Ansacu kjóšicu: socugjó-hen

映画 暗殺教室 卒業編

• japonský

Ansatsu Kyōshitsu ~Sotsugyō-hen~

Assassination Classroom: The Graduation

Assassination Classroom ~Graduation Edition~

(neoficiální název)

Komedie / Akční / Drama

Japonsko, 2016, 118 min

Lepší než první film. V podstatě stejně zábavné, ale tady už vše dává větší smysl a vlastně to dává smysl i tomu prvnímu filmu, což je taky plus. Protože jsem anime serii neviděl, tak jsem byl celkem překvapený samotnou historii superbytosti učitele. Jinak třída zabijáků byla lepší minule, kde tak víc působili, tady to bylo hlavně slovní a neměl jsem z nich pocit, že by byli zabijáci. Navíc ty jejich schopnosti při průchodu skrze japonskou armádu, aby se vrátili za učitelem, byly dost špatné, minimálně teda v tomto filmu. Zase je po celou dobu na co koukat a krom vyprávění minulosti to má i slušný spád. Finální souboj s chapadlovým vědátorem a jeho likvidací byl docela podivný. Přesto ten záporák nevypadal vůbec zle. Hodně mě bavila virtuální entita, členka třídy a její postoje, ale ta byla fajn i minule. Pokud si s ní takhle vyhrávali i v seriálu, byla by to asi má nejoblíbenější postava. Na toto filmové pokračování jsem se těšil a nezklamalo mě to.(12.11.2017)

Utahané celkem, nesourodé. Ale zábavné, lepší než první díl. Bitch lady je strašně sexy a miluju jí! Akce mi přijde víc a je lepší. Hlavně veškeré ruční souboje maj solidní choreografii, co mě mile překvapilo. Vizuál a veškeré ty barvy jsou pastvou pro oči. Odkrytí minulosti tvora je zajímavé, ale celkově se to prostě zbytečně táhne. Ukončení filmu mi přijde dobrý. Chybí mi ten hlasitej smích toho smajlíka. O chapadlo lepší než jednička.(13.10.2017)

Lepší než jednička, celkem topka :)(28.10.2017)

Průměr. Co filmu nejvíce ubírá, je jeho roztěkanost. Honem honem tohle, honem tamto, divák ani nemá šanci si pořádně uvědomit, co je za období a najednou se mu zase změní. Procházka časem je tedy dost nepřehledná. Herecké výkony i efekty jsou úplně stejné jako v prvním díle. V podstatě se počítá s tím, že si dobře pamatujete, kdo je kdo a co v předchozím díle udělal, protože bez toho je film cítit velkou neúplností. Část, kdy se povídá o minulosti Korosenseie, je asi to nejlepší z celého filmu. Z celého uspěchaného filmu. I druhá série anime se mi líbila míň než ta první (ačkoliv to spousta lidí měla naopak), u filmu je to totéž. Jestli máte v živé paměti první díl, pusťte si i tenhle, ať je ta náplast rychle dole. ;-) Titulky.(15.5.2017)