů nepřináší nic složitého, neznámého či neobyčejného. Děj je z prostředí mnichů, který krapet připomíná snímek z roku 1986 "Jméno růže'. Atmosféra sice není tak temná a depresivní jako u zmíněného filmu, ale i tak je to na televizní rozpočet přijatelné. Pocit tajemna lze pocítit. Děj není nikde zbytečně natahován a dle svého žánru se striktně drží své specifikace.(8.6.2019)

• kolemjdouc

možná že jsem čekala víc ale dostalo se mi chaotického podprůměru.Zvláštní režie.Kamera jako když přešlapovala a čekala na nějaký pokyn.No nic snad příště když nebude duchařský námět.Nechápu proč si do toho Francouzi nechali kecat Němce.Ti tam musí zamíchat vždy něco sexismu.Záběry na nahatou mrtvolu ty byly bonus navíc? :-(( Podle mě by příběh byl zajímavější v knižním vydání(9.3.2019)

Priemerná kriminálka s lepšími momentami s mierne tragickým koncom, ktorý aj malou fraškou možno nazvať. Ako pilotný diel mi takto podaný príbeh nepripadá veľmi presvedčivý, ale kedže už jestvuje dlhšiu dobu celovečerný film tak možno to bola stávka na názov série a tématický okruh kriminálnych prípadov.(17.3.2019)

• klima777

Škvár plný klišé, předsudků a nonsensů.(10.3.2019)

Slibný začátek, který slibuje něco víc, ale ten konec je tragédie hodná podprůměrné německé krimi.(9.3.2019)