5→9: wataši ni koi šita ikemen sugiru obósan (TV seriál)

5→9~私に恋したイケメンすぎるお坊さん~

5-ji Kara 9-ji Made

5→9: Watashi ni Koi Shita Ikemen Sugiru Obousan

From Five To Nine

Romantický

Japonsko, 2015

Seriál začal hodně slibně. U novějších japonských seriálů mi v poslední době chyběl ten spád, zajímavá dějová linka s romantickou zápletkou, vtipné a trhlé scény.... no a světe div se, tenhle seriál to nepostrádal a na okamžik jsem zažila to nadšení z nového seriálu, které jsem dříve mívala u některých doramat staršího ročníku. Užívala jsem si ty zvraty, kdy se některá z postav najednou zachová nečekaně, a divák přemýšlí, co za tím vězí (podobné dějové linky v Japonsku často nabízí některé komiksové příběhy, podle kterých bývají natočeny seriály nebo filmy - což je ostatně případ i tohoto seriálu). Zkrátka, věřila jsem, že se konečně po dlouhé době nějaký seriál skutečně povedl. Nemluvě o tom, že v něm hraje jeden z mých oblíbenců, Yamapi... Bohužel však po několika dílech přišlo zklamání. Zhruba v polovině totiž celý příběh úplně ztratil dech, romantická linka ustrnula na mrtvém bodě, kdy se už nedělo nic zajímavého (nemluvě o tom, že mi nešlo do hlavy, kdy přesně Džunko Hošikawovi propadla), a jedinou problematickou zápletku měl zajišťovat mladší bratr Hošikawy, který ale nepůsobil ve svých záměrech ani za mák uvěřitelně. Začalo to být nudné. Postavy rázem ztratily na zajímavosti a závěrečný zvrat v chování Hošikawy působil spíš hloupě, než aby vytvořil vyhrocenou a poutavou atmosféru. Vztah dvou hlavních postav navíc postrádal skutečnou chemii a přestal mě úplně zajímat, což je samozřejmě u romantického seriálu kámen úrazu. Škoda, že se seriál neodvíjel trochu jinak a neudržel si to napětí. ~(3,3)~(22.2.2017)

Oddychová komedie, kde je výborná Satomi Ishira, ačkoliv ji jinak nemusím, tady svoji roli clumsy warmhearted girl zvládá skvěle. Odolává nájezdům Yamapimu, který v roli chladného mnicha nemůže moc předvést svůj repertoár a tak seriál stojí hlavně na Satomi, tržených a vedlejších charakterech, včetně jedné yaoistky, která doposud nezvládla interakci se skutečnými muži. Výborná sranda i romantika, drama do dílu 7, ale pak mě tahle harémovka prostě přestala bavit. Sympatické vedlejší postavy a jejich příběhy, dobrá hlavní dvojka, ale prostě to pro mě nějak ztratilo tempo, napětí, Yamapi snad trefí lepší titul příště.(27.12.2015)